Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Puy Saint Vincent
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1573)Időben csökkenő Időben csökkenő
voncso
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2020.03.10. 10:44
Szóval,
nem akartam vészmadár lenni, de sajnos lezártak mindent most megnézheted a webkamerákat! Szerintem nagy felelősség elindulni nem csak arra másfelé is, bármikor lezárhatnak más országokat is pl a Franciákat.
Tegnap este , jöttem Lengyelországba Bp ről- a Szlovák Cseh határon nagy a készültség az autók egyesével mehetnek át a határon hatalmas dugó van, a Cseh-Lengyel határon szintén egyesével léptetnek be az autók, mindenkit vizsgálnak!
Előzmény: (Brockey 208897)
voncso
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2020.03.08. 16:12
A törvény Ma 18:00 lép életbe! Most írta nézd meg majd a kamerákat 19:00 kor ! Most írta!
Előzmény: (Brockey 208897)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2020.03.08. 15:51
lehet, hogy itt egyszerűbb infóhoz jutni

https://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/gis.do
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2020.03.08. 14:31
voncso, ezt azért kérdezd meg még egyszer a milánói barátodtól, hogy nem értettétek-e félre egymást. Én 14:05-kor néztem az olasz webkamerákat Milano környékén, mindkét irányban megy a forgalom az A4-es autópályán:
http://www.autostrade.it/autostrade-gis/webcam.do
Én nem gondolnám, hogy a tranzitforgalmat korlátoznák. Max. nem állsz meg Autogrillnél és a pisilést máshogyan kell megoldani. Mi 20-án indulunk Brianconba és megrendeltünk egy hordozható mobil WC-t. :-)
Előzmény: (voncso 208895)
Iszak Erika
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2020.03.08. 13:20
Köszi az infót, ez elszomorított, lehet hogy akkor itthon maradunk., nem kockáztatunk 2 gyerekkel!
Előzmény: (voncso 208895)
voncso
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2020.03.08. 13:02
Sziasztok, a baj az,hogy le van zárva az olasz régió ami azt jelenti nem tudtok átmenni Olaszországon az autópályán sem!! Ezt kb 1 perce kaptam az infot ,egy Milánói barátomtól,... T
Iszak Erika
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2020.03.08. 12:09
Sziasztok! Március 14.-én indulunk Puy St Vincent - be síelni, érdeklődnék, hogy valaki tapasztalt-e valamit a koronavírus sal kapcsolatban akár út közben, akár Puy-ban?
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2019.12.27. 18:34
A Brianconi pályarendszer is kiváló!!!Úgy érdemes menni, hogy az ember egész nap csúszik, és délután-este nézi meg a várost, bár az erődrendszer csak világosban járható és azon kívül sok látnivaló nincs.
Előzmény: (- Marky - 206903)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2019.12.25. 09:58
Szia

Briancon,de gondolom nem félóránként indulnak oda vissza buszok... Google vagy a helyi Tourinform megmondja a tutit
Előzmény: (HM76 206901)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2019.12.25. 08:58
Sziasztok, van Puy közelében valami megtekintésre érdemes város, ami helyi tömegközlekedéssel elérhető?
mizsolt
14 élménybeszámolót írt
14
12 éve tag
2018.02.15. 10:02
Puy St. Vincent 2018 jan.28-febr.02

2018-as autóbuszos síelésünk helyszínének Puy St. Vincent-et választottuk. Néhány utastársammal ugyan többször voltunk ott korábban, de mivel olcsóbb helyet kerestünk, a visszatérés mellett döntöttünk. Egyöntetű véleményünk szerint Puy az egyik legjobb a kisebb, olcsóbb francia terepek között. Igaz a nyitott liftek miatt kellemetlen lehet egy hideg, szeles, csapadékos januárban… A kedvező ár hatására többen lettünk, így 2 busszal érkeztünk Unitravel szervezésben. Az utazás szerencsére most is rendben zajlott kb.21 óra Miskolcról egy Briancon-i vásárlással kiegészítve.

Puy hozta amit vártunk tőle. Tudtuk, hogy itt az átlagtól jobb és nagyobb, tökéletes pályaszállást kapunk a pénzünkért, és egy kevésbé zsúfolt ugyan kisebb pályarendszeren csúszhatunk. Én személyesen jobban szeretem a nagyobb , változatosabb rendszereket egy 6 napos síelésre, de elismerem hogy itt is lehet síelni egy hetet. Sőt, ha megemlítem milyen körülményeket sikerült kifognunk. A korábban itt tapasztalt hómennyiségtől több hó,(125-240 cm, És ez most a valóságot tükrözte szerencsére!!!) és az általunk reméltnél is kegyesebb időjárásban lett részünk. Négy nap januári napsütéssel kezdtünk 2000m-en max . 1-2 fok-al, de még 1400 méteren is csak max. 3-4 fokkal, és nagyon jó hóminőséggel!!!!! Majd 5. nap reggelre kaptunk 20-30 centi friss havat , mely szerencsére szélcsendes időben jött így nagy élmény volt az a néhány óra, amíg tartott a szűzhó. A hatodik napunk már kissé hidegebb, igazi januári idő volt, de az is többnyire napos és szélcsendes időjárást hozott!! Kijelenthetem ilyen időt és ilyen hóminőséget (pályán és pályán kívül) januárban ritkán kap a síelő…..

A csoport nagy része élt a lehetőséggel, hogy 1 napot Brianconban síeljen kiegészítőjegy vásárlásávval, mivel most nem Grand Galaxie bérletünk volt. Én harmadszor voltam Brianconban, mely most is tetszett. Természetesen ott többen vannak, bizonyos pályarészek sokkal jobban igénybe vannak véve, de ez a nagyobb rendszerek velejárója. A 4. napra nekünk kellett ez a változatosság.

Az igazsághoz tartozik, hogy szerintem igen sokszor kéne Puy-be vissza menni, hogy ennyire optimális körülményeket találjunk. Most nagyon kifogtuk az időt és a havat. Ha itt valaki egy átlagosan hideg januári szeles hetet tölt, normál pályaállapotok mellett, az gondolom sokkal kevésbé lesz elégedett. Mivel csak nyitott liftek vannak, egy hideg, szeles vagy csapadékos idő megkeserítheti a síelők életét. De most szerencsénk volt….

A hely egyébként nem tűnik kicsinek, mivel a pályák valóban jók, változatosak és a rendszer több alternatívát kínál a több mint 1000 méteres szint egyben csúszására. Ha váltogatjuk a pályákat jól szórakozhatunk, mintha egy sokkal nagyobb rendszerben síelnénk. A kevés ember miatt itt is jók maradnak a pályák zárásig is. Ez lehet az oka hogy nem ratrakolnak meg minden pályát minden reggelre. Félreértés ne essék, esetleg 1-1 pálya marad ratrakolás nélkül. Ettől szerintem a pályakarbantartás még tökéletes!! Azt pedig külön köszönhetjük, hogy a reggeli szűzhavas pályákat meghagyták nekünk…. Puy-ben a sorakozás gyakorlatilag ismeretlen… Egy kellemes barátságos, nyugis sírendszer.

Csatlakozom dannydog által leírtakhoz. Ilyen körülmények mellett, szinte mindenhol jót lehet síelni. Én is a legjobbak között említem ezt a hetet, pedig már túl vagyunk néhány síúton… Ár /érték arányban kimagaslóan jót kaptunk. A 80- 90.000 Ft közötti összköltség 1 hét síelésre pályaszállással , utazással egy ilyen méretű sírendszerben, nagyon korrekt szerintem. Ezért megéri ennyit utazni. Akik hozzám hasonlóan visszatértek Puy-be biztosan nem bánták meg, akik most voltak először azok nem értik miért nem jövünk gyakrabban……….

De bennem azért ott a gondolat: milyen lehetett most a 3 völgy????????
dannydog
32 élménybeszámolót írt
32
13 éve tag
2018.02.09. 11:44
Sziasztok!

Kellemes egy hetet töltöttünk itt január 28-tól február 2-ig, gondoltam megosztom az élményeim.
Először is kiemelném, hogy ilyen remek hóviszonyokkal, és ezzel együtt pazar időjárással ritkán áldanak meg az égiek.
Szóval a 6 síelt napból 5 nap napsütés, és 1 nap havazás, szélcsendes idő, nem túl hideg, és nem is túl meleg. Azt hiszem ebbe látatlanba bárki előre beleegyezne.
A hely maga nem túl nagy. Előnye, hogy egy nap alatt már nagyjából tudja az ember merre jár, és nem kell egész nap a térképet böngészni. Ugyanakkor lehetne ez a hátránya is, viszont a viszonylagosan kevés pálya zöme nagyon jó. Széles, megfelelő a lejtése a hossza, szóval ez a terep tele van élvezhető pályákkal, nem nagyon kell keresgélni. Ezért én nem éreztem, hogy kicsi lenne a síterep.
További előnye a nagyobb terepekkel szemben a kevés ember, délutánra gyakorlatilag kiürülnek a pályák, és délelőtt sincs még a központi részeken sem 1 percnél hosszabb sorban állás.
A szállások jóval kényelmesebbek, nagyobbak a franciáknál megszokottnál, ami szintén hatalmas plusz számomra a tavalyi 3 Völgyben tapasztalt "kutyaólban" nyomorgásnál (1800-on laktunk).
Aztán az ár. Azt kell mondjam ár/értékben verhetetlen ez a terep. Igaz, hogy nincsenek hiper-szuper felvonók, nincs több száz kilométer sípálya. Viszont ami pálya van az mind élvezhető, kényelmesek a szállások, nincs tömeg, és mindez viszonylag olcsón.
Hogy egy kis negatívumot is említsek, az a pályakezelés... Itt is hajlamosak a franciák egy-egy pályát kihagyni az éjszakai kezeléskor. Nem értem miért, de ezzel szinte minden francia terepen szembesültem.
Aztán az árak a hüttékben... Attól függetlenül, hogy nem egy top síterepről beszélünk az árak hasonló szinten vannak mint a 3 Völgyben.
Mindent összevetve életem egyik legjobb síelős hetén vagyok túl, nyilván ha rosszabb az idő, és kevesebb a hó akkor nem lett volna ennyire tökéletes a hét, de ez minden terepre is érvényes: ha jó az idő és jó a hó mindegy hol is vagyunk...

Végül pár kép: https://sielok.hu/fotoalbum/puy-st-vincent-2018/galeria/
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.01.11. 12:18
Azokat kérdezem, akik az utóbbi időben Puy-ben kiváltott Grand Galaxie bérlettel átsíeltek más terepekre is (pl Serre Chevalier, La Grave, Montgenevre). Még mindig be kell-e mutatni indulás előtt a bérleteket az irodában, hogy kiállítsanak valamilyen igazolást arról, hogy a másik terepen elfogadják a bérletünket? Nekünk 10 éve adtak egy papírt, amivel La Grave-ben átvehettük az ottani napijegyeket. Vagy már nincs semmi ilyesmi és a másik terepen simán elfogadja a gép a Puy-i bérletet?
Köszönöm a választ.
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2017.03.24. 09:25
Szerintem egy francia topikban meg a következőket lehet olvasni:
Képzeljétek, elmentem túrázni, olyan túraútvonalakon, amit a térkép nem is jelöl, erdőben, vadregényes helyen és találkoztam a Yetivel! Sajnos nem tudtam vele kommunikálni, mert valami ismeretlen nyelven akart hozzám szólni, meg volt ott egy négylábú is, úgyhogy csak annyit mondtam, hogy bonjour és gyorsan odébb álltam!
Előzmény: (Bélapó 195118)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2017.03.23. 16:31
Rohadt nagyot túráztam túlnyomórészt hóesésben, de néha sütött a nap. Itt lent (1800) zuhog az eső, tűnik a hó! Találtam olyan túraútvonalakat, amit a térkép nem is jelöl. Erdőben, vadregényes helyen. Találkoztam Yetivel is! Francia Yeti volt, mert azt mondta : bonjour
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.03.23. 13:30
az egy dolog, a valóság egy másik :)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2017.03.23. 08:28
Hajrá!
be kell járatni azt a splitboardot!
Előzmény: (Bélapó 195108)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2017.03.23. 07:20
Reggel 7. Zuhog a hó! 1800-on elég nedvesnek tűnik, de fennt biztos jó! Hóesésben utálok bordozni, tehát ma túrázok.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.