Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Orcieres - Merlette
síterep infó oldal
ÜZENETEK (321)Időben csökkenő Időben csökkenő
sanyi1979
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2010.11.25. 22:02
Februárban megyünk ide, van valakinek tapasztalata a Résidence Les Cristallines apartmanról?
netexp
61 élménybeszámolót írt
61
17 éve tag
2010.03.19. 18:54
S.O.S.
Gyerekek, megy valaki márc 27-én üres helyekkel a déli Alpok felé?? (Risoul, Vars, Briancon, Les Orres, Pra Loup, Puy, Devouloy)Megcsúsztam 2 emberemmel, nincs épp helyük, autós vagy buszos fuvar kellene. Csak az utazás lóg (szállás, bérlet megvan), természetesen fizetősek!! Ha van ötleted, megköszönöm! randras@net-express.hu
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.02.28. 08:03
hello PS!

dehogynem nézek :) Mindennap megnézem a fórumokat. Jók a képek!!! Nagyon tetszenek. Jó volt nosztalgiázni egy kicsit.

Merre jártál?

Nekem csak egy 1 napos Eplény jutott még utána. DE ha nyerek a lotton megyünk Valdiserbe az X gamesre :)


üdv: cool
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.02.27. 02:12
Coolman! Erre se nézel? Azóta túlvagyok az OFF utósíelésen is :), csak 19 nap sikerült.
Még gondolkozok, hol lehetne 1 napot hozni, hogy meglegyen a terv.
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.02.18. 22:10
Azt hiszem lógok néhány képpel, épp töltöm fel őket a galériába, ha kész ide is beszúrom őket :)
A többit képet itt találod https://sielok.hu/fotoalbum/348522/galeria/
IMG-2198.JPG
IMG-2203.JPG
IMG-2153.JPG
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.02.13. 11:31
Szia Coolman! Nézd meg a snowboard-nál hogy' néz ki a bordom.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.02.10. 15:46
Priiiint !!! képeket plíííz!
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.02.01. 17:12
Print!!!

Képek ? :)

üdv
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.01.26. 21:03
De jó neked!

Mi ha minden igaz február 5-én megyünk oda. Tessék képeket feltenni!!!!!!! plííííííííz :)))
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.26. 20:53
off
Meló után, kollegákkal, egy 4 órás eplényi jegy, nem szabad kiesni a gyakorlatból :)
Előzmény: (coolman 81924)
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.01.26. 20:44
Holnapraaaaaaaaa ????

Mi lesz ?

Ne csigázz ::))))
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.26. 20:37
Az enyémet se ;), pedig ezért szedtem ketté én is :)
Képeket később teszem fel, most szedem össze a cuccomat holnapra :)
Előzmény: (coolman 81916)
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.01.26. 19:34
És még mindig nem emelte ki a szerkesztőség a beszámolómat :))))!!! hmmm :!! :)))
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.01.24. 17:13
Én még csak 12,5-nél tartok :)

Várjuk a képeket. Február 5-én lehet mi is megyünk Eplénybe. Még nem tudom hogyan alakul, de céges verseny lesz és jó volna indulni rajta.

Én úgy érzem elég jól fejlődtem idén. A fun parkokban elég sok elemet meghódítottam, jókat ugrálgattam a kicekereken és rengeteget mélyhavaztunk.

üdv:cool

ui.: még én sem tudom, hogy áll össze a következő év, remélem hasonlóan mint az idei, mert ez nagyon tetszett.
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.24. 15:56
Az infókat szivesen, fordítva is hasonlót kaptunk volna :)

Kipihenni többé-kevésbé sikerült, hét közepén eplényi térdtesztet tartunk valamelyik este. Nekem kollegákkal még kinéz egy sielés :), meg amit a hétvégékbe bele sikerül még préselni. A cél a 20+ síelt nap, végül is 13-nál járok, úgy, hogy a szezon még csak most kezdődik igazán.
Jövőre sok miden másképp is alakulhat, de ha megyünk a mostani Puy-i társasággal fogunk kezdeni Orcieres-ben, szintén első héten. Hogy lesz-e megint 2. hét? Ebben a formában nem biztos. Ahhoz vagy állóképességet kell növelni, vagy pihenni közte.

Mindjárt töltök fel képeket én is.
Előzmény: (coolman 81488)
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.01.24. 10:58
Üdv Print!

Köszönjük mégegyszer a jótanácsokat és a hasznos információkat!!! Szinte teljesen felékszülve érkeztünk meg.

Jól jött a segítség. Kipihentétek magatokat? Én egy 3 napos pihenés utána újra indulnék:))))

Tényleg mi lesz jövőre a terv ?

cool
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.24. 10:47
Reggel majdnem beírtam, mi van már, de gondoltam alszotok :)
bacardiendre
47 élménybeszámolót írt
47
16 éve tag
2010.01.24. 10:40
Csatlakozom Coolmanhoz, fasza hely nagyon! Hatalmas pálya rendszer, én még hegyet pályán kívűl így tele rajzolva lesíklás vonalakkal nem láttam, rengeteg olyan lejtő van ahol le lehet csúszni pályán kívűl is, na meg a hatalmas széles pályák is kúrva jók! Tanúlság amúgy, hogy aki fáradt, meg léccel van és nem vágja a mély havat, ne menjen a "hülye" bordosok után, mert keresheti a hóban eltűnt lécét 3 méterrel feljebb a mély hóban!:) A helyi utakból átalakított összekötő szakaszok tényleg elég gázak!
Ja a hely érdekessége még, hogy láttuk a láthatatlan embert bordozni:) Egyik társunk lecsatolt és hibázott a deszkája elszabadúlt és gyönyörűen kanyarodva több lejtőn emelkedőn kerestül szépen lesiklott vagy 1 km-t:) Jó edzés volt neki, a derékig érő hóban utánna menni!
A szállás leíráshoz még annyit, hogy tényleg jó, de elég kicsik, a 6 személyesben csak 2 háló van, és így aki a nappaliban alszik, az nem nagy élmény, akkor, ha vannak alvászavaros korán ébredő társaik igaz Cool???!!!!
Ajánlom mindenkinek ezt a pályát!!!!!
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.01.24. 10:07
Orcieres-Merlette

Ahol a síközpont van az Merlette. Nem szabad hinni a GPS-nek és Gap-nak kell menni, majd innen tovább a második körforgalomtól kell felmenni a hegyre és ugyanígy le. Nekünk ajánlották a másik utat, amit a gps is bead. Gondoltuk hazafele kipróbáljuk, mert 15 km-rel rövidebb. Mentünk rajta egy ideig, ami végig nagyon szűk és kacskaringós uon vezetett majd egyszercsak azt vettük észre, hogy jobbról van egy felvonó és az út amin megyünk egy kék pálya :))))))) Ratrak nyomokkal és sílécnyomokkal!!!! Visszafordulás és rátérés a Gap-i útra.

A városka nagyon szimpatikus, minden van ami szem szájnak ingere, teljesen európai árakon ( egyedül a felvágottakat találtam drágának 80gram sonka 1.000-1500 Forint) De az üdítők, italok, sörök, egyéb élelmiszerek nagyon finomak és jó áron vannak.

Ajánlom a Cidre italt, ami tulajdonképpen egy nagyon gyenge almapezsgő.

A boltban ajánlom, hogy bagette-t vegyetek, hanem annak a finomabb változatát a Flute-t ( ejtsd: Flű) puhább, nagyobb, tovább elál.

Csütörtökön Piac!!! Nem kihagyni, mert szuper, előtten nem szabad enni, mert mindenből megkínálnak és degeszre eszed magad a végén. Akinek nincsen jó síruhája ajánlom, hogy itt vehet jókat (60-80 euróért komplett nadrág-kabát)

Itt minden gigantius méretben van: Csokik, sonkák, sajtok attya-gatya mekkorák :DDD van még, bor, méz, sapkák, bazár, souvenir....stb. Megéri megnézni 9-16 ig ott voltak az árusok.

A Grand-Ourse sport palotát megnéztük, minden nagyon drága, de igényes hely. Lehet bowlingozni ( 7 euro/ fő 20 gurítás), a wellness pedig kredit rendszer alapú mnegveszed a jegyet ahogy néztük egy 6 fős csapatnak az 57 eurós éri meg és ha bent vagy a szolgáltatások fejében emelik le a krediteket.

A városban rengeteg üzlet van érdemes sétálgatni esténként, délutánonként, sportboltok, kölcsönzők, gyógyszertár...stb.

Lehet kölcsönözni snow-bikeot, szánkót, snake-sánkót (12 fős), illetve be lehet fizetni siklóernyőzésre.

Tehát: Nekem személyszerint nagyon bejött a hely, jobban mint Puy st. Vincent a város miatt és a kombinált felvonók miatt. Egyébként pályáiban közel hasonló csak itt nincs annyi erdős rész)

Ajánlani tudom mindenkinek! jönnek a képek :)
orci1.JPG
orci2.JPG
orci3.JPG
orci4.JPG
orci5.JPG
orci6.JPG
orci7.JPG
orci8.JPG
orci9.JPG
orci10.JPG
orci11.JPG
orci12.JPG
orci13.JPG
orci14.JPG
orci15.JPG
orci16.JPG
orci18.JPG
orci19.JPG
orci20.JPG
orci21.JPG
orci22.JPG
orci23.JPG
orci24.JPG
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.01.24. 09:52
Szóval a pályákról.

Tehát ahogy írtam a szobánk pont a pályákra és az alsó liftekre nézett, így könnyebb volt a tájékozódás is. A szállásról nagyon sok kijárat van a pályákra, mindenkinek ki kell választani a legmegfelelőbbet. Nekünk egy pár lépcsőt kellett meglépni a pályáig és ugyanide tudtunk visszacsúszni. van zárható síléctároló minden apartmanhoz.

Nagyon pozitív volt, hogy telemix felvonók vannak, ami azt jjelenti, hogy egy kábelen van egyszerre kabinos és beülős felvonó is. ( kisegyerekesek, tériszonyosok, fázósak előnyben a kabinban) Nagyon hamar elszívják a felvonók az embereket, abszolút nem volt sorban állás. A kezelő személyzet is nagyon segítőkész.

Kell magunkhoz venni egy sítérképet és meg kell hódítnai a 100 km-nyi pálya rendszert, ami nagyon változatos, kalandos és mindenki megtalálja a magának megfelelő pályát. Szerencsére megérkezésünk napján esett kb 30 sm hó így a meglévő 100 km-es pálya kb 300km -esre dagadt, mert annyi off-piste, szűzhavas lehetőség akadt a bátrabbak és a szűzhó szerelmesek kedvére. Szuper volt, hogy szinte bárhol le lehetett jönni.

Megnéztük a Fun-parkot is ami telejsen jól megépített és jó szórakozást ad a snowboardosoknak és akár a síelkőnek is. Ami hátárny volt, hogy az elemek fémből vannak és nem valami modernebb műanyagból így elég érdekes volt a csúszás rajtuk, mert kicsit tapadt a rozsdás csúszó felület,de a célnak teljesen megfelelt.
2 euróért a bátrabbak ugorhatnak egy felfújt matracba és úgy gyakorolhatják a snowboard és sí akrobatikus trükköket egy nagy kickerről elugorva.

A látvány gyönyörű mindenhonnan, viszont a nagyon hosszú lapos átkötők bosszanthatják a fáradtabb illetve gyakorlatlanabb síelőket boardosokat. Sok a lapos hosszú lankás rész és ami érthetetlen, hogy miért piros pályának írják ki azt aminek az elején gyalogolni kell legalább 100 métert.

Az egyik csúcsról indítják a Tyrollienne-t ami egy kábel, amin egy szerkezettel végig lehet csúszni kb 2 km hosszan és 120 km/h sebességgel 38 euroért. Nagyon szuper még csak nézni is.

A pályákat minden este kelezelik, szuper állaptban vannak reggelre, hatalmas apparátussal dolgoznak, hogy mindenki elégedett legyen. Külön gyermek csúszda is van, illetve gyermek park, tűzött pálya, elkülönített rész a száguldozóknak. Az egyik csúcson pedig kutyaszánozni lehet, illetve épített iglukba lehet benézni vagy éppen pihenni bent.

ennyit a pályákról következik a város.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.