Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
A Páholy | Grand Chalet Mátra
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.11.25. 21:32
Nehéz megmondani, hogy érdemes-e elkezdeni az ágyúzást.
Ha marad a hideg idő, akkor jól járnak, de ha netán bejön egy melegebb hét, akkor elviheti a drágán legyártott havat.
Ráadásul inverz hőmérsékletet jósol a meteorológia, vagyis a magasban lesz melegebb, és a völgyekben lesz hidegebb.
Például Bánkútra esőt jósolnak a jövő hétre.
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2023.11.25. 21:03
Hát, most nagyon azt érzem, hogy luxus nem ágyúzni, ha szeretnének valamit..
Előzmény: (magnum56 219308)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.11.25. 14:25
Március 7-én írtam be, hogy nincs műszaki szakemberük. Kaptam is érte a fejemre.
És lám, most éppen ilyen szakembert keresnek. Műszaki "projektmenedzsert".
De szerencsére a síelő múlt nem követelmény. Még előnyként sem említik. Végül is, egy síkomplexumban minek olyan műszaki szakember, aki síelni is szokott, és tapasztalatból tudja, mire van szüksége a síelő közönségnek?
Előzmény: (Kis Kovi 218938)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2023.11.24. 20:23
Igen! Ha megnézed a webcam képet az oszlopos hóágyúkon kívül is látni hóágyút! :)
Előzmény: (Miamanó 219299)
Kepernyokep-2023-11-24-152517.png
Miamanó
10 élménybeszámolót írt
10
13 éve tag
2023.11.24. 10:28
Erősen közeleg a hideg. Vajon készül a tüzérség?
HJH
73 élménybeszámolót írt
73
1 éve tag
2023.10.23. 08:32
Ami lemaradt:
Akinél Eplény annyi mint Chopok az ne mondja már meg nekem, hogy mit hogy szeressek és hogy nem.
(Az eredeti helyzet visszaállítását kérném. Nem kéretlen tanácsokat! Főleg nem azoktól akik máshol síznek. És nem a pálya alkalmazottaitól - a kéretlen tanácsokat, kioktató jelleggel pláne nem.)
Előzmény: (HJH 218520)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2023.10.22. 16:55
Projektmenedzsert is keresnek, lehet, hogy lesznek a közeljövőben komolyabb fejlesztések?

https://www.sipark.hu/allasajanlatok
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2023.03.20. 10:46
A tegnapi zárónapon délután síeltünk egy utolsót. Szélcsend és gyenge fátyolfelhők kíséretében napsütés. Gyöngyösön 15 fok, MSZI-n csak 9. A parkolóban szép számmal voltak autók, rajtunk kívül még elég sokan jöttek kihasználni az utolsó lehetőséget egy jó kis napfényes csúszásra. A pálya ennek megfelelően a napsütötte helyeken olvadt, erősen tapadós, az árnyékban viszont elég jól síelhető volt. A nap vége felé már az ülőszékes beléptető kapujánál latyakos, az aljában az utolsó meredeken néhol hóhiányosra lekapart lett. Hó még volt bőven, ezért egész nap jókat lehetett menni, ki is használtuk zárásig.
20230319-MSZIt.jpg
20230319-MSZIfen.jpg
20230319-MSZIf.jpg
20230319-MSZIfe.jpg
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2023.03.17. 12:25
"Varázslatos alpesi hangulat"
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2023.03.14. 20:53
Kedves Rezső !
Egyetértek, én minden évben várom a február végén , és március elején beköszöntő száraz , napos tavaszias időt, amikor még szinte minden pálya használható, éjjelente kifagy, aztán a tavaszias napos időben síelhetünk, a remekül előkészített pályákon. Ráadásul ilyenkor már tömeg sem szokott lenni. Ez az anticiklonális idő febr végén vagy március elején hosszabb - rövidebb időre , de minden évben be szokott jönni. Az utóbbi két hét már ennek az időjárásnak a jegyében telt el, és idén is sikerült ezt kihasználva roppant jókat csúsznom. Mindezt többnyire kristálytiszta levegőben, Tátrára néző panoráma mellett, a szikrázó napsütésben.
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2023.03.13. 22:06
Emberek, nem a hőmérőt kell lesegetni, hanem elhinni, hogy a kamerák a valóságot mutatják, és összefüggő hóréteg van a pályákon, és ebben a tavaszi időben, bizony lehet jót síelni még Magyarországon!

Persze én is megnéztem a hőmérőt, de mindegy is, mert aki időben érkezik az még tud jót csúszni, a vastagabb hóréteg hűti magát, és délután már kásásodik a felület. Szerencsére ezt az üzemeltetők is tudják, így előrehozták a nyitást, köszönet érte!
Ma alig voltak, így sokáig jó volt a pályák felülete, a 3-ason, dél körül, már voltak lassuló részek, de a 4-es meglepően jól tartotta magát még délután is. Itt biztos számított a vastagabb hóréteg, és friss ráfújás, mert a becsatlakozásig egész jó tempót lehetett menni rajta, majd az alján, ahol a napsütötte részek vannak, majdnem pofára lehetett esni, úgy lelassult a hó. Legalább az ominózus kanyart be lehetett venni, és a beléptető kapu előtt is bőven meg lehetett állni.

Szóval nem rágódni kell itten, hanem menni csúszni, nem hiszem, hogy idén mindenki kisíelte magát, és ennyit megtehetünk, hogy támogatjuk ezt az erőfeszítést, mert ez most biztosan nem az átverésről és a profitról szól.

Én megyek 15-én ünnepelni hozzájuk, bármilyen hőmérséklet is legyen!

Üdv! Egy hóptimista Visegrádról, vigyázat, fertőző vagyok :-)
VÁrpád
265 élménybeszámolót írt
265
4 éve tag
2023.03.11. 11:40
Az osztrák pályán, 8 fok +/- 5 fok nem annyira érzékenyít mint itthon -2 +/- 5 fok ugyan annyi tűréshatárral! Ezt vagy elfogadja vagy nem teljessen mindegy! Az időjáráson változtatni mi nem tudunk ,Kárpát-medence már csak ilyen!
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2023.03.11. 10:06
Neked egesz pontosan mi a problemad? Idokepen meg tudod nezni az aktualis adatokat. Van 3 automata is:
https://mail.idokep.hu/automata/sipark_hegy
https://mail.idokep.hu/automata/sipark_volgy
https://mail.idokep.hu/automata/sipark_kuthegy

Megneztem amugy, nagyobb osztrak palyak kozul 2 honlapjat, ott is napi elorejelzes van (esetleg par oras bontasban), mint a siparken, nem az aktualis homersekleti ertekek.
Előzmény: (HJH 218520)
HJH
73 élménybeszámolót írt
73
1 éve tag
2023.03.11. 06:53
Kérdezném a másik hülyítésének lezárásaként: hol van még egy olyan pálya, ahol a honlapjukon nem található aktuális hőmérséklet?
(A hó közben el is olvadt, annyira kifagyott az éjjel. A hőmérséklet "4/0". Várnak mindenkit. Lehet menni, nyitva vannak. Jó mulatást!)
VÁrpád
265 élménybeszámolót írt
265
4 éve tag
2023.03.10. 21:00
Az eltűnt bátor kételkedő kommentjére!!!
A sípályák ahol a waxot találtuk:
-Zebegény ujvölgy
-Zebegény Fodor Lacibá magansípályája! ( gondolom nemtudtad, hogy van ilyen)
- Törökmező
- Szokolya
- Nhh
A waxot ujjpercnyi méretekben találtuk narancssárga ill ezüst szinben! Gyufás skatulyában tároltam! Régen a pálya mellett az úrinép ezzel dörzsölte be helyszínen! Amikor már nem bírta megfogni akkor eldobta, vagy elejtette! Az általunk készített pálya Zebegényben, a kerekhegyi sétaút agyagbánya fölötti öreg tölgyes,
( tele volt sárga fagyönggyel) felőli végén kezdődött( nem a gründlrét végén) a fenyves, tölgyes gyertyános háromszögében lévő öreg bükkösben! Az Ady Endre és Fenyves utca kereszteződésében volt a vége!
Az első képen a volt bükkös, jobb alsó sarokban sötétzöld tölgyes, képen felül volt fenyves, és bal , bal felső felé gyertyános! Sötétzöldtől óramutatóval megegyező irányba, a gyertyános fellé, majd a gyertyános peremén a volt fenyvesig, majd a fenyves csücskénél a ( piros padnál) egy szűk íven az egy tölgy 2- 3 gyertyán fa alatt át a fenyves úton, villanyoszlop alatt( benne papsapkabokor csipkebokor) ugrató, kicsi felszórt út, majd a bátrabbak a kétágú villanyoszlop alatt leugrattunk az Adyra, a kevésbé bátrak visszafordultak, ha volt elég lendület a fenyves útra, majd a két utca találkozásánál a sodratás!
Így elhiszed?
C62D6958-DDF0-4564-B685-93E642BD08E8.png
1EC0CDBB-AF59-4694-AC47-833A50778302.png
CBF5E3A8-D26D-4AF5-A744-A69B59FB3B32.png
0AB9519E-EAFB-4EB3-AB7F-01DBB9152729.png
3DE7BCA1-C6E2-4365-B7BD-8240B4357BDE.png
E5994B1B-CAC9-4029-8CA8-6BBE4DDBC8B4.png
A8658B4D-746E-460D-A5E2-34C142176743.png
VÁrpád
265 élménybeszámolót írt
265
4 éve tag
2023.03.10. 19:53
Azt hiszem egyre gondoltunk! ,, Ha latyakba kell, latyakba kell” Nem kezelt pályán tanultam! Erdőben amit mi avartalanítottunk cserjételenítettünk a bükkfák között! Léccel tapostuk keményre mind az öt -nyolcszáz métert! Hocpok kék fehér piros sicipőbe ,csavarozott széleskantnis vagy a nélküli léccel rugós kötéssel! Nem volt full diagonál, meg din beállítás, meg sisak sem volt, csak juharlevél formájú sísapka!
( de menő volt). Estünk akkorákat mint az ólajtó, jól kiröhögtük egymást és magunkat! Szerencsére nagyobb baj sose történt! A waxot sípályák aljában találtuk, ill gyertyaviasszal helyettesítettük! Nagymamám kgst-s vasalsójával hordtam fel! Rapidacél hasábbal huztam le, amit a helyi esztergályossal barteloltam el három kőbányaié! A popsitepsi helyett televízió plexit használtunk, meg Trabanttetőt! A siruha utcai kabát rá széldzseki, alulra cicanaci, rá kordbársony gatya! (Melegebb volt mint a farmer) A síntechnika kimerült abban, hogy csússz le ne ess el párhuzamos léc, néha belehóekézve, (amire magunk jöttünk rá , nem tudtuk, hogy így hívják)mert a pálya szűke többet nem engedett! Az alján ami a házunk előtt volt keményre fagyott hóval letaposott aszfaltút ott egy hosszat sodrattunk! Majd le a léc , és gyaloggalopp a következő csúszásért, míg ránk nem sötétedik! Tű pontosan emlékszem az egészre így becses ajándék az élettől! A világ sokat változott! A mostani ruházattal, felszereléssel, szerszámokkal gyerekjáték az egész, köszönhetem a kezdeti nehézségeknek, ami akkor nem nehézségnek, hanem szórakozásnak tűnt! Ma ha nincs kifagyva a pálya, két napos a wax, hússzal puhább a cipő, nem szférikus a lencse, nem strukturált a talp, lassabb a felvonó, vagy ne adj Isten várni kell, megy a hiszti! Fa(x) sza volt az felvonó nélkül is!
Fejes Péter
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2023.03.10. 18:34
Miértis! A jó síző minden nehézségű pályán , minden időjárási és hóviszonyok között tudja élvezni a ráváró kihívásokat. Legfeljebb alkalmazkodik az ideális sítechnikához! Már ha van különböző sízési technikája. Nem a telemarkra gondoltam . Bár a telemárkos sporttársaim is meg tudják ezt a "problémát " oldani . A Hó már csak ilyen?
Előzmény: (VÁrpád 218507)
VÁrpád
265 élménybeszámolót írt
265
4 éve tag
2023.03.10. 14:33
Ha azokhoz a pályákhoz hozzáadsz öt kötőjel nyolc fokot Kb akkor is megkapod a közeli értéket! De azoktól hidegebb vagy ugyanolyan hideg ritkán adódik! Ha latyakban kell síelni latyakban kell!
Tojboj
2 élménybeszámolót írt
2
1 éve tag
2023.03.10. 13:52
Miért kellene kitalálni.
Mivel alapból úgy állsz hozzá, hogy úgyis hazudik mindenki ezért vedd kezedbe a sorsod. Felmész az időkép honlapra, azon a hőtérképre kattintasz, ránagyítasz a Mátrára és leolvasod a pillanatnyi hőmérsékletet. Ha ráteszed a kurzort akkor még a diagrammot is le tudod olvasni ( ha le tudod).
SZÍVESEN
Előzmény: (HJH 218499)
HJH
73 élménybeszámolót írt
73
1 éve tag
2023.03.10. 06:38
6.30
Chopok: - 2 fok
Solisko: - 3 fok
Mátraszentistván: találd ki!
(Majd holnap esetleg táblázatosan megkapod a mai méréseket- ha érdekel. Minek jönnél, elég ha megvetted a jegyet.)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.