Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Nassfeld
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Chalet Kammleitn - Karintiai nyaralás - 3 éjtől
ÜZENETEK (1174)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.11.05. 12:45
Mehettek akkor is Nassfeldre nyugodtan. 2 nap alatt besíelitek ugyan, de nem únjátok meg. 1 hétre is megfelelő hely, arról nem is beszélve, hogy január végén kevésbé lesz tömeg, mint dec. 26/27-én. De dec. 24/25. is sokkal élvezhetőbb, mert MÉG nem ér oda a TÖMEG.
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2007.11.03. 10:27
mi vegul dec. 26-án megyunk de akkorra mar ebben a szallodaban nem volt hely, igy masfele kerestunk es kaptunk szallast 55€-ert naponta felpanzioval, szaunaval, egyebekkel... Kivancsi vagyok milyen lesz, nem voltam még NAssfeld-ben... Sajnos csak 2 nap sielesre lesz lehetosegunk, az idonk tobbet nem enged, majd januar vegen tervek szerint 1 het, de arra meg otletunk sincs hogy merre menjunk...
doki40
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2007.11.02. 20:36
Mi dec 2. hétvégéjét néztük ki, jövő héten megyek lefoglalni még a Hó-Show előtt a Car-Tourba, azt mondták hogy gyorsan fogynak a helyek.
Aszállásról annyit, hogy évekig zárva volt, mostanra újítják fel. Az étterem nagy, a szauna új, és ami a legfontosabb, közel van a pályákhoz.
A szobák rendben vannak zuhanyzó, mosdó,külön WC. Persze nem 5 csillag de 3-nak nagyon rendben van. Jövőre új szobákat építenek és lesz medence is! Parkoló minden szobához jár, ami odafent nem mindíg magától értetődő.
Mindenki jó télről beszél, mi már egy átlagossal is kiegyeznénk a magunk részéről.
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2007.10.30. 21:54
Szia Doki40!
Mi is december elejen megyunk ki terveink szerint NAssfeld-be es mi is a Sonnleitn hotelt neztuk ki... Hallottal-e valami pozitivat vagy negativat a hotellel kapcsolatban? Tudjatok mar melyik hetvegen mentek ki? Mi 4-en megyunk es vagy karacsony elotti hetvegen vagy azelottin megyunk nagy valoszinuseggel...
bkrisz
44 élménybeszámolót írt
44
19 éve tag
2007.10.27. 12:06
Sziasztok!

Nassfeld-i sípálya környékén keresnék 4 személyre apartmant 60-80 EUR(február-március) közötti árban! Aki tud ajánlani címeket, annak megköszönném!
doki40
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2007.10.21. 10:59
Decemberben,karácsony előtt megyünk ki páran a Hotel Sonnleitenbe síelni, ami 1400-m en van a pályarendszer közepén. Javaslom mindenkinek, aki jó áron akar síelni úgy pályaszálláson, hogy nincs kedve bíbelődni a főzéssel. Az árak 13-16000 Ft között mozognak hétvégére félpanzióval!
Lelőhely: Car-Tour vagy https://www.pinguinreisen.at
Dondár Krisztina
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2007.09.20. 17:39
Halihó!

Nálunk múlt évben is Nassfeld volt a legjobb, de teszteltem Söldent, Ischgl-t is - Nassfeld nagyon más és nagyon tud mindent!:)

4-en megyünk a család síelni, a fiam snowboardozik mi síelünk, a kicsi meg tanul síelni...legalábbis igy volt tavaly,de idén is így lesz remélem. Ma foglaltam le jó időben a szállást (apartmanház 13km-re a felvonótól), tavaly is ott laktunk, a Waldner Apartmanházban. Teljesen igényes, reggelis ellátással és elég jó az ára, jófejek a háziak is.
Nem kell őket hivogatni, a Nassfeld Magyar Képviseleten (1-329-6355) telefonon meg lehet mindent beszélni és emailen le is lehet foglalni.

Dec elején megyünk, utána írok majd.

ciao
prorider
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2007.09.04. 11:52
Sziasztok!
Mi kétszer is voltunk Nassfelden az elmúlt években és tényleg fantasztikus hely,leszámítva a hatalmas tömeget ami enyhén szólva is zavaró kissé.Nagyon figyelni kell a pályákon mert könnyen csattanás lehet a vége.Az Alpen Adria hotelt minden wellness kedvelőnek csak ajánlani tudom,ami kb 15 percre van autóval a pályától.
http://www.alpenadriahotel.at
Nálam továbbra is Zillertal Aréna a number 1.!!!
doki40
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2007.08.26. 17:48
Új szálláshelyet ajánlok mindenkinek a figyelmébe aki szereti Nassfeldet. Többéves zárvatartás után december elején nyílik újra a hotel Sonnleitn felújított épülete. További infók: https://www.pinguinreisen.at
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.04.10. 20:46
http://xs.to oldalt próbáld, csak egyszerűen feltöltöd, s alinket beszúrod ide, sokszor én is ezt használom (regisztráció nem kell).
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2007.04.09. 13:53
Pénteken voltunk Nassfelden, +20C° 2méter hó. Megpróbálok csatolni pár képet.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.20. 23:10
85 cm friss hó Nassfelden, csütörtök-pénteken újabb jelentős havazás lehet egy mediterrán ciklonból, így 2 m fölé mehet. Jól néz ki így szezon végén.
B G
31 élménybeszámolót írt
31
22 éve tag
2007.03.20. 08:46
Sziasztok! Most jöttünk haza Nassfeldről.
11 körül már valóban buckásak voltak a pályák, de a talabfahrt kivételével minden pálya jól síelhető volt. Lent gyakorlatilag elolvadt a hó, de talán most esett rá annyi, hogy ismét le lehessen csúszni. A pályákat éjszaka mindig rendbe teszik, de elég nedvesek voltak az alsó szakaszok a meleg miatt.(azóta visszatért a tél)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.19. 22:19
sry megkérdezhetem nektek mi a reggel? Tavaly ápr közepén voltunk ott, azelőtt március 2. felében két hetet. 2005-ben amikor megérkeztünk Hermagorban +23 C volt, de a Talabfahrt még mindig jól volt sízhető!!!
Reggel, délelőtt a pályák glattra ki voltak vasalva, délután már javarészt buckalovaglás volt, főleg a meredekebb pályákon.
márc 10.-ről (2007,idei szezon!) van néhány nem saját képem, szóval ilyen hóviszonyok mellett én nem panaszkodnék, ilyen se sokszor volt az idei szezonban!
bree
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2007.03.18. 16:58
Szilipapa ezt azért remélem nem irtad komolyan:)
Idei szezonban játunk pár helyen (Kaprun,Ischgl,Sölden,Kitzbühel,Saalbach,Obergurgl,Stubai)és talán a március elején Saalbachal volt probléma a nem túl nagy magassága és a meleg miatt!A többi helyen parádés pályákon sieltünk egész szezonban!Nassfeldel nekem is van jo és rossz élményem is ,jártam ott már ragyogó napsütésben csodás pályákon,és voltam ugy hogy egy hétig csak találgattuk merre is menjünk a ködben!Ezt ki kell fogni szerintem!De ha tutira akarsz menni akkor Tirol nyugati részein keresgélj!Az ottani helyek nagy elönye hogy a pályák 2000-3000 méter között vannak és igy nem érinti öket annyira a meleg!
Szilipapa
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.03.18. 09:11
A hóviszonyokkal nem volt baj, de hogy már reggel mikor fölmentél szinte minden pályán derékig értek a buckák az azért gáz. Szerintem magasból lesz...ták.Pont a 6. napra,(márc. 9.) mikor esett 40 cm friss hó ezek után volt rendben minden pálya, de akkor már keserű volt a szánk. Nekem az első osztrák síélményem volt és biztos hogy az utolsó.(milyen lehet a többi osztrák síterep el sem akarom képzelni...)
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.03.17. 21:41
Szerintem is nagyon jó Nassfeld. Én 3-szor voltam itt, általában tavasszal, elég enyhe időben (a völgyben legalábbis), de fönt mindig nagyon jók voltak a pályák. Mostani rekordmeleg szezonban is kiemelkedően jók voltak itt a hóviszonyok más osztrák terepekkel összehasonlítava, a hely mikroklímája nagyon kedvező, szerintem a magassága is elég, leszámítva persze az egyetlen völgybe vivő pályát, ennek 610 m az alja (itt is volt hó február végén), de hol lehetett az idei szezonban ilyen magasságban síelni... Környező hegyekben (Carni-Alpok, Júliai-Alpok) 1500-2000 m körüli pályák mind nagyon hóbiztosak, köszönhetően a sok téli csapadéknak. Főleg ha figyelembe vesszük hogy idén Észak-Tirolban a föhn és csapadékhiány miatt 1500 m alatt alig volt természetes hó (itt 600 m-en is volt).
Idén szerintem elég sokan voltak itt, többen mint általában, mert sok népszerű helyen rosszak voltak körülmények. Tömeg pedig, bár itt elég eloszlanak a pályákon, mindenhol rontja a pályák minőségét délutánra. Friss hó is könnyebben buckásodik, főleg ha enyhe az idő. Olyat egyébként én is láttam egyszer hogy az éjszakai havazás után nem ratrakolták le a pályát, de többnyire mindig kiváló pályák voltak délelőtt. A Troghöhe meredekebb pályái délután is jók voltak, itt általában kevesebben síeltek.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.03.14. 19:52
Én viszont határozottan ajánlom mindenkinek. Több éve járok ide, és máshova is, de Nassfeld mindig a legjobb volt! Talán nem véletlen van bent a legjobb 10 Osztrák síterep között minden évben. Az időjárás persze mindent keresztülhúzhat. Ha jól tudom a legmagasabb pontja 2100 m körül van, ez sajnos jelenleg kevés a tökéletes hóviszonyokhoz. A ratrakok gondolom nem ok nélkül nem mennek 15 fok melegben. Én akárhányszor voltam itt mindig tökéletesen kezelt, nagyon jó hosszú, lendületes pályák voltak. A legjobb síélményeim ide köthetőek, voltam más helyeken is (Sölden, Hintertux, Saalbach, Kaprun stb..),de Nassfelden mindig szuperül éreztem(tünk) magunkat.
Persze megértem az elöttem szólót, gondolom most a tiroli gleccsereken jobbak a hóviszonyok.:)
Szilipapa
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.03.13. 22:17
Ahoy!
Mi márc. 10-én jöttünk haza Nassfeldről. Röviden az élménybeszámolóm.
Egy mondatban: NEM AJÁNLOM SENKINEK!
Bővebben: Katasztrófálisan kezeletlen pályák,gyenge szlovák színvonal, ratrakot csak hétvégén láttunk. A Millenium express-ből látott pályák kezelve, de bármelyik irányba letértél a csúcsról, hát... 175 (6 napos bérlet) euróért ez egy nagy nulla. Soha többet nem megyünk oda az biztos. Visszatérünk az olasz pályákhoz, azokban még nem csalódtam. A táj maga gyönyörű, de elsősorban síelni mentünk, nem bámulni.

Üdv mindenkinek
Szilipapa
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.