Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Koronavírus-járvány

ÜZENETEK (374)Időben csökkenő Időben csökkenő
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2021.12.14. 21:24
Ismerőseim kimentek Alpe dHuez-re. Covid igazolványt néha lecsippantják a felvonók aljában. Maszkot kell hordani sorban meg liften, elvileg nem elég a sál, de gyakorlatban csak akkor kiabálnak utánad, ha semmi nincs az arcodon.

És még mindig működik a 2 Szputnyik + 1 Pfizer/Moderna kombináció...
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.12.13. 11:58
További mai infó Svájcból:
A bérlet vásárlásnál SEMMIT nem kérnek,nem azért ,mert elfelejtik,hanem kifejezetten elmondták a kasszánál,hogy nekik semmi nem kell.
Az oltatlanok is síelhetnek.
Most egy hüttéből írok,itt kérték az Uniós covid papirt v. Greenpasst v.magyaer védettségit.(fiam magyar védettségijét lecsippantották és elfogadták)
Emőke07
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2021.12.13. 11:27
Nagyon biztató, amit írsz! Valószínűsíthető, hogy a síbérlethez is jó lesz a az a QR kód, amit szállodában is elfogadtak!
Jó síelést!
Előzmény: (Zsuzsi1 213287)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.12.12. 21:28
Svájci utazásról mai tapasztalat:
Szlovénia-Ausztria-Németország-Svájc útvonalon jöttünk.Egyedül a szlovén-osztrák határon (Spielfeldnél) kértek útlevelet(!), mást semmit. Ki volt töltve a svájci belépési nyilatkozat, nem is állítottak meg a határon. A PCR is el volt készítve, sehova nem kellett.
A szálloda csak a 2./3.oltási papírt kérte, annak a QR kódját beolvasták.
Reggel vesszük a bérletet, nem tudom, ott kérnek e valamit...
laurab
3 élménybeszámolót írt
3
2 éve tag
2021.12.12. 20:21
Sziasztok!

Januárban fogunk menni Franciákhoz síelni. Én 2 Szputnyikra kértem egy Janssent hátha így egy adag oltással teljesen oltottnak számítok majd, de az indulás elött 4 nappal le fog járni az 56 nap amíg elvileg érvényes :)))
Kell majd szerintetek teszteltetnem vagy mennyire nézik? Határátkeléshez csináltatok majd tesztet biztos ami biztos de sífelvonónál, étteremnél csak nem nézik így napra pontosan? Meg ugye az oltási igazolványban a 3. Janssennek tűnik nem az elsőnek.

Köszi, ha valaki tud valami okosat :D
Emőke07
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2021.12.07. 10:18
Köszönjük szépen! Nagyon biztató!
Előzmény: (zko 213167)
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2021.12.06. 21:14
A franciáknál is működött a hétvégén a 2Sputnyik + 1Pfizer-es CovidPass, mert csak az utolsó oltás nézik/látják. És ugye ők még megkérdezni se tudják milyen volt az első két oltás, merthogy ugye csak franciául tudnak :)
zko
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2021.12.06. 21:10
Ahogy megígértem egy rövid beszámoló. A határon átjutni nem volt probléma – Grünerr Past felmutattam és már mehettem is. A sípályán a jegyvásárlás egy kicsit bonyolultabb. Grünner Pass-t mutattam de kérték az oltás típusát és az oltás idejét. Rögtön kérdezték hogy Sputnik de mondtam hogy neeeem Pfizer, és akkor belenyugodott és kaptam a jegyet. Sehol nem ellenőrzik a pályán ámbár volt egy hölgy egy tablettel a bejárat mellett és néha nézegette (de ha már a kezedbe a jegy minden rendben).
Előzmény: (Emőke07 213121)
KarolyiZoli
3 élménybeszámolót írt
3
2 éve tag
2021.12.06. 18:25
Mivel még érvényben van a regisztráció nélküli oltási időszak, simán meg lehetett jelenni időpont nélkül. Nem is tudtam volna időpontot foglalni, mert nem telt még le a 4 hónap a legutóbbi oltás óta. Annyit füllentettem, hogy szputnyikra harmadik oltásra jöttem, de nem regisztráltam. Nem ellenőrizték a rendszerben, hogy ki vagyok, csak a szokásos nyilatkozatokat kellett kitöltenem, hogy nincs ilyenolyan betegségem/allergiám, stb, és hogy mi volt az első kettő oltásom. Erre a két tavaszi szputnyik oltást írtam be. Az oltó orvos mondta, hogy 2 szputnyikra pfizert vagy modernát szoktak ajánlani, erre mondtam, hogy akkor pfizert kérnék. Azt is kaptam.
Beadta, és csak ez után regisztrálják az EESZT-ben. Azóta ott is megjelent az új oltás, 4/4-ik számúként. Ezzel nincs az a határőr, aki belém köthet…
Ha vége lesz december 12-én ennek az oltási akciónak és megint csak regisztrációval lehet menni, akkor bezárul ez a kiskapu.
Előzmény: (Szecsi 213160)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2021.12.06. 14:36
Azért az érdekes, hogy hogyan tudtad a 3. oltásra a +1 Pfizert is beadatni?! Nem ellenőrizik, hogy kinek mikor és milyen oltást adtak korábban?
Amikor kaptam a 3-at akkor al első 2 oltás időpontját, típusát fel kellett tüntetni vmi adatlapon. (2 sputnyik, 1 Pfizer)
KarolyiZoli
3 élménybeszámolót írt
3
2 éve tag
2021.12.06. 13:40
Sziasztok,

Mivel ezen a héten nem kell regisztráció az oltáshoz, Én a 2 Szputnyikra felvettem 1+1 Pfizert, így 4 oltásom van, megfelelek mindenkinek és mindennek. Megyek is síelni a franciákhoz :)

Egyébként, ismerőseim voltak most Franciaországban 2 Szputnyik + 1 Pfizerrel és mivel a francia applikáció csak az utolsó oltást mutatta, gond nélkül csúsztak mindenhol, mentek be mindenhova... Nem kellett tesztért rohangálniuk naponta.

Szóval hajrá mindenkinek! Irány végre a hegyek!

Zoli
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.12.05. 08:35
Svájc tavaly sem zárt be, most is látszik, hogy próbálják a legészszerűbben kezelni a folyamatosan változó helyzetet. A karantén szabályt is egy héten belül eltörölték. Szerintem nyugodtan tervezzetek menni.
Előzmény: (Zsuzsi1 213129)
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.12.03. 21:45
Most én is elolvastam.Eléggé elkeserítő,arról nem beszélve,hogy ez egy eléggé pontatlan szöveg.Nem derül ki,48 vagy 72 órával előtti PCR kell, netalán a határon akarnak tesztelni...
Pláne, ha kint is kell még ezt teljesíteni.Mi dec.12-én mentünk volna,de oly mértékig rizikós így az utazás, hogy elbizonytalanodtam.(3Pfizer oltással)
Ha valamit tudtok,írjátok meg.(S persze:szállás befizetve...)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.12.03. 15:46
Svájc új szabály: nincs karantén, de mindeninek (oltottaknak is) 2 kötelezö PCR teszt. Egy érkezés elött, egy pedig érkezés után 4-7 nappal.

Entry into Switzerland: Quarantine rule lifted, stricter testing requirement

At its meeting, the Federal Council also amended the rules on entry. With effect from Saturday, 4 December, there will be no countries on the quarantine list.

In order to continue to prevent the new Omicron variant from entering the country as far as possible, a stricter testing regime will now apply for all arrivals into Switzerland. This testing requirement also applies to those who have been vaccinated or have recovered from the disease. In addition to taking a PCR test before travelling, a second test (PCR test or rapid antigen test) must be carried out between the fourth and seventh day after arrival. This test ensures that infected persons who have contracted the virus shortly before or during travel are detected. Test costs must be borne by the traveller.

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/das-bag/aktuell/medienmitteilungen.msg-id-86260.html
Emőke07
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2021.12.03. 09:46
Nagyon várjuk a beszámolót! Előre is köszi!
Előzmény: (zko 213099)
zko
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2021.12.01. 14:49
Amúgy az is megvan ha kell csak az nem rendelkezik QR kóddal (nem lehet az appal beolvastatni). Majd beszámolok.
Előzmény: (- Marky - 213097)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2021.12.01. 14:11
kíváncsi leszek, mert a hatályos szabályok alapján ez nem elég, hiányzik a 2 típusú oltás közötti ellenanyagszint-mérés

Ennek viszont most így ellentmond a zöld jelzés, érdekes....
Előzmény: (zko 213087)
zko
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2021.12.01. 00:02
Köszi, 2xSP + 1xPF és a Grünner Pass és GreenCheck zöld. Elviekben hétvégén nyitva lesznek remélem jegyet is kapok.
Előzmény: (- Marky - 213086)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2021.11.30. 22:04
Ha megfelelsz a szabályoknak, akkor semmi nem tiltja elvileg.
Előzmény: (zko 213085)
zko
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2021.11.30. 21:48
Ausztriába be lehet menni 1 napos síelésre (Sopron-Kreischberg)? Reggel korán kimenni este vissza.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.