Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lungau régió: Fanningberg, Grosseck-Speiereck

ÜZENETEK (807)Időben csökkenő Időben csökkenő
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.11.13. 08:42
Örömmel értesítek mindenkit: ESIK A HÓ!!!!!!!!!!
Lungau összes pályája fehéredik:)
OT november 21-én kinyitja a pályák egy részét, a teljes kör november 28-tól lesz nyitva, 29-én nyit Fanningberg, Großeck és Aineck-Katschberg is.
Ha érdekel egy nagyon kedvező besízés, nézd meg ezt:
http://www.berghotel-mariapfarr.com/index2.php?p_oldal=108
Tihanyi Zsolt, Kalandbázis
172 élménybeszámolót írt
172
17 éve tag
2008.11.12. 11:06
Sziasztok síbarátok. Három év Karintiai munka után idén átteszem a székhelyemet Obertauern sírégióba. A Skischule Frau Holle-nál fogok dolgozni. Kérdésekkel nyugodtan keressetek fel.
Tihanyi Zsolt
tihanyi.zsolt@kalandbazis.hu
06304750350
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.11.11. 16:51
Magyar nyelvű síoktatás Lungau régióban, Fanningbergen! Akit érdekel, nézze meg a következőt:
http://www.berghotel-mariapfarr.com/index2.php?p_oldal=137
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.10.08. 16:25
Az akciós árak nem rosszak, de magasak utána, figyelembevéve, hogy autókázni kell a pályákhoz.
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.10.08. 14:24
November végén nyitás!
Kezdjetek el tervezgetni, mielőtt lemaradtok!

http://www.berghotel-mariapfarr.com/index2.php?p_oldal=108
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.10.03. 10:49
Mindenkinek örömmel jelentem: SZAKAD A HÓ!!!!!!!!!!
Tervezett pályanyitás Lungau régióban november 29.
Obertauern már november 20-án nyit, bár ha igy esik, akkor egy héttel korábban, ahogy tavaly is.
Webkamerákat találtok a https://www.lungo.at oldalon.
Fényesítsétek a cipőket :)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2008.10.01. 21:38
Helló!

Így van, én is ezt az infot kaptam:

"Der Ausbau auf der Seite St. Margarethen - Aineck befindet sich zurzeit noch in der Planungsphase. Einige Gespräche und Bewilligungen sind schon sehr weit, sodass es
wahrscheinlich im Winter 2010, bereits eine neue Bahn geben wird."

Üdv!
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.10.01. 14:42
Helló!
Az A1-hez a tervezett ülőliftek valószínűleg a következő szezonra lesznek csak készen, de egy kis felvonózást nagyon megér ez a pálya!
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2008.09.09. 07:29
Szia Karesz58!

Köszi! De lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, mert nem találom az oldalon a tervezett liftről szóló infot. Maga az A1 tényleg szuper, csak a hozzá tartozó csákányosok méltatlanok egy ilyen pályához. Fanningberg oldalán tök jó a virtuális felvonózás és síelés, újra "át lehet élni" az élményeket.
Üdv!
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.09.08. 18:25
http://www.aineck.at/aktuelles.htm
Itt található az info az uj A1-ről!
Megújultak a többi honlapok is, pl.
http://www.fanningberg.info

vagy a teljes régio:
http://www.lungo.at

üdv mindenkinek
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2008.09.06. 10:28
Tud már valaki valami konkrétat az A1 pálya mellé tervezett kabinosról? A honlapjukon nem találtam róla semmit.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.09.03. 22:21
Dec. közepétől már biztosan, elején többnyire. Ez mindig függ az aktuális időjárástól, tavaly pl. már akár november közepén is megnyithattak volna annyi természetes hó esett le.
De annyira melléőlőni nem lehet, mert ha esetleg kevés lenne a választék, akkor ott van Obertauern, ahol a hó születik :)
kviki
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2008.09.03. 12:39
December elején-közepén már síelhető a grosseck-i pálya?
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.03.25. 17:51
Az elmúlt 48 órában folyamatosan esett/esik a hó! Minden pályán porhósízésre alkalmas hó van,
Obertauernben közel 3 méteres a hóvastagság!
lirion
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.03.06. 12:03
Ajánlom mindenki figyelmébe, magyar panzió Grossecki pályától 1 km-re:
https://www.siszallas-ausztria.hu
Naggyon jó :)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2008.02.25. 21:48
Pénteken jöttünk meg az egy hetes lungaui síelésünkről. A szállásunk egy parasztgazdaságban volt Mariapfarr mellett, amelyhez járt naponta 3 óra ingyenes belépő a mariapfarri wellness centrumba (samsunn.at). A gyerekek nagyon élvezték (élő tehenek, ingyen friss tej minden nap, traktor vezetés).
Mivel kisgyerekekkel voltunk és kezdő felnőtt is volt velünk, a házigazdáink Fanningberget javasolták. Első nap ott voltunk. Reggel a csákányos melletti tanulópályán melegítettünk, jó széles és elég hosszú is. Délelőtt kellett 5-10 percet sorban állni a samsonjetnél, de délután már nem. A csúcsról balra induló 4-es kék pálya kellemes, szélesen indul, majd átvált egy erdei lankás síútba. A vége felé együtt jön a 3-as jelzésű pirossal, de a 4 éves fiam is megbírkózott vele, nem kell tőle megijedni. Egyébként lehet a csúcsról végig piros vagy nagyrészt fekete pályán is jönni, a felvonó mindkét oldalán. Ha jobbra szállunk ki, ugyancsak választhatunk több pálya közül, bár a kéken vannak elég komoly letörések, amik egy kezdőt elrémiszthetnek, de megéri kipróbálni, mert egy idő után együtt jön a zirbenjetről jövő kék pályával, ami rendkívül széles, kezdőknek kifejezetten ajánlható. A zirbenjetnél soha nem kellett sorban állni egy percet sem!
Második nap Katschberg. Nagy tömeg, a kék pályához tartozó 4 ülésesnél 15-20 perces sor, ezért a gyerekek inkább a gyerekpályát használták. Az ainecki oldal szerintem sokkal jobb és hosszabb pályákkal bír, mint a Katschberg, csak hát az a három csákányos!!!. Amikor átsíeltem, olyan szél volt, hogy a visszajövetelkor a 3 székest már le is állították. Aki fordított irányban használta a hegyet, az mérges lehetett. A katschbergi pirosak jók, de az A1 az igazi itt. Majd jövőre az új liftekkel. A síterep a haladóknak lehet jó választás. Hiába van 15 km kék pálya, azokat egy hegy választja el egymástól piros és fekete pályákkal, vagy 15 km országúton.
Harmadik nap Grosseck-Speiereck. Vegyes érzésekkel hagytuk ott. A fenti pályák jók, csak rövidek. Szerintem a legjobb a buborékos tetejéről levezető pirosból kékbe hajló, a két üléses aljáig síelhető pálya. A St.Michaelbe vezető piros pálya elég ramaty állapotban volt. Mivel déli kitettségű, nagyon olvadt, és kétüléses középállomásától már csak a pályán volt hó, mint egy fehér szőnyegen. Ez így nem volt az igazi. Délután lejöttünk a kabinos alatti kék erdei úton, ez nagyon könnyű utazós, de a legteteje a háromszékes völgyállomásáig az biztos, hogy nem kezdőknek való. A Direttisimat nem próbáltam, mert a családot vezettem lefelé, de jónak tűnt.
Nekünk a legjobban Fanningberg jött be, úgyhogy oda mentünk vissza az utolsó napokra, és utólag sem bántuk meg. Szerintem méltatlanul kevés szó esik róla itt is, bár lehet hogy ezért jó választás annak, aki nem csak a kilóméterek alapján választ síterepet.
Grosseck
Aineck, A1
Házigazdánk udvara
Kedvenc házam Lintschingben
Katschberg hágó a Speiereckről
Pihenés egy fanningbergi piroson
Fanningberg, Moserkopf abfahrt
Fanningberg, Liebestal
Fanningberg, Familienabfahrt
Fanningberg, Zirbenjet
Fanningberg, Liebestal
Fanningberg, hütték a Moserkopfon
Fanningberg, Schmiedabfahrt alja
Lintsching, borjak az istállóban
Speiereck, Stockerboden
Speiereckbahn középállomása
Speiereckbahn
Aineck a Speiereckről
Az Aineck lungau felől
DSCF0129.JPG
A Grosseck Fanningbergről
Fanningberg
UFO-k Mariapfarr fölött
Grosseck
Grosseck
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.02.11. 17:24
Hali!

Grosseck_Speiereck volt az aktuális hétvégi Kanyarsí továbbképzés helyszíne.

Gyönyörű napsütés mindkét napon. A haladó csoporttal bejártuk a Grossecki oldal, a Speirerecki oldal és a "katlan" összes jelölt pályáját.

Kivétel nélkül mindenki magasabb ismeretekkel jött haza, mint oda. Néhány felnőttnél különösen hatékonynak bizonyult az általában jellemző hátul maradás kijavítása.

Néhány ember kiment a gipfelbahn jobb oldalán lévő freeride terepre, de friss hó híján ez a kaland nem bizonyult maradandó élménynek.

Síelős üdvözlettel:
zsozsoka
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.02.11. 16:34
Helo
Szállást keresünk márc 6-9 ig vagy 13-16 ig
6 családnak 3 és 4 ágyas szobák vagy ami van
apartman is jó, ha tudtok valamit üzenjetek a
koronczaizsolt@t-online.hu-ra. köszönöm
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.02.07. 16:25
Ma reggelre kb. 15 cm friss hó esett Fanningon is és a Großeck-en is!:)
Obertauernben tegnap egész nap ömlött a hó! A hegyen 250 cm van, a "völgyben" 160 cm.
karesz58
146 élménybeszámolót írt
146
17 éve tag
2008.02.05. 08:38
Kedves M !
Örülök,hogy segíthetek,ha kapok egy a-mail címet tudok több képet is küldeni.A munkahelyem e-mail címe berghotel-mariapfarr@sol.at
Ma reggelre megint esett friss hó!!!
Üdv Karesz 58
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.