Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bad Gastein, Bad Hofgastein

ÜZENETEK (201)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.02.12. 12:21
Valaki járt mostanság errefelé írhatna egy kis beszámolót? :) Köszi
myron93
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.01.19. 12:16
Sziasztok
Tuttok adni infókat, hogy mik az árak a Gastein- i pályákon, és ha tud vki valami csaláci akciót, az is jó lenne.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.01.17. 13:39
***átvitt üzenet***

Feladó: fz
Dátum: 2007.01.13.23:08
Tárgy: Re: Bad Hofgastein (Sportgastein)

Először is Bad Hofgastein és Sportgastein két külön páyarendszer, vagy 10 km-re egymástól.

A "Gasteinek" közül Bad G. és Bad Hofg. ösze van kötve pályán Angertaln keresztül, Sportgastein külön rendszer, Dorfgastein szintén.

Szerintem osztrák viszonylatban erős közepes terep, mind BG+BHG, mind DG, méret, infrastruktúra, hóbiztosság, átlagos pályameredekség és hosszú pályák száma szempontokat figyelembe véve.

Sg-ben nem voltam, de az meg pici, bár ott vannak meredek pályák is.

BG és BHG középhaladóknak valók, 100 km körüli terep ami a legnagyobb együtt síelhető rész, ez BG + BHG. Angertalban klassz a gyerekpark, ha kisgyerekkel mész, fogod értékelni.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.01.07. 20:05
Én csak Bad Hofgasteinban voltam az Alpen Therme-ben. Ez egy élményfürdő. Nem ingyenes bérlettel sem, viszont a vendégkártyára adnak némi kedvezményt. Infókat az alpentherme.com honlapon találsz.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.07. 16:48
Köszi az eddigi javaslatokat, még egy pár kérdés merült fel bennem.
Termálfürdők, élényfürdők közül melyiket javasoljátok? Egyáltalán mindhárom faluban van?
Síbérlettel vagy vendégkártyával olcsóbb vagy ingyenes esetleg? Van-e külön uszoda?
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.06. 11:58
Köszönöm az infókat!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.01.05. 22:10
Én is inkább Bad Hofgasteint tudom ajánlani. Bad Gastein elegánsabb, de drágább is. Mi is Bad Hofgasteinban voltunk az Appartement Haus Rosnerben. Közel volt a felvonó (nem pályaszállás!) és az élményfürdő is. A szállás ára teljesen elviselhető volt. Mi a TUI-val voltunk ott.
kesi84
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2008.01.05. 21:54
Bad Gastein árban a halál, olcsóbb Bad Hofgastein, egyébként is a két pályarendszer átsielhető.Mi ebben az apartmanházban laktunk, szuper volt, sibusz van a ház elől a liftig egyébként a sétálóutcában van:
https://www.members.aon.at/brandner
-- E mail: fam.brandner@aon.at
Laszló
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.01.05. 16:49
Én Bad Gastein-t tudom javasolni. Itt egy hotel ahol pár éve eltöltöttem 1 hetet. Bátran merem ajánlani, egyedül az ára miatt annyira nem. Egy kisebb pályar. van közvetlenül mellette, de a Ski Amade legközelebbi liftje is kocsival csak kb. 3 perc.
http://www.alpenblick-gastein.at

üdv
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.05. 16:30
Hali!
Gastein völgyébe készülök február végén, és az lenne kérdésem, hogy melyik falut javasoljátok a völgyben? Érveket is várnék néhány szóban.
Ha van valakinek tuti szállástippe azt is szívesen fogadom!
Várom és előre is köszönöm a válaszokat!
Szecsi
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2007.12.24. 00:20
WOW, nem találok szavakat!!! Újra lett életcélom: nekem is tennem kell hasonló túrát ;-)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.23. 21:00
December 15 és 23 között Salzburg tartományban síeltem. Terbve volt véve a következő síközpontok: Grossarl,Dorfgastein, Bad Gastein, Bad Hofgastein, Maria Alm, Dienten, Mühlbach, Schmittenhöhe, Saalbach, Rauris, Zauchensee. Az első nap Dorfgasteinban kezdtem. Érdekes mert a völgyben szinte semmi hó nem volt így lemondtam Bad Gastein illetve Bad Hofgastein terepek kipróbálásáról. Mondjuk erre számítottam mert ezt jelezte előre a bergfex. Szombaton 10 óra körül érkeztem Dorfgasteiba kevesen voltak a parkolóban. -6 fok volt reggel a völgyben, ragyogó napsütés. Csak a középső állomásig lehetett síelni. Allítólag a völgy alsó részét vasárnaptól (dec 16) nyitják. Ezért átmentem a hegy másik oldalára síelni Grossarlba. Itt a völgyig lehetett síelni, igaz ezeket a pályák északi oldalon fekszenek ellenben Dorfgasteinal ami déli fekvésű. Kevesen voltak a pályákon, egész nap mentek a hóágyuk de ki lehetett kerülni mivel szélesek voltak a pályák. Jó volt itt az első nap.

A második nap Hochkönig mellett voltam Dienten illetve Mülbach síterepeken. Hihetetlen, hogy itt nyoma sincs a hóhiánynak, a völgyben kb. 1m volt a hóréteg vastagsága. Hochkönig csak egy völgyel arébb fekszik mint Gastein és itt rengeteg a hó. Jók és szélesek a pályák, csodálatos a táj, ragyogó napsütés. Kell ennél jobb?

A harmadik nap Schmittenhöhe terepeit próbáltam. Ragyogó napsütés, -7C völgyben, -12C fok a hegyen. Tavalyhoz képes újdonság, hogy a Schmittenhöhebahn mellett párhuzamosan felépült a trassXpress 8 személyes felvonó. Kevesen voltak a pályákon, a harmada a síelőknek holland, egész nap mentek a hóágyuk, nem zavart mert ki lehetett kerülni. Egészen a völgyig lehetett síelni, 750 méteren a pálya mellett a fű látszott. Nem volt jeges a pályák alja.

A negyedik napon Saalbach-Hinterglemmben síeltem. A Schönleitennél kezdtem és a hét km-es pályán fejeztem be. Már 4x voltam Saalbachban de még mindig vannak olyan pályák amelyeken még nem mentem le pedig már a leogangi részen is voltam. Ezen a napon inverzió volt, reggel a völgyben -14 a hegyen -7C fok volt. Tömeg semmi pályák állapota tökéletes, és persze napsütés ezerrel.

Az ötödik napon Maria Almon síeltem ez a Hochkönighez tartozik. A Hochkönig síterepei össze van kötve(Mühlbach, Dienten, Hintertalés Maria Alm) azonban Maria Almból Hintertalba busszal lehet közlekedni (fordított irányban lehet síelni). Ezen a napon is nem volt felhő az égen, ezerrel sütött a nap, kevesen síeltek.

A hatodik napon Raurisban síeltem. Itt volt a szállásom, ez egy kis pályarenszer 30 km pályával. Mivel Rauris nem központi helyen fekszik és nem felkapott ezért itt nincs tömeg. Érdekes volt reggel a völgyben 950 méteren -11C fok volt a hegyen 2175méteren pedig +2C. Ez volt az első nap mikor pozitív hőmérsékletet mértek. Azért nem kell megijedni nem volt a hó firnes még délután is tökéletesek voltak a pályák. Tömegről annyit, hogy 11-12 óra között hárman voltunk maz egyes pályán.

A hetedik napon ismét Saalbachban síeltem. Látszott, hog közeledik a karácsony és az emberek veszik ki szabdságukat mert valamivel többen voltak mind kedden de ez még mindig nem nevezhető tömegnek. Délután az 1-es pályán kb. 30-40-en lehettünk összesen, gondolom ebből látszik mennyire kevesen voltunk.

A nyolcadik napon Flachauwinkel illetve Zauchanseen síeltem. Azért itt mert ezen a napon sielős fórumtársakkal találkoztam. Ekkor is szép idő volt, azonban már látszott, hogy kezdődik a főszezon mert délután három balesetet is láttam, előtte pedig egyet sem. Szóval csak óvatosan mert ilyenkor sokan felelőtlenűl mennek.

Az utolsó napon Dientenben síeltem.Azt tudom, mondani, hogy végig ragyogó napsütésben volt részem ami szinte hihetetlen a kilenc nap alatt felhőt, ködöt vagy szelet nem észleltem. Teszek fel néhány képett, több kép majd a megfelelő fórumban lesz.
IMG-8130-Dorfgastein.JPG
IMG-8156-Grossarl.JPG
IMG-8185-Dienten.JPG
IMG-8236-Muhlbach.JPG
IMG-8301-Zell-am-See.JPG
IMG-8319-Saalbach.JPG
IMG-8352-Maria-Alm.JPG
IMG-8375-Rauris.JPG
Réka
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2007.03.05. 08:12
Sziasztok!

Számomra a honlapokból nem derüt még ki, hogy Dorfgstaeinban és Bad Hofgasteinben vannak pályaszálások illetve, azt szeretném megtudni, hogy a felvonók közvetlenül a fluból idnulnak vagy mindenképpen kell autózni vagy buszozni a felvonókhoz.
Köszönöm a segítségeteket előre is.
Réka
mandzsi
53 élménybeszámolót írt
53
17 éve tag
2007.01.25. 10:25
Szia Sarolta!
Mi febr. 11-én indulunk Bad Hofgastein-be, és mi is a Paul-S házban foglaltunk szállást. Milyen az apartmanotok? Milyen messze vannak a pályák? Tudsz ajánlani vmi nagyon szupi hüttét? Próbáltátok a termálfürdőket? Mennyi hó esett ott?
Jó síelést, ha még ott vagytok! Képeknek nagyon örülnénk!:)
Köszi,
Mandzsi
Réti Sarolta
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.23. 20:41
Üdvözlök Mindenkit! Ma itt Bad Hofgasteinben szakadt a hó a pályák jól síelhetők a szállásunk super a Paul-S Apartmanban lakunk, még holnap is esni fog szerintem holnapután lesz még jobb a pálya .Ez a hó már megmarad tavaszig. Ajánlom mindenkinek!!!
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2005.03.06. 21:03
Ismét megyünk hosszúhétvégézni. Nagyon bejön. Egy szelence a jóbol.
Holdacska
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.01.01. 15:55
Én ide készülök február elején, és addigra szeretnék kicsit megtanulni sifutni!
Szerintetek van remény??
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.12.08. 11:04
Csak még azt akartam hozzátenni, hogy még több információt a környékről a https://www.skigastein.com lapon teheted. Még egyszer jó sielést kívánok!
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2004.11.09. 19:22
köszi az infókat de ha van több olvasok róla.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.11.09. 11:00
Tényleg nagyon jók a pályák, kezdőknek és haladóknak is. Mi idén januárban voltunk. A szállásunk Bad Gasteinban volt, így mi Bad Gasteinban, Bad Hofgasteinban és Dorfgasteinban is síeltünk. Érdemes kipróbálni mindegyiket.Hofgasteinban egy kicsit macerás volt reggel a felvonónál, de ki lehetett bírni. Nagyon sok hó esett, így egy kicsit nehéz volt síelni, mert a gépek csak éjszaka dolgoztak. Nekem legjobban Dorfgastein pályái tetszettek. Két uszodát próbáltunk ki. Az egyik Bad Gasteinban van: ez olcsóbb, viszont nincs is olyan nagy kínálat medencékben, mint Hofgasteinban, viszont itt benne volt a szaunahasználat is. Hofgasteinban nagyon szép az uszoda, de nagyon drága, viszont van benne csúzda, mozi(közben fürödhetsz), masszázsmedencék stb.Szerintem nem fogsz csalódni Gasteinertal pályáiban. Jó utat!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.