Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Nassfeld
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Chalet Kammleitn - Karintiai nyaralás - 3 éjtől
ÜZENETEK (1174)Időben csökkenő Időben csökkenő
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.11.12. 16:13
Nem kell buszozni. Elsőre elég nehéz áttekinteni pályarendszert, de a fő megközelítés a Millenium Express, onnan elérhető minden.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.12. 12:39
Ez a térkép ( https://sielok.hu/images/siterkepek/nassfeld.jpg ) szerint nem kell buszozni, de szerintem várjuk meg Stani válaszát, az a biztos :).
freddike
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2006.11.11. 16:23
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy Nassfelden a pályarendszer körbesíelhető, vagy buszozni kell a különböző pályák között. Van egy térképem, de nem egyértelmű. Eddig mindig Obertauernbe mentünk, mert minden pálya elérhető lecsatolás nélkül.Nagyon jó hely, de változtatni szeretnénk. Ha Nassfeld is ilyen, akkor idén megpróbálnánk. Ha valaki tud infót, megköszönném.
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2006.10.30. 19:40
Mi tavaly voltunk egy 12 fős társasággal február elején itt. A Flaschberger Kempingben laktunk. Ugyan ez 10 km-re van a Millenium Expresstől, de az apartmantól nem messze áll meg a síbusz. Az apartman nagyon jó volt, és a nagyon kedvező volt az ár is. Mindenkinek tudom ajánlani.
http://www.flaschberger.at/
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.29. 11:56
Először is nem árt tisztázni, hogy a pályaszálláson azokat a szállásokat értik, amik a sípálya(esetleg felvonó) 500 m-es körzetében vannak. Így a tröpollachi (lenn a völgyben, ahonnan a MI. Express gondolái indulnak) pályaszállások nem az igaziak, magyarul odacsúszni nem lehet! Fenn azonban van bőven lehetőség, a Schlanitzen Alm, Trögl, Sonnenalpe stb. Ha az ember megy fel a Tressdörfer Höhére a négyülésessel akkor igencsak sok appartmant láthat, amik közvetlen a sípályák mellett fekszenek, kvázi oda lehet csúszni hozzájuk. Küldj egy mailt nekik (magyar verzió is van),a kívánt opciókkal, én is ezt csináltam. MI legutóbb (áprilisban) a Schlanitzen laktunk, de nem a fentin, hanem az alsón, ami a Carnia Talabfahrt mellett van. Télen itt is odalehet csúszni a szálláshoz, de ekkor már nem, mivel csak a pályán volt hó (900 m tszf.)
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.10.29. 11:17
Nagyi, így kicsit általános a kérdés. Igazából azon múlik, hogy mennyi pénzt szántok rá. Mivel itt nincs sok pályaszállás, ezért szépen meg is kérik az árát. Kb. minél messzebb laksz annál olcsóbb. Pl. én egy kb. 15 km-re lévő faluban laktam, de ilyen olcsón egy ilyen hatalmas apartmanban még sosem aludtam Ausztriában síterepen. A parkolót könnyű megközelíteni kocsival, a síbusz is rendszeresen jár. A síterep honlapján lehet keresgélni szállásokat.
Nagyi
8 élménybeszámolót írt
8
17 éve tag
2006.10.28. 21:36
2007 jan. végén febr. elején egy 6-8 fős különböző situdásu /kezdők azért nincsenek/ társasággal mennénk Nassfeldbe ahol még közülünk senki nem járt. Kérdésünk többek között az, hogy hol érdemes szállást foglalni kb 1 hétre: a sifelvonó aljánál, távolabb, vagy fenn a hegyen a pályaszállásokban.Előre is köszi minden információt.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.05.29. 16:38
Néhány nassfeldi kép még húsvétról.
hegyek.jpg
vihar-utan.jpg
szivarvany-2.jpg
szivarvany.jpg
kod.jpg
kod-2.jpg
kod-3.jpg
a-szezon-vege.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.04.18. 08:46
képek sikeresen feltöltve :)
vasárnap nekem is sikerült egy szivárványt elkapni :)
http://kep.tar.hu/stani/50264497#2
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.04.17. 23:37
Ugyanekkor voltunk mi is, Húsvét péntektől hétfőig, most értünk haza, Budapest messzebb van. Hát tényleg elég tavaszias idő volt, délutánra bokáig érő latyak, de a ma (hétfő) reggeli pályák 11-ig hasonlítottak a téliekre. Nagy kihaltság volt az egész környéken, vasárnap már a parkolójárat se ment, a sebességmérőt is leszerelték, tényleg alig volt közönség. Azért jól szórakoztunk, nem is vártuk, hogy olyan lesz, mint főidényben.
A házigazdától szombaton kaptunk egy hatalmas tál felszentelt húsvéti sonkát. (https://www.enzianbrenner.com apartman 5 fő/3 éj, 217 EUR utószezonban, az idén harmadszor voltunk náluk)
Vasárnap késő délután hatalmas zápor volt, a mi szemszögünkből nézve pont a sípályától indult egy hatalmas szivárvány, csináltam róla képeket is. A jövő héten megpróbálom feltenni.
Két hét múlva Mölltal, jó síelést.
Péter
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.04.17. 20:58
szombattól hétfőig Nassfelden voltunk. fantasztikus volt! a tavalyinál lényegesen több hó volt a hegyen, pedig akkor március második felében (két hetet) voltam. még nyugodtan kitartana a hó májusig is, vagy talán még tovább, de holnap, azaz ápr 18ával bezárnak. egyszerűen egyre csekélyebb az érdeklődés. ennek megfelelően. Húsvét ide vagy oda nem nagyon volt tömeg, nulla várakozási idő a lifteknél, és egyes pályákon szinte csak te síztél egyes-egyedül, főleg délután. szombaton voltak a "legtöbben". szombat reggel lenn a völgyben +3 fok lehetett, fenn még enyhén fagyott és mindez csodálatos napsütésben, de aztán délutánra beborult, igaz a Nap időnként meg-meg mutogatta magát. vasárnap javarészt ködös idő volt, főleg a hegycsúcsok közelében, aztán délutánra ismét előbujt a Nap. a legcsodálatosabb viszont a mai nap volt. fantasztikus napsütés és kellően kemény pályák fogadtak minket, amik délutánra aztán hűen áprilishoz felfirnesedtek.
a majd 8 km-es Talabfahrt egészen a Gmanbergig (kb 1000 m tszf ) nyitva volt és tényleg bőven volt rajta hó. az utolsó szakaszát, vagyis ami a Millenum Express (kabinos) aljáig megy le (kb 750 m) viszont hivatalosan zárva volt, de simán le lehetett sízni az aljáig, igaz a ma már 2 vagy 3 helyen lekellett csatolnom a "schneefeldek" között.
szállásunk 900 m magasságban a Schlanitzenen volt, közvetlenül a Talabfahrt mellett (vagyis tulajdonképpen pályaszállás). Hauserhof, 3 főre és 3 napra /2 éjszaka 147 euróért egy stuper és tiszta appartmant kaptunk egy varázslatos környezetben szép kilátással a környező hegyekre. a szállást mindenkinek csak ajánlani tudom. helyben lehet venni házi pálinkát, tejet stb elég kedvező árakon.
még kicsit visszatérve a talabfahrt alsó, lezárt részéhez: érdekes mód kemény volt itt a hó, de nem az a kőkemény, hanem az a kellemesen, a teteje enyhén firnes, szóval igazán jól lehetett rajta menni.
nagyon jó ilyenkor sízni, amikor nem a -20 fokos szél hordja az arcodba a havat. szóval mindenkit bíztatok, aki csak januárban vagy februárban megy sízni,hogy próbálja ki áprilist is, főleg a kontrasztok miatt. lenn a völgyben smaragzölden rikító völgyek, fenn a hegyen meg tengernyi hó és kellemes hőmérsékletek.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.04.08. 22:55
Mi tavaly április 17-e körül fogtunk ki 40 cm friss meleg latyakos havat+hóvihart, eléggé kínlódtunk akkor, de valahogy mégis a szívünkhöz nőtt Mölltal. Szívesen megyünk oda bármikor, de sajnos sűrűn elég szar az idő ott.
A Nassfeld Carnia talabfahrton pedig az utolsó meredek letörés a legjobb, ha az nincs, a maradék hajtós része nem olyan nagy élmény, a gyerekek nem is akarnak arra menni, annyit kell sífutni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.04.08. 12:45
ha minden igaz,akkor a Talabfahrt a Gmanbergig van nyitva (~1020m). igazándiból azért érdekel(t),mert Schlanitzenen lesz a szállásunk (~900 m) a Talabfahrt mellett, s hogy le lehet a sízni a nap végén a szálláshoz, illetve reggel a Zielarénához. hivatalosan ezek szerint nem, de a Cube-nál felállított webcam alapján (ami a Talabfahrt utolsó, meredek letörését mutatja) még mindig van hó, így bevállalható. persze a helyszínen majd okosabbak leszünk:) mi ápr 15-től megyünk Nassfeldre. Mölltalra én nem mennék, mert április szeszélyessége még inkább erősíti Mölltal amúgy sem éppen stabil időjárását. Ide inkább májusba érdemes menni, akkor elég stabil szokott az idő lenni. 2 éve áprilisban a gleccseren -12 fok volt széllel, hóeséssel és köddel fűszerezve. valahogy én ilyenkor már a kellemesebb hőmérsékletekre vágyok
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.04.07. 21:07
Engem is érdekel, ápr 13-16 között mennénk. Épp azon gondolkozunk, hogy ide vagy Mölltalra foglaljunk szállást. Az adatokból még jónak tűnik Nassfeld, csak nehogy olyan legyen, mint BKK a múlt hétvégén, papíron minden felvonó ment, de nagyon idény vége volt.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.04.05. 21:22
aki esetleg az elmúlt időszakban, ill. a héten megy idő, egy kis friss infóval szolgálhatna. elsősorban a talabfahrt alsó szakaszának az állapota érdekel.
thx
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.21. 09:50
Nassfeld
A szállásunk Jenigben volt, 3 km-re a Millenium Expresstől, 277 EUR/4 éjszaka, 5 ágyas apartman. Voltunk már itt januárban is, e-mailen foglaltuk. Az első alkalommal kértek előleget, főszezonra rendeltünk 12 személyre, most már elég volt írni.
Az 5 napos síbérlet bolti ára 155 EUR, de nekünk éves bérletünk van Karintiára, ez volt a 30. nap az idényben.
Mi nem sokat hüttézünk általában, de a Lockstanalm egy önkiszolgáló étterem a szokásos kínálattal, 3,70 a sült krumli, 5 EUR a germknödel, 3-4 egy fél liter ital, nem annyira olcsó. A Schneemann-ban a hamburger 3 EUR, és az finom.
Jó síelést mindenkinek!
Péter
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.20. 11:41
Márc. 15-19-ig Nassfelden voltunk, odafelé szerdán megálltunk Koralpe-n, hogy ne maradjon ki az a nap sem. Délre értünk a pályára, alig volt valaki, igaz a márc 15-öt Ausztriában nem nagyon ünneplik. A pályák és a hó nagyon jó volt, se jég se kő nincs sehol.
Csütörtöktől Nassfelden elég rossz idő volt, a ködben alig látszottak a pályák, de a hóra itt sem lehetett panasz. Még a kezdőcsoportok által tömegesen látogatott pályák is jók maradtak délutánra. Pénteken már 100-150 méterre is el lehetett látni. 3/4 5-ig be lehet ülni a Millenium Expressbe, az alsó szakaszon zárásnak még fordultunk kettőt, a gyerekek élvezték, hogy az alja kicsit latyakos volt, Tröpolach 700 m alatt van. Vasárnap napsütés, gyönyörű idő, a hőmérséklet +1 fok körül. Sajnos csak 3-ig maradhattunk (hazautazás :-(( ), az utolsó nap szuper volt, a napsütés ellenére sem olvadt a hó sehol, még a Tröpolachba vezető pálya is jó volt délután 3-kor. Felvonónál az 5 nap alatt összesen kb. fél órát álltunk sorba, azt is főleg a reggeli feljutásnál.
Visszafelé az A2-n semmi akadály nem volt, fél 10-re hazaértünk (Bp, 550 km).
(Még nem érdemes szezonzárást tervezni, Karintiában elég nagy hó van mindenütt.)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2006.02.08. 09:40
Nassfelden voltunk jan. 31-febr. 4 között.
Fantasztikus időt fogtunk ki, mind az 5 nap ragyogott a nap, és nagyon jók voltak a pályák. Eléggi kijegesedett a Carnia pálya délutánra, de talán ez volt az egyetlen negatívum. Nagyon intenzíven lehet sízni, rengeteg pálya van, szélesek és gyorsak a felvonók. Első blikkre elég kuszának tűnik a pályarendszer, de már első nap után jól kiismertük magunkat. Mi inkább a jobb oldali pályákon síztünk (65-ös, 70-es, 80-as), mert a gyerekek jobban szeretik a kabinos liftet az ülősnél. Azt hiszem ennyi km-t 5 nap alatt még soha nem síztem, de még a felét sem. Szóval Nassfeld no.1 hely, csak ajánlani tudom.
Az esti sízést sajnos kihagytuk, annyira elfáradtunk napközben, pedig tényleg nagyon vonzó volt a látvány
Szállásunk Tröpolachban volt, 5 perc sétára a kabinostól, 75 euró / éj / 4 fő áron.
A fotókat feltettem ide:
https://sielok.hu/fotoalbum/nassfeld/galeria/
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2006.02.08. 09:33
Mi is Nassfelden voltunk jan. 31-febr. 4 között.
Fantasztikus időt fogtunk ki, mind az 5 nap ragyogott a nap, és nagyon jók voltak a pályák. Tényleg kijegesedett a Carnia pálya délutánra, de talán ez volt az egyetlen negatívum. Nagyon intenzíven lehet sízni, rengeteg pálya van, szélesek és gyorsak a felvonók. Első blikkre elég kuszának tűnik a pályarendszer, de már első nap után jól kiismertük magunkat. Mi inkább a jobb oldali pályákon síztünk (65-ös, 70-es, 80-as), mert a gyerekek jobban szeretik a kabinos liftet az ülősnél. Azt hiszem ennyi km-t 5 nap alatt még soha nem síztem, de még a felét sem. Szóval Nassfeld no.1 hely, csak ajánlani tudom.
Az esti sízést sajnos kihagytuk, annyira elfáradtunk napközben, pedig tényleg nagyon vonzó volt a látvány
Szállásunk Tröpolachban volt, 5 perc sétára a kabinostól, 75 euró / éj / 4 fő áron.
A fotókat feltettem ide:
https://sielok.hu/fotoalbum/nassfeld/galeria/
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.05. 20:15
Sziasztok

Vasárnaptól péntekig Nassfelden voltunk, először, de remélem nem utoljára, mert elég jó hely. A társaságunkban (4 család) vegyesen volt kezdőtől haladóig mindenféle. Az egyetlen probléma is ebből adódott, ugyanis ha a csapat egyik fele kezdéskor jobbra ment, a másik meg balra, legközelebb este 5-kor a szálláson találkoztunk. De a pályákkal és felvonókkal mindenki meg volt elégedve. Mi korán indultunk odafelé, és megálltunk Koralpe-n, mert még ott sem voltunk. Ez is tetszett, leszámítva a felvezető utat (8 km szerpentin). Van itt egy csomó jó pálya, bár fekete nincs, sajnos a jobbakhoz csákányos felvonó járt.
A Nassfeld azért más kategória (árban is), helyi közlekedéssel a parkolóban (markológép vontatta szekér). Az időjárás: 1 hét napsütés, -6 +3 fok között, jobbat elképzelni sem lehet. Második nap már kezdtük kiismerni magunkat, korán kell felmenni, és egyből minél messzebb a Millenium Expressel elérhető pályáktól. Érdemes először a jobb oldali kabinosok felé menni, ott vannak hosszú fekete pályák és sebességmérő is. Ezek a pályák dél felé jegesek lettek, akkor átmentünk a Nassfeldi oldalra, itt 1 gyors felvonó szolgál ki egy csomó pályát, nincs tömeg, a nap is később kezdi sütni, így a hó is jó marad rajta. 3 után a fun/snowboard parkhoz mentünk, a gyerekek ugráltak, a többiek meg néztek. Fél 4 körül el kell gondolkozni, hogyan jut le az ember a hegyről. Ha végig csúszni akar az ember, akkor a 8,6 km-es Carnia pálya, de ez 80 %-ban út, és vissza kell jutni a reggeli pályákhoz (1 csákány+1 kabin, kb 45 perc). Mi a Millenium felső-közép állomástól az alsó-középig mentünk felvonóval (lefelé), ott kiszálltunk, és le a parkolóig lécen. Ez az alsó pálya nem is lenne rossz, reggel kéne rajta menni (az utolsó rész bal oldala elég meredek), de a vége a fő felvonó, itt meg ilyenkor elég nagy a tömeg. Ja, és az esti síelés is érdekes volt. A pálya jól látszott, a világítás megfelelő volt, de a pályát a délutáni műszak után nem kezelték. Valószínűleg csak a megszállottak jönnek este, mindenki rohant be a felvonóba, csatolta a lécet már a lépcsőn, és nem volt ildomos a pályán sem megállni, mert 80-100-zal száguldozott mindenki, az is, aki meg sem tudott volna állni. Azért ha valaki szerdán ott van 19-21 óráig, ne hagyja ki. Mi eredetileg nem akartunk menni, de az ablakunkból pont a kivilágított pályára láttunk, nem bírtunk ellenállni. Egy magánházban laktunk a főút mentén, a parkolótól 3 km-re (63 EUR/ 5 fős apartman). A hüttékben Aprés-ski hits megállás nélkül.A Schnee Mann-ban a 3 euros hamburger finom, a kiszolgáló hölgy vicces, a többit hüttét nem próbáltuk. Péntek este zárás után indultunk haza, éjfélre értünk Budapestre, dugó, közlekedési nehézség sehol, nem sok kedvünk volt hazamenni.
Majd elfelejtettem, a sípályán 30 % magyar volt minimum. Aki teheti menjen ide, mert szuper.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.