Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szlovák autópálya és autóút tapasztalatok

ÜZENETEK (75)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2019.05.13. 16:37
Bár az alanti válaszod nyilvánvalóan nem nekem szólt, - mivel én a legkevésbé sem burkolózom az internet homályába, van nevem, lakóhelyem és még munkám is, - szeretnélek emlékeztetni, hogy az én kérdésemre nem válaszoltál, de igazából már nem is kell.

Csak a miheztartás végett, természetesen én sem tartok be minden szabályt, még a közutakon sem. Ennek eredményeképpen kaptam is az utóbbi két évben két - a te büntetésednél nagyobb - pénzbüntetést Ausztriában. Nyilván nem örültem nekik, de tudomásul vettem és befizettem őket, anélkül, hogy a közösségi oldalakon rinyáltam volna az országimázs romboló, és a turista riasztó voltukról.
Előzmény: (százas 205792)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2019.05.10. 19:12
Itt vagyok, bocsi, csak nemrég fejeztem be a munkát, ellentétben az internet homályába burkolózókkal, akiknek se munkája, se neve, se lakhelye, mégsem átallanak vélemény mondani mások munkájáról.
Eredetileg csupán arra, szerettem volna rámutatni, hogy egy túristákat fogadó országnak, jelen esetben Szlovákiának, elemi érdeke kellene, hogy legyen, hogy az oda látogatók minél jobban érezzék ott magukat. Ehhez képest megtalált Magyarország kb. 10 azon polgárából néhány, akik mindig minden körülmények között betartanak minden szabályt. Az őket övező tömjénfüst ki is fakasztotta könnyeimet.
KKy megfogalmazta a lényeget: a közlekedésre veszélyt okozó legfőbb dolog a relatív gyorshajtás. Úgy kell vezess, hogy vedd figyelembe az út és látási viszonyokat, a forgalmi helyzetet, járműved műszaki állapotát, saját képességeidet, aktuális fizikai állapotodat. Én így teszek. Mindig.
Előzmény: (KKy 205790)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2019.05.10. 18:58
Nincs vita közöttünk. A baj a fejekben van.
Előzmény: (KKy 205789)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2019.05.10. 18:37
Szia Százas!

Szólj már hozzá légy szíves, ha már neki álltam írogatni.

KKy
Előzmény: (százas 205788)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2019.05.10. 18:36
Szerintem én ugyanezt mondtam, csak a közlekedéssel kapcsolatban. Nem az időjárás stb. a hibás, az egy adott dolog esetleg probléma, meg kell oldani. Volt szerencsém kétszer egy-egy hetet eltölteni Svédországban télen. Január vége, február eleje. Ugye a Svéd Rallyt akkor rendezik. Nem volt sózott út, minek lett volna, viszont volt -20 fok, hó és jég, talán néha még hidegebb is. Az emberek megoldották. Megoldották a svédek, a norvégok és a finnek is. Mindenki tudott közlekedni, és jól éreztük magunkat.

Az egy másik sztori, hogy időnként milyen úton közlekedünk itthon. Nem a jégről, hóról beszélek, hanem arról, amikor az útjavítás abból áll, hogy kitesznek egy 40-es táblát és amikor nem szeretném leütni a felnit, futóművet és lelassítok a kamionok 90-nel előznek meg. Hidd el nem félek az autóban, mentem már 2.5 méter széles úton, erdőben, fasor között akár 200 felett is, de a kamionos sztori nem kellemes. Mielőtt valaki elmondaná a szabályokat, jelzem zárt pályás versenyen.
Előzmény: (golo 205787)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2019.05.10. 18:08
Jó a buli! Hajrá!
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2019.05.10. 17:24
Egyszer egy hőzöngő az egyik nehezebb freeride útvonalon hamar elvérzett, és mikor végre dühöngve, teljesen szétesve leérkezett, azon hőbörgött, hogy minek hoztam ilyen szar helyre, a freeride nem ilyen, és ő azt jobban tudja, hogy milyen, mert már járt Alaszkában is, akkor arra csak azt mondtam: nem a terepben kell keresnie a hibát.
Előzmény: (KKy 205786)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2019.05.10. 15:59
Hello!

Az a baj, hogy Magyarországon a "zéró toleranciával" semmit sem értek el. Pusztán bevételi forrás.
Semmit sem javult a közlekedés, semmit sem javult a biztonság.
Nagyon hosszan lehetne elemezni, mi lehet a hiba oka. Megnövekedett gépjárműállomány? Óriási kamionforgalom? Késve fejlesztett, nem megfelelő közúthálózat? A vezetőképzés hiányosságai?
Egy biztos, amikor egy parkolóházban, vagy benzinkútnál látok fordulók falán több festékcsíkot, különböző színekben, mindig felteszem magamban a kérdést, ha valaki 15km/h-s sebességnél nem tudja, nem érzi, hogy hol van a járművének az eleje, hátulja, oldala, akkor az országúton amikor a kanyarban a megengedett 90km/h-s sebességgel jön velem szemben, akkor tudja?
Ez csak egy gondolat volt.

KKy
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2019.05.10. 14:00
Az ilyenek miatt, mint te, gondolom azt, hogy a zéró tolerancia egy jó dolog.
Előzmény: (százas 205777)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2019.05.10. 12:10
Sziasztok!

Mivel bezárták a "Legendát" a nyeregben elmúlt az izgalom is.
Most legalább visszahoztátok, köszi szépen.

Szép nyarat minenkinek, szeptemberben kezdünk a sógoroknál.

Üdv mindenkinek: KKy

Ui: Nagyon "szép" statisztikák készülnek magyarország katasztrófális közlekedési "kultúrájáról". Sokszor idiótább forgalmi szituációkban közlekedünk, mint anno, amikor a Hungaroringen egy rajt után 20-30 túraautóból álló mezőnyben próbáltunk elfordulni a célegyenes végén. Sajnos.
Azt azonban tudni kell, hogy a balesetek kb. 5%-ért felelős a klasszikus gyorshajtás. A balesetek nagy részében a relatív gyorshajtás a felelős, a statisztika a két adatot összemossa. Óriási felelőssége van a médiának is, akik elmondják, hogy egy hétvége után az esőnek, hóesésnek, ködnek, napsütésnek, forgószélnek stb. köszönhetően meghalt x ember az utakon. Nem, csak az ember a hibás aki nem tud vezetni, nincs gyakorlata, ittas, túlértékeli magát, sorolhatnám. Véleményem szerint, ha a sofőrök felmérnék a saját és a járművük határait és figyelembe vennék az aktuális közlekedési feltételeket lényegesen kevesebb baleset lenne.
Néha úgy érzem a sofőrök felének simán el lehetne venni a jogosítványát, a másik felének pedig soha nem is kellett volna kiadni. Na jó ez vicc volt, még mielőtt valaki(k) félreértik.

Balesetmentes közlekedést minden útra és szerencsés megérkezést.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.05.10. 11:27
Már az óvodában is vannak köcsögösködök és provokátorok.
Nem szabad bedőlni
Vegyetek matricát és világbéke lesz.
Jó nyarat mindenkinek!
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2019.05.10. 09:10
Akkor légy szíves taníts!

"Megvettem az éves jegyet, pedig nem tudnák behajtani a büntetést."

Hogy kell ezt értelmezni, és mi a tágabb üzenete.
Előzmény: (százas 205777)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2019.05.10. 00:22
Nem túlzottan erőltetted meg magad értelmes válasszal, max. hetvenkedéssel.
Értem, akkor betartani a szabályokat és figyelemmel lenni a környezetünkre szélsőséges gondolkodás tanári szemszögből, made in Hungary. Szerencsére, azért vannak még olyan tanárok, akik nem így gondolják.
Előzmény: (százas 205777)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2019.05.09. 22:49
Nem erről beszéltem Te Kata!
Előzmény: (TKata 205778)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2019.05.09. 21:59
...az odahordott Euro kupacok fejében ici-pici toleranciát megérdemelnénk...? Érdekes szemlélet. Tudod mit gondolok, hogy mit mond erre a másik oldal? Ha belépsz a mi országunkba, akkor tartsd be a szabályait. Mert ugyanezt várjuk el mi is tőlük. Vagy mit szólnál hozzá, ha pl egy DS rendszámú (Dunaszerdahely) autó letakarítana az autópályáról, mert úgyse tudják behajtani a büntetést meg elég pénzt költött el nálunk ahhoz, hogy ezt megteheti? Tényleg, szerinted mennyi az az Euro mennyiség, ami után szabadon lehetne egy ici-picit garázdálkodni?
Előzmény: (százas 205777)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2019.05.09. 21:24
Kedves "Gyermekeim"!
Ahogy Annának, nekem is fáj, hogy elmúlt a szezon, ezért is írtam sí híján, kis kommentemet a szlovák közlekedéssel kapcsolatban. Mindössze azt akartam érzékeltetni, hogy az odahordott Euro kupacok fejében ici-pici toleranciát megérdemelnénk. Rontja a komfort érzetet. Komoly vétséget nem szabad elnézni, ez egyértelmű.
Kedves Bouquetk!
BAnna értelmezte jól keresetlen szavaimat. Jelen ismereteink szerint még nem tudják behajtani a szlovák hatóságok a jogosulatlan pályahasználat továbbá a gyorshajtás miatt kirótt bírságokat, kivéve, ha a helyszínen teszik ezt. Sajnos gyenge a szövegértésed. Hidd el én csak helyes dolgokra tanítom a gyerekeket.
Kedves Kis Kovi!
Szélsőséges álláspontod távol áll tőlem. Lehet, hogy már én is többször rád dudáltam és bevágtam eléd, amikor hetvennel döcögtél. Jó autóval, kellő vezetési tudással bírva, megfelelő útviszonyok közepette szabad kicsit túllépni a sebességkorlátokat. Hangsúlyozom: kicsit.
Kedves Sanci!
Igazad van, tudom, miről beszélsz. Muszáj betartani a sebességhatárokat. Régebben többször megbüntettek, volt, hogy 200 Euroról indultunk, mostanra megjavultam. A legutóbbi 20 Euro valóban toleráns volt, nem is ezt sérelmeztem hozzászólásomban.
Tanárbácsi nem akart senkit megbántani, egyben azonban megegyezhetünk: Síelni a legjobb dolgok egyike!
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2019.05.09. 19:17
Miért kell játszani a hülyét?

Sajnos tudom, hogy egy többségi társadalmi jelenség az, miszerint a sebességhatárokat belépési sebességként fogják fel a felső korlát helyett, illetve tűréshatár koncepcióban vezetnek (addig nem büntetnek ugye...), tudatosan.
A rámászásról, felelőtlen előzgetésekről már ne is beszéljünk, bár azt talán kevesebben művelik.

Amennyiben hamarabb szeretne valaki egy helyszínre érni, akkor mondjuk áldozatot hoz érte azzal, hogy hamarabb indul. Nem bonyolult szempont, egy mentőgépkocsivezető "ars poteicája" volt, aki sok mindent megélt.

A felfogásod szerint tulajdonképpen nem kellenének sebességhatárok, amely kb. Mad Max üzemmódba kapcsolná a közlekedést, igaz már nem vagyunk ettől messze.

Abba már bele sem megyek részletesen, mert tudom, hogy még nagyobb többség szarik rá, hogy mennyivel nagyobb a környezeti terhelés is a gyorsabb hajtás esetén (holott pont a síelési lehetőségek megőrzése miatt is oda kellen figyelni ilyen részletekre).
Totál önzőek lettek az emberek, csak a saját piti érdekei vezérli a többséget. Meg lesz ennek a következménye, csak sajnos azt mindenki viseli/viselni fogja, függetlenül attól, hogy a "játszadozás" részese volt-e.

Persze magyarázhat az ember, mikor a jelenlegi társadlomnak kb. az autó a fétise, többet foglalkozik vele, mint a saját csaladtagjaival és legfőképp a következő generációk, élővilág lehetőségeivel.
Feltételezem, hogy a fórumba írogatók közöl kevesen gondolják úgy, mint én, hogy ha már "belerondítok a jövőbe" a síelés által okozott túlzott környezeti terheléssel, akkor legalább megpróbálok a hétköznapokban a tárdadalom szempontjából kevésbé energiafaló, illetve terület/időfoglaló üzemmódban élni (pld-ul: tömegközlekedés, gyaloglás, kerékpár). Csak remmélni tudom, hogy nem egyedüli személy leszek ezzel a véleménnyel.
Előzmény: (BAnna 205774)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2019.05.09. 16:47
Nem értelek.

"Megvettem az éves jegyet, pedig nem tudnák behajtani a büntetést." Ezt szerintem nem lehet másképp értelmezni. De kíváncsian várom a te véleményedet.
Előzmény: (BAnna 205774)
BAnna
18 élménybeszámolót írt
18
8 éve tag
2019.05.09. 15:26
Kedves bouquetk!

Kíváncsian várom Tanárbácsi szövegértésedre adott osztályzatát.

Szerintem Te olyan sokat jársz Ausztriába, hogy a magyar nyelv értelmezés már gondokat okoz.:-) Szerinted komolyan azt jelenti a Tanárbácsi 1. mondata, amit a Te 1. mondatod magyaráz?

Sajnos vége a szezonnak és ilyenkor már nem a síterepen erősködünk egymással, ebbe szálltam bele én is...kéretlenül.

Kis Kovinak:

Szerinted, ha csak 130-al megy, akkor nem veszélyeztet, de ha e fölött, akkor már balesetveszélyes? Vagy ezt meg én értelmezem helytelenül?

Bocs, hogy nem bírtam ki!
Előzmény: (bouquetk 205772)
Sanci532
78 élménybeszámolót írt
78
14 éve tag
2019.05.09. 11:51
Nem kotekedesbol irom de szerintem nagyon elegedet lehetel hogy rendes rendorbacsikra talaltal es csak 20 eurot kaptal mert normal esetben 50 euro a bunti. es csak figyelmeztetes mostanaban egesz szlovakiaban nagy a vadaszat a gyorshajtok ellen igy erdemes betartani a sebesseget.
Előzmény: (százas 205769)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.