Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Saalbach Suites - 10% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.08. 09:48
Szerintem nyugodtan mondjad le, nem varhato jovo heten sem komolyabb ho, az ido meg megint melegszik majd, az osztrakok ilyenkor megertoek, mi is mondtunk mar le idojaras miatt szallast, utana is szivesen lattak minket.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.12.08. 09:44
Sziasztok,

Decemeber 16-22-ig foglaltunk szállást Saalbachban. Mivel a völgyben semmi hó nincs a webkamera alapján szerintetek mit tegyek? Az előrejelzés szerint szombat vasárnapra mond kb. 10-20 cm havat utána pedig semmi havazás (forrás http://www.snowrental.net/skiing/weather/snow-reports/austria/austria-snow-report.html Colder with snow, accumulating an additional 4-8 inches. ) Mivel a szállást e-mailben foglaltam ezért még semmi előleget nem fizettem. Mindig ugyabba az apartmanba megyünk. Szerintetek ha visszamondom a szállást a hóhiány miatt a tulaj ezt elfogadja? Szeretnék még ide visszamenni a késöbbiekben.

Azt tudom, hogy valahol síelni fogok (Kaprun, Obertauern, Flachau) ha nem lesz addig hó Saalbachban. A https://www.saalbach.com-on azt írják, hogy a mai napon megnyitják a Schattberg X-Press és Zwölferkogelbahn-t felső részét. Ha csak két pálya lesz nyitva ezért nem érdemes Saalbachot választani.

Kérdésem a következő:
1)várjam meg a hétfőt és akkor már biztosan tudom, hogy lesz hó Saalbachban vagy nem és ennek függvényében mondjam le az ottani foglalást és keressek szállást Kaprun, Obertauern vagy Flachauban?
2) A következő oldalakon kívül hol van időjárás előrejelzés? (https://www.wetter.at, https://www.bergfex.at megfelelő sícentrum Wetter oldalán vagy https://www.snow-forecast.com)

Segítségeteket előre is köszönöm.
Tibi.
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2006.10.31. 10:05
Köszi Gábor a villámgyors választ,remélem kellemes sítúránk lesz.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2006.10.31. 09:21
Sziasztok !
Febr. közepén megyek egy kisebb társasággal erre a síterületre. A szállásunk Leogang közelében lesz.Lenne két kérdésem: az Asitz I-nél levő parkoló fizetős-e; ill., ha veszek egy 6 napos bérletet mondjuk vasárnap délben, az mikor jár le- pénteken este vagy szombaton délben ?
Biztosan többen vannak akik már sokszor jártak itt és tudnak válaszolni!
Üdv.Sok havat jó síelést mindenkinek !
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.30. 18:32
Igazuk van a sítársaknak. Nem találsz 4 főre 100 euro alatt. A 120 is nagyon kevés. Ilyet esetleg dec. 22-ig vagy márc. 24-től találsz.
Ha 140-ig fel lehet menni, akkor tudok olyanokat.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2006.10.30. 18:17
A prospektust már én is megrendeltem, csak az abban lévő szállásárak nem is közelítenek a valósághoz. Különben kösz.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.10.29. 19:02
Hát szerintem sem kellett volna hozzányúlniuk a szálláskeresőhöz. Ez így sokkal bénább lett!!!
Szerintem az a legjobb, ha a weblapon keresztül rendelsz prospektust. Nekem 3 (!) munkanap alatt megjött. Ebben nagyon jól benne vannak a szállásárak, bár 80 euró/4 fő árban nem sok esély látok. Sajnos, Saalbach nem olcsó.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2006.10.29. 18:10
Kis segítséget kérnék. Január végén Saalbach-ba készülünk sielni. A https://www.saalbach.com honlapot sajnos átszerkesztették, az Unterkunft menűpontnál elég nehéz keresni, és meglehetősen drága szállásokat találtam csak ( 100 eurótól felfelé 4 fős apartmanra). Ha valaki tud megfizethető ( 80 körül), de azért szinvonalas, liftközeli szállás címeket nagyon megköszönném. A varfe@t-online.hu címre küldjétek.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.25. 20:04
A falu szélén fekszik. Gyakorlatilag haza lehet csúszni, a kabinoshoz (Zfölfer kabinos felvonó) pedig kb. 2-250 m gyaloglás kell, igaz ez vízszintes terepen.
Az apartmanok különfélék, mert egyedi berendezésűek, és építésűek.
Hinterglemm centruma kb. 6-700 m.
Elhelyezkedésileg a falut elkerülő alagút túlsó felén található a völyg bal oldalán.
Gyöngy
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2006.10.18. 13:19
Bocsánat, hogy ilyen későn jelentkezem. Ha kérhetem az email címemre szeretnék ajánlatotokat kapni. bgyorgyi@invitel.hu, vagy borcsokgyorgyi@freemail.hu. Pályaszállást szeretnénk, félpanzióval, de nem 4 csillagos szállodában. Ha már voltatok ott, biztos tudtok valami jót. Salátabárt szeretnék!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.06. 21:21
Szervusz "janci"!

Ha tanácsolhatom, ezt itt ne tedd! Hacsak nem januárban akarsz menni - bár az indulási szándék előtti egy hét még ekkor is necces - februárban majdnem 100 %, hogy nem találsz pályaszállást ilyen módon.
Tavaly január végén döntöttünk, hogy még egy síelést beiktatunk a családdal. Intervallumként február elejétől március közepéig tartó időszakot jeleztem a kérésemnél. Kb. 20 e-mailt küldtem, és a válasz mindegyiknél úgy kezdődött, hogy "Leider..." (sajnáljuk, de...)
Én küldök Neled sok szálláscímet, de időben próbálkozz.
E-mail megy.


"Gyöngy"
Milyen jelelgű szállást keresel? (Apartman, ellátás, ár?, stb.)


Sziasztok
janci
24 élménybeszámolót írt
24
18 éve tag
2006.10.06. 15:11
Sziasztok!
Párommal egyszer régen jártunk Saalbach-ban, s bár azóta sokfelé megfordultunk az Alpokban, ennél vonzóbb helyen még nem jártunk! Közben lassan felnőnek a srácaink, nekik szeretném ebben a szezonban megmutatni ezt a csodálatos síparadicsomot. Sajnos tavaly az időjárással nem voltunk jóban, egy olasz síhét felét azzal töltöttük, hogy próbáltunk a viharos-fagyos hóesésben, egymást nem elhagyva levergődni a pályákon (ha már rászántuk az időt/pénzt)! Szóval a szokásos "befoglalom az utat 4-5 hónappal az indulás előtt" módszert az idén a "jó az idő, menjünk!" módszerre cserélném, ehhez azonban szükségem lenne olyan szállásra a 4 fős családnak Saalbach-ban, ahova az indulás előtt egy héttel is odaszólhatok foglalni, kedvező árfekvésű szállás (leginkább apartman), s nem kell naponta 20-30 kilómétert autózni a felvonókig és vissza. Ha tudna valaki segíteni ötlettel, vagy konkrét ajánlattal, nagyon hálás lennék! Köszönöm előre is! :-)
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2006.09.19. 00:20
Köszi TibiF.még fogok jelentkezni biztosan.:)
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.09.17. 15:32
Gyöngy!
Irj e-mailt a kívánt paraméterekkel (ár/fő max, reggeli v. FP kell-e, stb.) Mi ide egyébként tervezünk egy síelést valamikor februárban, és s zintén apartmanos elképzeléssel. Számtalan szállás van nekem kigyűjtve, mert sokszor voltam már itt.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2006.09.17. 07:11
Ez annyira rossz. Meg 2,5 honap az igazi telig... addig nem birom ki. Foleg hogy egyesek 2007 februari idopontokrol beszelnek:)

bocsi az offtopicert
Gyöngy
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2006.09.16. 22:53
Tervezi valaki, hogy 2007. február elején erre a síterepre jön síelni? Szívesen venném, ha tudnátok pályaszállást ajánlani két felnőtt és két gyermek ( 11 és 16 évesek )részére. Köszönettel!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.09.14. 20:40
Mi nálad az olcsó? (max. 20 euró/fő). Milyen típusú szállást keresel? (szoba, apartman, stb). Mennyire közel legyen a sípályához?

A https://www.saalbach.com oldalon találsz előszezonban 40 euros 2 személyes appartmant. Az Unterkunft menüpontban kereshetsz szobát, apartmant, hotelt. A keresési feltételbe beírhatod a maximális összeget. Általában mindenkinek a következőt ajánlom: rendelj prospektust, abban küldenek sípálya térképet meg az összes szállásról infot. Ezt 3 munkanap alatt postán megkapod, ott kiválasztod a konkét címet majd írsz nekik egy e-mailt.

Mi előszezonban szoktunk Saalbachba menni tavaly 20 euro/fő volt az apartman és kb. 150-200m-re van a sípályától. Ha van más kérdésed írj egy e-mailt.

Tibi.
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2006.09.14. 11:50
sziasztok

tud valaki nekem ajánlani konkrét címet ezen a síterepen,és környékén.lényeg hogy olcsó legyen.köszi
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2006.07.05. 13:55
A fórum rendezése során kitöröltünk egy párhuzamos Saalbach topikot, de ide bemásolom Libella beszámolóját, hogy ne menjen veszendőbe:

Feladó: libella
Dátum: 2005.02.05.23:16
Tárgy: Élménybeszámoló - Hinterglemm

Mínusz 16 fok csavargatta orrunkat múlt szombaton 1500-on, amikor szikrázó napsütésben álompályákon régi ismerősként köszöntöttük egymást és a hinterglemmi hüttéket.
Az európaiságra csak egy példa: barátaink 5 éves lányuknak sisakot bérelni tértek be a kölcsönzőbe. Sisak? Ja-ja. Bitte. Köszönjük. Péntekig, kérnénk. Ja, gut. Mennyi lesz? Semennyi. Vigyék. Szombat reggel is ráér visszahozni.
Se papír, se aláírás, se indigó, se ujjlenyomat.
Ma reggel, amikor visszavittük, még Ők köszönték meg, hogy náluk jártunk, és reményüket fejezték ki, hogy jövőre is tőlük kölcsönzünk. Ennyiért bármikor, bármit.
Hét közepén aztán megindült az égi áldás és csak esett, csak esett, csak esett.
A ratrakok megállás nélkül dolgoztak, túlzás nélkül mondhatom, 0-24 óráig.
Az autókból másfél nap alatt csak a kupacok látszódtak, de az összes bekötőutat is 4-5 óránként kotorták. Ráadásul úgy, hogy a parkoló autók körül is kiszedte úgy kb. 5 cm-re cirkuszba illő manőverrel a kezelő.
A legfiatalabbaknak persze a találóan dounat-nak elnevezett gumibelsős bobozás tetszett legjobbna, ami ingyenes szőnyegfelvonóval működött esténként 10 óráig.
Kelelmes meglepetés, hogy a Schattberg West-re vivő átszállásos ülőliftet kabinosra cserélték, így teljes a kényelem.
Sajnos pénteken a felső szakaszokat lezárták a pályákat övező meredek részek lavinaveszélye, ill. a mesterséges lavinaindítások miatt, így a mostani turnus óriási szerencséjének irigyeként hagytuk el Hinterglemmet.
Azért az egy hét alatt igen jelentős mennyiségű glűvájntól, jagatétől, germknődeltől és kajzersmarnitól szabadítottuk meg a hegyet.
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2005.12.25. 16:39
Nagyon kalssz képek! Az egyik már háttérként is figyel az asztalamon jol, utolagos engedelyeddel! :) Biztos szuper lehetett! :) En szerdan megyek Präbichl-be, remelem jo idonk lesz!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.