Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Parádsasvári Fakuckó - 4 fős faház dézsafürdővel a Mátrában
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
SnowGirl
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2010.01.05. 18:58
Szerdán (holnap) valaki tervez kirándulni szentpistára? mi ott leszünk :)
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2010.01.05. 10:27
Tisztelt Sípark.
Azután érdeklődnék hogy mekkora az esélye a 4-s pálya holnapi nyitásának??
Elöre is kösz.


Remélem nem követtem el helyesírási és fogalmazási hibát:))))
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2010.01.04. 20:15
Üdv! Elterveztük, hogy Szerdán megyünk éjszakai sielésre? De most olvastam a honlapon, hogy csak Péntek - Szombat este lehetséges.Mindig csak hétévégén van esti sízés vagy csak most a szezon elején és ez változhat a jövőben.

Köszönettel. Feca
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
stewie
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2010.01.04. 14:58
Bocs, hogy reagálok erre a válaszra, asszem az utolsó két mondat kicsit cinikusra sikerült! nem tudom a Sípark részéről aktuálisan ki intézi a fórumon való megjelenést,
elképzelhető, hogy új munkatársaknak a felvetett kérdés is új volt, de ez a téma már a "büfés" idők óta minden szezonban előjött!
Valószínűleg a hüttében nem mindenkire igazak a kritikák, viszont az sem nem biztos, h egy vendéglátóhelyen a "pincéren" legszerencsésebb spórolni.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.04. 06:21
Segítenétek megkeresni, hogy a sípálya mettől-meddig van nyitva.
Megfejtés Ártáblázat:
9:30-16:30-ig.
MátraiYeti
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.01.03. 23:21
Tisztelt Sípark!
Sajnos csatlakoznom kell az elöttem szólóhoz...Ma kis családommal fennjártunk a síparkban,amit szeretünk,és az üzemeltetésről személyzetről szinte csak jót mondhatok!Környező országok pályáin is sieltünk többször,és az adottságokhoz képest hibátlan.....lenne:Hóhatár hütte...Sajnos nem csak a hóhatárának hüttéje inkább minden józan határt átlépőhütte :-( A személyzetet kivétel nélkül el kellene zavarni és nem a rosszindulat,inkább 7év vendéglátói múlt mondatja velem.unott ,unszimpatikus,diletáns egyedek.Árak:egy adag sztrapiért 1200forintot elkérni túlzás!Mert ha még nagy adag és finom lenne az ember azt mondja ok.De hideg mancsos,kis adag.3dl melegvizet kaptunk+filter tea gyanánt 390forintért.később a fafülbevalós kolléga a fiamnak 2dl mért szintén 390ért???? Ne essék félreértés nem image rombolásból írom ezeket.De olyan személyzet kellene a hüttébe,aki örömmel a vendégekért,dolgozik,és nem az átverésen mókuskodik.Az árakat,és szinvonalat pedig,érdemes lenne átgondoltan mérsékelni,illetve növelni.Tisztelettel ,kivánok sok sikert,és minnél több havas napot önöknek!!!
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.01.03. 22:29
Estére 20-25 cm friss porhó borította be a tájat és a pályáinkat. Hóágyúink most is ontják magukból a havat, így a Sípark felső pályái már kiváló minőséggel működhetnek a holnapi napon! Jó hír, hogy holnap már a 4-es 1 km hosszú sípályát és a nagyliftek nyomvonalát is hóágyúzzuk. A havazásnak és a hóágyúzásnak köszönhetően szerdán napközben már 5 sípálya és 5 sílift (3930 fő/óra kapacitással) várhatja a Síparkba látogató Síbarátainkat.

Kedves Papszimaci! Igyekszünk minél udvariasabb és kedves vendéglátást kialakítani, így megköszönjük a visszajelzését a kiszolgálással kapcsolatban! Sajnos ezek a dolgok másképp nem derülnek ki, csak ha azt a vásárló jelzi felénk! Utólag is elnézését kérjük a kellemetlenségért!

Szép havas estét!
sipark-jan3-este1.jpg
sipark-jan3-este2.jpg
Papszimaci
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2010.01.03. 17:58
Ma voltunk fenn, oltári mázli volt az éjszakai hó!!!! Az erős hóeséshez képest a pálya egész jó volt, csak azt nemtudom miért nem ment az összes pálya????? Nagyon komoly meglepetést okozott a "Hóhatár" vendéglő. Inkább "Igazi Magyar Hütte" névvel illetném. Lehúzós, flegma, sutyerák személyzet, drága is, de a miénk!! Én kerülni fogom, akármikor megyek arra, óriási színvonal csökkenés a pénztár, a pálya, a liftek személyzetéhez képest. Ha belegondolok, hogy megfogtunk egy hókotró párost az M3-ason (menetidő 2és fél óra Pestről!!) plusz a bérletár, háááááááááááát, Semmering-Stuhleck picit vonzóbbnak tűnik. De ez van, jó volt, a gyerekek is élvezték! (kivéve a "Hóhatárt")
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2010.01.03. 17:56
hamár kötözködni akarunk:
"A SNOBOARD PARK HASZNÁTÁHOZ FELLELŐSSÉGVÁLLALÓ NYILATKOZAT elfogadása szükséges a balesetek elkerülése érdekében"
szval mint az, ennek logikailag nincs sok értelme. baleset nem lesz tőle kevesebb, csak max kártérítést nem követel senki :P
amúgy ezeket tényleg teljesen fölösleges szóvátenni, de ha már valaki megemlíti akkor nem hiszem hogy szükségszerű rögtön egy saintpista-fannak ugrani, hogy "na akkor majd én keresek hibát benned". szerintem az alábbi kritika is építő jellegű volt... peace
remélem mostmár kegyesebb lesz az időjárás, a jelenlegi hóhelyzetnek is már nagyon örülünk! (2hét múlva szabadulok a vizsga-fogságból és irány pista :))
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2010.01.03. 11:24
Eperke!

ha valkia iogy ira azttis lejhhget értemni, vagy úgy mint a Török Szultán a Rejtő regényben.:D Én sem vagyok helyesíró bajnok, de azért "felmászódott a macska a falra" szintű mondatokat (aki kicsit is igényes) nem ír ki. Más dolog, ahogyan a fórumra irkálunk, meg más ami egy nagy látogatottságú oldalra kerül ki.:D Ott van a Sípark szép honlapja (arra adnak?) és akkor azt látja az ember alatta, hogy nem képesek kiírni 3 sort hiba nélkül.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.03. 10:26
Eperke! Ez csak az Eplényi honlapon mindjobban burjázó "Nyomják Krahácsot" szemlélet begyürűzése /ráadásul a felhozott példa nem is igaz/.

Kár! Már kezd jó idő lenni! Kecskeméten is havazik.
Előzmény: (eperke 78201)
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2010.01.03. 10:22
Szerintem mindenki érti mit akartak leírni, és a lényeg hogy esik.
Lehet hogy a keskesonka is kecskesonka akart lenni?????:))))
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2010.01.03. 10:00
A Sípark webszemélyzetének egy kis építő észrevétel.

"Délután megérkezett a várvavárt hideg a Mátrába és újra elindíthattuk hóágyúinkat, hogy felfrissíthessük az eső és meleg által megtépázott pályáinkat. Ma este 9-kor pedig már a hó is elkezdett havazni, újra fehérré varázsolva a tájat. Jelenleg (23:30-kor) is folyamatosan hull a hó, így holnap már igazi téli hangulat vár mindenkit itt a Síparkban."

A "várva várt"-ot külön kell írni;D és a hó nem tud havazni csak esni. Vagy havazik, vagy esik a hó. Mielőtt még fejemet vennétek ilyenekre azért ügyelhetnétek, mert elég zavaró, hogy Magyarország egyik legjobb sípályájának főoldalán ilyen ökörségek csúfítják az összképet. Sok havat:D
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.01.03. 01:42
Szerintem ez a tájékoztatás így összességében korrekt. Egyébként pedig aki egy hosszab felmelegedéses, esős időszak idején megy a Síparkba annak tudnia kell, hogy nem a legjobb minőségű hó várja!

DE
nyilván nagyságrendekkel többen olvassák az
"Alpesi hangulat - Sípark Mátraszentistván"
"Havas táj - alpesi romantika"
"Kihagyhatatlan alpesi élmény itthon... "
"Hóhatár hütte"
szlogeneiteket a főoldal tetején, mint a részletes hójelentést a Hóblogban!!!

ad 1. a Mátra nem alpesi táj és nem alpesi a klímája. Nem, vagy csak ritkán lehetnek olyan hóviszonyok mint az Alpokban.
ad 2. a "hóhatár" szó ha jól tudom azt a magassági határt jelenti, amely felett természetes hó található. Sajnos a szezon nagy részében a hütte és az egész Sípark a hóhatár alatt fekszik. A pályán műhó van, a pályán kívül nincs hó. Nem havas a táj. Ebből kifolyólag nincs is alpesi romantikája.

Nincs is ezzel semmi gond, merthogy a Sípark itt van, közel van és a miénk.

De szerintem "merjetek mátraiak lenni", hogy egy klasszikust parafrazáljak. Ne támasszatok irrális elvárást magatokkal szemben és akkor kevesebb lesz az elégedetlenkedő.

Tudom, hogy most éppen havazik nálatok, havas a táj és nagyon örülök neki! Jó szezont!
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.01.03. 00:36
A sipark.hu-n a következőket írtuk ki még jóval a nyitás előtt:
Főoldal: "2010 jan. 02-án szombaton 13:00-kor ismét kinyit a Sípark - akciós jegyárakkal! Szombaton 21:00-ig lesz esti sízés! Vasárnap 9:30-tól, 16:30-ig leszünk nyitva már új hóval. Ma éjszaka havazás várható. Részletek a Hóblogban!"
hóBlog: "Kedvezményes jegyárakkal (a pálya eléggé kopott még a mai napon!) nyitunk ma, azaz szombaton 13:00-kor. A jegyárak egységesen 3000 Ft-ba kerülnek délután az esti sízéssel együtt pedig 4000 Ft-ba. Aki csak az esti sízésre érkezik annak a ma esti bérlete 3000 Ft-ba kerül. Ma még a hóágyúkat nem tudtuk elindítani ezért a pálya felső szakasza leszűkült és elé megkopott – csalódást is okozhat a megszokott jó hóminőséghez képest. Éjszaka havazás érkezik + dolgoznak a hóágyúk este 10 órától, így vasárnapra teljesen felfrissülhetnek a nyitva lévő sípályák. A sípark felső része üzemel ma két lifttel: korongos + csákányos megy. Síoktatás lesz a baby lifttel. Szombaton 21:00-ig vagyunk nyitva! Kölcsönző nyitva lesz 21:30-ig!"

Úgy gondoljuk, hogy a pályák állapota korrekt módon ki volt (és mindig ki is van) írva, sőt a sípályák menüpont alatt a pályák állapotát, a pályákra lebontva mindig ki írjuk!

Személyes véleményem az, hogy az egész nem megy ki másra kedves (rosszindulatú) beírók csak, hogy találjunk már valamit amit ilyen szinten és üzletrombolóan lehet "fikázni"! Az építő kritikát továbbra is elfogadjuk és megpróbálunk minél gyorsabban reagálni rá, de a "fikázó" és üzletromboló hozzászólásokat igenis kikérjük magunknak, és a Síparkban dolgozó alkalmazottak nevében is!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2010.01.02. 23:50
Szerintem nem ez itt a fő gond! Persze örül az ember. Csak ha azt írják, hogy 25-30 hó a pályán akkor 25-30 cm hó nem latyak. Itt most nem kötekedni akarok, de Eplényben ki volt írva, hogy kásás és igen szar bőrben van a pálya. Nem azzal van a baj, hogy ez így van a plusz 10 fokban, hanem azzal hogy rázzák a rongyot.

Én a sípark esetében többször tapasztaltam, hogy inkább a médiahangjuk nagyobb mint a valós kép.
Előzmény: (kole77 78171)
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2010.01.02. 22:49
De ugy latszik megis kiment arra a "latyakos dombra" ,mert gondolom nem volt penze ausztriaba menni!
Nem is ertem azokat az emberekeket akik kimennek es utana fikazzak a palyat,amikor mindenki tudja hogy milyenek(voltak) a korulmenyek.En azt mondom orulni kellene hogy azon a "latyakos dombon" csuszni tudunk,mert ez ITT VAN MAGYARORSZAGON!!!
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.02. 21:46
Talán ez a mai bejegyzés sehova sem való, csak a szemétkosárba:"Remélem a világon senki nem megy ki arra a 200méteres latyakos dombra, és minél kevesebb síbarát polgárt tudtok majd lehúzni!
Egyre szánalmasabb már amit műveltek!!"
Előzmény: (Mil 78144)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.01.02. 19:38
Kivételesen maradéktalanul egyet értek veled!
Előzmény: (Mil 78144)
gyulimuli2
221 élménybeszámolót írt
221
16 éve tag
2010.01.02. 19:18
Köszike a segitséget azóta már sikerült,és reagáltak is a hozzászólásomra. Egyébként le a kalappal a szentistváni és az eplényi üzemeltetők előtt az erőfeszitéseikért de még visegrádot is idesorolhatjuk és remélem a jövőben is olvashatjuk a dicsérő szavakat illetve az épitő kritikát.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.