Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Koronavírus-járvány

ÜZENETEK (374)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2020.12.14. 21:15
Úgy tudom, mindenhol ingyenes 70 év felett! Én azért megyek Puy-be, mert ott van kedvezményes szállásom (A Naturel-en keresztül) egyedül leszek az apartmanban és mindent elintéznek, nekem csak át kell vennem és le kell adnom a kulcsot. Ja igen, a kutyáért sem kell külön fizetnem.
Előzmény: (Daddy 210249)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2020.12.14. 19:23
A szokásos franciaországi síelést terveztem. A vírussal kapcsolatos egyre borúlátóbb előrejelzések miatt utat nem kötöttem le. Mérlegeltem egy márciusi utazás lehetőségét, de az előrejelzések bizonytalansága miatt arra az időszakra sem foglaltam. Így most - hosszú évek óta először -, az a tervem, hogy nincs terv. A szívem szakad meg. Koromból adódóan én már elég sok (főleg influenza) járványt éltem meg, ezért ez a most "divatos" sem kelt kétségbeesést bennem. Amennyiben lehet igyekszem a fertőzést elkerülni, egészségesen próbálok élni, és ennyi. A rettegés nem az én műfajom (még sípályán sem).
Nagyon jónak tűnik a Puy-i lehetőséged, bár a sítúrázást talán már késő elkezdenem. Messziről tetszik, de kipróbálni még nem volt kedvem, társaságom. Itt elegánsabb lenne ha azt írnám, hogy nincs hozzá felszerelésem. Ami igaz.
Egyszer voltam Puy-ban de úgy ítéltem meg hogy van azon a tájon nekem jobban tetsző síterep. Ezért nem is figyeltem arra, hogy ott 70 év felett ingyenes a bérlet. Ami azért ajándék az ilyen "régen" síelőnek mint mi vagyunk.
Előzmény: (Bélapó 210227)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2020.12.14. 15:55
Én már kipróbáltam a járványhelyzeti sízést, Hintertuxon, még június legvégén. Működik, csak a résztvevők oldaláról szükségeltetik fegyelem. Ez a sokszor emlegetett, maszk okozta légszomj, számomra értelmezhetetlen. Orvosként nem egyszer vettem részt 4-5 órás műtéten, kánikulában, nem működő légkondi mellett. Nem a fuldoklás volt a fő bajom...
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2020.12.14. 12:14
Kipróbáltuk ezt a COVID-os síelést Eplényben. Előírás a védőmaszk (vagy csősál) és kesztyűhasználat, és kerülendő a tömörülés. A honlap szerint azt ígérik, hogy a távolságtartással nem lesz probléma (hogyan?). Hivatalból gondoskodnak arról, hogy a sípályán és a kiszolgáló létesítményeknél ne alakulhasson ki tömeg(?).
Szombat délután elég sokan voltak, az alsó parkoló majdnem teljesen teli volt. Korlátozás semmi. Majdnem mindenki rövidebb időre vett jegyet, folyamatos volt a cserélődés.
A gyakorlatban a parkolóból befelé akin nincs maszk, figyelmeztetik a használatra. A felvonónál be tudsz menni a 4 üléseshez, de ha valami nincs rendben, nem nyitják ki a becsúszós kaput. Büfé működik, de csak étel kiadó van, és figyelmeztetnek, hogy a kaját a parkolóban kell elfogyasztani.
A szemüveg-maszk-élvezeti síelés hármas kombóból csak kettő tud igazából teljesülni. Nagyon ködös, párás, szutykos idő volt. Ha teljes vírusvédelemre felkészülten állsz oda, vagy levegőt nem kapsz eleget és előjön a légszomj vagy párásodik a szemüveg. Innentől kezdve kompromisszumok sorozata. Általában a maszk látja kárát. A fiatalság nagy többsége nem is hordja. A kapunál felcsúszik a sál vagy pulóver gallér az állcsúcsra, aztán ennyi. Ha ezt is elfelejti, akkor pedig a várakoztatás miatt még torlódás is kialakulhat a beszállás előtt.
Igyekeztünk távolságtartással, magunkban felvonózni, mégis volt olyan, hogy valaki hírtelen becsúszott mellénk. Persze akkor inkább visszaléptünk, de mindenkinek átment, hogy most nem a telifelvonós időket éljük?
Véleményem szerint ilyen körülmények közt, erősen nedves, párás időben, közepes tömegben jelentős a COVID kockázata. Aki eddig bármilyen oknál fogva tartotta a karantént, nem javaslom, hogy most Eplénybe látogasson.
Előzmény: (Bélapó 210227)
20201212-Epleny.jpg
20201212-EplenyDressCodeCovid.jpg
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2020.12.14. 06:30
Tervezel valamit a szezonra? Reménykedem, hogy januárban kaphatok vakcinát (én jelentkezem, akkor is ha kiszáradok) és februárban elmegyek Puy-be. A felvonók nyitottak, nincs sorállás, pályaszállás, nem kell hüttézni szuper túrázási lehetőségek azaz megúszom kontakt nélkül és ráadásul 70 év felett ingyenes a bérlet.
Előzmény: (Daddy 210214)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2020.12.13. 19:28
Nagyon előrelátó és bölcs álláspont! Az orvosok rögtön eltiltanak attól ami az életedet kellemesebbé teszi.Az alkoholfogyasztás meg külön történet, de erről nem írok mert ez ügyben korábban jól megkaptam a magamét egy e fórumon tárgyalt ügyben. Nem szeretném azt folytatni.
Előzmény: (Bélapó 210212)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2020.12.13. 18:19
Nem merem!
Előzmény: (Daddy 210209)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2020.12.13. 17:08
Bélapó! Kérdezd meg orvosodat vagy gyógyszerészedet arról, hogy milyen sok készítmény alkalmazásához ellenjavallt az alkoholfogyasztás. Igaz, ezek nagy része (nálunk) nem orosz gyártmány, így az nem sajtóhír.
Előzmény: (Bélapó 210119)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2020.12.10. 07:24
Mit szóltok az orosz balhéhoz??? Vagy vakcina, vagy pia? (regisztráltam az oltásra! most izgulok, hogy ne orosz vakcinát kapjak, bár azt a pár napot előtte utána talán kibírom)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2020.12.04. 18:39
Fasza, törölték a februári világbajnokságot és a kínai "előolimpia" világkupa eseményeket is:

https://www.fis-ski.com/en/international-ski-federation/news-multimedia/news/fis-world-championship-and-world-cup-events-in-beijing-cancelled
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2020.12.04. 06:16
Italy's ski slopes will remain closed for the Christmas season, reopening on 7 January.

https://www.wantedinrome.com/news/covid-19-italy-bans-travel-over-christmas-holidays.html
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2020.12.03. 20:52
Most írtak olasz barátaim, hogy az ottani síterepek január 7-ig zárva maradnak.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2020.12.03. 16:21
Én ezt most látom ezt elöször, hátha másnak is új infó: "Október 27-től a rendőrség már csak tájékoztatja a karanténkötelezettségről a határon a hazatérőket, hatóságilag nem rendeli el." Itt a teljes cikk: https://telex.hu/koronavirus/2020/12/03/utanajartunk-a-jarvany-legfurcsabb-statisztikai-jelensegeinek
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2020.12.02. 21:47
A svájci korlátozásokat lehetetlen ennyire előre megmondani a szabályozás matematikája miatt.
A saját fertőzöttségi számaikhoz hozzáadnak még "egy jó adaggal" és amelyik ország azt sem teljesíti, onnan van szigorítás. Ezért van ilyen kevés ország a listán.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2020.12.02. 21:33
Szia,

ezt az osztrák kormány az Ausztriában élő jugók miatt hozta. Ugyanis nyáron a fertőzések legalább 1/3-a hozzájuk volt köthető. ii. a balkáni országokban továbbra is eléggé magasak a számok és a karácsonyi időszakban sokan mennek haza, Szerbia, Bosznia, Koszovó stb. Január 10. pont az ortodox karácsonyi időszak vége. A rendelkezés arra irányul, hogy ők lehetőség szerint ne utazzanak haza, vagy ha hazamennek vállalják visszafelé a karantént..
Előzmény: (WéberF 209979)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2020.12.02. 21:28
Szia, Viri, ez fals infó.

A következő Svájccal nem határos országok állampolgárai részére van karanténkötelezettség:

Staaten und Gebiete*

Andorra
Luxemburg
Montenegró
Csehország

Forrás: https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html
Előzmény: (Viri 209986)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2020.12.02. 20:21
Egy Svájcban élö jóbarátom infója szerint most pénteken tárgyal svájci kormány a következö adag korlátozásról.
Előzmény: (Viri 209986)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2020.12.02. 19:41
Na ez nem jó hír, jövő szombaton terveztünk menni... :(
Előzmény: (Viri 209986)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.