Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Martin (Martinske Hole)
síterep infó oldal
ÜZENETEK (97)Időben csökkenő Időben csökkenő
szuszi15
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.01.16. 19:25
hello!
nem tudja valaki h milyenek a pályák ott.Most mennénk oda elöször és h mekkora hó van??
előre is kösz
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2008.01.10. 13:27
***átvitt üzenet***
Feladó: takiguru
Dátum: 2008.01.09.18:47
Tárgy: Martinske Hole
HI!
Szombaton végre szeretnék csúszni!
Csatlakoznék.
Taki
email: takiguru@freemail.hu
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.05. 14:53
sieltem ott 3szor. mind harom alkolommal nemezetkozi csoporttal... voltunk ketten amcsik volt olasz, finn, norveg, cseh, lengyel, kanadai, magyar... stb.

az olasz es finn barataim nagyon sok helyen sieltek eletukben, most az egyik van Utahban, es onnan megy coloradoba, nyaron volt uj zealndon, mindekttujuk sokat siletek mindenhol az alpokban es skandinaviaban is.

En utahban eltem 4 evig. sokat sieltem ott, alta, snowbird, park city, solitude stb.

Es mi ugyan anyira elveztunk martinske holet mint vilag szamos siterepet. SOT Martinba 2szer szerencsenk volt es terdig vagy meg melyebb hoban lehetet sielni, a palyak egy reszet nem tettek tonkro hulya raktrattal, hanem hagytak a porhavat bekenben hogy lehesen abban sielni! remek volt.

Az emberek tok rendesek voltak...

18an megyek legkozelebb!

robi
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.01.05. 14:50
A tegnapi erős szél rendesen legyalázta a pályákat.Fent a tetőn lefújta a szél azt a kevés havat ami volt,több helyen látszik a a fű és tiszta jég.Délután már csak két felvonó ment.
Syltours
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.01.05. 14:03
Tudok Slovákiában jobb sí helyet!!!
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.28. 11:29
en nem tudom hogy menyivel hoszabb igy az ut mert en csak igy mentem fel.

holanc legyen!!!!

Eddig 4szer voltam ott es minden 4 alkolommal lanc kellet!

az ut fel fele 10 km. reggel fel lehet menni, delutan le!!! ezt be is tartatjak!

vagy 11 elott erjel a sorompohoz vagy csak 18re... a ketto kozott nem lehet fel jutni!!!!!


Janurar 18 - 20 leszek... penteken megyunk fel, vasarnap jovunk haza, akor van a telemark party... ha akor tusz menni, akor menj, ez mindig jo buli szokott lenni es kiprobalhatod esetleg a telemarkot!

robi
sylycat
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2007.12.28. 07:44
Szeva Mindenki!

Hasonlóképpen én is januárban mennék.Még az "ókorban" voltam errefelé akkor még az 1üléses is működött,de ettől függetlenül szerintem jó hely.Ugye azóta hogy ez nincs a várost megkerülve lehet feljutni.Tudja valaki hogy ez időben milyen plusszt jelenthet?
Üdv sylycat
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.12.27. 21:50
Sziasztok!
Január elején megyünk két napra,szívesen fogadok minden infót.
hólánc
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.23. 20:13
18-án, vasárnap jártunk Martinban. Fél hétkor indultunk Pestről, talán már 11 is volt mire lécre álltunk. Csak lánccal engedtek fel, sok időbe telt mire felértünk a pályákhoz. Nagyon sokan voltak, és borzalmas köd volt a csúcson. A pálya felső harmadán vakon csúsztunk lefelé.
Ennek ellenére nagyon tetszik a hely, gondozott hosszú pályák vannak. A lejtése éppen megfelelő, meredekebb pályán ugyanis csak hólánccal tudok biztonságosan leereszkedni. Jövő kedden vagy szerdán mi is készülünk, ha valaki járt ott hétközben írja meg mekkora a sorállás!
Cynthia70
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2007.02.22. 21:11
gabcsika6
Szia! Mi keddem megyünk, de engem is érdekelne, hogy mi a helyzet kint? Infó? Vki? Azt látom, hogy hó van, de pl. sorban állás hétköznap?

Mindenkinek jó havat!
gabcsika6
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.02.21. 09:44
Sziasztok!
Jövő hét szerdán mennénk Martinba. Van valakinek friss infója a hóhelyzetről?
Előre is köszi!
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2007.02.18. 07:52
Én pénteken voltam, előtte eshetett friss hó, ugyanis csak hólánccal lehetett felmenni. A hó jó volt, viszont tömeg is volt azért rendesen. Amikor sütött a nap, picit elkezdett olvadni, de ez max 1-2 óra lehetett.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.02.18. 01:48
Kaptunk hírt a tegnapi helyzetről, amely teljesen összhangban van radiusg írásával. A környékbeli pályák használhatlanok (Jasenska és Valcienska), sok helyen keveredik a sár a hóval, ezért szombaton hatalmas tömeg volt Martinban. Hétköznap sokkal jobban lehetett síelni.
radiusg
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.18. 01:07
Én hetente járok Martin-ba (Túrócszentmárton, így szebb). 3 hete hatalmas hó volt, csak hólánccal lehetett felmenni, 2 hete is. Ezen a héten szerdán voltam, és olvad :-(
Már nem kellett lánc sem. A pálya viszont teljesen jó, a felvonók nyomvonala tiszta jég.
A menetidő 4 óra kissé túlzó.
Én Skoda Pick-up 1.9D vadállattal járok, legrosszabb szintidőm Bp-ről 3,5-óra.
Átlag 3 óra alatt kinnt vagy.
Hétköznap megyek csak, akkor a liftek előtt nem vészes a sor. De mivel Jasenska és Valcienska is elég ramaty (múlthéten legalábbis) mindenki ide jött onnan is.
Ami teljesen korrekt, hogy a napijegy ugyanannyi 2 felnőttnek, mint 2 felnőtt+2 gyereknek.
Jövőhéten valszeg szerdán megint ide megyek.
Üdv mindenkinek: Peti
napos.jpg
engel
27 élménybeszámolót írt
27
17 éve tag
2007.02.17. 07:52
Sziasztok.Jövő héten mennénk ide síelni,a pályák milyenek van valakinak infoja?
köszi Gyuri
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2007.02.16. 19:57
Ma, (02.16.) voltunk itt. A hó a szezonhoz képest csodálatos, 1 m vastag valóban, egyetlen kavics, de még fűszál sem látszott sehol. Csak A liftek nyomvonala rettentő jeges! Talán még annyi, hogy a pályák már reggel buckásak voltak.
Sorbanállás: 15 perc.
Azon kívül, hogy 50m alatt volt 1-2 órát kivéve a látótávolság, csak ajánlani tudom!

Képek telefonnal készítve, ezért nem túl éles.
kod-elott-delelott-.JPG
delelott-meg-csak-a-csucson-volt-kod.JPG
erkezik-a-kod.JPG
Ez-a-csoda-csak-3-masodpercig-tartott...800.JPG
nem-bizzak-a-veletlenre.JPG
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2007.02.15. 14:00
4-4,5 óra út oda??? Ez meg hogy? azt hittem, kényelmesen megvan 3 óra alatt...

Nagyon köszi a segítségeket, még este megnézem, hátha lesz még új infó, aztán majd péntek este/szombat rakom fel a képeket a helyzetről!

nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2007.02.15. 12:25
Szia Lordus!
A pillanatnyi helyzetet meg tudod nézni itt:

http://www.martinskehole.sk/content.php?menu=conditions&submenu=0&subsubmenu=0

Egy olyan lift nem megy, aminél nagyszerűen lehetne tanítani és itt van a funpark is. A kékségről annyit, hogy a piros pálya is inkább kék (tényleg) illetve csak azért piros néhol, mert keskeny (út). Különben ha már síelt valaki, akkor nyugodtan viheted. Ha egy napra mész, akkor számolj kb 4-4,5 óra menetidőt, de nem a távolság nagy csak sz@r az út. Mi soha nem vettünk matricát, igaz nem is én navigáltam. Jas. Dolinától meg ne félj, fagyzugos völgyben fekszik, hóágyújuk van, eddig mindig volt ott is hó szépen.
Jó síelést!
N.
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2007.02.15. 08:49
Köszi a gyors válaszokat!

Már síelt az a kezdő akit vinnék, és próbálta már a jó kis Poma-t. csak azért kérdeztem, hogy kékek-e a pályák, mert ugye nagy lehet a kék és kék közötti különbség.

Igazából már nagyon régen kinéztem ezt a helyet, mert magasról indulnak a kék pályák, és viszonylag hosszúak is, és "sok" is van belőlük!

Én pénteken mennék, egyelőre egy napra, mert már nem hiszek a "v'elmi dobre" állapotban, de ha tényleg jó, akkor jövő héten egy 3 napos utat terveznék ide.

Jasesnska Dolina-tól félek, mert nem győz meg a 750 m-es magassága...

Az úttal kapcsolatban: Az autópályát érdemes elkerülni? ahogy néztem, egy rövid szakaszon kéne rámenni, mert eléggébonyolultnak tűnik kikerülni. Ugye ahol jövök Banská Stiavnica felől, és megyek Kremnica irányába. Ötlet?

A szállást köszi, mindenképp feljegyzem!

Kerek!: Ha valamit megtudsz ma az ismerőseidtől, ne habozz írj le mindent!!!

Köszi mégegyszer!

Ja, melyik pálya/felvonó nem megy még? köszi!
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.02.15. 00:26
Lordus! A barátaim éppen ma indultak oda a hétvégére, eddig nem jött semmi hír. Vasárnap már friss infót tudok mondani.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.