Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Martin (Martinske Hole)
síterep infó oldal
ÜZENETEK (97)Időben csökkenő Időben csökkenő
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2007.02.15. 00:06
Szia Lordus!
Minden évben megyünk Martinba, persze idén még nem voltunk a botrányos hóviszonyok miatt. A teljes terep még mindig nincs nyitva. (1pálya+1felvonó zárva) A pályák nagy része kék, de azért meredekebbek, mint donovalyn. Minden pálya nagyon kellemes és rendesen kezelik is őket. A kedvenc terepem Szlovákiában mert olcsó, emberi léptékű és tényleg kiváló adottságú.Gyönyörű a környezet és nem fekapott. Gyenge pontjuk a felvonók elavultsága (1978-83-as telepítésű indítópálcás tányérosok és akkorát rántanak, mint egy vadló), egy büfé szolgálja ki a pályát és csak kocsival lehet feljutni (du.1-ig felfelé, utána lefelé egyirányú a szerpentin) Az együlésest már leszerelték, bár jelölik a térképen (a hozzá tartozó pálya sem működik). Az alapfelvonó is egy Poma, kezdőknek elsőre nem ajánlott. Érdemes lenne egy napot a Martintól 10 km-re levő Jasenska Dolinán kezdenetek tanulni és csak második nap menni Holé-ra. Itt van esti síelés is, át lehet jönni délutánonként Holéról ide. Martint egy kis gyakorlás után csak ajánlani tudom, mert tényleg nagyon jó pályák vannak. A város nem egy nagy szám, de van Tesco és egy jó szállás:
http://www.penzion-cierna-pani.sk/
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2007.02.14. 23:23
Valaki járt itt mostanság? 105 cm havat és nagyon jó viszonyokat írnak. Valaki megerősítené??? Illetve kérdezném, hogy a kék pályák valóban kékek-e, ugyanis kezdővel mennék!
Köszi!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.28. 15:27
A csákányost én is jobban szeretem, mert társaságban jobb utazni :). Martinban még nem voltam, egy 60 oldalas információs anyagom van a szlovák sípályákról + netről tájékozódom :).
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.11.28. 15:10
Két éve szezonkezdetén voltam.A táj szép, pályák is jól kezeltek. A technika elavultnak tünt. Akkor kocsival délelőtt fel, délután le lehetett közlekedni. A tavalyi szezon kezdetét meghatározták a pálya területének bérleti vitái./ A szlovák siszövetség vezetbeosztású dolgozója mint tulajdonos nem tudott megegyezni a sielést bérletbe vevőkkel.pl. a kivágott farönköket a lesiklópályán keresztbe halmozták fel./ Amennyiben korszerűsítés lett volna, tudós barátaink már biztos jeleznék.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2006.11.28. 14:06
Köszi az infót. Azt hiszem a Panorama Tours katalógusa írt kabinost.
A weboldalt én is láttam, de itt sem és a holidayinfon sem tudom eldönteni, hogy egy felvonó tányéros vagy csákányos. Én a csákányosat jobban szeretem. Csak azt mutatja, hogy húzos, de hogy milyen, azt nem.
Te voltál már esetleg itt? Jó pálya?
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.28. 13:24
Judy: a másik topicban feltett kérdésedre a válasz: Martinban nyoma sincs a kabinos felvonónak, egyetlen egy ülős felvonó van. Emellett nincs sípálya, hanem csak arra szolgál, hogy a sípályákat meg tudjuk közelíteni! (bár az ülős aljához vezet egy kezeletlen pályácska, csak ugye kérdéses, hogy ven-e rajta hó)

Idézem a prospektusukat: " A síközpont, Martin városszéli Podstráne negyedéből, libegővel érhető el. Autóval viszont Vrútky városa felől, rendkívül nehéz hegyi úton közelíthető meg. A közlekedés szabályozott, előre kell tájékozódni az indulási időpontokról, ill. érdeklődni kell, hogy a kötélpálya miként üzemel. "

A http://www.martinskehole.sk/ oldalon én csak tányéros lifteket láttam.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2005.12.22. 06:38
Csúszik a szezonkezdet Martinban.
Legfrissebb híreink itt:
https://sielok.hu/hirek/1222martin.html
suiraqua5
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.02.03. 12:20
Peeerszeeee, nekünk meg Racára intézzen valaki jó időt, mert ott is hasonló, ahogy látom. Nem akarlak elkeseríteni, de jobb ha előtte felhívod őket, mert amikor mi voltunk nem működött az együléses. Csak kocsival lehetett felmenni. Aszonta pár fiatal ott a helyszínen, hogy mindig ilyen idő van. (szél, köd, ...). próbáld ki Jasenskát, ha megnézed a webkamerát, ott mindig jobb idő van. A Martinske-i webkamera csalóka, mert az az együléses alján van. Amikor mi odaértünk, ott határozottan jónak tűnt minden. Amikor felértünk a pályákhoz, hát majdnem nem akartam síelni...Ha publikus a mélcímed, küldök egy képet.
gjanosik
8 élménybeszámolót írt
8
22 éve tag
2005.02.03. 10:03
Sziasztok!
Erős felindulásból holnap (2005.02.04-én) kimennénk síelni Martinba. Mennyi az egybeülős felvonó ára? (A bérletet megtaláltam!)
Tényleg nagyon brutál az idő? Érdemes odamenni?
Valaki el tudná intézni, hogy holnap süssön a nap? :-)))
snassz
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.02.01. 11:21
Készüljetek fel h ott szinte mindig fúj a szél .A piros pályák nagyon jók rajta..most voltam jan 24-től és szűzhó-buckasí szóval tényleg király!jelenleg több mint egy méter mély..
Jegyárak elfogadhatóak, hó ott szinte mindig van (2004 márc 15én még vígan síelhető volt a hegy)
Kaja és pia lehetőség van a hegyen az egyik pályaszálláson..csini a pultos..
A hegyi úton pedig érdemes lesíelni mielött hazamentek..kilátás van bőven..
Csak javasolni tudom!!!De mindenképpen vigyél egy sálat amit a szád elé tekersz mert szétfagy a széltől..a ködre pedig készülj fel mert szinte egész nap van a csúcson..

suiraqua5
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.02.01. 10:27
SZiasztok,
Tegnapo voltunk e helyen. Iszonyat cudar idő volt, köd, szél, szakadó hó. Két órát tudtunk síelni, mert olyan rosszak voltak a körülmények. Minden második felvonó és pálya működött csak, de kifizettették az egész jegyet, amit nem nagyon értek. Máshol ilyen időjárási kötülmények miatt rég leállítják a felvonókat. Az együléses felvonó nem működött, csak kocsival (hólánccal) lehetett felmenni. Sajnálom, mert jónak tűntek a pályák.
poleep
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.01.20. 16:41
Sziasztok nekünk is szimpatikusnak tűnnek Martin sípályái. 4-en mennénk 3napra február közepén. Ha valaki tud olcsó szállást a pálya közelében (max 10km) akkor írjon nekem.
Előre is köszi.
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2004.12.01. 16:20
Csao!

Mi szombaton megyünk 1 napra! Istenkirály hely, ha szereted a freeride-ot és van elég hó. most 55cm van, és ez nem artifical snow!!!!szóval jelenleg nem sok hely van kint amelyik ezt elmondhatja magáról!Érdemes a múzeális 1 ülös franciát kihagyni és kocsival felmenni a pályákig, most még nem lesz nehéz.asszem túl kell menni a városon, de ebben nem vagyok biztos.Ha kell további info: 20-354-444-9.
Jó csuszást.
Ha esik még addig min 20 centi akkor le lehet jönni a francia alatt. Na az a király dolog, nem a pályán bohockodni!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.01. 06:50
Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy hóbiztos a hely, keleti fekvésű pályákkal, a pályákhoz vezető egyszemélyes ülőlift muzeális darab.
Jelenleg 60cm hó van.
November 27-én nyitot a pálya.
A honlapjuk angol nyelvü részét sajnos nem nagyon frissítik.
Webkamera is van.
https://www.martinskehole.sk
mous
21 élménybeszámolót írt
21
20 éve tag
2004.11.30. 22:27
Egyszer voltunk szilveszterkor, egy turistaházban laktunk (Chata Martinské Hole) az Intersí jóvoltából. A szállás rendben volt, de a pályák rémesek voltak. Csak két felvonó működött, nem volt csak egy kevés latyakos hó. (Amikor barna nyomot húz a léc.) Nem volt viszont köves, aminek az adott hóviszonyok mellett kifejezetten örültünk.
szandi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2004.11.30. 11:18
Beindult már a síterep, volt már valaki?
Szállás címet tudtok?
edu75
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2004.11.30. 10:06
Várom a tapasztalatokat a sítereppel kapcsolatban.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.