Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Svájc - hova utazzak?

ÜZENETEK (99)Időben csökkenő Időben csökkenő
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2021.03.05. 23:46
Elvileg a karantent nem valtja ki, mindketto szukseges.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.03.05. 23:32
Igen, negativ PCR teszttel.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2021.03.05. 23:27
Ha felkerulunk a Svajci piros listara, van barmi lehetoseg meg kijutni?
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
CuckOO
2 élménybeszámolót írt
2
3 éve tag
2021.03.03. 08:35
Sziasztok!

Mi Flumserbergben síeltünk 02.25-től 03.01-ig. Mi is inkább a németországi kerülőt választottuk München felé, amit a korábbi hozzászólók is írtak. Mi nem csináltattunk negatív tesztet, egyik ország sem követeli meg, hogy ha csak tranzitálsz és nem is kérték sehol. Kifelé a hegyeshalmi határon ellenőriztek az osztrákok, az osztrák-német határon nem volt senki, német-osztrák határon megint volt egy kisebb ellenőrzés, de semmi kekeckedés. Az osztrákok lényegében meg akartak bizonyosodni róla, hogy valóban elhagyod az országukat és nem fogsz ott maradni. Svájcban szintén volt ellenőrzés, de inkább csak a csomagokat nézték át, hátha találnak nálunk valami vámolni valót.

Az itteni rémhírek ellenére Flumserberg nem katasztrofális még hétvégén se. Érezhetően többen voltak szombaton és vasárnap, de Ausztriában eddig egy rendes síszezonban ennél csak több emberrel találkoztam. A sípálya pár napra teljesen jó, Magyarországtól nincs annyira messze és a síbérlet árakkal sincsenek túlságosan elszállva. Mi nagyon élveztük és örülünk, hogy rászántuk magunkat :-)

Hazafele csak a német-osztrák határon volt ellenőrzés, szintén az osztrákok ellenőriztek, de mondtuk nekik, hogy Svájcban voltunk és megyünk haza Magyarországra és elengedtek minket. A magyar határon csak intettek, hogy mehetünk.
AHEGE
5 élménybeszámolót írt
5
3 éve tag
2021.03.02. 21:39
Sziasztok!

Mi Brannau-innt választottuk, határellenörzés sem volt, amúgy minden ugyanez, csak Verbierig jöttünk.
Német-osztrák és osztrák svájci határon már az ablakot sem kellett lehúzni, csak intettek, hogy mehetünk.

Hüttékben rendesen élet van, liftnél a sorban kell maszk, de nem kötelezö ffp2. ( ha veletlen kilóg az orrod, simán belefér :) )

Andor
Előzmény: (Bspeder 211950)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.03.02. 19:45
Sziasztok!
Mi múlt héten, febr 25. döntöttük el, hogy utazunk. Néztük a svájci rizikós országok listáját, addig nem kerültünk rá, ezért gyorsan döntöttünk. Febr 26 teszteltünk, febr 27 jött a negatív eredmény, aznap pakoltunk, febr 28 utaztunk. Budapest-Bécs-Linz-Salzburg-München-Bregenz-Chur útvonalon jöttünk St Moritzba, durván 10 óra alatt értünk ide.
Két kerülőt is beiktattunk:
1 Salzburg felé jöttünk a határnál, mert a Google és a Waze által is ajánlott Branau am Inn sporadikusan van csak nyitva a Covid miatt.
2, München felé kerültünk, nem akartam megreszkírozni a tiroli átutazást. Na meg így tudtam az Autobahnon csapatni ;)
A határokon mindenhol megkérdezték hova megyünk, jó szórakozást kívánták. Minden országnak ki volt nyomtatva az átutazási papír, a negatív teszt, a szállásfoglalás igazolása, sehol nem kértek semmit. Nagy szerencsénk volt, sorba is alig kellett állni.
St Moritz és környező síterepek egyszerűen fantasztikusak, a hüttek többsége nyitva van és elvitelre üzemel, a szervezettség kiváló, virusbiztos, a síterep maga csodás, gyönyörű napsütéses minden pálya, emberek alig, külföldiek senki, eddig legalábbis egyetlen holland családdal találkoztunk. A terep egyetlen hibája, hogy délután 3-ra eléggé kásásak a pályák, de hát márciusban már csak ez van. Részletes leírás majd a megfelelő topikban :)
Köszi mindenkinek a tippeket és segítséget!
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.03.02. 19:16
Így van, hajrá!
Előzmény: (Brillante 211947)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2021.03.02. 18:13
Köszönöm mindenkinek a választ. Remélem összejön, nagyon várjuk. A jelenlegi szituban csak köv. héten merem lefoglalni a szállást, ha karanten listara vennék Magyarországot 15.től, akkor egy nappal hamarabb mennénk. Mi is átestünk, így karantén nem lenne hazafele. Hihetetlen hogy felborult a világ, mennyi szabályt kell figyelembe venni egy egyszerű síelős pihenéshez. Jó olvasni, hogy másoknak milyen jól sikerült, csodálni a napsütéses felvételeket. Svájc, jövünk! :)
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.03.02. 17:33
Mi Davosban voltunk és kikerültük Tirolt,Németországon keresztül mentünk(Salzbug - München -Memmingen- Bregenz)Ez kb.60 km-el hosszabb,azonban az autópálya miatt csak plusz negyedórával több.Én kicsit tartok a tiroli tranzittól, bár lehet,hogy az is gyorsan halad.
Magyarországra a jelenlegi szabályozás szerint jogilag rendben -karantén nélkül - bejöhet ,aki igazolja,hogy 6 hónapon belül volt fertőzött.Erre alkalmas lehet:1/ Karantén határozat,ami 6 hónapon belüli,2/Pozitív PCR teszt ami több mint 21 napos, de 6 hónapon belüli.3/Pozitív ellenanyag teszt.Ezek elfogadottak az igazolásra.Az üzleti verziót én nem ismerem,de annyian vannak, akik átestek a fertőzésen, tudnak is róla, s egyszerűen otthon maradtak a gyógyulásig:ők csináltassanak ellenanyag tesztet.
Előzmény: (Brillante 211940)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.03.02. 15:36
Ha Tirolban csak tranzitáltok, akkor mehettek. Mutassátok meg a svájci szállásfoglalast.
Előzmény: (Brillante 211940)
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2021.03.02. 15:21
Szia! A kérdésedre nem tudom a választ, de a helyedben egy nappal előbb mennék, ugyanis ha következetesek a svájciak, akkor 15-től frissül legközelebb a tiltólista. A 8-aira nem kerültünk fel, nem is értem, hogy hogyan, de olyan országok és régiók vannak rajta, ahol jobbak a járványügyi számok, mint nálunk.
Előzmény: (Brillante 211940)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2021.03.02. 13:29
Sziasztok. Mi is Svájcba, St. Moritzba tervezünk menni 15.-én. Olvastam az új tranzitálási szabályokat (03.01)Németországon keresztul es nem tudom jól ertelmezem e, de visszafele mivel Tirol fokozott rizikoju es abbol az iranybol erkezunk, nem megengedett az atutazas az Innsbruck-Rosenheim-Salzburg vonalon? Ti hogy ertelmezitek?
Attesz73
28 élménybeszámolót írt
28
5 éve tag
2021.03.02. 08:17
Most nézem, ahova mi tervezzük (Brigels) kinyitottak az éttermek a síterepen:
Ab 28.02.2021 - Restaurants wieder offen!
In den Restaurants sind die Schutzmassnahmen gemäss BAG jederzeit sichergestellt. An den Tischen sind max. vier Personen erlaubt - davon ausgenommen sind Familienangehörige im selben Haushalt wohnend. Die obligatorische Personen Registration erfolgt einfach und schnell mit der Contact Tracing Lunchgate oder mit den Handzetteln, welche von uns gemäss BAG sichergestellt und kontrolliert werden.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.03.01. 18:23
Kedves Sítársak! Hazaérve Magyarországra, most mindenki karanténban van tíz napig, vagy???
Mennék én unokákkal de ennyi karantént nem vállaltathatok a kicsikkel.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2021.03.01. 16:00
Bíztatók az előrék. 5.-től beindul a buli, akár komolyabb mennyiség is jöhet.
Előzmény: (Carousel 211889)
Sz. Andrea
16 élménybeszámolót írt
16
14 éve tag
2021.02.28. 18:06
Köszi,Péter!
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2021.02.28. 17:46
Világos, nekem az furcsa, hogy most pénteken nem kerültünk tiltólistára. Örülök, hogy jót síeltetek :-)
Előzmény: (Zsuzsi1 211895)
Zsuzsi1
9 élménybeszámolót írt
9
3 éve tag
2021.02.28. 17:33
Svájcban minden pénteken ül össze a döntéshozó testület, hogy a járvány miatt kell-e szigorítani, más besorolásokba tenni országokat stb. A pénteki döntések a következő hét hétfőtől élnek. Legalábbis eddig így volt. Tehát: valamennyire így lehet tervezni!
Mi Davosban voltunk, nagyon szerencsés, napos időnk volt, a pályák nagyon jól gondozottak, a helyieken kívül lengyelek voltak, kétszer találkoztunk magyarokkal is.
Előzmény: (D.Dani 211885)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.02.28. 17:28
Klassz képek!! 👍😁
Sz. Andrea
16 élménybeszámolót írt
16
14 éve tag
2021.02.28. 15:15
Sziasztok!
Az elmúlt héten St.Moritzban voltunk....nekünk bejött a falu és a sirégió is.
A járvány miatt alig voltak a pályákon, igy sielés szempontjából ideális volt....és persze ... végig gyönyörű napsütéses időt fogtunk ki.
Pályaszállásunk volt, a St.MoritzBadban lévő Hotel Noldaban, elfogadható árban, félpanzióval, síbérlettel.
Előzmény: (MM 211821)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.