Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Koronavírus-járvány

ÜZENETEK (374)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.11.11. 21:46
Ebben teljesen igazad van, de ha belegondolok és a jogalkotó még azt is beleírja, hogy mennyi antitest mire lenne elég ....

Milyen érték, milyen módszernél, melyik laborban, melyik számtól hány napig nem kellene oltást stb :)

Az egész már most egyre áláthatatlanabb, annyi féle eset van, mindenki más háttérrel.
Előzmény: (- Marky - 212894)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2021.11.11. 21:26
Azért az kemény, hogy ez a szabályozás olyan embereket terel a 3. oltás felé, akiknek még nem sok szüksége lenne rá, hiszen tele vannak antitesttel. Nem biztos, hogy ennek az extra terhelésnek annyira örül az emberi szervezet..

Abszolút nem vagyok oltásellenes, de a túloltottság se egy egészséges dolog. Kicsit megbolondultak az osztrákok, így kénytelen leszek egy logikusabban működő országot felkeresni ezután a 2 kínai oltással (és magas antitest szinttel). Du svájci? :)
ste72
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2021.11.11. 18:54
Medicover, Synlab, mindkettő több mintavételi ponttal rendelkezik Bp-n. Eredmény 1-5 munkanap, külön kell kérni az angol/német nyelvű eredményt.
Előzmény: (Lackó 212886)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
GregJuhasz
15 élménybeszámolót írt
15
4 éve tag
2021.11.11. 18:47
A medicovernél kapott angol antitest igazolásomat gond nélkül fogadta el a határör és a hütte is Kaprunban. Ekkor még persze 3g volt szóval bérlethez nem kellett semmit mutatni.
A teszt megrendelésénél külön kell jelezni az igényt az angol lelethez, ha jól emlékszem 2000 huf a felár.
Előzmény: (Lackó 212889)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.11.11. 18:30
Én írtam lassan, persze, hogy beelőztél, az élet már csak ilyen. :-)

Kösz az infókat, akkor azt hiszem összeállt a működő módszer.
Halilali
5 élménybeszámolót írt
5
2 éve tag
2021.11.11. 18:20
Jövőhéten megyünk Kaunertal-Sölden kombóra, beszámolok utána-közben, hogy a valóság mit mutat az orosz és Pfizer komboval! Grüner Pass, illetve antitest is van
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.11.11. 18:03
Ha már beelőztem, akkor jóváteszem, amit tudok :)

1. úgy értelmezem mindegy mikor intézed, december 6-től minden igazolást csak 270 napig jó.

2. elvileg igen, tehát a kinyomtatott hazait, vagy akár okostelefonon bemutatod azzal nincs gond a határon. Nem kell külön Grüner Pass.

Bár ez nem a hivatalosan 100%-ig korrekt verzió, de ha az igazolásodon pl. 3/3 Pfizer vagy 3/3 Moderna van, azzal várhatóan sehol sem lesz gond (pl. szállás, síbérlet) A gyakorlat most ezt mutatja, hiába más az erre vonatkozó szabály.

Egyszerűen az osztrák szabályozás nincs felkészítve a magyar sajátosságok kezelésére, amely érthető.
Előzmény: (Lackó 212886)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.11.11. 17:43
Nagy vagy, hogy így utánamentél, köszönjük!


Tehát akkor ha jól értem (jól értem? ) , összefoglalva a teendők a keleti vakcinákkal oltottaknak:

1. Olyan antitestes vizsgálatot csináltatni, amiről angol vagy német igazolást adnak.

2. Beadatni a 3. oltást. (Pfizer vagy Moderna)

3. Az antitest eredményt és oltási igazolást feltölteni az osztrák grüner pass rendszerbe. ( https://gruenerpass.gv.at/ )

Elvileg ennyi.


Amik nem tiszták:

1. Mindezt lehetőleg december 6 előtt elintézni, mert az addig kiadott grüner pass 12 hónapig érvényes, de a december 6 után kiadottak csak 9 hónapig?

2. Az osztrák grüner pass nem egyenlő az itthon kiadott "magyar" "Uniós digitális Covid-igazolvány"-nyal, ami elvileg minden EU-s országban elfogadott?
Tehát Ausztriába utazáshoz mindenképpen az osztrák grüner pass-ba regisztrálás kell?

3. Tudtok-e ajánlani Bp-en olyan antitest tesztelő helyet/céget, amelyiknek az igazolása biztosan megfelel a labancoknak?


Ui: Miközben írtam, Bata Attila beelőzött :-), olvasom is, hátha benne lesznek a válaszok.
Előzmény: (basquiat 212879)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.11.11. 17:21
Először is szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik utánajártak ennek a témakörnek. Mi is próbáltunk utánakérdezni osztrák szervezetnél + figyelemmel kísértük az itteni fejleményeket is. Írtunk egy összefoglalót a jelenlegi helyzetről.

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/igy-sielhetnek-a-keleti-vakcinaval-oltottak-ausztriaban/
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.11.11. 17:15
Köszönöm!
Előzmény: (Steve33 212876)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2021.11.11. 16:48
Nekem a bécsi magyar konzulátuson ezt mondták a telefonban, hogy így csináljam és ez így működni fog.

Azt mondta még az ember a telefonban hogy ha produkálok antiteset és arra adok 1 pfizer vagy modernát, akkor ez esetben 2. oltásnak tekintik ezt.

Nem tudok mást tenni, mint hinni nekik és elmenni a 3. oltásom előtt egy antitest vizsgálatra.

edit:

A szabály így szól az oldalon:

December 6-tól a szolgáltatások igénybevétele esetén 12 hónapról 9 hónapra csökken az oltási igazolások (Grüner Pass) érvényessége az alábbiak szerint:

...

c, egy oltás megtörténtétől (270 napig), amennyiben annak beadása előtt legalább 21 nappal a beoltottnak pozitív PCR tesztje vagy az oltás előtt pozitív antitest tesztje volt (jellemzően a Szputnyik V vakcinával oltottak esetében);
Előzmény: (Steve33 212881)
Steve33
47 élménybeszámolót írt
47
8 éve tag
2021.11.11. 15:44
Az klassz, hogy utánamentél a dolognak, és több telefont is megeresztettél az ügyben, mert a legtöbben nem jutnak el eddig.

Az sajnos kevésbé, hogy amit leírtál az nem egyezik Grüne Passon lévő infókkal, mert ez a 21 napos időkeret a pozitív PCR + 1. nyugati oltás kombinációnál szerepel.
(pozitív PCR + minimum 21 nappal utána oltás)

Ezt tényleg fel lehet tölteni a GrünerPasson.



Az antitestes pozitív teszt + oltás variációra elvileg az alábbi a hivatalos információ:


Ich habe neutralisierende Antikörper und habe nur eine Dosis der Corona-Schutzimpfung erhalten. Bekomme ich ein Impfzertifikat?

Ja, es wird grundsätzlich für jede erhaltene Corona-Schutzimpfung auch ein EU-konformes Impfzertifikat zur Verfügung gestellt. Auf europäischer Ebene sind neutralisierende Antikörper jedoch nicht in den Zertifikaten des Grünen Passes vorgesehen. Daher erhalten Sie zwar ein Impfzertifikat über die 1. Dosis mit der Information „Dosis 1 von 2“, dieses alleine bestätigt jedoch keinen aktiven Impfschutz. Wie bei den verbindlichen Regelungen für die Ausstellung der EU-konformen Genesungszertifikaten, wird in Österreich für die Ausstellung von EU-konformen Impfzertifikaten für geimpfte Genesene mit der Information „Dosis 1 von 1“ – neben der im e-Impfpass erfassten Corona-Schutzimpfung – ein im Epidemiologischen Meldesystem (EMS) erfasster positiver molekularbiologsicher Test (z.B. PCR-Test) vorausgesetzt.

In Österreich und bei Reisen nach Österreich kann zum Nachweis eines aktiven Impfschutzes derzeit jedenfalls der Nachweis auf neutralisierende Antikörper zusammen mit dem Impfnachweis vorgezeigt werden, die Gültigkeit der Dosis wird hier mit 360 Tagen ab dem Tag der Impfung festgelegt.

Forrás továbbra is:
https://www.gruenerpass.gv.at/faq/
Előzmény: (basquiat 212879)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2021.11.11. 15:24
Kedden megvolt a tesztem jövő pénteken megyek a harmadikra ,remélem Holle anyó szólt belőled!😷😷😷
Előzmény: (basquiat 212879)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2021.11.11. 13:56
Sziasztok!

Felhívtam a budapesti konzulátust, onnan átküldtek a bécsibe, majd a 2. ügyintző már készségesen segített.

Antitest teszt, angol/német igazolás róla, majd 21 napon belül oltás, lehetőleg Pfizer vagy Moderna, a Johnsont nem ajánlja, mert valóban ismétlő kell januártól (mRNS).
Ezt a két papírt fel kell tölteni a grünerpass-ba és megvagyunk.

Ez a megoldás minden keleti vakcinásnak, aki még nem oltatott.
Előzmény: (Steve33 212876)
ste72
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2021.11.11. 12:32
Rossz a sorrend(em), utólag készült :-( Viszont még ma is zöld a Grüner pass. Le is mentem fotókba, majd azt mutogatom :-)
Előzmény: (Steve33 212875)
Steve33
47 élménybeszámolót írt
47
8 éve tag
2021.11.11. 10:26
Grüne Pass FAQ szerint is jó az antitest, majd utána pfizer kombó.

https://www.gruenerpass.gv.at/faq/
Előzmény: (Lackó 212871)
Steve33
47 élménybeszámolót írt
47
8 éve tag
2021.11.11. 10:24
Ha a pozitív antitest teszted a pfizer oltás előtt készült,
akkor, akár ezt a két papírt is bemutathatod, mert elfogadják.
(De erre nem kapsz Grünpasst)


https://www.gruenerpass.gv.at/faq/
Előzmény: (ste72 212872)
Steve33
47 élménybeszámolót írt
47
8 éve tag
2021.11.11. 09:54
Hosszabb távra előre tervezni lehetetlen ebben a szezonban is,
én tavaly is mindig csak kb. 1-2 hétre előre terveztem, és mentem oda, ahova a szabályok épp megengedték.
De ehhez kb. egyfolytában a konzuli infókat bújtam, + az adott célország friss szabályait.

Közben Grüner Pass FAQ-t is átnéztem, az átesettség igazolásával kapcsolatban:

Was ist ein Genesungszertifikat?
Das Genesungszertifikat ist eines der drei EU-konformen Zertifikate des Grünen Passes. Aus heutiger Sicht beträgt die Gültigkeit des Genesungszertifikats sechs Monate: Das Genesungszertifikat gilt frühestens vom 11. Tag nach der ersten molekularbiologisch bestätigten Infektion (mittels PCR-Test) eines Krankheitsfalles bis zu 180 Tage danach. Positive Antigen-Tests werden bei der Ausstellung von EU-konformen Genesungszertifikaten nicht berücksichtigt.

Es werden nur Genesungszertifikate zur Verfügung gestellt, wenn das erste positive molekularbiologische Testergebnis zum Zeitpunkt der Ausstellung nicht länger als 180 Tage (sechs Monate) zurückliegt. Liegt das Testergebnis länger zurück, wird kein Genesungszertifikat zur Verfügung gestellt.

Info: Trotz Umsetzung des Grünen Passes können in Österreich nach wie vor folgende bereits bestehende Nachweise vorgezeigt werden: ein Absonderungsbescheid sowie eine ärztliche Bestätigung über eine in den vergangenen sechs Monaten erfolgte und bereits abgelaufene Infektion mit SARS-CoV-2.


Az info-s rész a végén a lényeg:
Bizonyítható az átesettséget orvosi igazolással vagy karanténos határozattal.
Grüner Pass-t nem kapsz, de továbbra is elfogadottak.
Én tavaly a házirvos által angol nyelven kiállított igazolással voltam több országban.
Előzmény: (Kis Kovi 212867)
ste72
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2021.11.10. 20:31
Igen, nekem 2 oroszra meg egy Pfizerre a Grün pass egyelőre zöldet mutat. Igaz csak az amcsi QR kódját olvastam be neki.
Én úgy tudom, a 2G-nél már semiyen teszt nem játszik, pedig van egy 17.700-as antitest tesztem is a biztonság kedvéért. Dúl bennem a hidegháború..
Előzmény: (Steve33 212858)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.11.10. 18:25
Sziasztok!

Én is néztem a konzuli oldalt, és nekem is úgy jött le, hogy a Szputnyikosok ha a 3. oltás (mondjuk Pfizer) beadása előtt csináltatnak egy hivatalos antitest tesztet, akkor azzal együtt az az egy (mondjuk Pfizer) jó az osztrákoknak.

Jól értem, hogy ez egy -illetve az egyetlen működő- megoldás van Szputnyikkal utazáshoz?


"...egy oltás megtörténtétől (360 napig), amennyiben annak beadása előtt legalább 21 nappal a beoltottnak pozitív PCR tesztje vagy az oltás előtt pozitív antitest tesztje volt,"

( https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?ausztria )
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.