Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Obertauern
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Obertauern Alps
ÜZENETEK (1623)Időben csökkenő Időben csökkenő
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.11.25. 20:08
Csao!
A szállás engem is érdekelne, mert az idén télen szeretnénk eljutni ide.
Címem: weigertadam@yahoo.de
Előre is köszi.
Ádám
szaszi
38 élménybeszámolót írt
38
19 éve tag
2005.11.25. 08:37
Szia. Engem érdekel a szállás. Kérlek dobj egy mail-t a címemre az elérhetőségekkel.
szhajnus@freemail.hu
köszi
czobi
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.11.24. 22:18
Sziasztok.
2 magyar vezetőségű szállást is tudok Mauterndorfban Tweng mellett, ha valakit érdekel.
Obertauern szerintem nagyon király hely!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.11.19. 17:26
immáron 60 cm friss porhó van Obertauernon !!!!
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.10.07. 15:35
Stani,
köszi a választ, tényleg jó , és olcsó panziók vannak Twengben.

Ádám
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.10.07. 15:01
szia !

Gell szerintem ár-érték arányban nagyon ott van. 22 euró/főért volt szállás, bőséges reggelivel (svédasztalos). ha vacsorát is kérsz, akkor az kb. még plusz 6-7 euró. A ***-os panzió Tweng falucskában van, ha Obertauern felé haladsz, akkor az út jobb oldalán, a zöld BP benzinkút előtt kell befordulni. a szobák tiszták, rendezettek, a fürdőben van hajszárító és törülközőszárító is. az árban benne van a szaunahasználat is&a síbusz, ami szinte a ház elől indul. Gelltől Obertauern kb. 6 perc kocsival (az első parkoló). Tweng viszont elég kicsi település, laza 5 perc alatt átsétálsz az egészen. Ha még olcsó szállásokat akarsz, akkor nézz körül még Twengben, itt vannak 20 euóért is !! Illetve a hágó másik oldalán, Untertauernbe.
Fenn a hágón esetleg a Pension Sonne @ és a Haus Zwinz (?) ,ami jó árakat kínál, ahhoz képest, hogy pályaszállás ; de ezek már 30 euró magasságában vannak.

http://www.tweng.at/
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.10.05. 09:06
Sziasztok!

Januárra Obertauernt néztük ki, viszont nincsen még konkrét szállásunk. Ezért szeretnék segítséget kérni.
Stani: tudnál bővebb infót adni a Pension Gellről.
Más szállás is érdekelne 25 Euro/fő körüli áron.
Segítségeteket előre is köszönöm:

Ádám
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.09.19. 15:55
Hát a hó szépen lassan elolvadt egyenlőre még,de ez már mutatja,hogy lassan valami készül... Ideje már..:)))))))))))))
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.09.18. 22:06
Legszívesebben felcsatolnám a léceket!
Csak ne kéne dolgozni!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.09.18. 21:39
itt a tél:

http://skier.tvn.hu/ot/ot050918_1.wmv
és
http://skier.tvn.hu/ot/ot050918.wmv
két kis mai videó Obertauernről, csatolva meg egy -szintén mai- webcam kép
cam3x.jpg
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.04.21. 21:17
Én januárban csúszkáltam ott...tényleg nagyon szuper. Én akadály nélkül feljutottam egyedül arra a meredek lejtőre... Sajnos akkor meglehetősen kevés hó volt fenn,és a sítalpam alja elég komoly károkat szennvedett..:((( Ugyanis a szél eléggé lefújta a havat a pálya legfelső részéről... Kicsit túlzás volt a tudásomhoz az a pálya be kell vallani, és nem mindig arra mentem amerre akartam...)Okvetlenül szeretnék még visszatérni,mert csodálatos hely!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.04.21. 16:56
múlt héten, április 15-től 17-ig Obertauernon síztünk, boardoztunk. A hely egy igazi paradicsom; sok hóval, modern felvonókkal és elegendő mennyiségű pályákkal. Bár az időjárás előrejelzés szombat+vasárnapra elég rossz időt (köd, eső, havazás) jósolt, de szerencsére nem jött be :P Szinte mind a három nap ragyogó napsütés és kellemes hőmérsékletek voltak a jellemzőek. Csak amikor eljöttünk vasárnap, akkor kezdett olyan 4 fele fenn elég derekasan havazni, lenn csak épphogy szállingozott.
A hó mennyiségével nem volt semmi gond, mind a pályákon, mind a pályákon kívül van bőven. Minősége meg az erre az időszakra jellemző. Minden nap frissen preparálták a lejtőket, bár ez Ausztriában nem újdonság:) A lifteknél várakozási idő nem volt, s a pályákon is nagyszerűen eloszlottak a sízők. Szombaton elég sokan jöttek fel, mivel ekkor vmi akció volt, így a napi bérletet mindösszesen 18 euróért osztogatták.
Vasárnapra a fennti részeken kis frisshó is esett. Off pistézni még mindig elég korrektül lehet, bár nyilván már nem állig érő porhóban:) Amúgy Obertauern egy igazi freeride paradicsom, gyakorlatilag bárhol, ha lemész a jelölt pályákról jó kis off pisték vannak a kezdő szinttől egészen a profiig. A tér is elég nagy, tehát van bőven hely szelni a havas hegyoldalakat.
A pályák javarészt kékek és pirosak, így családosoknak, vagy éppen kevésbé rutinus sízőknek is ideális. Bár meg kell jegyezni, hogy a elég sok piros pályávan van ún. utazós rész, ami talán a boardosoknak jelenthet leginkább problémát, de ha megereszted magad,akkor no problem.
Van pár fekete is, köztük Obertauern legmeredekebb, s egyben egész Ausztria egyik legbrutálisabb lejtője, amire a Gamsleiten 2 duplaszékes visz fel. Érdekessége, hogy egyedül nem engednek fel, csak is úgy utazhatsz a libegőn, ha van vki melletted. Ez a mostani sízésből kimaradt, pedig terveztem, éppen utolsó napra, de amire odaértem, kb 3negyed 4kor arra a felvonós lekapcsolta a liftet. A felvonók négy és fél öt között zárnak. Legtovább a Zehnerkarbahn kabinos megy, itt az utolsó Bergfahrt fél ötkor van.
A liftek tényleg csúcsmodernek, javarészt ülésesek; négy és hatszemélyesek, puha bőrkárpitülésekkel és bubble-al, szóval itt adnak a komfortérzetre az biztos:) Van pár húzólift is, de ezek tényleg csak mutatóban és egyiknek sincs fontos szerepe (pl. zubringer, összekötő stb.) A hágó Untertrauen felé vezető végén egy jó kis funpark is van. Az árak a hüttékben ugyanolyanok mind a többi osztrák síterepeken, sőt egyes dolgok olcsóbbak is , mint pl Semmeringen ! A szállások viszont elég húzosak Obertauernon, ahol gyakorlatilag mindegyik pályaszállás. Még így utószezonban is.. 40-50 eurótól kezdődnek (perfő/éjszaka) és a határ szinte már-már a csillagos ég. Van egy-két hely, ahol már a 200 eurós csillagászati árakat ostromolják, pl a Hotel Seekarban. Ahová egyes vendégek helikopterrel érkeztek!
Viszont, ha nem Obertauernon szállsz meg, hanem vmelyik közeli faluban,akkor jóval olcsóbban megúszod. Pl. Twengben (5 percnyire kocsival a sípályáktól) még főszezonban is találni 19-20 eurós dolgokat reggelivel! Mi a Pension Gellben szálltunk meg, ami egy háromcsillagos egész korrekt panzió. A szobák jók és melegek(olyannyira, hogy éjszaka még az ablak is nyitva volt) a büfféreggeli pedig igencsak bőséges. S ez fejenként 22 euró volt, szóval baráti árnak mondható, ráadásul ebbe a szaunahasználat is benne van.
Összefoglalva , nagyon szép hosszú hétvégét töltöttünk Obertauernon, ami egy igazi SÍPARADICSOM és mindössze 296 km-re van Soprontól (kb. 3h autóút)

Képek itt érhetők el:
http://kep.tar.hu/skier/50042506#2
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.04.21. 16:55
múlt héten, április 15-től 17-ig Obertauernon síztünk, boardoztunk. A hely egy igazi paradicsom; sok hóval, modern felvonókkal és elegendő mennyiségű pályákkal. Bár az időjárás előrejelzés szombat+vasárnapra elég rossz időt (köd, eső, havazás) jósolt, de szerencsére nem jött be :P Szinte mind a három nap ragyogó napsütés és kellemes hőmérsékletek voltak a jellemzőek. Csak amikor eljöttünk vasárnap, akkor kezdett olyan 4 fele fenn elég derekasan havazni, lenn csak épphogy szállingozott.
A hó mennyiségével nem volt semmi gond, mind a pályákon, mind a pályákon kívül van bőven. Minősége meg az erre az időszakra jellemző. Minden nap frissen preparálták a lejtőket, bár ez Ausztriában nem újdonság:) A lifteknél várakozási idő nem volt, s a pályákon is nagyszerűen eloszlottak a sízők. Szombaton elég sokan jöttek fel, mivel ekkor vmi akció volt, így a napi bérletet mindösszesen 18 euróért osztogatták.
Vasárnapra a fennti részeken kis frisshó is esett. Off pistézni még mindig elég korrektül lehet, bár nyilván már nem állig érő porhóban:) Amúgy Obertauern egy igazi freeride paradicsom, gyakorlatilag bárhol, ha lemész a jelölt pályákról jó kis off pisték vannak a kezdő szinttől egészen a profiig. A tér is elég nagy, tehát van bőven hely szelni a havas hegyoldalakat.
A pályák javarészt kékek és pirosak, így családosoknak, vagy éppen kevésbé rutinus sízőknek is ideális. Bár meg kell jegyezni, hogy a elég sok piros pályávan van ún. utazós rész, ami talán a boardosoknak jelenthet leginkább problémát, de ha megereszted magad,akkor no problem.
Van pár fekete is, köztük Obertauern legmeredekebb, s egyben egész Ausztria egyik legbrutálisabb lejtője, amire a Gamsleiten 2 duplaszékes visz fel. Érdekessége, hogy egyedül nem engednek fel, csak is úgy utazhatsz a libegőn, ha van vki melletted. Ez a mostani sízésből kimaradt, pedig terveztem, éppen utolsó napra, de amire odaértem, kb 3negyed 4kor arra a felvonós lekapcsolta a liftet. A felvonók négy és fél öt között zárnak. Legtovább a Zehnerkarbahn kabinos megy, itt az utolsó Bergfahrt fél ötkor van.
A liftek tényleg csúcsmodernek, javarészt ülésesek; négy és hatszemélyesek, puha bőrkárpitülésekkel és bubble-al, szóval itt adnak a komfortérzetre az biztos:) Van pár húzólift is, de ezek tényleg csak mutatóban és egyiknek sincs fontos szerepe (pl. zubringer, összekötő stb.) A hágó Untertrauen felé vezető végén egy jó kis funpark is van. Az árak a hüttékben ugyanolyanok mind a többi osztrák síterepeken, sőt egyes dolgok olcsóbbak is , mint pl Semmeringen ! A szállások viszont elég húzosak Obertauernon, ahol gyakorlatilag mindegyik pályaszállás. Még így utószezonban is.. 40-50 eurótól kezdődnek (perfő/éjszaka) és a határ szinte már-már a csillagos ég. Van egy-két hely, ahol már a 200 eurós csillagászati árakat ostromolják, pl a Hotel Seekarban. Ahová egyes vendégek helikopterrel érkeztek!
Viszont, ha nem Obertauernon szállsz meg, hanem vmelyik közeli faluban,akkor jóval olcsóbban megúszod. Pl. Twengben (5 percnyire kocsival a sípályáktól) még főszezonban is találni 19-20 eurós dolgokat reggelivel! Mi a Pension Gellben szálltunk meg, ami egy háromcsillagos egész korrekt panzió. A szobák jók és melegek(olyannyira, hogy éjszaka még az ablak is nyitva volt) a büfféreggeli pedig igencsak bőséges. S ez fejenként 22 euró volt, szóval baráti árnak mondható, ráadásul ebbe a szaunahasználat is benne van.
Összefoglalva , nagyon szép hosszú hétvégét töltöttünk Obertauernon, ami egy igazi SÍPARADICSOM és mindössze 296 km-re van Soprontól (kb. 3h autóút)
Márta
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.12.29. 16:28
Szia!

Mi múlt héten voltunk,kifogtunk egy olyan időszakot amikor valamivel olcsóbb,de én is azt mondhatom a hely elég drága.Vna lehetőség apres ski programokra, a térképeknek ne nagyon higyjél,mert amiket kaptunk nem igazán jöttek be a jelölések.Érdemes egyszer elmenni a feeling miatt,de akik többször voltak mondták,mindig kifognak egy jó kis hóvihart.Azért remélem nektek szerencsétek lesz.
Egy szálláslehetőség,osztrák giccsel kombinálva,de azért kultúrált:https://www.schrotteralm.at
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.12.01. 11:11
Kedves SZCSABA!

Rákattintottam Flachau lapjára. Tényleg szupernek tűnik, főleg azért mert kevés a húzos lift. Egy cseppet a lusták közé tartozom. Úgy néz ki, hogy most januárban nem Obertauernbe utazunk, mert teljesen kezdők is jönnek velünk, s nem merek rizikózni azzal, hogy olyan helyre menjünk, amit még én sem ismerek. Így marad Murau. Talán márciusban, ha lesz még hó és pénzem rá, akkor megcélozzuk Obertauernt vagy Flachaut. Addig is mindenkinek jó sielést!
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2004.11.29. 11:19
Szia !

Én kb. 8 éve voltam az Obertauernon, megfelel kezdőknek és haladóknak is. A szállás tényleg drága. 8 éve már Flachauba járunk, mert szerintem sokkal jobb és csak 20 km -el van messzebb. Sok felvonó sok - sok pálya, minden évben újak is. Januárban nincs sorbanállás, max 3 perc, de az is csak 11 - 14 óráig. Bőven van kék pálya is, és ami még lényeges, hogy szinta kivétel nélkül 50 - 200 m szélesek. A szállás itt sem olcsó, de meg lehet szállni a szomszéd községben (2 km.) ahol már elfogadható. Innen is mennek az ingyenes síbuszok 15 - 30 pecenként.
Ha még részletesebb tájékoztatást szeretnél, jelezd! Vannak képeim is, tudok küldeni.
További info: https://www.flachau.at vagy https://www.flachau.org
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.10.20. 10:40
Jugendhotel tauernhof, itt már 15.50től van
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.10.19. 17:38
Szia András! Kb . 1 hónapja böngészem a katalogusokat, és a netet, s igazad van Obertaurnben a szállás szörnyű drága. A legolcsóbb appartmann, ami önellátós, pályaszállás és uszoda- szauna használattal van az 3 fő részére 117 Euró/nap. Olcsóbb szállások Untertauernben találhatók, ami 10 km-re van Obertauerntől. Itt egy 4 fős appartman önellátással, februárban 50.400Ft/fő/7 éjszaka.
Ha netán valaki Obertaurnben tud olcsóbb szállást uszodahasználattal, akkor szóljon, köszike!!!
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2004.10.19. 16:22
Minden pályaszállás, és minden drága :-/
Mi is oda ill. arrafelé megyünk február első hetében, de a szállásunk odébb lesz, St. Michale-ben. Lungo síbérlettel még 4 kisebb pályarendszert lehet besíelni, ebből 2 tűnik elég érdekesnek: Katschberg és Speiereck.
Járt már valaki ezeken a terepeken? Szívesen hallanék tapasztalatokat.
Vagy ha valaki tud olcsó szállást Obertauernben önellátással (max 30e/fő 7 éjszakára), az szóljon gyorsan :-)
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2004.10.18. 10:58
Szia!
Obertauernben, tulajdonképpen minden szállás pályaszállás. A Tauernrunde azért teljesen kezdő részére nem ajánlott. Középhaladók viszont bátran nekivághatnak. Indokaim: El lehet térni néhol az ajánlott útvonaltól és így akár csak kék pályán is körbe síelhető a két hegy. Viszont a legtöbb pályán váltakoznak a nehézségi fokok. Tehát, ha valamelyik pályát kéknek adnak meg annak nagy része könnyen síelhető, viszont vannak rajta részek, amelyet más síterepek már pirosnak jelölnek. Kezdőknek viszont nagyon kellems pályák vannak a hegylábaknál.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.