Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Bohinj - Vogel
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Jezero - Szilveszter Bohinjban - 3-7 éj
ÜZENETEK (152)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gege991
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.12.30. 11:50
Erre én is kíváncsi lennék.
Előzmény: (Ax3l 213626)
ita72
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2021.12.26. 14:05
Sziasztok!
13 éves gyereknek , ha csak antigen tesztje van, tudunk-e jegyet vásárolni?
Ax3l
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2021.12.25. 17:12
Jegyvásárláshoz kellett negatív teszt? vagy elég volt az igazolvány?

köszönöm
Előzmény: (admin3 213475)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2021.12.20. 18:00
Igazi képeslapidőben látogattuk meg Vogel sípályát! Bohinj felé közeledve egyre magasabb hótakaró fogadott minket, a helynek elég szépen kijutott a jóból-hóból decemberben, az út mentén mellkasig érő hófalak vártak. Hétfőhöz képest viszonylag sok autó parkolt lent a kabinos alsó állomásánál, de a fenti pályákon simán eloszlott a tömeg, maximum 2-3 percet kellett sorban állni, de ez sem volt jellemző. Az időjárása nem lehet panasz, napközben némileg a fagypont alatti időben csúszhattunk, a szikrázó napsütés egyáltalán nem tudta megolvasztani a havat. A pályák minősége tökéletes, még kora délutánra sem buckásodtak fel, a hó mégis kellően puha volt.

Covid infók:
Ahogyan az előző napokban is megszokhattuk, kellő lazasággal veszik a szabályokat: a zárt, kabinos liftben akár símaszkot is lehetett viselni, viszont a nyitott, ülő- és húzólifteken szinte senki nem hordott maszkot annak ellenére, hogy elvileg kötelező lenne. Védettségi igazolást egyedül a nagy kabinos aljánál kértek, itt a magyar igazolványt is simán elfogadták, ezt a személyivel együtt kellett felmutatni.
Verőfényes napsütés, enyhe mínuszok, természetes hó Vogelen
IMG-6874.JPG
IMG-6879.JPG
IMG-6881.JPG
IMG-6889.JPG
IMG-6896.JPG
IMG-6903.JPG
IMG-6910.JPG
PEOQ7790.JPG
RDBV6626.JPG
IMG-6865.JPG
20211220-163006.jpg
20211220-161941.jpg
IMG-6907.JPG
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2021.12.20. 12:03
Kollégánk jelenleg Bohinjban van, élőképen jelentkezett pár perce a facebookon:
https://www.facebook.com/sielok.hu/

Kérdések jöhetnek, lesz majd beszámoló is.
Gatex
1 élménybeszámolót írt
1
3 éve tag
2021.03.08. 10:24
Sziasztok!
Pénteken 2021.03.05.-én este érkeztünk, a bookingon üzleti útra foglalt szállásra Ukanc városába, a kabinos felvonótól 1,1km-re!
Szombaton reggel 9re már a Vogel pénztárnál voltunk ahol negatív kovid teszt ellenében adnak jegyet! Ekkor még nem voltak sokan, és nagyon jól síelhetők voltak a pályák, de kb 11ig olyan köd volt 1600m-nél, hogy 10m ig se láttunk!😁 Így délig a 6os felvonó ami a csúcsra visz zárva is volt! De aztán úgy dél környékére már kitisztult az ég, és a kilátás, táj magáért beszélt!
A csúcsról lefelé síelve a 10 pályán érintetlen szűz hón sielhettünk le először(nagy élmény volt), aztán gyorsan szét buckásodott, mert ráment a tömeg! Ami ezen a pályán negatívum, hogy van kb 2 olyan rész is ahol vízszintes lesz a pálya, és ha nem siklasz elég gyorsan, akkor bizony kell a bot a tovább jutáshoz😴, de azért élmény! Kipróbáltuk a többi pályát is, de azok elég rövidek, és csákanyos a felvonó..😓🤮
Vasárnap újra a 6-7 felvonót használva csúszkáltunk a 10-11 pályán, amit előző éjszaka gyönyörűen rendbe raktak (nagy élmény volt kb 11ig)! Sajna délre már megérkezett a Szlovén tömeg és a 7es felvonónál brutál sok ember lett, és 2-3 óra körül a sok síelő miatt elég buckás lett a pálya! 😓
Viszont Fontos! Jegyvásárláshoz negatív kovid tesztet kérnek, plusz a határon visszafelé szintén! (Mi péntekit vittünk)
Nem tudom miben fog szigorodni a haza jutás, de azt láttam, hogy a kihelyezett rendőrök akik ellenőrzik a haza utazó magyarokat, nem igazán akarják szivatni honfitársaikat, csak a protokolláris kérdések, kovid tesztet kérik, azt kész! Nekünk pénteki volt, és elvileg 48 óriásnak lehetett volna max lennie, de mondták, hogy menjünk! 😊🤷
Összességében egy nagyon jó hétvégét töltöttünk el a Vogelen, bár ha lehetne menni végre Ausztriaba, akkor ennyi utazással ott jobb sípályákat kapunk!🤔🤷 De egynek jó volt! 😊
AlerMeta
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2021.02.07. 03:47
Az engem is érdekelne. A reopen.eu oldalon azt írják, hogy engedélyezett.
gazgabi
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2021.02.04. 18:46
Pont azért keresnék vmi privát cimbora kontakt megoldást. Mert hivatalosan zárva vannak. Csúszni lehet de 1 napra meg nem érdemes odamenni.
AlerMeta
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2021.02.04. 16:57
Úgy tudom, hogy meghatározatlan ideig a szállások nem fogadhatnak turisztika jelleggel vendégeket.
gazgabi
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2021.02.04. 15:21
Bohinj -Vogel környékén keresek szállást ...
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2017.01.21. 16:17
Régebben jártunk ide síelni és Zoli nevű illetőt hívtam mindíg szállás ügyben! Felhívtam és mondtam a szállás igényt ő meg intézte! Telefon számot keresnék hozzá! Tud valaki segíteni?
radnai.kalman
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2017.01.03. 16:29
Szilveszterkor a Júliai Alpokban kb. 2000 méteren volt a természetes hóhatár.
Szomorú sors vár azokra a pályákra, melyek nem tudnak ágyúzni.
A Vogelen csak a kabin melletti két ici-pici pályán volt ágyúzott hó.
Hiába a Bohinji-tó közelsége, a nagy szintkülönbség túl magas beruházási költséget jelentene.

Persze az is elgondolkodtató, hogy hiába volt kitartó hideg, még a bledi pályát sem lehetett használni, pedig az nem sokkal van a tó fölött.
DonCosta
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2016.03.17. 11:39
Mi is ott voltunk a hosszú hétvégén. Csak megerősíteni tudom a már leírtakat. Kiváló családi síterep, nagyon jó állapotú pályákkal. Az árak is közel állnak a magyarországihoz és a környezet, a táj fantasztikus.

Annak ellenére, hogy ez a fórum egyáltalán nem pörgött, nagyon sok magyar volt kint, és sok mosolygós arcot láttam a nap végén. Köztük a 8 illetve 6 éves lányaimét is akikkel először voltunk külföldön síelni (szeptemberben kezdtek el műanyag pályán tanulni és Eplény után ez volt a második igazi találkozás a hóval). Vogel-ről valóban elmondható, hogy családi síterepnek kiváló. Mivel nem túl bonyolult a pályarendszer így bátran engedhettem őket előre, a már ismert pályákon, nem kellett félni, hogy elkeverednek. A nagy kedvenc a hosszú 4-es pálya volt, annak is a bal oldali dimbes-dombos ága.
A hó minősége kiváló, a pályákra jutó sielők száma is ideális, sorbanállás gyakorlatilag nem volt. A hütte árak is barátságosak: 6 EUR egy óriás hamburger (amit egy felnőtt is komoly rákészüléssel tud legyűrni a mérete miatt) 5 EUR a tartalmas leves ami egytál ételnek beillet annyira tömény volt.
Nagyon pozitív élményekkel zártuk ezt a pár napot, biztosan visszajövünk ide még.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2016.03.17. 10:10
Három sínapot töltöttünk Vogelen a hosszú hétvégén. Eleve jó hóviszonyokra számítottunk, hiszen 3,3 méter hóban nem lehet nagy hiba, nem is kellett csalódnunk. Ahogy az előző bejegyzésemben is írtam, első nap csak a 4-es, a 2-es és a 3-mas pálya volt nyitva a szél miatt és persze a Zagarjev, amin a nap végén lesíelhettünk. Hétfő-kedden viszont már nyitva volt az összes pálya, ment az összes lift, a Zagarjev völgypályáját viszont lezárták, mert olyan mély volt már rajta a kása (ettől függetlenül le lehetett síelni rajta, ahogy meg is tettem mindkét nap). Érdemes volt viszont nyitott szemmel nagy ívben kerülgetni a foltokat, ahonnan a kollégák már lehordták a hó nagy részét, mivel előkerültek a nagyobb kövek, amik errefelé trükkösen fehérek, szóval alig lehet őket észrevenni. Ilyesmivel persze a fenti, hivatalosan is megnyitott pályákon nem kellett számolni. A hó pályasízésre fenomenális volt, kemény, a népszerűbb pályákon egy fellazított porréteggel. Buckák sehol, cserébe pályán kívül a szél által keményre fújt firnhó várt, nem volt nagy élmény. Egy héttel korábban bezzeg álom lehetett, 1 méter friss porhóval!
Meglepően sok magyar volt, ami korábban nem volt jellemző, mert a legtöbben Roglánál, Golténél nem mentek tovább. Pedig Vogelre menni érdemes, főleg a tél második felében, mert mindig rengeteg hó van még áprilisban is, és igen jó áron lehet síelni, ahogy a szállások is baráti árúak.
Aki nem járt még a terepen, annak szummázva annyit, hogy rövid lendületes piros pályák várják, valamint sok nagyon barátságos kék, amikben rendszeresen előfordulnak vízszintes szakaszok, vagy enyhe emelkedők is. A legnagyobb egyben lecsúszható szint csaknem 1300 méter!
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2016.03.13. 21:27
Vogel ma gyönyörü volt és szeles. A gerincen 60-as szellövel, ami miatt sok pályát lezártak. A kevés sízhetö pályán jó a hó, bucka sehol, leszámítva a völgybe vezetö 1000 m esésü Zagarjeven, ami az alsó szakaszon kásás, a meredekebb részeken buckás. Holnap remélhetöleg javul a helyzet.
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2016.02.10. 15:18
Már frissült is a hójelentés:
Bohinj ma felállhatott a dobogóra a 80 cm friss hóval:
https://sielok.hu/hojelentes/top3friss/

Jól látni a friss havat a webkamerákon:
http://www.vogel.si/winter/prices-and-info/web-cam-vogel-live
Előzmény: (admin3 187451)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2016.02.10. 15:09
Köszönjük az észrevételt, ezek szerint elfelejtették frissíteni a hójelentést, remélhetőleg hamarosan javítani fogják és a jó adatok jelennek meg!
Előzmény: (DonCosta 187437)
DonCosta
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2016.02.10. 11:36
Sziasztok!

Március 15.-i hosszúhétvégére tervezünk menni. Van valakinek friss élménye/tapasztalata a helyszínről? A legutóbbi hozzászólás egy éve volt...
Azt látom, hogy itt az oldalon a hó adatok sem igazán stimmelnek. A honlapojukon 130 cm havat mutat, és az elmúlt napokban kb 50 cm hullott! :) Ez jó hír, mert kicsit aggódtam hogy nem lesz hó márciusra. Ha így folytatja a havazás talán van esély.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2015.03.23. 10:21
2015. március 20-22 között Bohinjban, a festői Vogelen síeltünk, közös szezonzáró, relaxáló síelésünket tartottuk itt. (bár nem zárjuk ki, hogy idén még csatolunk valahol). A három síelős napunk mind teljesen más élmény volt, első nap (pénteken) kifogtuk a tökéletes időt: teljes szélcsend, verőfény és csillogó hó - alig tudtunk betelni a látvánnyal. A napot egyetlen percre sem takarta felhő, csak a hold úszott be egy időre, érezhető is volt, hogy csökkent a nap ereje a napfogyatkozás idejére. Szerencsére volt nálunk "napfogyatkozásnéző szemüveg", amin keresztül végignéztük a gyönyörű jelenséget és akivel tudtunk, megosztottunk. "What the f.ck!" - volt a reakciója az egyik freestyle-os szlovén srácnak a csákányos liften.

A második nap (szombaton) szélviharos idő volt, a felső pályákat lezárták, ezen a napon többet hüttéztünk, mint csúsztunk, viszont szombatra megérkezett a friss hó, így porhavazással tudtunk zárni a síhétvégét.

A hóhelyzetről:
Az előző két szezonban 3 méteresre hízott a hó a Vogelen márciusra. Idén sokkal kevesebb hó esett, mint tavaly, kb. 1 méteres volt most az átlag a hóréteg és a völgybe vezető pályát kivéve minden pálya nyitva volt, tökéletesen ratrakolt állapotban várt reggel. Karcosan indult a nap, délutánra kicsit firnes lett, éjjel pedig szépen visszafagyott. Húsvétig nyitva lesznek és addig biztosan ki is tart a hó!

A pályákról:
A pályarendszer nem nagy, jól átlátható és gyönyőrű. Fekete pálya nincs, lankásabb pályák dominálnak, ezért a Vogel szerintem elsősorban a kezdők és kisgyerekes családok számára ideális. Ár-érték arányban kevés ilyen jó hely van a kék pályák szerelmesei számára, főleg ha sikerül fenn a hegyen szállást foglalni, és kiélvezni ennek minden előnyét. Jó dolog néha elzárva lenni a világtól és fennmaradni a hegyen, ahová út sem vezet, csak kabinos lift (du. 6-kor jön fel az utolsó).

Szállásunk:
Mi fenn a Chalet Burjában laktunk, a Pizzeria tetőterében. A szobák egyszerűek, de hangulatosak, a kilátás az erkélyről fantasztikus! Idilli pályaszállás, panoráma-szaunával, a kabinos lift felső állomásával szemben van, kilépsz a házból és már csúszhatsz is lefelé. Ezt imádtuk, főleg, hogy már 1/2 9-kor nyitnak a liftek, így aki időben felkelt, az első íveket húzhatta a pályákon.
https://sielok.hu/szallas/chalet-burja/

Hütték:
A leveseikkel tartoltak nálunk a szlovének. Finom tartalmas leveseket kaptunk minden hüttében, és akkora adagot szolgálnak fel, hogy már nem is kell második fogás. (5-6 euró körül van egy ilyen főételnek is beillő leves). Ezen kívül az árak az Ausztriában megszokott hütte árakhoz hasonlóak, a választék kicsit más, ki lehet próbálni a helyi specialitásokat, pl. káposztás húsok, pljeskavica, stb.

A felvonókról:
A liftek egy része kissé retró, a csúcsra egy együléses lift visz, a beszállás vicces, az utazás meditatív, a hosszú pályát pedig egy régi kétüléses szolgálja ki, ami már igencsak megérett a cserére. Tervezik is a hírek szerint, hogy hamarosan egy 4-ülésest építenek a helyére. ez jó hír, mert a kedvenc pályáink éppen a 10-11-es pályák voltak. A síterep legmodernebb liftje a 3-as hosszú kék pályát szolgálja ki, ez egy modern 4 fős Dopplemayr.

Összességében a szokásosnál kevesebb sportélményt adott a Vogel (lankás, viszonylag rövid pályák), viszont a pályaszállás élménye, a fantasztikus látvány és a cuki hütték világa annyira feltöltött, hogy szívünkbe zártuk a helyet, és szívesen visszamennénk ugyanerre a szállásra. Főleg, ha jövőre újra több méteres havak jönnek és megnyílnak a freeride lehetőségek a törpefenyős lejtőkön.

Érdemes most tavasszal a FREE SKI akciót kihasználni:
Március 15 után aki legalább 3 éjszakára foglal szállást félpanzióval ingyenesen kap síbérletet:
https://sielok.hu/szallasakciok/siterep/vogel/
http://www.vogel.si/chalets-vogel/en/ski-packages-vogel

További infók:
https://sielok.hu/siterep/vogel/
https://sielok.hu/holap/vogel/archivum/

és néhány fotó:
https://sielok.hu/fotoalbum/bohinj-vogel-2015-tavasz/galeria/
https://sielok.hu/fotoalbum/bohinj-vogel-2015-marcius/galeria/
mumark
2 élménybeszámolót írt
2
9 éve tag
2015.03.18. 09:09
Életem első síelése volt itt Bohinjban. Kezdőknek és haladóknak tökéletes ez a síterep. Vannak gyakorló erdei pályák, ahol a kezdőknek szépen fel lehet készülni a nagyobb lejtők nehézségeire. A felvonók között van négyes és csákányos is. Mindegyik szuperül működik. A kék pályák jó hosszúak és szélesek, így mindenki bátran síelhet rajtuk, mert nehezen lehet közel kerülni egymáshoz, ha az emberek odafigyelnek. A piros pálya terepe jó lenne, de sajnos rövid, így az élmény nem tart olyan sokáig és mikor leér az ember az aljára, akkor a csákányos felvonónál a nagy sor miatt sokat kell várni mire újra felérünk. Voltak pályák még, amik nem voltak nyitva, mikor én ott voltam, így azokról nem tudok véleményt írni. Van snowboardos pálya is ugratókkal, így, akik azt szeretik jobban ott biztosan kiélhetik magukat. A hüttékben gyors a kiszolgálás és az adag is bőséges. Az árak sincsenek az egekben, így bátran ajánlom mindenkinek. Összességében, mint, ahogy a beszámolóm elején is írtam, kezdőknek és haladóknak tökéletes ez a síterep a profik inkább nézelődjenek másfelé :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.