Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Zdiar
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Strachan Panzió - wellness hotel közvetlenül (50 m) a Zdiar/Strachan sípályák mellett
ÜZENETEK (90)Időben csökkenő Időben csökkenő
lupika
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.02.08. 13:00
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.Tudtok ajánlani Zdiarban egy korrekt, magyar "nyelvü" panziót,ahol svédasztalos a reggeli reggeli?
töki
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.02. 17:48
Sziasztok !
Csütörtöktől vasárnapig síeltünk.Tényleg egy hó biztos hely, szombat estig folyamatosan esett a hó és ez jót tett a pályáknak.Mindenki segítőkész és kedves volt, az árak egész türhetőek.A panzióban helyi pálinkával fogadtak érkezésünknél, amit minden vacsora előtt is kötelezőn kaptunk.Egyébként érdekes társaság gyült össze, rajtunk kívül szlovákok,lengyelek,németek és angolok!!! Ők éppen vettek egy házat a szomszédban.Esti sörözéseknél jól elvoltunk, senkinek sem volt semmi baja a másik nációval. Mind a három síterepet meglátogattuk,karbantartott jó pályák és a wc-ket is fél óránként!!! takarítják.A falu csodás, a régi goral házak különleges hangulatot adnak.
Remekül éreztük magunkat, aki teheti próbálja ki!
Hál' istennek az Én gépem nem lopták el, pedig Én is ott tartottam, ezért néhány képet ide tudok tenni.
DSC00488.jpg
DSC00484.jpg
DSC00486.jpg
DSC00491.jpg
DSC00476.jpg
Mlatti
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.31. 20:48
Sziasztok!

Mi is 29-én jöttünk haza Zdiarból. Nagyon jó volt, főleg miután megérkezett a friss hó! (ismerjük el ráfért már a jeges pályára)
Viszont rossz tapasztalataink is voltka, na nem a sieléssel.
A Strednica parkolójában feltörték az autónkat. Sérülés nélkül nyitották ki a kocsit, és egy fényképező gépet vittek el, ami nem látható helyen volt (csomagtartóban). A rendőrök szerint aznap miénk volt a 3. autó. Szóval csak figyelmeztetés aki oda készül ne hagyjatok semmit az autóban! Ez nem álltalános, mi 3-szor voltunk kint és még nem is hallottunk ott hasonló esetről.
hunnia
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.01.29. 11:58
tegnap este jöttünk haza zdiarból egész nap esett a hó k.b.20cm addig is nagyon jók voltak a pályák,de azért ez még kellet.
töki
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.01.29. 08:58
Köszönöm a biztató híreket!Egyébként Zakopánét elég jól ismerem,szeretjük is.A várost ,az embereket.Most ezen az oldalon fedezzük fel a vidéket.Akkor INDULÁS!
Csabka
20 élménybeszámolót írt
20
16 éve tag
2009.01.29. 01:01
Töki! Mi most jöttünk haza Szlovákiából! Hétfőn és kedden is Drienicából a 90 km-re lévő Zdiar-Strednicai pályára mentünk sieleni, mivel ott volt csak síelésre alkalmas hó. A pályák egyáltalán nem voltak sárosak, mindvégig 0 vagy minusz fok volt. Igaz, egy kis hó utánpótlásként már elférne a pályákra, de így is kíválóan lehetett véleményem szerint síelni, és nemkülönben nem kellett a felvonóknál sorban állni. A tegnapi nap (2009.01.28)már Drienicán maradtunk síelni, mivel egész nap esett a hó,és a pálya már jó volt. Gondolom Zdiarba is esett a hó, mivel egész Szlovákiában esett hazafelé Kassáig. Biztosan jól fogod magad érezni, Zdiar nagyon szép hely!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2009.01.29. 00:06
Szerintem nem kell aggódnotok. Zdiar az egyik leghidegebb szlovák falu, olyan nagyon sok hó nem esik, de az nagyon sokáig kitart.

A környéken lévő pályák ideálisak kezdőknek. Érdemes átmenni a lengyel oldalra, nem pont Zakopanéra gondolok, hanem Bialka Tatrzanska környékére.
töki
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.01.28. 23:46
Úgy látom, hogy havazik, tehát mégis elmegyünk.Ha megjöttünk, beszámolok, képekkel is. Nagyon kiváncsi vagyok erre a szép kis helyre!
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.01.26. 08:37
Hello,

A lenti kép miatt van okod bizakodni, bár pl. a snow-forecast.com még nem látja ezt a mennyiséget. Nézegesd a meteo. oldalakat, h miket frissitenek.

Azért ez egy elég hóbiztos hely, nem jellemző a nagy sár ilyenkor...
snwf.bmp
töki
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.01.24. 16:16
Január 29- től foglaltam szállást, nem volt egyszerű, állítólag minden tele van.De, most ahogy nézem a webkamerákat elég elszomorító a helyzet.Lehet, hogy veszni hagyom a befizetett előleget és nem megyünk el, még mindig jobban járok, mintha sok pénzért sárban csúszkálnék.Azért, ha valaki jár mostanában Zdiar-ban szivesen vennék valami biztatót!
Mlatti
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.13. 19:06
2008 január, v. február és voltunk augusztusban is. A "fura figurából" gondoltam, hogy talán ő lehet, én úgy szoktam emlegetni, hogy "remek a modora" :-)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.01.13. 15:14
Vszinű egy emberről beszélünk :) Mikor jártál nála?
Mlatti
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.13. 06:34
Sziasztok!

Marky! A szálláson a tulajat nem véletlenül Gyurinak hívják?
(csak egy érdeklődő kérédés :-)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.01.07. 17:23
Budapest - Zdiar kb. 300 km.
Ajánlott útvonal Bp. - Hatvan - Salgótarján - Rimaszombat - Poprad - Zdiar

Ebből csak a Bp - Hatvan táv autópálya, a többi főút. Mivel a két Tátrán is át kell magatokat hámozni, viszonylag sok a kanyargás, de a szép táj kárpótol, meg hát ugye az, hogy a végén Zdiarba érsz :)
töki
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.01.07. 16:36
Köszi a sok infót!
Az utakról még az kéne, hogy lehet Budapestről a legjobban megközelíteni? Van autópálya,autóút, vagy tekergős hegyi utak vannak?
köszi
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2009.01.07. 16:29
Csak egy apró kiegészítés. A Strachan panzióhoz közeli szálláshelyek közül sokan adnak 20% kedvezményt a Strachan pályájára. Tehát máshol is megszállhattok. A Str. tényleg jó panzió, de szinte mindig telt ház van.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.01.07. 15:16
Hello,

Szállás:
Egy magánszálláson voltunk, ha érdekel az elérhetősége szerzek telefonszámot, bár a vendéglátó kicsit "fura figura", de beszél magyarul is. Ha jól emlékszem 21 EUR / éj / fő az ár, azt nem tudom, h ebben benne volt-e a reggeli és vacsora, mert a barátnőm apja intézte a részleteket. Ezért két ágyas szobákat kaptunk, közös zuhanyzó WC-vel. A szobák középkategóriásak, a házban vannak ennél jobban és kevésbé jobban felszerelt szobák is (nyilván drágábban-olcsóbban)

Ha van hely, szerintem a Strachan pályát üzemeltető panzióban szálljatok meg. (Sztem ide megyünk mi is legközelebb).

http://www.penzionstrachan.sk

Nem sokkal drágább, magasabb szinvonal, tényleg pályaszállás és 20% kedvezményt adnak a saját pályájukra.

Ajánlott indulás előtt már lefoglalni a szállást - bárhova is mennétek - vakon szerintem ne induljatok el.

Útviszonyok:
A falunak 2 fő közlekedési vonala van. A lengyel határ felé vezető út, és a vele párhuzamosan futó falusi utca. Mivel mindkettő emelkedőkkel tűzdelt, téli időszakban KÖTELEZŐ jó téli gumi használata. Ottjártunkkor havazott, és a 2 kerék hajtású kocsikra fel kellett tenni a hóláncot is ahhoz, h a kisebb utat használni tudjuk. (Ez az út vezet szinte az összes szálláshelyre). Ezek nélkül semmiképpen ne induljatok el, márcsak azért is, mert az Alacsony- és Magas-Tátra is csak igy járható biztonságosan erős havazás esetén.

Árak:
Strednica:
http://www.snowski.sk/strediskon-cennik.php?sid=46

Strachan:
http://www.holidayinfo.sk/gb-en/winter/resorts/?id=53373&plid=596894

Ha még van kérdés, csak bátran!

Üdv:
Marky
töki
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.01.07. 11:50
Sziasztok!

Úgy látom, hogy ez a nekem való pálya.
Marky! Érdekelne a szállás, hol foglaltatok, árak,kell előre foglalni, vagy lehet találni?
felvonó árak, út viszonyok.
köszi!
Kavics_
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.01.06. 23:19
Helló mindenki!

Mi tavaly 2x voltunk Zdiarban, és nagyon jól éreztük magunkat. Előszőr teljesen kezdőként a Strachan pályáján ismerkedtünk a sielés örömeivel, nagyon segitőkész és figyelmes volt a személyzet, sisulival, kölcsönzővel, ahol jó minőségű rossignol felszerelést kaptunk. Az utóbbi 2 évben hatalmas fejlesztésekbe fogtak a térségben, és a főút mentén szinte csak panziók vannak, nagyon mérsékelt árakkal. Másodszor Bachledova-Jezerskon sieltünk, ahol tényleg hosszabb, izgalmasabb pályák vannak, és ami fontos: 5 nap fejenként 50000-ből kijött utazással, mindennel eggyütt!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2009.01.06. 15:37
- Marky -!
Köszi a beszámolót! Nagyon szeretem ezt a falut.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.