Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szűzhóléc kérdések

ÜZENETEK (77)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.11.04. 17:47
19 m rádiusz? Ne hülyéskedj az szlalom léc az enyémhez képest (37 m R) :)
Előzmény: (AAron 142466)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.11.04. 17:36
Vid!

Egy ilyennel szerinted lehet kezelt sí pályán menni (és élvezni)?
186 cm
140-117-129
r=19
15% rocker - camber - 30% rocker
Előzmény: (Vid 142442)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2012.11.04. 15:27
Kemény kitaposott hóban egy felhajtott léc jóval kisebb felületen ér le. Most hogy ez fékez, vagy épp ellenkezőleg gyorsít, abban nem vagyok teljesen biztos. Mondjuk én pont gyorsulni szoktam amikor hátra leguggolok vízszintes részeken.
Átcsúszásoknál, vízszintes ösvényszakaszokon ez számíthat.
Mély hóban elméletileg nincs különbség.
Előzmény: (jóska63 142453)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2012.11.04. 14:15
Miért is fékezne?

A rocker lényege hogy kisebb sebességnél is felúszik a sí, illetve mindenen átmegy, mint egy tank
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2012.11.04. 11:37
Üdv!
Igen, márkezdem elvetni a "pályán is legyen jó" gondolatot.

A rokkares lécek vajon mennyire fékeznek vízszintes szakaszokon a normál lécekhez képest?
Előzmény: (Stani 142421)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.11.03. 19:24
ha freeride lécet veszel, akkor ne legyenek olyan gondolatok benned, hogy a "pályán is akarok vele menni".
nekem egy atomic thug van, e paraméterei:
140/120/133mm

a nagy napokra absz jó, tavaly jó szolgálatot tett, igaz nem túl kezes bárány a technikás szakaszokon, de állig érő mélyhóban az olyan lejtőkön, amin nem a művészkedés a cél jól megy.

sűrűbb erdőben macerás.
Előzmény: (Vid 142197)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.11.03. 12:57
Az Access nagyon jó! Tényleg! :-) Van róla tesztvideónk, csak még nem bírtam megvágni, de nagyon bejött.
Előzmény: (a Tomi 142273)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2012.11.03. 12:29
Gondolom nem nézted meg mennyire volta learcolva. Már megfelelő használat esetén ezeket ugye nem nagyon kellene élezgetni, ugyanakkor a talpukat szét lehet küldeni sziklás terepen.
Előzmény: (RM 142294)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.10.31. 22:09
Hétvégén Stubai-n síeltünk, mintha a kölcsönző a gleccseren árult volna használt offpiste léceket. Nem figyeltem milyen lécek voltak, de mintha 150EU körül lett volna, meg is lepett, hogy relative olcsó. Én Tuxon már vettem pár lécet kölcsönzőből (https://www.skibay.at), megbeszéltünk egy árat kipróbálhattam, ha nem tetszett volna, akkor visszavihettem volna és 1 napi bérleti díjat kellet volna fizetni. Ha kimész pl. dolgozni szerintem írj a környéken lévő kölcsönzőknek vagy hívd fel őket és érdeklődj a lehetőségekről. Ha korrekt a hely azt is nyilván tartják mennyit futott a léc, mióta van náluk, hányszor volt kölcsönözve ... (Saját példából kiindulva, csak akkor vegyél mély hó lécet, ha sípálya közelben vagy folyamatosan. Én is vettem egyet, és a tesztnap után az elmúlt 1,5 évben talán egyszer használtam ...)
Előzmény: (Vid 142288)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2012.10.31. 20:50
Persze a próba volna a cseresznye, de mivel kint leszek egész télen ezért vagy ott próbálok és veszek, ami talán kicsit drága lenne,(vagy mégsem?) vagy kénytelen vagyok előre beszerezni a cuccot.
Na meg ahhoz hogy tényleg igazán ki tudjak próbálni valamit úgy érzem nem árt érteni az elméletét, és a szerint próbálkozni vele, hogy tudjam hol végződik az egyenletben a síléc és hol kezdődik a síelésem, hóviszonyok, pályameredekség, stb.
A óriásléced rokkeres? Tudsz vele "íven fordulni"? Tehát kárvinghoz hasonló valamit bemutatni mély hóban, anélkül hogy sodortatnád a lécet.
Előzmény: (robihor 142274)
robihor
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2012.10.31. 14:54
Szia,
Szerintem is 100-as körüli közepű jó alapnak.
Én is ilyet használtam sok évig. Előző szezonban (2012 január eleje naaaagy havazással) volt alkalmam kipróbálni egy 180 hosszú, 132 közepűt, hát szűzhavazásra mondhatom bevált! Szereztem is egyet.. A széles lécem jóval lágyabb, mint bármelyik pálya/all mountain lécem. Még valami: ha van rá módod, szerintem próbálj ki egyet, vagy akár többet, hogy ki tudd választani a stílusodnak/méreteidnek megfelelőt. Jobb terepeken lehet egész sokfélét bérelni, vagy lehet találni teszteket is. Csillió félét gyártanak. Robi
a Tomi
127 élménybeszámolót írt
127
16 éve tag
2012.10.31. 14:18
Ezzel az ACCESS modellel tudsz íveket húzni a pályán, persze az első rocker fele szitál kemény kezelt pályán, mintha egy vitorla shottját nem húznád meg eléggé és belibegne. Szűzhóban mehetsz vele akár esésvonalban is meglepően élvezetes módon a pályasíkhez képest. Itt is a próbát javasolnám. pl ez a típus is bérelhető nálunk.
http://www.atomic.com/hu-HU/Products/Alpine/Ski/Powder/ACCESS/AA0024378.aspx?filter=
Előzmény: (Vid 142257)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2012.10.31. 11:22
Nagyok a különbségek keménységben a szélesebb lécek között?

Hallottam vagy olvastam egy értékelést egy elől hátul rokkeres lécről , amiben arról áradozott a tesztelő, hogy úgy lehet vele íveket húzni mintha élen vezetné pályán. Namost akkor "régi" széles léccel ezt nem lehet megcsinálni, vagy egyszerűen csak nagyobb sebesség kell hozzá? Én a saját kis pályalécemmel csak a hagyományos rövid lendület-szerű módszerrel tudok mélyebb hóban menni, de elvileg egy elég széles léc ráfeküdhet nagy hóban is az ívre úgy mintha élen vezetnénk. És ott elképzelésem szerint a fordulási sugár nem az él-ívtől függ mint pályalécnél, hanem a hossztól és a keménységtől. De szóljatok ha nem így van.

Szerintetek esetleg Osztrákiában van esély kifogni használt
rokkeres léceket (s ha igen milyen áron), vagy ezt 1-2 évig elfelejthetem. (Itthon eleve fehér holló ez a kategória ahogy elnézem)

harmathcsaba: Privi jöhet, érdekelne!
harmathcsaba
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2012.10.31. 00:11
Nekem van egy szuzhavazos lecem elado.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.10.30. 14:38
Szerintem is....
"alapnak én a 95-110 körülit javaslom,"

nekem 100-as van, és 175 magas, jómagam 170 cm mély vagyok
Előzmény: (jóska63 142199)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2012.10.30. 14:31
a 110-es az még nem xtrén széles

alapnak én a 95-110 körülit javaslom, hosszú csak akkor kell ha tényleg 100-al akkarsz lefelé menni, különben jó a rövidebb is. Pl sok évvel ezelött a heli guidenak 165-ős pocket rocketja volt.

Én sokfélével mentem:

190-es első szériás pocket rocket azt hiszem 120 volt a lábalatt és R=19 tán
188-as Gun ez tán 101 volt láb alatt ez egy nagyon jó alround sí volt, de azért kemény havon nem egyszerű vele már jól váltani.

De van egy 175-ősöm, ami csak 82 láb alatt és azzal is lehet jól menni, csak jobban essésvonalba kell hozni.

Én a hosszabbra esküszöm, de azzal jól kell tudni síelni, hogy erdőbben eltud forgatni, valahol már leírtam, hogy mit tanácsolok első ilyen sínek aztán lehet gondolkodni.

Az alpok elég tág fogalom vannak helyei ahhoz minimum akkorra szűzhó élet van mint Canadában mert kurva sok hó esik, 60-70 cm per hó esés, valhol meg már 10 cm szűzhónál elélveznek hogy milyen mélyhó van.

Ja platni felesleges, akkor nem jó vele menni, iletve jeges culoirbe ne igazán jó érzés a platni egy széles sím szerintem, a széles sí sem jó érzés!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2012.10.30. 14:10
Sziasztok!
Indítok egy új topikot, mert most csak és kizárólag szűzhó (freeride) lécekkel kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni. Szóval szeretnék vásárolni egy pár ilyen lécet "azokra a napokra", és volna pár kérdésem.

Legyen nagyon hosszú, vagy nagyon széles?
Ugyanazt a talpfelületet el lehet érni egy mondjuk 190 körüli léccel, 90 körüli talpszélességgel,(könnyebb élreállítani, ha véletlenül pályára tévedek vele), és egy 170 magas léccel 100 körüli talpszélességgel.
Az első előnye hogy könnyebb élen vezetni, kisebb a sugara. Hátránya hogy hosszabb.

A második előnye hogy rövid (talán puhább hiszen szűzhóléc) hátránya hogy nagyobb a sugara, és nehezebb élre tenni.

Szóval számomra elméletben jobb volna egy hosszú léc, mivel nincs gondom a párhuzamos léctartással,
de nem tudom mit mutat a gyakorlat, illetve hogy erdőben a jobb síelők mennyire boldogulnak az óriáslécekkel.
Az alpokba tudomásom szerint nem annyira szükséges 110-es közepű 190 hosszú léc, de lehet hogy még itt is annyival élvezetesebbek az óriás"deszkák"?

Főleg tényleg mélyebb hóban használnám, tehát lehet hogy ez az élreállítás kérdés nem is lényeges,ugyanakkor nem annyira mély hóban talán mégis számít valamennyit a sugár meg a talpszélesség.

Mit mutat a gyakorlat azoknál akik esetleg kipróbálták már mindkét variációt?

Viszonylag jól síelek, szóval ez a rész nem annyira lényeges.

A rocker kérdést most nem keverném ide, mert azok még nem nagyon vannak használtan, újra meg nincs
pénzem. (Ha lenne akkor valószínűleg egy csőrrokkeres, min 180 hosszú lécet vennék.)

Jómagam 175 cm magas vagyok, és kb 65 kilogramm súlyú.

A fórum idevaló egyéb részeit már átböngésztem. :)

Ja és mégegy: Mi szól a szűzhóléc-platni párosítás ellen? Elméletileg ugye segíthet az élezésben ha úgy adódna, ártani meg nem árt.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.