Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Koronavírus-járvány

ÜZENETEK (374)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2021.11.10. 17:32
Köszönöm az ötletelésedet.
Sokszor - például az olaszoknál - megkülönböztetik, hogy munkavállalás (lazább kötelmek) vagy turizmus miatt mész, a konzuli leírásnál is fellelhető ez a kettős "játék".

Azt hiszem csináltatok a közel jövőben egy antitest tesztet, hogy lássam a fertőzés utáni helyzetet és megpróbálkozok hamarabb hozzájutni a 3. oltás tekintetében egy EU komform oltáshoz (Pfizer, Moderna), bár annak sincs értelme, hogy ha túl hamar megyek el (fertőzés után pár héttel), akkor napokra kiüssön az oltás.

Kezdek beletörődni a helyzetbe, legfeljebb nézek olyan helyeket addig, ahova el lehet jutni Szputyikkal is. Az az igazság, hogy már tervezni sincs értelme, mert pár hét alatt minden változhat.
Betartottam eddig is minden szabályt, sosem voltam "kiskapus" játékos, igaz lassan ez már devianciának minősül:)
Előzmény: (Steve33 212858)
Steve33
47 élménybeszámolót írt
47
8 éve tag
2021.11.09. 22:22
Ha nem hónapokkal ezelőtt voltál covidos, hanem 2-3 hete, akkor a helyedben megpróbálkoznék PCR teszttel, hátha összejön a pozitív, mert nélküle tényleg nehéz az átesettséggel járó kedvezményekkel élni.
Persze akkor van benne ráció, ha közben nem kerülhetsz már karanténba.


.....közben ránéztem konzulira.
Érdekes, mert ez azt írja per pillanat Olaszországra,
hogy az ottani green pass-hoz elég Sputnik vagy Sinopharm mellé 1 Pfizer/Moderna/Astra.
A belépésnél szigorúbbak, oda nem elég ez, tehát 1 negatív PCR utazás előtt kelleni fog.

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?olaszorszag



Ausztriára is érdekes ami a konzulin van:

Beutazási feltételek:
"egy oltás megtörténtétől (360 napig), amennyiben annak beadása előtt legalább 21 nappal a beoltottnak pozitív PCR tesztje vagy az oltás előtt pozitív antitest tesztje volt"

Szóval antitest teszt + 1 Pfizer/Moderna/Astra is elég ezek szerint.

A fő kérdés a Grün pass.
Nekem az 1 évvel ezelőtti pozitív PCR + 1 Pfizer/Moderna/Astra,
már elég.

Annak kell utánamenni, hogy a felgyógyultság igazolása antitest tesztel+ 3. oltásnak 1 Pfizer/Moderna/Astra, az működik-e
Grün Pass esetében is?!
Ha igen, akkor a 3. oltás előtt kell egy hivatalos pozitív antitest teszt
és zöld a pálya sokaknak, akik orosz/kínai vakcinát kaptak, vagy átestek a víruson.


Amúgy többen írták, hogy a Grün Pass működik a 2 keleti vakcina+1 nyugati kombinációval is.
Előzmény: (Kis Kovi 212857)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2021.11.09. 17:19
Két Szputnyik után fél évvel a betegségen való átesésben van/volt részem és ez sem lesz elég, mert a betegséget antigén gyorsteszttel diagnosztizálták, így nem kaphatok gyógyultságit sem.
A legszebb az egészben, hogy már bejelentkeztem 3. oltásra, de azt a betegség miatt le kellett mondanom és most elvileg hónapokig nem tanácsos elmennem a 3. dózisért, ami ugye eleve kevés lesz, mert a Szputnyik miatt kellhet majd egy 4. oltás is.

A több, mint 2 éve foglalt olasz szállásomat próbáltam újabb egy évvel eltolni, de már a tulajnak sem egyszerű. Mondta, hogy menjek és állandóan teszteltessek, de mondtam, hogy már a kiutazás előtt is max. 48 órával frankónak kell lenni és a sok szarakodás mellett ott a rizikó, ha bármikor mégis valamit kimutatnak.
A Covid kezdetekor a feleségem egyik munkatársnőjénél (testnevelő tanár) hosszú hetekig hozta a teszt a fertőzöttséget.

A gyerek iskolájában a Pfizerrel pár hónapja beoltott tanulók esetében is kimutatták már a friss fertőződést.

Komoly mondom, mintha szórnák direktbe a népet az ősz beálltával.
Korábban megírtam a Conspiracy theorymat és valahogy most sem tudok attól elvonatkoztatni...
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.11.09. 02:15
Igen, ez csak az osztrák iskolásoké.
Előzmény: (active 212835)
active
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2021.11.08. 22:26
Sziasztok!

Ezek szerint 13 éves gyerekkel ugrott a síelés, ha nem szeretnénk beoltani?

Egy kivételt láttam, miszerint egy Ninja-Pass nevű igazolással mehetnek 15 éves korig, de ez nem csak osztrák gyerekeknek áll rendelkezésre?

Köszi!
Ydron
6 élménybeszámolót írt
6
5 éve tag
2021.11.08. 14:52
Sziasztok!

Én a Johnssonos csapathoz tartozom, pont az egy dózisosság miatt, ráadásul nemrég, egy hónapja adattam be. Eddig 270 napig lett volna jó Ausztriába, az egész szezonra, de ezek szerint január 3-tól nem ér semmit?

Egyébként meg nem is kellene, de ilyen rövid időn belül meg végképp nem ajánlott újabbat belőle és másikat fajtát sem, de így akkor úgy fest megszívtam?
Előzmény: (Stani 212821)
Emőke07
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2021.11.08. 13:01
Még nekem is zöld a két Szputnyik és 1 Pfizer után. Csak a Pfizert mutatja a rendszer, a Szputnyik nem látható. De, ahogy a mai cikkből kiderül, van egy türelmi idő nov. 15ig. Akkor lennék majd kíváncsi, vajon zöld marad e? Szerintem nem.

A mai nappal már nem számít az antitest teszt.
Előzmény: (petxya 212827)
ste72
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2021.11.08. 10:24
A Grüner Pass 2 Szputnyik, 1 Pfizer kombóval egyelőre zöld... legalábbis nekem. Még night club-ba is mehetek szerinte :-)
petxya
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.11.07. 19:53
Sziasztok!

Karácsonykor szeretnék menni síelni. 2 szputnyikom van. Csináltattam antitest tesztet, ami jelentős mennyiségű antitestet mutatott ki, de nem tudom betölteni a Grüner Pass-ba. Azt írja, hogy invalid QR kód.

Hogyan tudnék valahogy egy zöldet kicsikarni abból az app-ból? Tudtok javasolni valamit?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2021.11.07. 16:53
Hivatalosan:

Ha Sputnyik után felvetted a harmadik adagot, jelen esetben a Pfizert:

->
November 8-tól négy hétig (átmeneti időszak) negatív PCR teszttel (ez Ausztriában ingyenes) használhatod a szolgáltatásokat (a síliftekre egyébként november 15-től szükséges).

Hivatalosan ezután viszont NEM, ugyanis Ausztria a Sputnyikot nem fogadja el, keresztoltással sem. Az Osztrák Hotelszövetség kb október eleje óta szorgalmazza, hogy ismerjék el a Sputnyikot, ha más nem úgy, hogy valaki felvette utána a harmadik oltást.
Egyrészt a sok kelet-közép európai munkaerő miatt, akiket így oltottak, másrészt a vendégek végett is...

---------------------------------------------------------------------------

Gyakorlat

Az őszi szünetben több vendég érkezett úgy, hogy 2 Sputnyik 1 Pfizer és sima ügy volt a becsekkolás.


-------------------------------------------------------------------------

Osztrák kormányoldalról azt mondták, hogy Karácsonyig/Szilveszterig maradhat a 2G.
Emőke07
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2021.11.07. 13:33
Grüner Pass App szerint igen. Hiszen zöld. De valóban ennyi elég is lenne?
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2021.11.07. 13:02
Stani, ezek szerint két szputnyik után egy Pfizer már elég a boldogsághoz?
Előzmény: (Stani 212821)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2021.11.07. 09:44
Szia Balázs,

ez eddig így volt, viszont november 8-tól már önmagában sajna nem lesz elég, vagyis antitest vizsgálatra felesleges futni.

Vagy oltás (ami itt elfogadott) vagy igazoltan betegségen átesettség.

November 8-tól lesz egy átmeneti fázis 4 hétig, ez azt jelenti, hogy elfogadnak egy oltás + PCR tesztet is .

Tehát akik Sputynikkal lettek oltva: harmadik oltást érdemes felvenni , ami pl Pfizer legyen
.

+ akit Johnssonnal oltottak (bár szerintem Magyarországon kevés ember kapta ezt), január 3-tól. 2 adad kell ebből az oltásból.


Németül:
https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Ma%C3%9Fnahmen.html?fbclid=IwAR1VKs3i10iVv28R-wlnxGuTfgrS2yek5uHlx6lxA785VFvgDKJjmc4mLSc



-------------------------

Ugye ez a hivatalos, de ahogy naponta tapasztaljuk a gyakorlat sokszor mást mutat ;)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2021.11.07. 06:54
Sziasztok!

Én úgy értelmeztem a jelenleg hatályos osztrák szabályokat, hogy ha van antitest a véredben, és ezt igazolni tudod, akkor ez az igazolás ÖNMAGÁBAN elég 3 hónapig az országba való belépéshez és a szolgáltatások igénybe vételéhez. Tehát ha valaki nem EU kompatibilis oltási sorral - mindegy hogy egy, kettő, vagy három oltásról beszélünk - ugyan, de elérte, hogy legyenek antitestjei, annak mindössze annyi dolga van, hogy kb. 7 ezer forintért megméreti utazás előtt néhány héttel az antitest szintjét, kér róla egy angol nyelvű igazolást, majd feltölti a grüner pass applikációba, és beikszeli hogy Genesen. Az oltástól pedig ebben az esetben nem is kell beszélni! Szóljatok ha rosszul látom!
Emőke07
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2021.11.06. 09:31
Sziasztok!

Letöltöttem a Grüner Pass App-ot, Ausztriába mennénk síelni, 2 Szputnyik és egy Phizer oltással.
Míg a 2 Szputnyiknál piros, a Phizer után zöldre váltott az App, vagyis úgy értelmezem, hogy látogathatjuk a síterepeket és a hüttéket is.

Van valakinek tapasztalata, hogy ez az App ér valamit, ha zöldet mutat?

előre is köszönöm!
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2021.10.10. 17:54
Hivatalosan nem. Gyakorlatilag határőre válogatja de nyáron pl. bárhova mentünk alaposan megnézték az igazolásokat a bejáratoknál. Igaz mindenhol volt rögtön gyorsteszt lehetőség is.
Előzmény: (Kandi20 212687)
Kandi20
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.10.07. 12:43
Sziasztok

Szerintetek átmehetek 1 napra síelni vagy vásárolni Ausztriába 2 Szputnyik és 1 Pfizer oltással?

Kandi20
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2021.09.21. 16:04
A magyar konzuli szolgálat honlapja szerint egy pozitív antitest teszt után már egy oltás is elég egy évhez:
"egy oltás megtörténtétől (360 napig), amennyiben annak beadása előtt legalább 21 nappal a beoltottnak pozitív PCR tesztje vagy az oltás előtt pozitív antitest tesztje volt,"

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?ausztria#c

Ennek alapján a 2 szputnyik után mi csináltattunk egy antitest tesztet (ami pozitív lett) és majd felvesszük a 3. oltást.

Mondjuk már csak az a kérdés hogy az ezt igazoló osztrák űrlapot ki (körzeti orvos?) és hogyan fogja kitölteni: https://www.ris.bka.gv.at/Dokumente/Bundesnormen/NOR40237955/II_393_2021_Anlage_B.pdf

Nincs olyan rublika benne, hogy volt pozitív antigéntest teszt...
Előzmény: (Stani 212615)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2021.09.17. 16:39
Továbbra is, de Magyarországon már fel lehet venni a harmadik oltást, jelenleg különösebb várakozás idők nélkül, így aki ezzel lett oltva és komolyan tervezi a síelést, boardozást javaslom a felvételét.
Ha nem, akkor lehet tesztelni és így is jönni - jelenleg - , akár utólag a helyszínen is.

(Tapasztalatok alapján egyébként meg senki se nézi, hogy mivel vagy oltva..:) )
Előzmény: (- Marky - 212614)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2021.09.17. 12:24
köszi a pontosítást, ezzel azért sokaknak le lesz fedve a következő szezon, öngyilkosság lett volna nekik a 270 napos szabály bevételi szempontból

Persze ezt még 5x is felülírhatja az élet...

Szputnyik V továbbra is kizárva az osztrákoknál? (nem vagyok érintett, csak érdeklődök)
Előzmény: (Stani 212612)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.