Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Nassfeld
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Chalet Kammleitn - Karintiai nyaralás - 3 éjtől
ÜZENETEK (1174)Időben csökkenő Időben csökkenő
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.02.21. 22:44
Szia Santa Claus!

Ha Nassfelden szeretnél szállást foglalni, nagyon tudom neked ajánlani a Hermagor információs irodát (tel.: +36-1 329 6355). Mi mindig rajtuk keresztül foglalunk szállást. Mindössze egy telefon, megadod az email-címedet, és hogy kb. milyen árért milyen szállást keresel, s egy napon belül özönlenek az ajánlatok, és szerintem nagyon korrektek.

Üdv: BL
Eni
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2007.02.21. 11:39
Mi a vasárnapot töltöttük Nassfelden.Talán azért különbözik a tapasztalatunk, mert csüt-pénteken még nagyon meleg volt, mi azokon a napokon Arnoldsteinben túrtuk a kásahavat, aztán a hétvégére bejött a hidegebb idő+ a nagy tömeg..Nassfeld egyszerűen lenyűgöző! Vasárnap délelőtt még ködben kerestük az utat, aztán 11-től egyszer csak kibomlott előttünk az egész rendszer :)) A tömeg elképesztő volt, a felvonórendszer profizmusa miatt várakozás nem volt, de a pályák kb. 10 (!)órától jegesedtek, délutántól tükörjégen lehetett csak síelni óriási buckák közt (a 70-es pálya pl. egyenesen félelmetes volt).Hazafelé már nem kockáztattam meg a Carniát, a kabinos aljából figyeltem a lejövőket, és fél óra alatt láttam talán 10 embert, aki szabályosan le tudott jönni az utolsó lejtőn, élet-halálharcot folytattak ott, és döbbenetes volt az is, ahogy du 5után is még ömlöttek le az emberek a pályáról.Szóval nagyon hiányzik a friss hó meg a tartósabb hideg, mindezekkel együtt persze fantasztikus Nassfeld, márciusban jó lenne visszajutni még egyszer..aki most menne, szerintem várjon még!
k.beck
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.02.20. 15:31
Szombaton jöttünk haza Nassfeldről. A pályák tökéletesek. Fent a hegyen minden pályán van hó és minőségileg is kifogástalanok. Lent a völgyben az a kevés hó viszont múlt héten a melegnek köszönhetően teljesen elolvadt. Egész héten ragyogó napsütés volt, sokan csak pulloverben síeltek, de voltak srácok akik csak polóban. szóval biztos jó lesz nektek is, ha mostanság mentek. Mi ilyen szép helyen még nem síeltünk. csak jót tudnék írni róla. jó utat.
Eni
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2007.02.14. 00:51
Köszönöm a lelkes válaszokat, ismét nem csalódtam Nassfeld "hírében", mindenképp megnézzük! Főleg az új híreket hallva: 30cm friss hó!!!
zoles
58 élménybeszámolót írt
58
19 éve tag
2007.02.13. 13:58
Tavalyelőtt voltam a Koller hoffban laktunk a sípályán ,csodálatos pálya rendszer nem lehet betelni vele.Sajnos minden évben nem megy de jövőre megint célba veszem
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.02.13. 13:29
Határozottan megéri átnézni! Én lehet, hogy nem is Gerlitzenre mennék a helyetekben, onnan kb 30-40 perc Tröpolach. Hatalmas nagy parkoló, és ahogy elöttem is írták, az autótól elszállítanak egy járgányon a felvonóig.
A pályák 1000x jobbak a Gerlitzennél, habár síelni mindenhol jó:)!
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.02.13. 09:36
Érdemes átnézni ha már arra vagytok. Tröpolach-ban van az óriási parkoló (a Carnia pálya és a kabinos lift alja). Teljesen szervezetten működik, beirányítanak, hogy hova parkolj, aztán felülsz egy jópofa járgányra és odavisznek a lifthez/kasszához.
Eni
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2007.02.13. 09:23
Sziasztok,
holnap indulunk Gerlitzenre, az ossiachi tó mellett fogunk lakni,de miután annyi-annyi jót hallottam Nassfeldről, és ilyen közel leszünk hozzá, mindenképp szeretnénk átnézni. Kérdés, tényleg közel van-e, érdemes-e átautózgatni 1-2 napra, és ha van jelentősége, írjátok meg légyszíves, hol, melyik parkolóban érdemes megállni. Előre is köszi!
alexf2
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2007.01.23. 12:36
Már 80 cm új hónál járunk:)és csak esik és esik...a monitoromon megnyitva az ablak egész nap így dolgozom:)...huh de vártam már!!azt hiszem a legjobbkor indulunk csütörtök hajnalban...
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.01.23. 12:14
a weboldaluk szerint 45-60 cm friss hó esett.
alexf2
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2007.01.22. 08:38
Nassfelden esik a hó:)jippi...csütörtök reggel indulunk....hurrá
KriSÍ1
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.01.06. 18:31
Nézzétek meg a https://www.gportal.hu/skiing című weboldalt! Nem Nassfeldről szól.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.01.02. 14:16
... lemaradt az imént...

aki a környező falvacskák valamelyikében szál meg, az kérhet a szállásadójától egy igazolást, ami kedvezményes síbérlet vásárlására jogosítja fel. Nem túl komoly összegek ezek (6 napos felnőtt 9 EU, 6 napos gyermek 5 EU), de egy család vonatkozásában egy ebédet érhet.

BL

borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.01.02. 10:09
Sziasztok!
Az éjjel érkeztünk haza Nassfeldről. A helyzet elég reménytelen. Dec. 26-án utaztunk, és gyönyörű időben síeltünk 5 napig. Szerencsénk volt, mert a közvetlenül Karácsony előtt megnyitott pályák elég jó állapotban voltak, aztán folyamatosan romlottak. A völgyben semmi hó, és napközben + fokok. Éjjelente mentek a hóágyúk, de a Carnia-t nem tudták megnyitni így sem. A meredekebb letöréseken már sehol nincs hó, és rengeteg a kő. Akik most utaznak, azok már nagyon lepusztult pályákat találnak. Hazafele átjöttünk egy nagyon komoly esőn úgy Klagenfurt magasságában, de a weboldalakat nézve nem ért oda a csapadék.

Üdv.: BL
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.12.12. 12:05
Pénteken indulnék én is, csak még nem tudom hová, Nassfeld, BKK vagy Mölltal.
alexf2
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2006.12.12. 11:38
én péntek délután indulok...már nagyon vártam!!:)
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.12.12. 11:20
Megy ide valaki hétvégén?
alexf2
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2006.12.12. 10:59
És igen...az internetes portal szerint megnyit Nassfeld holnaputan..csak a liftek egy resze üzemel majd,de az is több a semminél:)A hétvégén indulás!!!!!addig még sokminden történhet az égbolton,az égboltból!:):)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.13. 11:00
Idén április 17.-én egyedül én voltam a Carnia pályán, olyan fél négy körül. Fantasztikusan volt ratrakolva, gyakorlatilag nyomok nélkül:
http://img.tar.hu/stani/img/21234232.jpg
Az áprilisi sízésnek ez az egyik varázsa :)
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2006.11.12. 17:21
Nem kell buszozni, az egész egybefüggő. Persze zárás felé figyelni kell, hogy vissza tudjál síelni a kiindulási ponthoz, ahol a kocsidat hagytad, vagy a szállásodhoz. Mert ugye nem kicsi a hely.
Én tavaj voltam, és nagyon tetszett!!! Bár a Carnia pályának a tetején van egy iszonyat lapos rész, amire előtte fel kell gyorsulni, mert különben egyszerűen elfogy a lendület, és jön a szenvedés. De azért érdemes kipróbálni, de inkább délelőtt, vagy kora délután próbáld ki, mert a nap végén mindenki ott akar még egy utolsót csúszni, és hát tömegben minden sokkal idegtépőbb.
De nagyon jó hely!
Egy pár üzenettel feljebb már írtam, hogy mi hol laktunk.
Jó síelést!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.