Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lungau régió: Fanningberg, Grosseck-Speiereck

ÜZENETEK (807)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2021.02.05. 09:27
Kollégák nem mennek mert nincsenek nyitva a hütték. Azt mondják kell az amikor leülnek bandázni egy sörrel.
Előzmény: (- Marky - 211343)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2021.02.03. 21:38
Hát mi. Csak megfordul a logika. Akkor már annyian mennek Murauba, hogy megéri azt a plusz 3/4 órát elmenni Lungauig.
Előzmény: (- Marky - 211343)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2021.02.03. 19:58
De akkor kik vannak a most zárva tartó terepeken normál szezonban, ha azokig senki se megy el? :)

Durva, de síélmény szempontjából Neked ez lehet életed szezonja
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2021.02.03. 13:34
A lakosságnak kb 38 %-a síel (ebbe beletartoznak azok is, akik 1 napot, vagy 2-3 évente), ez kb 3,4 millió fő.
A nyugati nagyobb síterepek sífaluja sokszor csak párszáz vagy pár ezer fős, Lech (Arlberg) esetében ez 700 fő. Ha ennek a 700 főnek a 10 %-a (ami elég optimista feltételezés), hogy egyszerre síel, az is mindösszesen 70 főt jelent, ami egy pár pályás falusi sípályán is elveszik, egy nagyobb rendszeren pláne.
Ehhez hozzájön az, hogy a síterep közelében lakók normál esetben szezonjegyesek. Az idei bizonytalan helyzet miatt sokan nem vettek szezonbérletet, többen sítúrára váltottak. Naponta látom, hogy itt Kaprun-Maiskogelen többen mennek fel sítúrázva, mint a kabinokban ülve.

Azok a síterepek, amik kicsit is kiesnek a nagyobb várásoktól illetve/és közlekedésföldrajzilag nem olyan ideális helyen fekszenek kevesen vannak.
Az idei szezonban pl Ischgl és Obergurgl ki sem nyitott. Kelet-Tirolban a karácsonyi szünet után jó néhány síterep bezárt (St Jakob, Kals tk), itt Salzburgban Sportgastein és Weißsee az idei szezonban egy napot sem üzemelt. Kisebb terepek, mint Rauris vagy Lofer hétvégi üzemmódra álltak át.
Ugyanakkor vannak olyan helyek, ahol minden üzemel a hét összes napján, ilyen pl. Gerlitzen, amit a villachiak eltartanak.

Lungau kicsit "elzárva" fekszik, fizetősek az alagutak vagy át kell bumlizni a hágókon. A salzburgi többnyire nem jön el eddig, hanem Flachaunál legkésőbb lefordul, ill még felautózik Obertauernre. Dél felől a spittaliak inkább Goldeckre mennek. Kelet felől meg Murauig jutnak el a síelők.

Jah, és 413 síterep van Ausztriában, a belföldi turizmus képtelen eltartani ennyi terepet, különösen, hogy a szállások zárva, a bécsi egy napra nem jön el Katschbergre (sem).
Múlt héten Bischofshofenben volt dolgom, onnan elugrottam Katschbergre; összesen hatan voltunk; egy háromfős család, két másik síző és én, oké hétköznap volt és kicsit havazott, de akkor is :)

Reméljük márciusban beindul valami, mert ez így mélyrepülés a javából.
Előzmény: (cdl 211324)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2021.02.03. 10:32
Tavaly február végén pár pazar napot töltöttünk itt, akkor még nem tudtuk, hogy ez volt a szezonzáró. Az Aineck Silverjet2 alatt nem tudtunk betelni ezzel a csodálatos erdővel.
20200301-145527.jpg
20200301-150002.jpg
20200302-142001.jpg
20200302-142008.jpg
20200303-144149.jpg
20200303-144150.jpg
20200303-160506.jpg
20200303-144143.jpg
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2021.02.02. 22:27
Stani, az Osztrákok hol vannak?
Most lenne lehetőségük külföldiektől mentes, félig üres pályákon nyugodtan csúszkálni.
A hóhelyzet nagyon jó. Webkamerákon embert alig látok. Nassfeld, Murau max 10 ember egyszerre a felvételeken.
A bezást hütték miatt?
Ha nics is szálloda, autóval azért elérhetők lennének a pályák.
Ha kint lennék, összes szabi és pénz erre menne, annyira egyedülálló
a lehetőség.
(Rómában töltöttünk egy hétvégét, 2010-ben talán, amikor vulkánkitörés miatt lezárták a légtereket. Tök üres minden, a Vatikáni múzeum pénztáránál 3 ember állt kb:)
Előzmény: (Stani 211322)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2021.02.02. 19:16
Január 4-én Katschberg előtt reggel Grossecket néztük meg. St Michaelnél a Sonnenbahn kabinosnál szálltunk meg. A síterepen mindkét kabinos megy, plusz fenn egy-két ülőlift, melyekkel a pályák nagy részét elérhetjük.

A síelőket nem igen kellett kerülgetni, a legtöbb osztrák síterephez hasonlóan itt is kevesen csúsztak. Bár a honlapjuk szerint csak 20 cm-el kevesebb a hó, mint Katschbergen, a valóságban jóval meghatározóbb a különbség, Katschberg javára. Igaz a pályák nagyszerűek voltak, pályán kívül, különösen a naposabb oldalakon még elkelt volna egy adag hó.
Egy-két sziklaugrás után a Speiereck és Sonnenbahn közti hegyoldalt csúsztuk meg, majd pár falat és egy tea a 2-es pálya aljában lévő büfékocsiból és irány Katschberg. A síbuszok Katschberg és Grosseck közt óránként közlekednek, a legtöbbször üresen…

Időközben Grossecken is többször havazott, így pályán kívül is jelentősen javultak a feltételek.

Képek:
https://sielok.hu/fotoalbum/grosseck20210104/galeria/
3.JPG
5.JPG
6.JPG
banhidit
13 élménybeszámolót írt
13
9 éve tag
2019.12.13. 18:40
Gratulálok a bátor bevállalásokhoz. Mi most december 11-én jártunk ezen a pályán. -10 -1 fokban fantasztikus, sok természetes porhó, szépen kezelt pályák, jó kifáradás a végére így akár egy délelőtt végén is. :)
Előzmény: (Memu 205547)
banhidit
13 élménybeszámolót írt
13
9 éve tag
2019.12.13. 17:49
2019 december 9-11. Fanninbergen 8 km pálya, Grossecken már 30 km pálya üzemben. Fanninbergen a hatüléses buborékos felvonóval, Grossecken pedig vagy 5 felvonóval. A csákányosokat mellette nem használtuk. Fanninbergen 8-as, 11-es kék pályákon voltunk sokat 14 éves fiammal és unokatestvérével, akik bátor kezdők, és nagyon szépen sokat síeltünk kicsit havazós, szépen karbantartott pályán. Ráadásul mindkét terepen olcsóbban mehettek a gyerekek a délutános jeggyel, mint Eplényben itthon - előszezoni kedvcsináló 4000 Ft-os (12 Eurós) áron.

A szállásunk: Gästehaus Edelweiss & Holiday Home Lessach - Mariapfarr, igen közel volt megfizethető áron. Aki tud, annak javasolt a december eleji bevezető áras síelés. Elég hideg volt a jó pályákhoz, és alig vannak még fenn. Én az ainecki pályán is voltam, - mindhárom pályán első alkalommal, és mondhatom, hogy bátor kezdőkkel is vállalható mindhárom terepen néhány jó, izgalmas pálya. Átlagosan 20-40 %-uk megy már a pályáknak most.
Memu
16 élménybeszámolót írt
16
5 éve tag
2019.03.28. 09:20
Kezdő szemmel.
Én, mint örök kezdő,a bátortalan sporttársaknak üzennék.
Márc. 21.-24. voltunk Lungau régióban.
1. nap Fanninberg,
2. nap. Grossek
3. nap. Katschberg-Ainek, beszámoló ott.
Már javában tavasz van. Otthon 20 fok és itt is 14 fok körüli hőmérséklet. Még a hegyen is. Hiába olvastam az időjárás jelentésben hogy a hegyen 4-6 fok várható, ennél sokkal melegebb volt. Ami a pályákon nagyon is meglátszik.
Fanninbergen csak egy délutánt voltunk.
A beszámolók alapján választottuk ezt elsőként.
Be kell vallanom nekem nem jött be. A tavaszias időjárás miatt a túl lankás pályák már nem élvezhetőek. Ilyen volt a 14-es. Latyakos hóban botozni nem az én favoritom. Télies időben jó hóviszonyok között biztosan más érzetet nyújtott volna.
A 8-as eleje pedig rutinos kezdőknek való. Bátortalanoknak nem ajánlom. A hosszú széles és egyenes része az olvadozó hó miatt szintén nem azt adta amire számítottam. Nem mondom hogy soha többé nem jövünk vissza, de az biztos, hogy csak tökéletes téli időben.
Grossek-Speiereck
Itt a pályákat, reggelre tökéletesen rendbe teszik, éjszaka kicsit megfagy és reggelre inkább korcsolya pályára emlékeztet. Ez mondjuk 10 óra magasságára megszűnik, és a pályák kezdenek felpuhulni.Déltől pedig a tempósabb részek nagyon durván buckásak már.
Na de melyik pálya is jó egy kezdőnek?
Hát a Grosseck-i oldalon egyik sem. Felmentünk, körülnéztem és visszaültem a Grosseckbahnba és irány a parkoló. Nem mertem bevállalni az átcsúszást Speiereckre. A férjem, utánam csúszott a 3a-b és 1a combón. Az 1a már a felvonóról is roppant keskenynek tűnt. Az elmondása alapján a látottak igazak voltak. Nagyon keskeny pálya hajtűkanyarokkal. Szerintem nem kezdőbarát.
Átmentünk Spiereck-re. Ott a hegyoldalon már semmi hó nem volt.Csak a völgybe vezető pályákat ágyuzták. Hát??? Nem volt túl bíztató. De hát a remény hal meg utoljára, így irány a Sonnenbah.
Fent mindenütt hó. És szuper pályák.
A 7a a kezdők kánaánja. Nagyon jó lejtésű, és szinte semmi átmenő forgalom nincs rajta a gyorsabb pályákról. Vagyis nem tolnak hátulról az ámokfutók.
A pálya egy kb. 8-10m széles résszel kezdődik ami a fele táv után kiszélesedik a sok-sok sokszorosára. Csodás látvány ez egy kezdőnek. Lankásabb, tempósabb, kisebb és nagyobb hullámokkal, és tükör sima felületekkel. Nagyon szuper!!
Mikor itt már bemelegedtem, irány a 6a. Szuper pálya az is. Itt már számolni kell a sebességet kedvelő síelőkkel is. Ennek az aljából a 4 üléses a 4a piros pálya, utolsó harmadára visz fel. Rutinos kezdőként kellemesen teljesíthető ez a szakasz, és utána ismét a 6a-n csúszhatunk, ami igazi élményt ad. Egész nap ezen a 2 pályán csúsztam és nem tudtam megunni.
Nekem nagyon bejött ez a hely. Előbb utóbb minden pályát be szeretnék itt járni.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2019.03.13. 20:25
Ami Grosseck-Speiereck rendszert illeti, tényleg nagyon vegyes lehet a benyomás, ám összességében szerintem bőven pozitív.
A liftek nem a legmodernebbek, de a 2 kabinos és a csúcsra vivő, zárható ülős a pályák többségét kiszolgálja, így a régi nyitott, lasabb ülős lifteken nem szükséges sokat pörögni.

A rendszer legnagyobb erőssége, a völgypályák.
Jó hőmérsékleti viszonyok között a csúcsról lejövő 4/a, majd a 2-es völgybe vezető pálya kombinációval több mint 1.000 méter szintkülönbség és közel 10 km út teljesíthető miközben szinte a magashegyi környezetből a gyöngyörű fenyerdők közé ereszkedik a síelő kellően változatos vonalvezetésű pályán. A 2-es pálya problematikája a déli fekvésből ered, ezért írtam a jó hőmérsékleti viszonyokra való utalást, azaz tavaszi melegben már biztos hamar ronggyá síelhető.
Az északi fekvésű 1-es völgypálya is igazán élvezetes, de az teljesen más jellegű, mivel napsütésben a 2-es kellemes utazás, míg az 1-es sokkal zordabb jellegű lehet az árnyékosabb útvonal miatt (decemberben alacsonyabb napállás mellett tapasztaltak alapján).
A fenti "katlan" pályák között vannak szerintem nagyon élvetesek (pld-ul: 5c), de a hozzájuk kapcsolódó régi nyitott liftek elég sok időt rabolnak el.

A szentestét követően napon jártunk erre és akkor sorba állni szinte sosem kellett, a pályán sem volt tumultus, míg egy nappal később Fanningbergen már azért jóval többen voltak, de még az is bőven élvezhető volt (ott már voltak sorok, de a leghosszabb is max. 5 perces volt).

A bérletárak is - amennyiben csak a helyi terepre veszel 1 vagy 2 naposat - közel 20 %-kal olcsóbbak a nagyobb salzburgi rendszerekhez képest.

Egy "titkos tipp", még a Petersbründllift, amely tulajdonképpen egy különálló csákányos lift.
Ez a lift egy tréning pályát (kb. 800 méter hosszú) szolgál ki a település (St. Michael im Lungau) másik oldalán, a katschbergi hágóra vezető út mellett. Nagyon kedvező áron lehet itt síelni, bár a tréningek miatt alkalmazkodni szükséges, mert volt, hogy egyszerűen megkértek, várjunk még egy órát, amíg befejezik az edzést. Utána mondjuk 2 órán keresztül saját pályánk volt:) Nagyon jó, gyöngyörű fenyvesekkel körülvett egész széles lejtő, amely fokozatosan "vadul" be lefelé haladva.
DSC03495.JPG
DSC03489.JPG
DSC03525.JPG
DSC03530.JPG
DSC03538.JPG
DSC03539.JPG
DSC03544.JPG
DSC03393.JPG
DSC03387.JPG
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2019.03.13. 14:46
Ha nagy hó van akkor kell, amúgy meg nem.
Előzmény: (HM76 205373)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2019.03.13. 11:53
Sziasztok!

Fanninberg síterep parkolóba feljutni Mariapfarr-ból milyen az út, hólánc kell?
Köszi
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2019.03.03. 12:04
Ez nem egy nagy rendszer. Jól értem, azért panaszkodsz, mert van három viszonylag rövid felvonó - a két kabinos és a modern ülőlift mellett -, ami olyan libegő-féle, tehát nem a legmodernebb? Viszont nincs egy darab csákány se, és tömeg sincs, valamint nagyon hangulatos a hely (kérdezd meg Bélapót :D).
Előzmény: (CsapiDani 205170)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2019.03.03. 08:19
Érdemes lenne kiegészítened az időjárási viszonyokkal a véleményed, mert elég extrém viszonyok között jártatok ott. Normál időjárás esetén, csak a liftek sebességére igaz, amit írsz.
Nagy előnye a terepnek a tömegmentesség, ami sem Katschberg-Aineckről, sem Obertauernről nem mondható el.
Előzmény: (CsapiDani 205170)
CsapiDani
5 élménybeszámolót írt
5
9 éve tag
2019.03.02. 21:40
A két Murauban töltött nap közé beiktattunk egy Grosseckit is. 4 éve jártunk már itt, de akkor csak egy csúszásra futotta az utazás utáni érkezéskor, a többi napot Fanningbergen töltöttük. Na, de vissza a mostani eltöltött napunkhoz. Majdnem nyitásra, 9-re érkeztünk meg a kihalt Mautendorfi parkolóba. Sor nem volt, se a felvonónál, se a kasszánál. Az 5b-n csúsztunk le először, a kétüléseshez, de ez a pálya már ekkor is nagyon jeges volt és a nap folyamán folyton romlott a helyzet. A 2a pálya mellett döntöttünk bemelegítés gyanánt, de óriásit csalódtunk, a St.Michaelbe levezető pálya unalmas, olvadt, néhol jeges volt. Ezek után Mautendorfi oldalban lévő erdei pályát már csak (sajnos) az utolsó csúszásnál mertük kipróbálni. Ezután a 4a pályán kezdtünk csúszkálni, ami a legjobb pálya az egész rendszerben. Jó a lejtése, a hozzá tartozó felvonó a többihez képest gyors. A kabinosokon és ezen kívül az összes felvonó régi, de cserébe még lassú is. Az 1-es pályákon kívül délelőtt az összeset kipróbáltuk, de a legtöbb vagy rövid, vagy lapos volt. Csalódásunkat a Panorama Almban pihentük ki, amely korrekt, árait és ételeit tekintve is. Még pár csúszás délután a 4a-n, aztán mentünk le Mautendorfba. Az 1-es pálya nagyon jó, széles, van lejtése, lehet rajta menni, és a kilátás is szép. A mellette elhaladó piros szintén jó. Kár, hogy csak az utolsó csúszáskor jöttünk rá, hogy talán ez a legjobb pálya mind közül. Összességében közepes, és kicsit elmaradott síterep, aki idáig jön, az érthetően megy tovább Obertauern felé, de szerintem 1-2 napra Fanningberg is jobb választás.
carpete
21 élménybeszámolót írt
21
9 éve tag
2019.02.25. 18:45
Nekünk ez nem tűnt fel, de különösebben nem is foglalkoztat, hogy mitől jókedvűek, amíg kedvesen és illedelmesen viselkednek, illetve gyorsan kiszolgálnak :D
Előzmény: (bouquetk 205090)
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2019.02.25. 09:35
Az utobbi idoben szerintem latvanyosan megemelkedett Lungauban a sielok szama.
Szep idoben, hetvegen sajnos ez igy szokott lenni, Katschi uez.
Előzmény: (Bélapó 205084)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2019.02.25. 08:34
Az említett hüttébe mi is benéztünk. Egyöntetű véleményünk volt az, hogy a személyzet valami nagyon jó anyagot tolhatott, mert vendég nem lévén teljesen be voltak szívva.
Előzmény: (carpete 205080)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.02.25. 06:27
Vasárnap - lévén utolsó nap - Fanninberg volt a cél, terv szerint 10-től 1-ig csúszás, aztán spuri haza, de nem jutottunk fel a hegyre, Már a falu előtt elterelték a kocsikat a mezőn kialakított ideiglenes parkolóra, mondván, hogy a fenti parkoló teljesen megtelt!!!Rövid tanácskozás: A buszozás oda vissza +1 óra fent hatalmas tömeg, két-három csúszásért értelmetlen felmenni. Ez egy negatív élménybeszámoló! De legalább világosban értünk haza.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.