Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Covid19 tapasztalatok Franciao-ba utazáshoz

ÜZENETEK (108)Időben csökkenő Időben csökkenő
laurab
3 élménybeszámolót írt
3
2 éve tag
2022.01.03. 12:41
Nekem is két Szputnyikra van egy Janssenem,a TousAntiCovid appban ha csak a 3. Janssenes QR kódot olvastam be akkor elfogadja és szerintem mivel ez gyakorlatban nem az első Janssennek értelmezi hanem a harmadik boosternek ezért nem is kéne, hogy lejárjon 56 nap után. Viszont a TAC Verif ellenőrző app azt írta, hogy invalid.

Megoldás: a https://faq.tousanticovid.gouv.fr/kb/fr oldalon van egy contact form oda írtam egy üzenetet #QRCODEINVALIDE# témával, hogy hello nem működik az érvényes QR kódom. Csatolni kellett még az 3. Janssenről szóló EU-s vakcinaigazolványt és valamit csináltak, hogy a Verif app is elfogadja azóta. Már csak reménykedni kell, hogy január végén is érvényes legyen még mindig, mi is akkor megyünk :D
eszenyineft
7 élménybeszámolót írt
7
2 éve tag
2022.01.02. 13:36
Sziasztok, én december 21-én jöttem arra rá, hogy a Sputnikra október 21-én kikönyörgött Janssen nem lesz elegendő a franciák részére a január végi síutam idején. Hívtam a budapesti Konzuli Szolgálatot, majd ők irányítottak a párizsi Magyar Konzulátushoz, akik a január 15-től várható szigorításokról is tudtak. Eszerint csak az vehet bármilyen szolgáltatást igénybe francia földön, akinek van 3 db nyugati vakcinás oltása. Aki ezzel nem rendelkezik, nem lesz jó a 24 órás antigén teszt sem, nem fogják elfogadni sehol a szolgáltatás szektorban. Közben az is kiderült az utazási iroda oldalán, hogy a Janssent a franciák oltást követő 28. naptól fogadják el, de mindössze 2 hónapig jó, utána kérni kellene újabb oltást. Bár a párizsi konzulátus állította, hogy 7 hónapig jó a Janssen, letöltöttem a CAF Verif appot, amit használnak a franciák, és sajna non valid státuszt ír ki az EU covid igazolásomra. Nem volt más lehetőség, mint hogy karácsony után próbáljak meg újabb oltást megkapni, mondanom sem kell, hogy nem jártam sikerrel, pedig két nap is próbálkoztam, saját felelősségvállalás ellenére, nem kaptam oltást. Minden vágyam az volt, hogy el tudjak jutni síelni, az egész ünnep ezzel a herce-hurcával telt, de mostmár feladtam. Van egy vars-i 2 fős stúdiós buszos utam új szállodába, ahol saját wellnes részleg is van, január 29-február 5. között. Akit érdekel, van 3 nyugati oltása, keressen meg.
Zobo
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2021.12.28. 00:06
Itt a bejelentés, oltás ok, teszt már kevés az éttermekbe, mozikba. De a hét végére lesznek újabb részletek. so far, so good...
https://www.france24.com/en/live-news/20211227-french-pm-castex-announces-schools-to-stay-open-but-public-gatherings-limited-to-slow-omicron
Előzmény: (Brockey 213658)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2021.12.26. 18:40
https://www.portfolio.hu/uzlet/20211226/koronavirus-rekordot-dontott-az-uj-fertozottek-szama-franciaorszagban-518176

"A francia kormány hétfőn vitatja meg, hogy a járványhelyzet súlyosbodása miatt milyen szigorúbb korlátozásokat vezessen be."

Nagy illúzióim nincsenek, hogy milyen döntést fognak hozni.

Szóval ez a karácsonyi ajándékunk, hogy felkészülhetünk arra, hogy zsinórban a harmadik családi síelésünk megy a levesbe az emberi butaság miatt. 4 oltással, maszkhasználat melletti lifthasználattal, a pályákat tekintve 410 hektáron, hegyi levegőn intenzíven mozogva, egy apartmanban megszállva veszélyesnek minősülök, a Tescóba viszont lehet menni.
És a szállásunk melletti ajándékbolt, ahol a sícipős kulcstartót vettem, meg a pékség miből fog megélni? Bezárnak ők is? Minden ilyen bezárás öntökönszúrás.

A remény hal meg utoljára. :-)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.12.26. 18:32
https://www.aljazeera.com/news/2021/12/26/france-reports-100000-covid-cases-for-first-time

Tegnap új csúcs volt, hétfön jelent be új lépéseket a francia kormány.
Előzmény: (Brockey 213651)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2021.12.26. 16:37
:-(
Most kaptam mailt a sirmionei Hotel Riel-től, ahol január 21-én foglaltam 1 éjszakára szállást a booking.com-on keresztül, amit most töröltek.
"Unfortunately, following the latest development of covid-19 pandemic, we have changed our opening dates.
Hotel Riel will be closed from 9th January 2022 to 3th February 2022."

Nem tudom, ez valamilyen törvényi döntésnek az előszele, más olasz szállásnak is be kell-e zárnia, országos vagy regionális szintű vagy egyedi eset-e (remélem, csak ez utóbbi), de ez elkeserítő.

A development szó jelentéséről meg inkább nem is ejtenék szót (bár értem, hogy itt a vírus terjedésére utal).
1balogh
4 élménybeszámolót írt
4
2 éve tag
2021.12.25. 20:11
Sziasztok,

Beszéltem több irodával én is illetve sokat olvastam utána a napokba.

Az alábbiakat mondták mindenhol és ugyanazt támasztja alá az app.-is !

Sinopharm -ra 3. oltás- Pfizer vagy Moderna OK.

Janssen / Johnson & Johnson csak két hónapig érvényes viszont a beadást követően 28 nappal később lehet csak belépni 28 napig.

Astrazeneca a második oltástól számítva 7 hónapig érvényes...

Ha valaki esetleg volt hivatalosan covidos és fel van töltve az EESZT-be a kód az 6 hónapig érvényes (11 nap elteltével).

APP- FR pass-sanitaire :
Kipróbáltam Janssen és Astrazeneca esetén is ugyenezt az érvényességet mutat.

Ország belépésnél , sílifteknél, éttermekben elvétve szokták kérni az szálláson mindig az igazolást viszont EESZT és FR app. kódját is elfogadjág.
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2021.12.25. 15:56
Franciaországban akkor számít majd valaki megfelelően oltottnak, ha az alábbi határidőkig felveszi a 3. (illetőleg Janssen esetén a következő adag) oltást.

A határidő:

65 éves vagy 65 év feletti, ill. "Janssen" oltást felvett személyek esetén - 2021. december 15.
azon 18-64 év közötti személyek esetén, akik 2021. június 17 előtt kapták meg az utolsó oltásukat - 2022. január 15.
Előzmény: (Brockey 213624)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2021.12.25. 14:53
Persze, hogy ezt az egyenszöveget mondják, mert ezt kell mondaniuk. Amit dec. 10-én írtam, az a hivatalos verzió, ettől nyilván nem fognak eltérőt mondani.
De...
Egyvalamit nem értek.
Dec. 11-én írja doricka:
"egyikőnk 2 Szputnyik után kapott egy Pfizert, ami a hivatalos kommunikáció szerint elvileg nem OK, gyakorlatilag a franciák az AntiCovid app ... zöld jelzést ad akkor, ha a 3. Pfizer QR kódját mutatjuk. Mindenhol elfogadták eddig."
Dec. 23-án írja gabor.nemeth:
"2 Sinopharm + 1 Janssen ... Tous Anti Covid app szerint sem valid."

Ez a kettő ellentmond egymásnak. Vagy valaki nem jól írja. Vagy valamelyikőtök nem a francia TousAntiCovid-ról, hanem a magyar eeszt uniós részéről beszél.
Mi a kettő között a különbség? A Janssennek önmagában jónak kellene lennie min. 56 napig. A Pfizer meg egyedül semmire nem elég, a Szputnyik meg olyan a francia szabályozás szerint, mintha nem is lenne.
Vagy 56 napon túl kaptad a Janssent, és már lejárt az érvényessége?

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
gabor.nemeth
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2021.12.24. 08:39
Szia!
Rákérdeztem a konzuli szolgálatnál és sajnos valóban az a helyzet, hogy 2 Sinopharm + 1 Janssen az nem jó. Beutazni be lehet egy PCR teszttel, de szállodába, étterembe stb. nem engednek be, kizárólag további napi teszteléssel.
(2 Sinopharm + 1 Pfizer/Moderna kombináció az jó)
Előzmény: (Brockey 213587)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2021.12.23. 17:16
Mikor kaptad a Janssent és mikor lépnél be Franciaországba? Ha 56 nap (de az is lehet, hogy 2 hónap) még nem telt el, akkor azzal jó lehetsz.
És mi van, ha letörlöd a francia appot és újratelepítés után csak a Janssent teszed csak bele? (Ha belül vagy az 56 napon vagy 2 hónapon)
Vagy ha a magyar eeszt alkalmazásba töltöd be mindhármat, akkor az jót fog mutatni, nem? És szerintem azt is elfogadják kint. Jöttek már haza páran, ők meg tudnák ezt az utóbbi kérdést válaszolni szerintem.
De megint csak azt írom, hogy valaki megerősít vagy megcáfol. Ez csak az én okoskodásom.
gabor.nemeth
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2021.12.23. 15:36
Sziasztok! Ha jól értem, akkor 2 Sinopharm + 1 Janssen az nem megfelelő ? Tous Anti Covid app szerint sem valid. Kérjek még egy negyedik Pfizer-t is ? :-o
Van valakinek ilyen kombinációval tapasztalata ?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2021.12.22. 17:06
Szia Argusz,

Ez jó kérdés. Fiamnak 2 Szputnyikra van egy Janssen, és az ő oltásait még mi sem döntöttük el, hogy a francia appba mindegyiket betegyük-e, vagy csak a Janssent. Mi január 22-én fogjuk átlépni a francia-olasz határt és átvenni a szállást/síbérletet (szeretném azt hinni, hogy ez a lényeg, utána a pályán már nem csesztetnek, vagy csak szúrópróbaszerűen), a Janssen 56. napja is január 22. Ha két hónapot számolnak, akkor január 27.

Te mikor mész januárban? Korábban, mint mi?

Várj, most gondolkozok és arra jutottam, hogy neked mindenképpen be kell a két oroszt is szkennelni, mert a Moderna (mivel kétdózisú), csak akkor lehet érvényes, ha harmadiknak mutatja, önmagában nem elég.
Én a magyar app uniós részébe tenném mindhármat és akkor az biztos jót fog mutatni, és azt ha jól tudom, elfogadják. Remélem, valaki megerősít vagy megcáfol.
Vagy van még egy lehetőség, felvenni a negyedik oltást. :-)

Hogy a francia mit mutat a két oroszra, jó kérdés. Valaki próbálta már a Tousanticovid-ba a Szputnyikot bevinni?
Előzmény: (Argusz 213540)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.12.22. 17:06
miért ne kapnál?

Vagy a magyar eszt-ben mutatod meg a modernát, vagy ahogy írtad a francia app-ban tárolva. Oda csak a Modernát szkenneld.

Persze, papíron egy Moderna kevés lesz, de mit mutat az app?

Részletek:

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/franciaorszagban-ezek-a-szabalyok-varnak-a-sielokre/
Előzmény: (Argusz 213540)
Argusz
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.12.22. 16:14
Sziasztok,
2 Szputnyikkal és egy Modernával utazok Franciaországba januárban. Eu-s covid igazolás-t ugye nem kapok.
Ha letöltöm a francia app-ot akkor oda a Szputnyik kódját is beszkenneljem, vagy csak az utolsó oltásét, a Modernáét. Ezzel beengednek a sípályára?
Köszönök minden tapasztalatot és tanácsot!
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2021.12.16. 20:14
Mitől lenne másképp?
ez nem hogy javul, de egyre rosszabb lesz
Előzmény: (Brockey 213373)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2021.12.16. 16:07
Ugye, megint nem ez fog bekövetkezni a következő hónapokban?

https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2021/12/az-omikron-miatt-becsaptak-az-ajtot-a-franciak-a-brit-vakaciozok-elott

Most elkezdték a franciák az angolokkal. Melyik nemzet készülhet fel? Ki lesz a következő? :-(
doricka
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.12.11. 15:23
Sziasztok! Friss tapasztalatunk van arra, hogy a gyakorlatban hogyan működik ez az egész. Tegnap jöttünk ki 3 völgybe síelni, 3 határon jöttünk át (Szlovénia, Olaszország, Franciaország), sehol nem kérték a Covid igazolásainkat, egyedül a Frejus alagút előtt állítottak meg és kérték el az útlevelet/személyit, de Covid igazolásra ott sem kérdeztek rá. Az első szállodában, ahol megálltunk, mi kértük, hogy csekkolják a QR kódot, de ott azt sem tudták, hogyan kell... A végleges szállásunkon 3 völgyben vették először komolyan a dolgot, itt QR kód olvasás volt, illetve itt minden étterembe QR kóddal tudunk csak bemenni. A lényeg, hogy egyikőnk 2 Szputnyik után kapott egy Pfizert, ami a hivatalos kommunikáció szerint elvileg nem OK, gyakorlatilag a franciák az AntiCovid appot használják ellenőrzésre (konzulátus honlapján olvasható ez az infó) és az zöld jelzést ad akkor, ha a 3. Pfizer QR kódját mutatjuk. Mindenhol elfogadták eddig. Az online megvett síbérlet átvételekor egyáltalán nem kértek Covid igazolást...
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.12.10. 03:21
Nem tudom mennyit segít, de az alattad lévő hozzászólás 2. linkjén lévő dokumentum 2 hónapot ír, kicsivel több, mint 56 nap.

Vagyis ez:
https://www.service-public.fr/particuliers/actualites/A15121?lang=en&utm_source=sendinblue&utm_campaign=INFOS_PASS_SANITAIRE_EN&utm_medium=email
Előzmény: (Brockey 213234)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2021.12.10. 00:51
Az utazási irodától kapott információ szerint:

'A december 15-től, majd január 15-től várható oltási igazolvány-érvényesség figyelembe vételével (frissítve: 2021.12.09):

Szabad a belépés Franciaországba 12 éves kortól Magyarországról érkezve Uniós Covid igazolással (a magyar oltási kártya nem elfogadott):

Ha megkaptad a Pfizer, Moderna vagy Astra-Zeneca második adagját 7 hónapon belül, vagy ha letelt ez az idő, akkor emlékeztető Pfizer vagy Moderna oltást kaptál és eltelt 7 nap. A maximum 7 hónapja kapott legutóbbi oltás limitje december 15-től a 65 év felettieknek, január 15-től a 18-65 közöttieknek is érvénybe fog lépni.
VAGY ha megkaptad a Janssen vakcinát több, mint 28 napja, de 56 napnál nem régebben, vagy kaptál rá emlékeztető Pfizer vagy Moderna oltást maximum 7 hónapja és eltelt 7 nap az emlékeztető óta.
VAGY ha 2 Sinopharm-ra harmadik dózisként maximum 7 hónapja megkaptál egy Pfizer vagy Moderna oltást, és eltelt 7 nap
VAGY oltás nélkül, vagy Szputnyik oltással: 24 óránál nem régebbi negatív PCR vagy antigén teszttel
VAGY Uniós átesettségi igazolással: minimum 11 napja, maximum 6 hónapja pozitív PCR teszteredményed volt. Antitest szint mérés nem ad elfogadott védettségi igazolványt Franciaországban.'

Én személy szerint fel tudnék robbanni. Június 21-én kaptam a második Pfizert (a 7 hónap pont lejár január 21-én), a harmadikra pedig Janssent kértem (ezzel kipipálva a negyedik oltást is, legalábbis akkor még úy gondoltam), amit november 26-án kaptam meg, ennek az 56. napja szintén január 21. Január 22-én lépnék be Franciaországba. Röhej. :-( Most menjek el svindliben beadatni még egy Pfizert vasárnapig? Egy vicc ez az egész. Miért esett a választás pont az 56-os számra? Mert 2x28?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.