Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Murau - Kreischberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wohlfühlpension Kreischberg/Egger-Feiel - Nyári ajánlat MurtalGäste kártyával
ÜZENETEK (2719)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slogery
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2024.01.15. 14:03
Pedig ott van az, látszik a kamerán is.
Előzmény: (WéberF 220280)
Capture.PNG
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2024.01.15. 13:40
A völgyállomásnál volt egy 4-es ülős felvonó. A pályatérképen még jelzik "C"-vel, A webkamerán viszont nem látom! Tud valaki valamit? WFeri
Kőhalmi
1 élménybeszámolót írt
1
5 hónapja tag
2024.01.10. 10:31
Ma nem működik a felvonó!!!!!
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.08. 12:48
Tegnap is jött friss hó. Nekem a buckasízés nem annyire élvezetes, így délben be is fejeztem és elindultam haza.
Kb. harmadannyian voltak vasánap, mint szerdán.
Mindenesetre jó évkezdés volt ez a jan.2-7 közötti hat napos síelés.
Az jól jár, aki most megy, mert van bőven friss hó.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.06. 20:53
Megjött egy kis friss hó, és eltűnt a tömeg. Ma nagyon baráti hangulatban, sorban állás nélkül telt a nap, pedig Vízkereszt Ausztriában ünnepnap.
Kíváncsi vagyok, holnap mire számíthatunk.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.04. 19:27
Végülis átutaltam a pénzt a szezonbérletre és át is tudtam venni a kártyát a pénztárban. Fura, de olcsóbb így mint egy-egy 5 és 7 napos felnőtt bérlet.
Kedden már meg is kezdtük az itteni szezont.
Még soha nem voltam ilyenkor és meglepett, hogy mekkora a tömeg.
Ok: ilyenkor van az osztrák és a magyar iskolai síszünet.
De a pályák tökéletesek, a sorban állás elviselhető.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.12.14. 18:01
Tud valaki segíteni, hogy Kreischberg-Lachtal szezonbérletet lehet-e online venni? Az átutalás drága dolog...
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.12.09. 15:42
Húsvétkor voltunk (ápril 10. utolsó hét) és szuper havunk volt. Nézd meg az április 8-i bejegyzésemet! Húsvétkor megint megyek! (Nem kell a csajokat kivenni a suliból.) az 2 héttel késöbb van, és tutira lesz még hó!
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2023.12.08. 19:29
Ha megnézed a Hójelentésben az elmúlt szezonok adatait, hó még áprilisban is szokott lenni fél-egy méter körül.
Mi is voltunk 15-i hosszú hétvégén, busszal. A buszsofőrök a parkolóban simán zakóban voltak, mosták a szélvédőt, napoztak meg ilyenek. Lent a legaljában ennek megfelelően latyak, sár és vizisí, a kabinos középsőtől felfelé viszont jók voltak a pályák.
Fesztivál hangulat, rövidújú pólós síelés, de a tömeg inkább a hütték környékére koncentrálódva napozik mint síel, főként a déli órákban. Estére aztán visszafagy és jeges. Szerintem most sem lesz máskép. Napolajat vigyél.
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2023.12.08. 17:55
Voltam hasonló időben ott.
Hó volt, nyitva volt minden.
Ha nincs szerencséd, vizisízés is lehet.
De ettől még lehet jó buli.
Viszont a tömeg miatt nem mennék még egyszer ilyenkor oda.
Inkább nem főműsoridőben megyek, ha lehet.
Ultras1899
6 élménybeszámolót írt
6
5 éve tag
2023.12.08. 17:41
Sziasztok

A március 15.i hosszú hétvégén tervezünk menni erre a terepre egyet sielni. Mik a tapasztalatok ezzel az időszakkal? Van még hó? Minden pálya nyitva van még?
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2023.04.25. 19:53
Az a hátsó 2 üléses visz a legjobb helyre:)
Komolyan, azokat a pályákat szeretjük a legjobban.
De a feljutás tényleg nem a legkomfortosabb.
Előzmény: (Bélapó 218722)
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2023.04.25. 14:51
A nagy kedvenc. Itt van a magyarok legmagasabb hegye:):)
Előzmény: (WéberF 218723)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.04.08. 20:36
Nem véletlen, hogy Első Menyasszonyom kedvenc helye lett - Lachtal, Grebenzen, Neukirchen, Annaberg, Tauplitz stb. után, amikor először megsíelte a Kreischbergi pályákat, nem is igen hajlandó máshova jönni. Végigkísértük a fejlesztéseket, mindig örültünk az újdonságoknak, azt a "hátsó" kétülésest (Rosenkranz) nemigen lehet kedvelni - no meg a 18-as pálya alján a délre kibuckásodó, jegesedő szakaszt sem, pedig odáig egy ideális kényelmes pálya. Szóval nem véletlenül a magyarok egyik legkedveltebb síterepe. WFeri
Előzmény: (Bélapó 218722)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.04.08. 20:04
Több mint 20 év után jöttem vissza ide. Hihetetlen a változás! Egy korszerű pályarendszer fogadott. Nagyon tetszik! A hátsó kétüléses nem illik a képbe, de különben teljesen toppon van a terep!
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2023.02.21. 19:26
Mi pénteken 11-kor mentünk az Eagle hüttébe, mondtuk az ültetős pincérnek hogy ennénk is.

Mondta hogy 12-ig tud adni egy asztalt, ebben kiegyeztünk.
Oda is kísért egy jó kis panorámás asztalhoz.

Nekem ez kicsit túl nagy fenék egy sípálya hüttéhez :) eleve az ültetés sem nagyon szokás a Monarchiában (bár most azért segített), meg mi az hogy 1 órával előtte már RESERVED asztal várja a Walakit :)

... aztán meg beülök full leizzadva ebbe az elitbe. :)
Ja, és akkor gőzgombóc meg nincs is :)

ps: Ezt a gombot inkább nem is mertem megnyomni
Előzmény: (fezso6 218237)
IMG-3895.JPG
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2023.02.21. 19:18
A mutatványos részekkel vigyázni kell - némelyiken egy szűk kényszerpályára van beszorítva az ember => tömegbaleset tud lenni ha lemegy több ember zsinórban.

A <10> jelű Snowpark-ban igazából két cucc van egymás mellett:
- egy ugrasztós snowpark
+ egy kacskaringós versenypálya (na azzal kell óvatosan)

Igazából most a komplett 4-es pálya ezekből áll, nem is lehet elkerülni.

A <7> jelű snowpark speeding gyorsítója is súlyos lehet esésnél :) de ott legalább lelátni az aljáig, és tud az ember akkor indulni amikor már kiment belőle az előző versenyző.
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2023.02.21. 19:10
Mi 15-én szerdán voltunk, gyönyörű napsütéses idő a pályák még délután sem buckásodtak. 14óra után kezdett hűlni talán ezért is maradtak meg tökéletes állapotban. Az Eagle hüttében egész nap DJ. nyomta asztalt nem kellett foglalni, viszont negyed órát vártunk, hogy a teraszon legyen helyünk! 2017-ben jártam itt utoljára, az új 10 személyes kabin is újdonság volt számomra.
Előzmény: (bartoki 218226)
20230215-125252.jpg
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2023.02.21. 13:44
Feb 16-19 (Csütörtök-Vasárnap) voltunk Kreischbergen.

Szép időnk volt, nap közben meleg/vizes volt a pálya, de igen jót síeltünk.
Attól tartok hogy ha visszafagy a hidegben, akkor karcos lesz...


Csütörtök
----------
Reggel 6 után indultunk, (Solymár + Budapest).
A GPS az M85 végén átküld Sopronon - nincs még kész teljesen az elkerülő.

Az osztrák AVIA benzinkúton E5 benzint vételeztünk - persze most is magyarok a dolgozók, de még a szomszédos Billában is :)

Kényelmes tempóban 12 körül értünk oda.
A síterep aljában lévő kölcsönzőben béreltünk (Intersport Pintar).

Itt is pont kifogtunk egy magyar srácot :) nagyon kedves volt és így legalább könnyebb is elmagyarázni hogy szorít a cipő/stb.

Kár, hogy az ilyen depók már elfogytak:
https://www.intersportrent.at/skirent/equipment/depot-box-for-2-persons~16798

Egyszer régen volt ilyenhez szerencsém - több napos síelésnél kényelmes: elég az alagsorba becuccolni, és nem kell az autóhoz cipekedni, sem pedig a parkolóban sícipőben baktatni.

De úgy látszik le kell foglalni előre (a fenti weben).

2.5 napos síbérletet vettünk (+ vasárnap majd újabb 1-naposat) így jött ki a legjobban.

Student jegyhez nem elég a születési dátum, a kasszában kértek "Student ID"-t is (pl. magyar diákigazolvány). Az automata viszont nem kért igazolványt ;) és papír jegyet ad (van abban is chip), azon nincs kaució sem, nem kell visszaváltani.

Elég meleg volt (fenn is +4...7 fok, nedves pálya) de a legtöbb pályán még tűrhető volt a buckásodás.

Csak a kritikus letöréseknél, a 2-12-18 becsúszójánál - azok persze buckásak.


Péntek
-------
Kis napsütés + felhőkön átszűrődő nap.

Megtekintettük az új Eagle hüttét - nekem egy kicsit túl elit (asztalfoglalás, ültetés)

Pozitív: Magyar pincér, Magyar étlap (!)
Negatív: A mosdóhoz "nyilván" lépcsőzni kell

(becsúszós-szintbéli mosdó a 2-es pálya tetején található, a felvonó épület völgy felőli oldalán)

A 15 piros pálya alja helyett szinte könnyebb a 16 fekete (meredekebb, de szélesebb).


Szombat
---------
Szél, napsütés, +kevés fok

Szombaton odaértünk nyitás előtt :) a parkolás miatt jó volt, de amúgy sor állt a felvonóhoz. Szerencsére időben elindult a felvonó, és elég gyorsan lement a sor (jót tett ez a 10-üléses upgrade - azelőtt itt óriási sorfal állás volt reggelente).

Reggel szép csíkosak, de meglepően fagyosak voltak a pályák - pl. a kék 2 is.
Reggel nekem a Rozenkranz 9-es pálya volt a legjobb (azt hamarabb olvasztja ki a nap + széles, és kevés az ember).

Talán kicsi is ott a felvonók kapacitása (2-üléses + csákány) mindenesetre szombaton 10:15-kor a 10a pálya még mindig szinte üres volt (kép).

Viszont 11 körül már elég nagy sorállás lett a Rosenkranz 2-ülésesre, akkor odébálltunk.

Amikor (bergfex szerint) W6-W7 szél kezdett el fújni, akkor le is zárták a 2-ülésest, és nem sokkal később a 15-17 pályák 6-üléses felvonóját is. És még a legalsó 10-személyes kabinos felvonó (1-2 pályák) is akadozott: meg-megállt a szél miatt.

Na, akkor azért elég nagy sorállás lett mindenhol máshol :) kínunkban még csákányoztunk is egyet, pedig amúgy tiltja a vallásom (elfáradok).

A 18-as pálya kabinosa akadozás nélkül üzemelt, és (hihetetlen, de) még szombaton délután is nagyokat lehetett carvingolni a 18-as pályán, annyira nem volt buckás. Nem is értem miért nem jelölik kéknek - nekem ez sokkal könnyebb mint a 2-es pálya, már csak a sokkal kisebb tömeg miatt is.

A 2.5-edik nap végére lekopott a vax a lécemről, "akadozós lett" amikor lapján csúsztam vele :O Főleg az árnyékos, hidegebb részeken.


Vasárnap
----------
Napsütés, +sok fok (de a hegyen azért még egyszámjegyű) jégkrémbalett

Léc vaxolás a parkolóban (semmi extra, simán csak egy tömb vax-szal) mindjárt jobban csúszik.

Mire a Rozenkranz-ra értünk volna, már le is zárták a 2-ülésest a szél miatt :)

Nap végére persze hatalmas buckásodás: a kritikus letöréseknél (a 2-12-18) becsúszójánál a buckák már a letörés elé feljöttek :)

Pedig ezeket közösségi összefogással meg lehetne szüntetni...
Elég lenne ha kerülgetés helyett mindenki ráfarol 1-1 buckára hogy kilapítsa (akkor, amikor még kicsi).

Nah, de azért jó volt :)
Ezek szerint egy hétvége is tűrhető lehetne itt, csak nagy szél ne fújjon.


There is an app for that
------------------------
A "Slopes" telefonos app-pal követtük egymást, így könnyebb volt újra találkozni ha szétváltunk. Most próbáltam először, egyelőre tetszik.

Az elején rá kell szánni egy kis időt mire mindenki regisztrál, és összefütyülődik egymással.

Nálam (öregecskedő telefonon) Low Power módban ~30% akksit evett meg egy nap alatt. Az újabb telefonokon kevesebbet.

Amire figyelni kell:
- Külön engedélyezni kell neki hogy ossza is meg a pozíciót a bejelölt barátokkal
- Kézzel le kell állítani a nap végén, különben az autózást is beleméri (aztán születnek a >100 km/h rekord sebességek)
IMG-3880.JPG
IMG-4205.JPG
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.01.28. 23:50
Gyorsan eltelt ez a hét, már itthon is vagyunk. Tegnap is még kaptunk egy kis napsütést és jó pályákat, különösen a Rozenkrantz-on.
Ott viszont felfigyeltem rá, hogy a csákányos lift nyomvonalában, ahol az ominózus deszkás videó készült, több deszkást és síelőt is láttam, akik szándékosan részben a nyomvonalon kívül (freeride), de időnként a nyomvonalon belül jöttek le, szembe menve a csákányon ülőkkel. Jó lenne, ha több (magyar) sporttárs már nem kísértené a szerencséjét és nem rontaná a hírünket! Tud valaki valamit arról, hogyan végződött a deszkás ütközések története? Érdemes lenne a sztorit több szemszögből megvizsgálni és a tanulságokat széles körben teríteni.
Este szomorúan láttuk a tűzoltó autókat a St Lorenzen vasútállomás előtt, ahol egy szállodai parkolóban gyulladt ki egy szürke autó. Remélem, személyi sérülés nem történt. Tud bárki valami közelebbit?
Ma reggel óriási tömeg volt a parkolóban. Egész Stájerországból jöttek tűzoltók és autóik. Az egyik parkoló rész csak velük volt tele. Életemben nem láttam még egyszerre ennyi tűzoltókocsit!
Fent a pályán jól eloszlott a tömeg. Ma felhős volt az ég és volt némi hószállingózás is. De ma is kiváló pályákon lehetett síelni. Találkoztunk olyanokkal, akik egyetlen napra jöttek ki Bp.ről 4h30-as indulással. Én ezért 1 napra inkább egy hazai pályát vagy Semmeringet javasolnám.
Hosszabb időre viszont mostanában érdemes kimenni. A ránk következő héten is ígérnek pár centi friss havat!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.