Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova menjünk kisgyerekekkel?

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.12.18. 13:58
Én is az ilyen "gyereksarkos", játszóházas helyeket keresem.

Ahol eddig voltunk és volt ingyenes gyereksarok/játszóház:
- Chopo-Észak/Bernardino Burger Restaurant/
Otupne kabinos teteje/Elég nagy játszósarok
- Livigno/ talán Mottolino étterem / Játszóház
az étterem felett

Ahol fizetős volt, de beengedtek előszezonban ingyen:
- Grosseck-Speiereck síiskolának van egy játszóháza a
mauterndorfi völgyállomáson

Amit most nézegetek:
- Bad Gastein / Stubnerkogel tetején van a FUN Center
Ez elvben egy játszóház, amit ingyen lehet használni a
síbérlettel rendelkezőknek.

http://www.skigastein.com/de/winter/skigebiet/erlebnisse-am-berg/fun-center

(Ismerős/magyar ismerőse üzemeltet itt egy házat.
Kétágyas szobák vannak, 4 + közös használatú konyha.)
Előzmény: (minerel 146812)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.12.18. 12:38
Ez nagyon jó infó! Köszi.
Mi is folyamatosan agyalunk hova menjünk a másfélévessel.
Jó lenne ha nagyjából csillagrendszerű a pálya, lenne valamiféle nagyobb hütte esetleg gyereksarokkal...
Sajnos a nagyszülős gyermekmegörzés nálunk nem működik.
Megköszönnék minden ilyen jellegű tapasztalatot.
Előzmény: (RM 146783)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.12.18. 11:09
Gastein-ba tervezgetek családi síelést. Beszélgettem kicsit a pénztárossal telefonon. Ő mondta, ha van 3 évnél fiatalabb gyerek akkor a szülők vehetnek u.n. Jungfamilienkarte-t (Ski Amade-ban van ez a kártyatípus). Erre rákerül mindkét szülő képe és legálisan lehet felváltva használni. Az ára ugyanaz mint az "egyszemélyes" normál jegynek. (Ugye elvben a síjegy nem átruházható. Mondjuk nekünk még nem volt belőle problémánk, hogy felváltva síeltünk a nagyobb gyerekkel, de jó tudni, hogy van legális mód.)
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2012.11.22. 14:08
Jogos, viszont az 5km távolságban lévő Hauerecken az is van, ha nagyon az kell.
Puchbergen kirándulás szempontjából a szalamandra fogaskerekű nagyon csábító, de az télen nem üzemel.
Előzmény: (Stani 143678)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.11.16. 18:13
Puchbergen van ülőfelvonó, ha ez számít.
Hóágyúrendszer mindkét helyen kiépített.
Természetes hó szempontjából Alpl több havat kap, Puchbergi hófelhőket a Schneeberg leveszi, így itt természetes hóból jellemzően kevesebb van, mint Alpl.

Mindkettő kisebb síterep, nem "mainstream", bár Puchberg mindenképpen ismertebb és mivel Bécsújhelyhez igen közel fekszik ezért a hétvégeken sokan lehetnek.

Alpl-on van esti sí (ha ez kisgyerekekkel egyáltalán szempont), Puchbergen nincs.
Előzmény: (ivandzso 143644)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.11.16. 18:01
Puchberg a síturázók egyik kedvelt helye. Előfordulhat, hogy a lejtőn szembe jön veled egy teljes család nagypapástól unokáig bezárólag. Alpl talán kedvezőbb kisgyerekkel. Két teljesen különböző hely. Mit szeretnél csinálni? Mint ahogy már javasolva volt, neked kell döntened. Mérd fel a lehetőségeket, gondold végig, aztán dönts. Olvasd el az itteni beszámolókat, komenteket. Hátha segít.
Előzmény: (ivandzso 143644)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2012.11.16. 07:31
Soha ne hagyatkozz más döntésére. A döntést NEKED kell meghozni.

Mi írjuk a kommenteket, de TE DÖNTS!!! :)
Előzmény: (ivandzso 143644)
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2012.11.16. 02:31
Köszi, cucc van.Gyerek még 6 év alatt.
Lackenhof és Annaberg is szimpatikus, ilyen ez...
(talán az előző kettőn nem olyan nagy a tumultus)
Előzmény: (RM 143458)
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2012.11.16. 01:51
igen, határközeli kellene.
Valaki döntse már el helyettem, hogy Alpl vagy Puchberg?:)
(mindkét helyen találtam jóáron szállást)
Előzmény: (Stani 143463)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2012.11.15. 13:06
Március 16tól Salzburgerlandban családbarát síbérletárak vannak, 2 gyerkőc 15 éves korig ingyen sielhet, ha a szülő min. 6 napos bérletet vesz.

Én személy szerint a nagyterepeket részesítem előnyben, ahol mindenki megtalálja a számítását, nemcsak a gyerkőc. Már a siovis időben lejött a kiscsaj Bad-Hofgasteinban a Hamburger pályán és a Kleine Scharte-n is. Egyszerűen élvezte, hogy nincs vége a lejtőnek.

A következő alkalommal pedig a másik kiscsaj, szintén a síovi után Bad-Gasteinban jött le a csúcsról az Angertal felé. Az is volt vagy 7km. Igaz, hogy ez utóbbi többnyire erdei út, de élvezte, hogy a csúcsról jött le, a nagytesó pedig már önállóan mehetett a piros pályákon, mert ő már ott érezte jól magát.

Szóval nagy család, nagy pálya. :)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.11.14. 21:48
Köszi a tippet. A Zillratal Aréna Wildkogel felöli oldala (Gerlosplatte) is nagyon jó gyerekkel is, oda már síeltem át. Kellemes kék pályák, mellete ülős liftek, talán a Plattenalm-ben kis "játszóházikó" a gyerekeknek. Ha jól látom van olyan kombi bérlet, ami Wildkogel-re és az Arénára is érvényes. Ez a Wildkogel meg annyira el van dugva, hogy én még azt is elfelejtettem, hogy ott van. :-) Lehet elkezdek szállást nézegetni, március 15-e hetére egész jónak tűnik.
Előzmény: (Eszteván 143460)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.11.14. 17:05
Ezt úgy egyébként írtam csak :) S amit még kifelejtettem, hogy Wildkogelt a leg család barátabb osztrák síterepnek nyílvánították.
Előzmény: (Stani 143463)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.11.14. 15:55
Ez mind szép és jó, csak Bramberg nem határ közeli, ivandzso pedig ebben gondolkodik.
Előzmény: (Eszteván 143460)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.11.14. 15:23
Nekem még nincs gyerekem :), de ajánlanék egy jóterepet Wildkogel-Neukirchen.
Meg lehet szállni Neukirchen-ben és Brambergben is. Nagyon baratságos, szép kisfalucskák. Abszolút nincs kommersz jellegük és tömeg sincs.
Sok enyhe lejtésű kék pálya van fent, van ovi, síiskola és három játszótér, valamint szánkópálya is.
Rengeteg gyerekcsoportot láttam oktatóval, a terep nem kicsi, de nem is túl nagy, hogy elvesszen a gyerek.
Jobb helyet sem kölyökként, sem szűlőként sem tudnék elképzelni.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.11.14. 15:07
Azért Lackenhof-ra is nézz rá! Az a kék 8-as szerintem tényleg nagyon jó pálya. Nem tudom nejed mennyire kezdő, de a gyerek ha jár műanyagra élvezni fogja. (Az én fiam is 5 éves, neki az ilyen hosszú kellemes kék pályák a kedvencei. Ő speciel a csákányos liftekért nem rajong, de az az én hibám mert "elkényeztettem". ) Mi anno a műanyag után Eplénybe mentünk ki nyugisabb napokon, ott is szépen le tudott jönni kanyarogva pihenőkkel az 1-es pályán (akkor 3,5 éves volt, 3 hónapig járt heti kétszer csoportba a Fogarasiba).

Annaberg a "futószőnyeg" miatt, meg van ott egy rövidebb 4 üléses (H felvonó) egy kellemes kék pályával inkább teljesen kezdőnek jó szerintem. (A terep nagy része inkább haladóknak jó, piros pályák vannak.)

Felszerelésetek van? Ha nincs a Wintercard Niederösterreich ( http://www.wintercard.at ) 3 napra 99 EU és a felszerelés bérlést is tartalmaz. Ebben a "buliban" Annaberg, Lackenhof és Mönichkirchen ... is benne van ( Wintercard Niederösterreich).
Előzmény: (ivandzso 143445)
ivandzso
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2012.11.14. 13:51
Így böngészgetve, nekem
Alpl- jól megközelíthető, talán a legolcsóbb valamennyi "gyerekes " közül, de olyan kihaltnak tűnik-mondjuk- este ha meg akarunk inni egy sört.
Annaberg kicsit messzebb van, drágább is, minden tekintetben.
Puncbergben valójában a sípálya 5 km-re van a várostól, de a síelésen kívüli élet nagyobb.
Amúgy mind szimpatikus.(sajnos még egyik helyen sem voltam)
Előzmény: (Stani 143423)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.11.14. 11:35
ha szóba került Lackenhof, akkor még Annaberg is megér egy misét, a Reidl-Lifteknél szuper kis tanulópálya fedett szőnyeglifttel, sokkal jobb, mint az ötscheri tanulórész.
Előzmény: (RM 143385)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2012.11.14. 08:42
Hali,

egyszerű. Itthon már lécre állítottam őket, és mind a ketten csúsztak már, de még nem fordultak, amikor beírattam őket a síoviba. (4 évesek voltak). Mivel abszolút nemzeteközi a csoport, olasz, osztrák, orosz, magyar>...), ezért nem a nyelvtudás dominál. Az oktatók LÁTVÁNYOSAN MUTATJÁK, hogy mit kell csinálni. Játékosan gyakorolnak, és minden gyermek a saját nyelvén beszél. Ez őket végkép nem zavarja. Ebédet kapnak, ha befizettek rá. Pihiként pedig viszik őket lanovkázni, vagy egyéb játékos foglalkozásokat iktatnak a síelés mellé. A síovi nemcsak síelésről szól.
A délutáni foglalkozások után pedig mindig csúsztunk együtt is, ahol immár számukra is érthetően rásegítettem a kanyartechnikára. Én magam is oktató vagyok.
A síovit követő években már a sísulit választottuk, ahol pedig az együttes síelést élvezik a gyerkőcök.

Ha van még kérdés, csak nyugodtan.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.11.13. 21:48
Kicsit messzebb van, de pl. nekem Lackenhof az egyik nagy kedvencem. Én azt ajánlanám. A tömeg elviselhető szokott lenni (mi általában a Karácsony-Szilveszter közti csúcsszezonban voltunk). A 8-as kék pálya egy jó hosszú egyenletesen kis lejtésű nagyon szuper tanulópálya. (Nem kell sehol "evezni", a kis lejtés mindenhol megvan a csúszáshoz.) A kék hetes a következő lépcsőfok, azon már van egy letörés, de ott nagyon kiszélesedik a végén meg meg kell engedni a lécet. Haladóknak is jó, mert az 1-es 2-es pálya hosszú jó "vonalvezetésű" fekete és piros. A fekete 5-ös meg egy meredély (ez szokott jegesedni is).
Előzmény: (ivandzso 143309)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.11.13. 19:35
Bp-en a vérmezei játszótér igazi kis multi kulti világ. Rengeteg itt élő külföldi viszi oda a gyermekeit és simán eljátszanak ott egymással magyar és külföldi gyerekek. Nekik még nem kell nyelvtudás ahhoz, hogy jól érezzék magukat egymással.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.