Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szlovák autópálya és autóút tapasztalatok

ÜZENETEK (75)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2017.01.03. 13:44
Karácsony előtti időszakban mentünk a Parassapuszta-Zólyom-Besztercebánya (szokásos) útvonalon. Fagyos-ködös-zúzmarás volt minden, de nem is tudtunk túl gyorsan haladni. Mivel rengeteg traffival találkoztunk. A határ utáni falvakban elég sok helyen volt az út fölé szerelt kamera szerű tárgy. Ezek főleg a helységnév táblák után pár 10 méterrel voltak láthatóak. Ezek telepített traffipaxok lennének? Eddig még nem jött semmi értesítés, pedig volt amit benéztem. Azt hittem vége a falunak és ráléptem a gázra. Beljebb pedig majd minden falu közt volt rendőrjárőr kamerával. Olyant láttam, hogy zöld csíkos mikrobusz policia felirattal bent állt az útszéli bozótosban és a tetején mindkét irányba egy-egy kamera. Ez odafelé volt, hétköznap délelőtt. Hazafelé késő este már nem láttam ennyit. Vagy csak jól elbújtak?
Szóval csak óvatosan.
bagg
11 élménybeszámolót írt
11
10 éve tag
2017.01.02. 14:17
Rendben. :)
Koszonom szepen az infot.
Előzmény: (basquiat 191798)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2017.01.02. 12:24
Itthon nem tudod megvenni, viszont a határ utáni első kúton már igen és még magyarul is beszélnek :)
Előzmény: (bagg 191788)
bagg
11 élménybeszámolót írt
11
10 éve tag
2017.01.02. 10:06
Szia,
Koszonom az infot, de nem szeretnem megadni a kartya adataimat.
Tudsz olyan helyet Pesten, ahol szemelyesen meg tudom venni?
Vagy pl hatarnal benzinkuton meg Magyarorszagon, pl Retsag?
Koszonom.
Előzmény: (basquiat 191787)
bagg
11 élménybeszámolót írt
11
10 éve tag
2017.01.02. 08:58
Sziasztok,
Szlovak palyamatricat Budapesten hol lehet venni elore?
Koszonom,
Robi
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2016.12.26. 10:53
Lehet, hogy kicsit OFF de nem találtam jobb topicot, újat meg nem szerettem volna létrehozni.

A magyar határt átlépve a határtól pár kilométerre van egy finomító és a környezetében pár diszkont benzinkút ahol elég olcsó a gázolaj. (1,1 egy hete ennyi volt) Valakinek esetleg van-e tapasztalata az üzemanyag minőségével kapcsolatosan? Érdemes-e ott tankolni? Azért jelentősen olcsóbb mint itthon.

Köszönöm előre is a választ.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2016.12.12. 14:05
Rimaszombat előtt az Ožďany-i elkerülő ugye nem fizetős?

Néztem ebben a listában, de nem találtam, csak biztos, ami biztos, rákérdezek :)
http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s
2016-12-12-14h01-39.jpg
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2016.11.26. 09:32
Igaz, egy rántott szelet sörrel ára a matrica, de a tányéron ott van a kaja. A pályadíjban meg nincs ott a pálya!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2016.11.02. 11:57
Pestről a Magas-Tátra megközelítésére eddig számtalan lehetőség nyílt, ezúttal a Budapest - Miskolc - Kassa - Eperjes - Poprád útvonalat próbáltuk ki. Miután befejezték a Poprád-Eperjes és a Kassa - magyar határ közötti gyorsforgalmi út megépítését, úgy gondoltuk, hogy eljött az idő, hogy kiprbáljuk ezt az utat.

A nettó menetidő kb. 4 óra 15 perc (plusz a megállások), ez kb. a Bp. Sahy - Donovaly - Rózsahegy - Poprád útvonal menetidejének felel meg, tehát időt nem spóroltunk vele. Távban a Kassai verzió kb. 65 km pluszt jelent, aki szeret inkább autópályán közlekedni, annak bátran ajánlom.

Pesttől kb. Gyöngyösig erős forgalom volt, de utána szépen kiürült az autópálya és egészen a Miskolci autópálya végéig nyugodtan lehetett haladni. Innen kb. egy 60 km-es táv vezet a határig, ami sima országút, de a forgalom még a hétköznap ellenére sem volt vészes és viszonylag kevés falun kell keresztülmenni.

A határtól rögtön indul az új elkerülő, ami előtt egy bódéban meg is vásárolhatjuk a 10 napos szlovák e-maricát 10 euróért. Ezen a 20 km-es új szakaszon egészen Kassáig szinte nem is láttunk autót, lehet szépen haladni rajta. Kassánál volt egy kis torlódás, de nem vészes és a város nagy részét elkerüli a várostól keletre található gyorsforgalmi út, itt persze helyenként 80-as korlátozások vannak. A kanyargós szakasz után Eperjesen sajnos kersztül kell hajtani és ez némiképp lassítja az utunkat (de itt is láttunk építkezéseket, reméljük ez gyorsít majd a forgalmon).

Mindent összevetve ha egyszer meg fog épülni az eperjesi elkerülő és ha 2020-ra (remélhetőleg) autópályán juthatunk el Budapesttől Tornyosnémetiig (határ), akkor ez az irány biztosan gyorsabb lesz időben, mint az eddig megszokott "országutas" útvonalak.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.10.11. 21:28
Transitok szoktak inkább lenni útközben random. Egyébként meg semmi gond nincs abból, ha az ember a maximális megengedettet betartja. Sok-sok fix kamera esetén se. :)
Előzmény: (pattyski 189566)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2016.09.22. 15:42
Fix kamerák törölve, nem lesznek.
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.16. 13:39
Én főként BP-Chopok (dél&észak) megközelítéséről tudok nyilatkozni.

Eddig sosem vásároltunk szlovák autópályamatricát, mert csupán a Zólyom-Besztercebánya (R1) szakaszon és a Liptószentmikósra vezető (D1) rövid szakaszért nem láttuk érdemesnek. Térkép szerint autópályán 269km (4óra 4 perc) és kerülve pedig 274km (4óra 13perc).

A D1 kikerülésénél a 18-as út minősége nem a legjobb, tele van javítással és kátyúkkal is.

Donovalyn átvezető út teljesen jól járható, a kamionok lassíthatják a forgalmat, ezért nagyobb konvojok is kialakulhatnak.

Szállásadónk jelezte, hogy jövőre 250-300 fix kamerát fognak felszerelni az utak mellé, vagyis még figyelmesebben kell menni majd.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.16. 12:22
Nyitáson túl friss tapasztalat most március 15-ös hétvégéről

Donovaly-n voltunk, direkt akkorra mentünk fel amikorra havazást mondtak. Rendesen nekiállt esni útközben. Zólyom/Zvolen előtt még eső zuhogott, Besztercebányára már hasesővé alakult, Donovaly-n pedig úgy elkezdett esni, hogy alig láttunk. Az utak rendesen meg lettek szórva előtte, úgyhogy nem volt havas vagy jeges. Maga az út is jó volt és haladni is jól lehetett végig. Besztercebányától fel Donovaly-ra volt pár kátyú, de semmi komoly.
Donovaly-n minden kis utat letúrtak, felszúrtak hólámcos kotróval.
Autópályán hazafelé már sűrű volt a forgalom, mindenki ment haza. Két érdekes eset volt csak. Egyszer egy SK kormányzati fekete terepjáró beleállt a seggünkbe úgy, hogy oszlop volt előttünk, aztán nekiállt kékvillogózni, hogy haladna. A másik vicces eset az volt amikor egy 110-re korlátozott szakaszon egy magyar Seat Alhambra bevágott elénk követési távról magasról sz*rva, sűrű esőben, 130-as tempóval, majd amint a korlátozásnak vége volt és 130-as szakaszra értünk, 110-re belassított. Meguntam, kielőztem, de amit innentől művelt az egy pszichiátriakönyvet megtöltene. Ezúton csókoltatom én is meg a fedélzeti kamera is. Ha lesz időm összevágok egy snittet.
IMG-6208.JPG
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.16. 12:21
Itt megoszthatnánk a tapasztalatokat Szlovák autópályatapasztalatokról.

Az autópálya díja 10 napra 10€, egy évre 50€.
Matricát online itt lehet venni, van magyar nyelvű felület is, Visa, Mastercard elfogadott a magyar kártyakínálatból: https://eznamka.sk/selfcare/home/
Aki 5 alkalommal megy síelni, annak már érdemes lehet éves matricát venni.

A pálya Parasspuszta és Esztergom felől is kb. 1 óra alatt érhető el észak felé.
Az autópálya jó minőségű, 130-as mindenhol, egyes felhajtóknál és veszélyesebb szakaszoknál 110-es korlátozással. Mérésnél elvileg van 10% tolerancia, de ha helyben kiint a rendőr akkor 2-3km/h túllépésért is büntethet.
A tapló vezetési stílust javasolt otthon hagyni, mert a pályán gyakran mérnek. Követési távolságot is mérnek, tehát hiába tartod be a sebességet, ha a másik seggébe beleállsz, akkor megy a csekk. Mérésre a pálya mentén néhol a zajfogó falakba épített szerviz öblöket is használják. vannak erre.
A kanyarokban érdesített aszfalt van a pályán, nedves időben is jól fogja a téli gumit, de azért érdemes az íveket ésszel bevenni.
Ha már szóba került: a téligumi és hólánc március 15-ig kötelező. Láthatósági mellénynek elérhetően az autóban kell lennie. Ezt ritkán ellenőrzik, de bele lehet futni.


Pálya elérése előtt a falvakon a megfelelő tisztelettel haladjunk át. Egyrészt nagyon sok a tipikus falusi közlekedő, másrészt a rendőrök remekül el tudnak bújni. Sok esetben ott helyben kiintenek, úgyhogy falu táblánál nem beesni 50 felett és falu vége tábla előtt 100 méterrel nem rálépni a padlógázra.
Vasúti átkelőn 25km/h-val lehet áthaladni. Ha mérnek, akkor kaszálnak. Ebbe ilyenkor a helyi lakosok is belefutnak. Ha villognak szemből, akkor erre érdemes különösen figyelni.
Zebránál gyalogosnak megállunk, de ezt gondolom írni se kell, mert megáll mindenki. ;)

Matricát venni-nemvenni kérdéskörhöz kiegészítés (trollmágnes, ha úgy tetszik):
Aki olyan véleményen van, hogy inkább nem fizet és spórol 10€-t matricán, az tegye fel magának a kérdéseket: Megéri a falu táblánál fékezni majd a végén kövér gázt adni? Mindenki rátéved valamikor fizetős szakaszra, aztán izgul, hogy jön-e a csekk. Érdemes? Amikor traktor, teherautó mögé beragadsz és időt vesztesz az nem a síidődből ketyeg? A fék kopása, a több kuplungolás, a gyenge útminőség miatti gyorsabb futómű elöregedés mennyivel hozza előre a szervízt?
Biztos nem hagyod majd ott azt a 10€-t a kúton meg a szervízben meg a sípályán?
Plusz: 70-es átlagtempóban falvakon át sokkal jobban kimeríti az embert mint pályán tartani egy egyenletes kényelmes tempót. Bokorba eldugott traffipaxba is könnyebb így belefutni véletlen sebesség túllépéssel. Amellett, hogy a kocsi is jobb szereti az egyenletes tempót.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.