Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Bohinj - Vogel
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Jezero - Szilveszter Bohinjban - 3-7 éj
ÜZENETEK (152)Időben csökkenő Időben csökkenő
inkapali
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.01.24. 12:26
Húúúúú. Hát fogalmam nincs, hogy pontosan melyik részére megyünk síelni. Úgy átlagosan. De 120 cm eléggé biztató.
Köszönöm szépen a választ.
inkapali
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.01.23. 23:17
Üdv Mindenkinek!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy jelenleg mekkora hó van Bohinjban?
Atti
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.01.17. 15:12
Sajnos nem.
Voltam már ugyan ott, és gyér emlékeim szerint nem is volt rossz, de mégsem fogott meg, úgyhogy nem is 'égett be'...

cr6dur
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.01.17. 15:09
Atti!

Köszönöm a beszámolót és a biztatást!
Valami ilyesmi választ vártam valakitől...:)

Reméljük minden rendben lesz az idővel, és az is lehet hogy összefutunk.

B
lavinaXL
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2008.01.17. 14:11
Atti, Kobláról is tudsz egy ilyen élvezetes beszámolót írni??
Atti
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.01.17. 13:28
A pályák meg minden, csak nem fekete. :)
Van ugyan egy rövidke szakasz fentről a platóról, ami talán megérdemli a besorolást, de az is csak mert egész keskeny, szakadékkal... itt meg van majomfogó..
Ám a körpályán le a hegyről.. Nnna az szép is tud lenni. Akár 45 fokos lejtő, ez helyenként hajtűkanyarban.. (síoktató ismerősöm ki is bukott ott a szakadékba, bár baja nem lett, de megküzdött, mire visszakecmergett a pályára a hegyoldalon a nyakig érő hóban, meg mire kivakarta a léceit.. :)
A nagy kék tökéletes "kezdőkbőlissíőrültteremtő" kék. Széles, változatos, 3 nagy lépcsővel, utánuk hosszú kifutóval, golyózhat a kezdő is bátran, ha nem bukik fel, úgyis megáll.. (ha meg mégis, hát akkor is megáll)

Nem sok pálya van összességében, pár hézagkitöltő rövid piroska, kékecske.. de lényegében 3 fő pálya köré szerveződik az egész: az előbb említett nagy kék (orlove glave felvonó alatti kék), akkor az ún. erdei piros, a Zadni Vogel felső állomása mellőli indulással... Ez szép, lendületes változatos piros, néha olyan emelkedőkkel, hogy ha nem akarsz békázni, akkor az előtte lévő lejtőn el kell ereszd golyóba.. azaz tökéletes..
Ugyanez lehet úgy is, hogy a Platóról indulsz a "feketén" , és kb a negyedénél csatlakozol be az erdei pirosba.
..és ha jó hóhelyzet van, és nyitva a körpálya, akkor ezen nem mész végig, hanem kb 4/5-énél nem a felvonó felé veszed az irányt egy kanyarban lévő kereszteződésnél, hanem az ellentétes irányba, és akkor az a Zagarjev graben, le a lanovka lenti állomásáig, a parkolóba..
Atti
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.01.17. 13:05
Ez miért nem jó hír neked? :)
Már van 115cm, és szakad.
Még annyi mindenképp fog esni, hogy a 150-et elérje, de simán benne van, hogy akár a 3m-t is.
Így a pillanatnyi hóhelyzettel, meg a hátralévő 2 héttel bőven valószínű, hogy egy tökéletes hóhelyzet lesz, valszeg minden pálya nyitva (akár beleértve a völgybe levezető 7km-es Zagarjev Graben-t is, ami persze nem biztos, de a pillanatnyi helyzetet optimistán nézve simán lehet..)
minden évben így volt/van: jön egy nagy front, ami az olasz alpokból meghozza a havat, és akkor elkezd esni, és két hétig szakad, ami aztán április/májusig megmarad. Csak az utóbbi években egyre később kezdődik el, köszönhetően a globális makroklíma változásnak. Itt viszont ez már elkezdődött, úgyhogy gond nem lesz.

Persze voltam már úgy ott, hogy 380cm-es hójelentésnél (ami helyenként 5m-es hóréteget jelentett) zárva volt a körpálya, de akkor meg már lavinaveszély miatt...
Nem lesz itt már gond, nem kell parázni. :)

Akkor épp én is ott leszek..
cr6dur
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.01.17. 09:52
Heló!

Most készülünk a Vogelra 2hét mulva. Valaki járt arra mostanában?? Mi a helyzet a hóval?:)
A neten azt olvastam hogy most kezdett el hullani, de ez nem tul jó hír nekünk...

Valaki vmi biztatót tud mondani??
És amúgy mennyire nehezek a pályák? Azt olvastam hogy 18km-ből 12km fekete...

Üdv
B
Rita82
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.01.02. 11:48
Halihó! Pont ma néztem a hóhelyzetet. Hát sajnos még csak 10 centi van de beszéltem illetékesekkelés mondták hogy bármeliyk nap leeshet a nagy hó. Igazából már karácsonyra várták csak még nem ért oda :-( Szerintem hamarabb is lesz már nagy hó mint Jan. vége :-)

Üdv
lavinaXL
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2007.12.10. 15:09
Heló! Van aki Bohinjba készül? Mi jan végén megyünk. Ugye még nem érdemes aggódni a hóhiány miatt?!
emg
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2007.03.12. 20:45
A völgybe már nem lehet lejönni, az alja nagyon karcos. Ma minden ment a hegyen,valószinű igy lesz a héten minden nap. Az előrejelzések a maihoz hasonló időt mutatnak. Verőfény, +5 körül. Mi is ott leszünk....
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2007.03.12. 20:18
Sziasztok!

Vogelre megyünk síelni most hétvégére? Tud valaki adni hóhelyzetjelentést? Síelhető a hosszú pálya az aljáig? Hó minősége milyen? Mennyi felvonó megy?

NN
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.03.05. 14:16
Csodálom azokat,akik napsütésben látták ezt a kis "ékszerdobozt". Szombat reggel a honlapon szinte a teljes pálya zöldel-jelzett volt. A gyakorlatban két felvonó működött és három kisebb pályaszakaszt lehetett síelni/Gyalog át lehetett menni másik pályákra is/.Voltunk egy páran. Azért jól telt az idő. Haspukkasztó gulyáslevest, házi tányérban adták és nagyon fínom marhahússal főzték.
Egyébként a síterep neve: VOGEL
Bled1473.JPG
KRVAVEC1485.JPG
Az-eggyes-1453.JPG
Sielokbol-keritest1455.JPG
IMG-1467.JPG
bamb10
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.13. 11:11
1 hete jöttünk haza, pont kifogtuk a havat.
A hely tényleg csodaszép, voltam már néhány sícentrumban, de ez viszi eddig a pálmát, igaz csak a látvány tekintetében!
A liftek nem a legujabbak, kicsit lassabbak mint nyugatabbra( bár sorbanállás nincs(!) a hétvégék kivételével) , és a "feketepályák ördögei" se itt keressék az adrenalin-lelőhelyeket.
Viszont kezdőknek, kissebb-nagyobb társaságoknak, családoknak, a sielés mellett kirándulni vágyóknak ideális!

Mi a Ski Hotelben tanyáztunk, ha van kérdés, még visszanézek ide....
normalatti
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2006.12.29. 18:14
Itt meg van livecam a hegyről, ez is beszédes lehet..

http://www.snezni-telefon.si/giz_clani_mobi6.asp?ID=6.
renegat
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2006.12.27. 09:34
Szia,

Itt tudsz tájékozódni:
http://www.vogel.si/zima_en.htm

üdv
/r
sosna
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2006.12.26. 07:48
Sziasztok,

január 3-án indulnánk Bohnijba a hotel Ski-be, de nem tudom el merjünk-e menni a hóhelyzet miatt. Ki tud tanácsot adni?
renegat
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2006.11.12. 17:00
hi,

Mi február második felében voltunk és nem volt gond a felvonóknál.
A hosszú pályával az volt a gondunk, hogy csak az első fele volt izgalmas. Amúgy teljesen rendben volt.

/r
vargi
25 élménybeszámolót írt
25
20 éve tag
2006.11.11. 19:11
Sziasztok.
Most télre Bohinj az egyik alternatívám, bár egy kicsit kicsinylem a pálya méretét, de ha tényleg annyira szép, mint ahogy írjátok, az sokat nyom a latba.
Érdekelne, hogy a sífelvonóknál menyit kell várni? Február elején-közepén érdekelne, ha valakinek esetleg lenne tapasztalata. És hogy a hosszú pálya karbantartása milyen?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.10. 21:19
A hely nyáron, ősszel is csodálatos Bleddel egyetemben. Az árak kb. itthoniaknak felelnek meg az éttermekben. a barna sörük nagyon ízletes, rég ittam már ilyen finomat. Crni Baronnak hívják.
Majd szúrok be egy-két képet,csodálatos időnk volt (szept. második hétvégéjén). A Savica vízesés aljában lévő kis étteremben viszont csak tollárban vannak feltüntetve az árak. Mindenütt máshol euróban is, ill. helyenként csak euróban. Igaz ilyennel jellemzően Piranban találkoztunk, de az már off :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.