Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Utazás Szlovénián keresztül

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2016.01.11. 08:32
Karácsony elött, délkörül kb félóra volt Salzburg után a lépésben araszolgatás. Viszont Kufsteinnél a szembe jövő irányban 10 km-nél is hoszabb sor mellett suhantunk el. Hazafelé kora reggel éppen,hogy csak le kellett lassítani ott, pedig már tervezegettem, hogy Wörgltől átvágunk Lofer felé.
Érdemes akár most is megnézni a waze-t, látható a torlódás.
Előzmény: (Dorap 185903)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2016.01.11. 01:59
Mi karacsonykor voltunk Livignoban es mindket iranyban a nemet hatarnal a nemet hatarorok az autopalyan egy savra korlatoztak a haladast, 30 km/h max sebesseg athaladassal. Ez azt eredmenyezte, hogy odafele Salzburg utan volt egy kb. 20-30 perces dugo, visszafele pedig Kufstein utan egy 15-20 perces.
Előzmény: (Dorap 185903)
Dorap
4 élménybeszámolót írt
4
9 éve tag
2016.01.10. 20:18
Sziasztok!
Mi is január végén megyünk, de mi Németországon keresztül tervezzük. Engem is érdekelnének az előttem szóló kérdéseire a válaszok. Menekült-ügy miatt várhatóak-e torlódások?
Üdv:
Dóra
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2016.01.07. 17:34
Nem tudom, hol lenne a helye a hozzászólásomnak, egyenlőre ide írom.
Franciaországba járok síelni évente 1-2 hétre. Az útvonalunk M7-szlovén sztráda-olasz sztráda-Frejus alagút vagy Montgenevre hágó. Az idei menekülthullám miatti határátlépések tapasztalatai érdekelnének. Egy barátom a Frejus alagútról hallotta, hogy 4órás várakozás után lehetett átjutni rajta újév első napjaiban. Ha ez igaz, mi lesz egy rendes síszezonbeli szombati napon? Mi igaz ebből? És a határokon van ellenőrzés újra? Kinek mennyi idő alatt sikerült átjutnia az említett határokon?
Köszönöm előre is.
randras66
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2013.12.15. 11:03
Február 1-én vagy 8-án induló csapatnak lesz féláron szlovén matricám. Privátban jelezd lszi, ha érdekel.
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2013.12.12. 19:15
Brockey ennek a hírnek örülök, majd kint Pra Loupon találkozunk...:D
Előzmény: (Brockey 164140)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.12.12. 17:31
Nekünk az úticél Cervinia/Zermatt, szóval inkább délről támadunk. Nem is olyan nagy kaland a plusz költség 7 főnél, pusztán a kíváncsiság hajtott, de utána már láttam én is. Van ilyen. :/
Előzmény: (Brockey 164154)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2013.12.12. 12:47
Xero, sajnos ha rákattintasz a második linkre, ott megtalálod, hogy a Ford Transit az 2B. 80 € vagy Ausztria felé kell menni.:-(
Előzmény: (Xero 164147)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.12.12. 12:04
Na szép. Mi egy 9 fős Transittal megyünk január végén leghamarabb keresztül Szlovénián. Piszok kíváncsi leszek, hogy akkor az hova is sorolandó.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2013.12.12. 10:56
Kicsit utánanéztem a szlovén autópályakezelő honlapján. Az idézett Napi Gazdaság cikk szerintem pontatlanul fogalmaz: "Az ilyen autók - terepjárók és egyterűek - után a heti matrica 40 euróba fog kerülni, a havi 80 euróba".

http://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Methods_of_payment/Vehicles_up_to_35_t/Vignette_308.aspx

http://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/Seznam%20izmerjenih%20vozil_The%20list%20of%20measured%20vehicles.pdf

Már az első linken 2A kategóriában (ez a régi, 15-30€-s) van feltüntetve a "caravan" kifejezés a képével együtt. A második linken a típusok is fel vannak sorolva, és még egy bővebb magyarázat található a 4. oldalon:
"Toll category 2A includes all vehicles, which are classified as private vehicles in motor vehicle sales networks, up to the maximum allowable weight of 3.5 tonnes, including all SUVs, minivans and pickups in this marketing
segment and all caravans (recreational vehicles).
..
Toll category 2B includes vehicles, which are light commercial vehicles / combined vehicles, delivery vehicles or vans classified as not exceeding 3.5 tonnes of highest permissible weight in motor vehicles sales networks.

Smaller combined / commercial vehicles belonging under category 2A are: Citroen Jumpy, Hyundai H1, Mercedes
Viano and Mercedes Vito."

Tehát nemhogy a terepjárók és egyterűek nem tartoznak a drágább 2B (40-80€) kategóriába, hanem még jópár (előbb említett) kereskedelmi célú jármű sem. Alapvetően a magáncélú (hobbi) járművek 2A kategóriában maradnak és csak a kereskedelmi, szállítmányozó járművek és tehergépkocsik (a fenti kivételekkel) fizetnek többet december 1-től.

Én - személyes rossz tapasztalatomnak köszönhetően (majd egyszer leírom, hogy mi történt velünk Pincénél) - kinyomtatom a második linken található négy oldalt, a rendőr orra alá nyomom, aztán ezért legalábbis nem tud büntetni.

Egyszóval Franciaországba továbbra is lehet Szlovénián át menni síelni a tavalyi autópályaárakon (legalábbis Mercedes Vitoval, Opel Zafirával, Seat Alhambrával, az én Chrysleremmel, stb.).
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2013.11.28. 23:40
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/rossz_hir_az_autosoknak_emelkedik_az_autopalyadij_szloveniaban.570697.html#

"kiveszik a személyautók kategóriájából a 3,5 tonna alatti olyan autókat, amelyeknél a motorháztető felső széle több mint 130 centiméterre van a talajtól"

Ez vajon mit jelent? Indulás előtt le kell mérni? Vagy ott fogják lemérni? Ha már emelnek, kitolhatták volna az egyhetest nyolc napra.:-(

Szerk.: Megmértem a Chrysler Grand Voyageremet. 110 cm körül van. De mivel ez egy nem hivatalos adat (mivel ívelt a kocsi motorháztetejének felső része, így oldalról szemmel tudtam leolvasni és a forgalmiban sincs benne), mivel tudom bizonyítani? Mert találkoztam olyan szlovén rendőrrel Pincénél éjjel egy órakor, aki 130cm felettinek mérné:-( És addig nem enged el, amíg a 60€ büntetést nem fizetem ki.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.