Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard bakancs kérdés

ÜZENETEK (156)Időben csökkenő Időben csökkenő
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2018.03.03. 14:55
De jó, hogy eszembe juttattad.
Van egy új belső cipőm, aminek a legelső bújtatója ki van szakadva.(ez tartja a zárat is)
Kerestem itt egy cipészt, ma átvette, szerdára kész is lesz.
A sztori:neten rendeltem egy bakit.
Amikor átvettem, észrevettem, hogy ki van szakadva a bújtató.
Írtam a Newmotion-nak, hogy ez a problémám a megrendelt bakival.
Semmmi gond, küldtek egy PÁR teljesen új belső cipőt, hogy használjam egészséggel.
Így most van egy pár tartalék is, hogy most már megcsináltatom.
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.02.28. 10:24
Köszönöm, megpróbálom!

Egy másik üzletet ma már szintén felkerestem, amit ugyancsak egy snowboardbolt ajánlott, de sajnos annyira a cipő orra felé van a szakadás (a legalsó fűzőbújtató szakadt ki), hogy nem tudták odáig belenyomni a varrógépbe. Talán majd itt!

Robi
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2018.02.27. 17:43
Szia,

A Boráros téren van Mádi Imre cipész, az ötletet az amigosnowman bolttól kaptam, ők is oda hordják a nem garanciális darabokat, rendkívül lelkiismeretes, szerintem tégy vele egy próbát.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.02.26. 13:06
Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata, tippje, ötlete arra, hová, milyen cipészhez(?) lehetne elvinni javításra egy Burton Tribute bakancsot, aminek az egyik fűzőbújtatója elengedett? Ráadásul az orrán is meg kellene erősíteni már egy varrás (hiába, az oktatás nem kíméli...).

Laikusként nem tűnik egyszerű feladatnak a visszavarrás, nem tudom, lehetséges-e egyáltalán, de nem szeretném csak úgy elengedni, 12 év alatt a szívemhez nőtt. :-) Bár lehet, hogy a baki már fel akarja adni, ugyanaznap szakadt el a fűző külső borítása, és feslett fel a fél cipőfűző, mint amikor a fűzőbújtató kiszakadt.

Robi
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.01.18. 06:49
a hajszárító inkább a thermo fitt bé
elsőcipőknél működhet nem?
Nem húzod meg szorosan a belsőcipőt? Nekem attól tud zsibbadni ha a nap elején túl meghúzom vagy akár a kötés első pántját. A lábujj ha hozzáér az inkább csak zavaró lehetés nem bizos, hogy zsibbadást okoz bár ezt csak találgatom.
Előzmény: (Happyboy 198418)
Happyboy
4 élménybeszámolót írt
4
7 éve tag
2018.01.17. 16:11
Elfelejtettem leïrni, hogy a snowboardshopban vettem és ott le is mérték ! A balost mérték, mert az az erősebb ! Több bakancsot is felpróbáltam , és ez tűnt a legkényelmesebbnek (15-20 perc után) ! Ott nem éreztem ezt a jelenséget , de visszaolvasgatva a hozzászólásokat , vki már leïrt egy hajszárítós tapasztalatot és bevált neki ! Érdemes kipróbálni ? Mondjuk sok vesztíteni valóm már nincs !
Előzmény: (minerel 198416)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.01.17. 15:54
első körben bemennék egy cipőboltba ahol van talpmérő és megbizonyosodnék a pontos méretekről.
Előzmény: (Happyboy 198409)
Happyboy
4 élménybeszámolót írt
4
7 éve tag
2018.01.17. 15:16
Sziasztok ! Véleményetekre vagyok kíváncsi !
Van egy új Ride Trident bakim, 1 nap csúszás után azt érzem (rem nem ), hogy benéztem a méretet ! 41-es a lábam , a baki 41,5 , a jobb lábamra tökéletes a bal lábamnál érzem a gondot (a bal lábam az erősebb)! Hozzáér a baki elejéhez a lábujjam még rogyasztott helyzetben is (zsibbad és kényelmetlennek érzem) ! Viszont belegondoltam, ha nagyobbat vennék akkor a jobbos szerintem nagy lenne ! Szerintetek lehet vmit kezdeni még a bakival ? Ismertek vmi cipészt vagy szakembert aki ezzel foglalkozik ?
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.01.25. 23:25
Nem is tudtam, hogy haverok vagyunk :-D
Előzmény: (Idipolisz 186757)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.25. 23:22
A The House nem az a shop ahol a szemetet árulják és beszélik rá a vevőre. Ez egy Rider orientált üzlet és elég jó boardosok üzemeltetik, mint az a szakállas ürge is.
Ez nem egy Intersport haver, kicsit más kategória.
Miért bérel 15 éves szart? mert sajnos a magyar Sí kölcsönzők nagy része ilyen régi leselejtezett szemetet ad ki 3000Ft/nap áron és az aki először bérel úgy hogy életében nem boardozott az nem biztos hogy tudja hogy mit kap a pénzéért főleg úgy hogy széles vigyorral sózzák rá szerencsétlenre. Annál a bérelt és rossz emléket hagyott szemétnél nyilván jobbnak tűnik egy új decathlonos gagyi bakancs is, ezért is adnak el azokból sokat (Quechua, Wedze, Limited4you....)
Én nem küldöm be sehová, főleg nem a dekába és interbe...
Én képben vagyok a hazai helyzettel mert találkozom egy szezonban elég sok kezdővel akikre rábeszélték a TUTI felszerelést üzletben és kölcsönzőben egyaránt. Sajnos ezek az emberek nem ismerik még a normális kölcsönzőket és a kinti kölcsönzői árakhoz meg kevés a pénzük (20-30 eu/nap).
Előzmény: (minerel 186676)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2016.01.25. 21:42
Ott a pont! ;)
Előzmény: (minerel 186676)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.01.24. 22:39
"Azt veszi amit rábeszél az eladó a boltban."
Ahogy a szakállas ürge is teszi azt a videóban :-)

"de istenem ahhoz viszonyít amit előtte a kölcsönzőben kapott (minimum 15 éves szar)......aki meg csak kipróbálni akarja az béreljen normális felszerelést előbb és utána vásároljon."

Azért vannak itt némi ellentmondások:-) Ha bérel mihez viszonyít, hogy "normálisát" béreljen és ha bérelt, minek bérelt egy 15 éves sz.rt? :-D Szerencsétlen kezdőt jól beküldöd a 22-es csapdájába
Előzmény: (Idipolisz 186675)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.24. 22:16
Nem én ajánlom hanem a szakállas ürge a videóban aki nem mellesleg a The House Snowboard Shopban dolgozik :) Nem hiszem hogy ők ajánlanának egy szar bakit bárkinek is :)
Egyébként pedig a magyar snowboard bakancs vásárlók 90%-a nem próbál fel több bakancsot is mielőtt vásárol. Azt veszi amit rábeszél az eladó a boltban. Legtöbbször ezek belépőszintű túlárazott bakancsok, de istenem ahhoz viszonyít amit előtte a kölcsönzőben kapott (minimum 15 éves szar). Én eleve nem ajánlom a belépőszintű felszerelést senkinek aki komolyan gondolja, aki meg csak kipróbálni akarja az béreljen normális felszerelést előbb és utána vásároljon.
Mindenki a szívére teheti a kezét hogy mennyi vacak van a szekrénye alján amit anno megvett "olcsón" hogy jó lesz ez aztán azóta is ott vannak amiknek az árán már rendes cuccot is vehetett volna :)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2016.01.23. 07:51
Te tudod. Te ajánld, én nem teszem. Aki jó cipőt akar venni, úgyis ki fog próbálni többet is, és rájön mi a jó, és mi nem az. Ez nem az. ;)
(de ha valaki akar ilyet venni, tudok olcsón)
Előzmény: (Idipolisz 186514)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.22. 00:07
Ez a videó mindent elmond erről a bakancsról.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Egyáltalán nem egy rossz baki attól hogy egy belépőszintű model, nyilván nem a Kaiju vagy a Lunarendor komfortját hozza de sokkal jobb mint pár riválisa ebben az árban.
Egyébként a talpbetét ugyanaz mint a felsőbb kategóriás bakikban is...és egyáltalán nem gagyi...sőt!
Én nem venném meg magamnak mert van egy Kaiju-m és egy Lunarendorom is szóval nyilván nincs szükségem egy Vapenre..de sok ridernek ajánlanám akik sokkal gyengébb bakikat vesznek drágábban.
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2016.01.13. 21:41
Rágugliztam most, az lesz amit mondtál, Vapen.
http://www.the-house.com/nk2vap08bwvr14zz-nike-snowboard-boots.html
Te mennyit adnál egy ilyenért, mennyi lenne szerinted egy korrekt ár érte? Hátha megéri venni néhány párat eladásra... ;)
Előzmény: (Vityó 185327)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2016.01.13. 21:35
Sajnálom, hogy nem olvastam reggel a kérdésedet, mert megnézhettem volna a típusát, pont ma voltam a boltban, ahol van. :(
Mitől gagyi? Nos, ez szubjektív, és természetesen ez az én véleményem, de igen, a gyorsfűző szerintem (is) nagyon jó és praktikus dolog, és ebben nincs benne. De ennél fontosabb, hogy se kényelemre, se komfort érzetre nem hozza azt, amit szerintem ilyen márkánál már illene. Sem a talp betétje, sem a sarok rész rögzítése nem megfelelő. Szerintem itt már illene benne lennie a szűkítésnek az achillesnél, hogy ne emelkedhessen meg a sarkad benne. Ez a cipő egyébként nem bőr, hanem műbőr, de ha már hasonlítod, nem értem mi bajod van a vászonnal?
Szerintem egyébként nem ugyanarról a cipőről beszélünk, ezt senki nem nevezné kényelmesnek, Talán egy olyan ember, akinek még sosem volt sb cipő a lábán. ;)
Előzmény: (Idipolisz 186018)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.13. 00:46
Vityó, melyik alsó árkategóriás Nike volt kifejezetten gagyi? A Vapen? mert annál nincs olcsóbb Nike...mitől gagyi? Hogy nem erőltették bele a gyorsfűzőt mint a sokkal gagyibb bakikba? Decathlonos kamu bakikban is az van még sem érnek két fillért sem..az az alap Nike elég sok bakit ver minőségben és kényelemben.Ja és tegyük hozzá hogy teljesen bőr nem pedig vászon mint pl a Burton 80 ezres Ambush bakija..
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2015.12.31. 09:37
Attól, hogy egy bakancs Nike, Burton vagy bármi más, még nem egyértelműen jó vagy rossz. Én is felpróbáltam több Nike bakit is, ahány darab, annyi féle. Gyakorlatilag itt is igaz, ami olcsó az általában nem jó. Az alsó árkategóriás kifejezetten gagyi szerintem, de van olyan is, ami profi minőség, persze az annak megfelelő áron.
Bakancsot szerintem a tudásodnak megfelelően vegyél, na meg azt a szempontot figyelembe véve, hogy jellemzően hol fogsz csúszni.
Aki csak pózolni akar, az majd megveszi az olcsó (szar), de Nike bakit, mert az jól mutat a hüttében, meg a fészbukon a fotókon. ;)
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2015.12.30. 23:36
Nike bakancsot árul itthon valami kicsi, eldugott bolt, amit a google se ismer, vagy esetleg magánszemély, aki többet rendel?
Már annyi jót olvastam róluk, hogy csak felpróbálnék egyet.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.