Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Saalbach Suites - luxus pályaszállás és wellness szobák Saalbach-Vorderglemm síterepen
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.01.06. 17:09
Aprócska rossz hír, hogy tegnapról mára 15 centivel lett kevesebb a hó Saalbachban!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.01.06. 14:54
k.beck!

Attila (kerek) ajánlatát én is javasolni tudom. A szálláslista+térkép alapján el tudod dönteni milyen messze van a felvonótól a szállás. Egyébként én egy címet tudok mivel mindig ugyanarra a helyre megyek. Ez kb. 150-200m-re van a Schönleiten felvonótól Saalbach elején. Itt három db. két személyes apartman van és egy db. négy személyes apartman. Általában a négy személyes apartman az március közepéig le van foglalva, a két személyesben lehet találsz szabad helyet. Nem lebeszélni akarlak de szerintem a prospektusban sokkal több ajánlatot találsz. Ha így is érdekel az apartman írj egy e-mailt és küldöm a címet.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.01.05. 23:39
k.beck!
Szerintem rendelj egy ingyenes prospektuscsomagot Saalbachból a weboldalukon keresztül. Néhány nap alatt itt van, lesz benne szálláslista + térkép. A szállások mellett mindig van egy kétjegyű kód, amivel be lehet azonosítani a térképen és akkor pontosan látod a helyét. A térképet pdf-ben le is tudod tölteni a webről, és a szállásokat is megtalálod a neten, ha nem akarsz rendelni, de így talán kényelmesebb.
k.beck
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.01.05. 23:01
Sziasztok ismét! Márciusra találtam szállást a nagy családhoz - gyerekek anyós, stb - de még előtte a férjemmel kimennénk körülnézni és kicsit ismerkedni na és előpihenni. rengeteg szállást találtam a neten, de színte lehetetlen belőnöm hogy melyik milyen messze van egy-egy felvonótól. szeretnék olyan szállást találni amihez nem kell autót használni akár pályaszállás akár nem teljesen, mert egy kis gyaloglás még belefér. TibiF te látom sokszor voltál már arrafelé csúszkálni ha van valami kipróbált szállástok oszd meg velem lszi, mert félek már nem is fogok találni. köszi mindenkinek aki segít.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.01.03. 16:29
CF,
Az öt napos síbérlet érvényes az esti síelésre. Ez az Unterschwarzach liftre vonatkozik amely Hinterglemmben van (bővebben a http://www.saalbach.com/Liftdaten.167.0.html?&L=0 oldalon).

Timici,
Két évvel ezelőtt egy méteres hó volt március közepén a völgyben is, most pedig alig van 30 cm hó a völgyben. Szerintem márciusban hóbiztos Saalbach, habár a mostani szezon ellentmond ennek. Igaz a mostani szezon különlegesnek tekinthető hóhiány szempotjából.
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2007.01.03. 16:16
Mennyire hóbiztos ez a terület március első hetében?
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2007.01.03. 14:45
Feb.10-től megyünk erre síterületre és pár kérdésem lenne: az esti sízés melyik pályákon mely felvonókkal lehetséges, ill. az 5 napos bérlet autómatikusan érvényes az esti sízésre is, vagy külön jeggyel működik ? Segítségeteket előre is köszi ! Jó (több !!!) havat kívánok mindannyiunknak !
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.12.24. 10:13
Sziasztok,

Megvolt az egy hetes síelés Saalbach környékén. December 16-án szombaton Obertauerben kezdtük. Ragyogóan sütött a nap, elég sokan voltak mivel a napijegyre kedvezmény volt. Sok helyen köves volt a pálya a hóhiány miatt. A Gamsleiten2 elég jeges volt. Szép hely ide még biztos visszamegyek.

December 17-én Saalbachban síeltem. Elég kevés pálya volt nyitva a Westgipfelen lehetett a völgyig síelni. Hóágyuztak egész héten éjjel-nappal, december 22-n pénteken már megnyitották a Schönleitenbahnt. A hóhiány miatt nem lehettett körbesíelni az egész terepet.

Decembert 18-án átmentünk Kaprunba a Kitzsteinhorn gleccserre. Aznap kb. 20 cm hó hullott, hatalmas volt a köd, volt olyan pillanat, hogy 2m-t sem lehetett látni. Elég nehéz volt a mély hóban a síelés.

December 19-én Schmittenhöhén síeltünk. A pálya felső része volt nyitva, nem volt nagy tömeg. Egész nap ment a hóágyú, néhány helyen zavart mert mind az arcomba fújta a szél a vízcseppeket és olyan volt mintha tűvel szúrkálnának. Félig napos félig ködös idő volt.

Szerdán Raurist próbáltam ki. Kis sícentrum szinte alig voltunk napközben néhényan a pályán. 1400-2175 méter közöttt lehetet síelni. Itt nagyon tetszett a pályák vonalvezetése, és mivel kevesen voltak még délután sem voltak buckák a pályán. Annyira nem, hogy a reggeli ratrak nyom még látszott.

Csütörtökön Skiarena Wildkogelnben voltunk. Egy piros pálya illetve néhány kék pálya volt nyitva. Dél körül elég sok kavics volt a pályán ezért hogy ne karcoljam össze a sílécemet átmentem Weiseere. Nagyon szép helyen vannak a pályák, sok tó veszi körül a síterepet.

Pénteken pedig ismét Saalbachban síeltem. Ekkor már nyitva volt a Schönleiten. Itt új felvonót építettek egy hat ülésest. Ezenkívül a Schattberg sprinter is új felvonó ez a Westgipfelbanht köti össze a Schattberg Xpressel.

Összeségében jót síeltünk az egy hét alatt, a Salzburg kártyának köszönhetően volt lehetőségem több pályát kipróbálni. Hó volt annyi, hogy lehetett síelni, de ha még 20-40 cm hullna az még jobb lenne. Követketzik december 27-től Schlaming és környéke.
IMG-5534-1.JPG
IMG-5565-1.JPG
IMG-5566-2.JPG
IMG-5573-4.JPG
IMG-5613-1.JPG
IMG-5631-3.JPG
IMG-5639-2.JPG
IMG-5663-3.JPG
IMG-5669-1.JPG
IMG-5698-1.JPG
IMG-5753-1.JPG
IMG-5773-1.JPG
IMG-5797-1.JPG
IMG-5837-1.JPG
IMG-5858-1.JPG
IMG-5865-1.JPG
IMG-5867-1.JPG
IMG-5871-2.JPG
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.12.20. 21:52
Csak hogy megfelelő topic-ba legyünk!
Hát mégsem olyan rózsás a helyzet, mint azt még tegnap gondoltam!55-ből 19 lift,200km-ből 60km pálya működik.A mai telefonos információ szerint ha nem esik hó akkor ez így marad az ünnepek alatt is.Akkor pedig komoly zsúfoltság lesz a pályákon.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.12.11. 09:46
Sziasztok,

A bergfex alapján Saalbachban 30/5 cm hó van a hegyen illetve a völgyben. Két lift van nyitva a Schattberg X-Press és a Zwölferkogel ez összesen 10 km sípálya a 200-ból. Szerintetek szombatig be tudják valamennyire hóágyuzni a többi pályát, hogy azokat is megnyissák?

Igaz csütörtökre elég meleg lesz (+8fok a maximum) de remélem, hogy ez a hó már nem olvad el. A saalbach.com azt irja, hogy a hóágyuk működnenk ezt a webkamera is igazolja. Én úgy döntöttem, hogy mégsem mondom le a saalbachi szállást, majd ha nem lesz elég hó átmegyek Kaprunba, erre jó a salzburg kártya(állítólag Schmittenhöhe is nyit a héten). Még szerdán megkérem a tulajt mi a hóhelyzet Sallbachban mert a férje a lifteknél dolgozik.
cam1-20061211.jpg
cam3-20061211.jpg
cam6-20061211.jpg
cam7-20061211.jpg
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.12.10. 19:40
Hello k.beck! Ha Libella errejár, biztosan tud neked segíteni. Van jó néhány szállás a babylift közelében, de ezek tényleg drágák, vagy teljesen foglaltak. Régen még lehetett a babylift közelében parkolni kocsival, ha időben odamentél, most már ez sincs. Láttam, hogy milyen szorgalmasan büntették a rendőrök a tiltott parkolást. Legrosszabb esetben a Zwölferkogel lift előtti ingyenes parkolóban hagyjátok a kocsit, vagy ide jöttök busszal és innen egy kellemes kis séta a babylift.
Most nézem, hogy március végét írtál, akkor már könnyebb szállást kapni.
k.beck
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2006.12.10. 17:06
Sziasztok! Nagyon jók a síelős fórumok remélem nekem is tud vki segíteni. Idén Hinterglemmbe megyünk síelni - márciusban -. Foglaltam szállást, de hát nem vmi olcsó. Két gyerkőccel, 3, 8 évesek + nagymama... kutya macsaka gyerekek.. szóval kéne valami jó kis pályaszállás ahol esetleg a babylift is közel van. Még nem előlegeztem le és van még 2 hetem. ha valaki tud ajánlatni vmi jó szállást akkor írjon. köszönöm előre is. Volt már vki ott márc végén???
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.09. 19:28
Nem általánosságban kételkedek a kétnapos havazásban, hanem a jelenlegi helyzetben! Én is éltem át már két napos szakadatlan havazást, de az akkori időjárási szituációban arra elég nagy sansz volt, most viszont nem úgy néz ki...
Ez a mostani ciklon inkább a svájci ill. részben az olasz hegyekben tombolta ki magát, Saas Feen pl 70 cm hó esett le! Érdemes megnézni a Simplon hágón ill közelében lévő webcameket, gyönyörű hó van ott ! Ausztriában egyelőre csak a magasabban fekvő részeken esett jelentősebb hó, Ötztali Alpokban pl 50 cm, ami igencsak elkellett, pl Söldennek!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.09. 18:32
Stani, kételkedsz a kétnapos havazásban.
Két éve, amikor kint voltunk valóban két napig egyfolytában esett, le is zártak pályákat éppen ezért.
A kocsik óriás teknősökként voltak felismerhetők.
Igaz, hogy két nap után, mint az őrült kezdtek el dolgozni a ratrakok, de így is kellett még két nap, míg az összes pálya síelhető lett.
Szóval bármi előfordulhat.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.12.09. 16:06
A webkamerákon most egész télies a hely!Szerintetek mi az esély a havas karácsonyra?(Ide mennénk dec.25-től!)
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.12.09. 15:38
Az természetes, hogy csak "független" forrásoknak érdemes hinni, sajnos ez már országtól/sítereptől függetlenül így van.
Ami esik az elolvad, ahogy az osztrákok írják:(hamár nyomatjuk a németet)"Kühles Intermezzo am Wochenende", vagyis csak átmeneti lehülés lesz a hétvégén, aztán megint jön a szívás.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.09. 14:47
Folyamatosan? én erre befizetek, ha 48 óráig folyamatosan szakadna a hó, az óriási mennyiséget hozna. Panziósnak meg ilyen esetekben nem hinni, ezek arányszabályok:) Olyan ez amikor a kikopott pályára "optimale Bedingungent" írnak :))
Holnap délutánra már felszakadozik a felhőzet,aztán egy-két téliesebb nap, utána meg beköszönt az enyhe idő, sajnos ez van/lesz..
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.12.09. 14:02
TibiF!
Csakhogy tovább komplikáljam a dolgot. Elkezdett esni a hó Saalbachban. Állítólag (egy helyi panziós írta) most 48 órán keresztül fog esni.
Érdemes nézni a weblamerákat.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.09. 13:22
"hogy a mai napon megnyitják a Schattberg X-Press és Zwölferkogelbahn-t felső részét. Ha csak két pálya lesz nyitva ezért nem érdemes Saalbachot választani."

Nem olvastad tovább?:)
Csak turistáknak nyitják meg, sízni nem lehet, akár egy szép őszi napon:)
Én is azt tanácsolom, hogy mond le, ugyanis a hétvégi havazás mindössze 10-20 cm havat fog hozni, ennél több csak a Tauernben lehet, tehát Dachstein, Gosau, Obertauern.. stb. Hóágyúzni csak pár napot tudnak majd, mivel keddtől beáll az inverzió, a gfs a nulla fok határát péntekre meglepően magasra tette :/
Flachaut viszont ne válaszd, mert minimális rész van csak nyitva, inkább olyan helyre tedd a voksot, ahol már egy egész szép falat van niytva, tehát úgy általánosságban a gleccserek, ill. pl Obertauern.
Jelenleg a gleccsereket leszámítva a Tauernben egész jók a hóviszonyok, tehát Obertauern, Dachstein, de Hauser Kaiblingban is nagyon szépen sízhetőek a pályák.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.12.08. 10:01
Szerintem hivd fel a tulajt (mar ha tudsz nemetul) es mond el oszinten a gondodat (hogy nincs ho, ezert ugy erzed nem erdemes menni). Sajnalkozz mint itt es meg fog erteni. Legkozelebb meg vigyel egy uveg jo magyar bort es koszond meg megertesuket.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.