Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Arnoldstein
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Haus Lavendel - szobák és apartmanok félpanzióval Gerlitzen és Arnoldstein síterep közelében
ÜZENETEK (265)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.01.11. 18:16
Hóágyúzni az időjárás miatt nem lehetett, ratrakolni meg nem volt mit.
Mellesleg aki nagy sebességgel közlekedik legyen figyelmes!

Mint tudvalevő ez egy szabadtéri sport, sajnos most ezt dobta ki a gép.
Előzmény: (ferke53 166568)
ferke53
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2014.01.11. 17:55
2014 Január 04-09-ig voltunk az arnoldsteini pályán,és borzalmas volt a piros felvonó melletti terület mert az osztrákok nem fordítottak semmi figyelmet sem a hóágyúzásra, sem a rattrakolásra! Ilyen rossz még soha nem volt ez a pálya!100 méter hosszan a pálya 2/3-nál a csupasz föld volt látható! Rengeteg gyerek esett hatalmasat mert ahogy jöttek le nagy sebességgel a snowbord-jukkal nem látták a földes részt és egymás után bukott fel mindegyik!Nagyon veszélyes, nem ajánlom senkinek Arnoldsteint!
gaborkozma81
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2013.12.03. 09:03
Köszi az infókat. Jó ez az interaktív térkép. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy kezelik-e a szánkópályát vagy csak egy csapás a fák között? Valamint, hogy az ülőfelvonóval fel lehet-e vinni a szánkót?
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2013.12.03. 00:44
Attól függ, hogy van beállítva a monitorod, én is gondolkodtam, hogy sötét rózsaszínt vagy világos lilát írjak :)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2013.12.02. 22:04
Az érdekelne, hogy hol írtak kabinost. "buborék" az van a 3 ülésesen...lehet, hogy fordítási hiba? AMúgy a szánkópálya a létezeik, csak vigyázni kell vele. Egyszer egy nem síelő ismerősöm elindult rajta, de lehet, hoyg elnézett valamit és..bár a hossz kb. megvolt, csak a szomszéd faluból kellett visszasétálnia. :-)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2013.12.02. 16:39
Kabinos felvonó nincs, a háromszemélyessel kell felmenni.
Ez a lift a síterep központja, aljában vannak a boltok, fenn pedig a vendéglő.

Az előző hozzászólás 2. linkjében jól látszik a szánkópálya, bár én inkább lilának mondanám a jelzést :))
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2013.12.02. 16:31
Kabinos liftet nem látok, de a szánkópálya ott van, ezen a térképen
https://sielok.hu/images/siterkepek/arnoldstein.jpg
a citromsárga középen, és a honlapjukon az interaktív térképen, ha bekapcsolod a sport és fun-t, ott jelöli sötét rózsaszínnel.
http://ski.intermaps.com/Kaernten/skimap.asp?map=dreilaendereck&lang=de
gaborkozma81
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2013.12.02. 15:01
Sziasztok!

Több helyen olvastam, hogy van egy 8,5 km-es szánkópálya Arnoldsteinben és hogy a Dreiländer-Jet kabinos felvonóval lehet feljutni a hegyre, de egyik térképen sem találom sem a szánkópályát, sem pedig a kabinos felvonót. Légyszi tájékoztassatok, hogy hol tudok utána nézni?

Köszi!
markoka911
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.03.18. 10:20
Sziasztok!
Mi március 10.-től voltunk 6 napot. Ért bennünket eső, havazás, hóvihar, napsütés, de a pálya előtt le a kalappal mert így is tökéletes volt. Aki ide szeretne ellátogatni annak érdemes kipróbálni a "hátsóbb" pályákat is mert itt sokszor érintetlenek a pályák és nagy élvezetet nyújtanak.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2012.09.27. 11:09
Fektesse be pénzét a stabil gazdaságú Ausztriában, így gondtalanul töltheti nyári, vagy téli üdülését saját tulajdonú ingatlanjában, amely még jelentős hasznot is termel önnek.

Részletek: https://sielok.hu/rovat/ingatlan/cikk/elado-apartman-arnoldstein/
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.01.30. 10:33
Most jöttünk haza Arnoldsteinből.
A kevés hó ellenére a pályák jók, a nagy pálya teljesen végig szuper minőségben csúszható. A két fekete és a hátsó (nem hóágyúzható) piros viszont le van zárva.
Ettől függetlenül jól éreztük magunkat, a hangulat szuper volt. Nem voltak sokan, remekül lehetett gyerekkel, biztonságban hasítani.
Ismét külön köszönet a síovinak, hogy a lányom után most a fiamat is Bea pátyolgatta, tanította.
Az azért hihetetlen, hogy 100-150 km-rel arrébb meg ki sem látszanak a hóból.
A szomszédos Tarvisio és Monte Lussari is remekül síelhető.
üdv,
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.01.11. 10:35
Helló!

Van esetleg valakinek infója a weben elérhető (síterep honlapja, Bergfex..stb) infókon kívül? Pl. helyszínről saját tapasztalat?
22-én mennék csalátdostul egy hétre. Valahogy Karintia kimaradt a szórásból (szó szerint).
Előre is köszi ha valaki megosztaná amit tud.

Jóhavat!
szendre
echmea
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2011.01.27. 21:06
Én biztosan elengedtem volna a léceket és a botokat...
Előzmény: (harm 82303)
Orsi01
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2010.02.11. 18:42
Sziasztok Mindenkinek!

Tegnap reggeltől újra havazik Arnoldsteinben.
Már térdig érő hó van a pályákon :)
Ha valaki ismeri akkor a hátsó 8-as pályát nem ratrakolták le, úgyhogy kiválóan lehetett - és még mindig lehet- rajta szűzhavazni.Ha valaki a bucka sízést szereti jobban, akkor azt a hosszú piros pályán megtehette ma még, mert holnapra rendbe fogják tenni ;)
Szerintem gyorsan gyertek és foglaljuk el együtt a pályát :)
Holnap még lehet havazás de szombattól verőfényes napsütés lesz.
Orsi01
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2010.02.06. 08:44
Halihó!

Hatalmas havazás kezdődött ma éjjel Arnoldsteinben és a Gerlitzenen és még mindig tart...

A pályák nagyon jó állapotban vannak és nincs nagy tömeg :)
harm
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.01.29. 19:28
folytatás:A hátamon tömött hátizsák a két kezemben háromfelé a felszerelés az osztrák nyomja ránk a biztonsági korlátot nem törődve vele hogy a felszerelést tartó kezeimtől nem lehet lecsukni, s a lift már visz is a szakadék felé.Nem tudom én sem a korlátot igazítani,nincs mivel! Az evolúció hátránya :a lábaimmal már nem tudok fogni/a "sógor" még biztos tud/.
Lecsúsztam a liftről ,ordítottam hogy állítsa meg,de a kislányom a liftben biztonsági korlát nélkül már a védőhálón túl lengedezett.SZÖRNYŰ volt! VESZÉLYBEN VOLT A GYEREKEM ÉLETE!
A pályatulajdonos az esetről értesülve meghívta a családomat ingyenebédre -amit természetesen nem fogadtunk el.Én a biztonságot várom el!/a liftkezelőtől is!/ Másnap a szerelésünket az addig bevált módon külön lifteztették le.Az előttünk lévő két lánynak viszont a kezébe nyomták az Övékét.Csimpaszkodjanak??!
harm
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.01.29. 18:35
2010.01.26. Már a negyedik sítúránk a Dreilanderecki sípályákra. 2007-ben - az akkor 13 éves nagylányommal - itt tanultunk meg síelni. Azóta minden évben családunk egy újabb tagja szerette meg itt a havas sportot. A Dreilandereck eddig tökéletes családi síterepnek tűnt - abszolút kezdőknek a lapos bébipálya, kicsit magabiztosabbaknak, besíelőknek, lazítani 6 kék pálya különböző tájolásban, s hogy addig a tapasztaltabbak se unatkozzanak, ott a 4 km-es piros pálya -megbízható, többnyire udvarias, szolgálatkész személyzettel. Nekem - mint minden szülőnek - gyermekeim biztonsága, épsége, egészsége a legfontosabb, személyes tapasztalatom volt, hogy ez a pályarendszer biztonságos, tehát ha sítúra az úticél nem volt kérdés.
Ezt a hamis biztonságérzetet 1 perc alatt eloszlatta egy hosszúnyakú osztrák felvonókezelő!!
9 éves kezdő lánykámmal az ülőlifttel akartunk távozni a hegyről amikor a kezelő - az addigi gyakorlattól eltérően - visszanyomta kezembe a 4 lécet, 4 botot mondván vigyem.
Orsi01
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2010.01.19. 10:09
Gyere hozzánk síelni Arnoldsteinbe!

Szuper jók a hóviszonyok, minden pálya szépen karbantartott, öröm rajta síelni.

Kíváló szálláslehetőséget biztosítunk a faaki tó partján fekvő, barátságos Dorfhotel Seeleiten-ben,ahol a már évek óta megszokott finom ételekkel és szolgáltatásokkal várunk minden kedves síelni, kikapcsolódni vágyó vendéget.

Arnoldstein sípályáin szakképzett(SMSZ) magyar oktatók várják a kezdő és haladó sízőket, snowboardosokat.
A legkisebb gyerekek számára magyar nyelvű síovi van külön bébi pályával és óvoda helyiséggel.

Külön csoportot indítunk nagyobb gyerekek és felnőttek számára.

Gyere és tanulj velünk sízni, a siker garantált!

Szállás info:http://www.car-tour.hu; +36-70/455-3916;
seresgabor@cartour.hu

Oktatás: +436643624905; +436765056205
mariann2
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.01.17. 08:22
Szia!
A segítségedet szeretném kérni. 2 hét múlva megyünk Arnoldseinbe, és lenne egy teljesen kezdő, akinek elkélne egy kis oktatás.
Tudsz egy kicsit bővebb felvilágosítást adni a magyar síoktatóról? Név, elérhetőség, esetleg tel.szám?
Kösznöm: Mariann
Előzmény: (waldi 65519)
waldi
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.03.05. 09:47
Ma reggelre Arnoldsteinben 20 cm friss hó esett és még mindig esik... :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.