Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
rod
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2009.12.22. 12:31
A fórum nem állt le, csak a saját oldalukról kiinduló linket rontották (véletlenül) el.

Innen minden működik:
http://sgforum.hu/forum.php3?ujsag=sipark
Előzmény: (zozimoo 77192)
cska
125 élménybeszámolót írt
125
17 éve tag
2009.12.22. 10:06
mekkora szerencse, hogy Eplény mellett lakom! :D:D:D
zozimoo
42 élménybeszámolót írt
42
14 éve tag
2009.12.22. 09:41
Kicsit olyan ez mint amikor a bánkúti fórum állt le. Annyi kritika érte őket, hogy jobbnak látták a fórum megszüntetését és persze a kritizált dolgok nem változtak!
Ami a Sípark étel/ital árait illeti... Külföldi pályákhoz, árakhoz hasonlítani irreleváns!
Megoldást az adna ha a Hüttét nem a Sípark üzemeltetné hanem reális áron kiadná bérbe. Így a bérlő "csak" a saját költségeit építené be az árakba. Természetesen kellene konkurens is mert amíg csak ez az egy van addig kényszerből ott esznek az emberek. Kíváncsi lennék ha pl. egy Amerikai Hot Dog - Hamburger árusító megjelenhetne hol kóvályogna a sor vége. Kb 1,5m2-t kéne bérelnie a Sípark területén. Szerintem oldaná a feszültséget.
csomix
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.12.21. 23:49
Lehet, hogy azért 2000ft, hogy esze ágába se jusson befizetni és bemenni.
Előzmény: (zsoci 77179)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.12.21. 23:33
Nos megkövetem a 10 EUR gőzgombócot, lehet, hogy csak 9 volt, ne vitázzunk ezen.

A pálya szélén nem tudom mit értünk, mekkora távolságot? 1-2 métert vagy többet?
Az intézkedést nézve lehet, hogy ettől többet használtak.
Láttam, hogy Kékestető Déli sípályán hogyan sodorják el a bámészkodókat szánkóval, és a kamikaze síelő,
akinek nagyobb volt az önbizalma, mint a sítudása.....
Én megértem az intézkedést, de nem mondtam azt, hogy egyet is értek vele!

Az árak láttán is csak megértő vagyok, de nem örülök ezeknek az áraknak. Nem alacsonyak ez tény.
Nem is fog össze jönni az idén a 20nap síelés.
A válság engem is érint ....
Szerencsére meg tudom oldani, hogy hétköznapon menjek, így a sorban állás örömeit nélkülözöm.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.12.21. 22:47
Krampusz!
Sajnos nem volt rá időm és módom!Egyébként ezek szerint a lavinát lehet hogy én indítottam el amikor megjegyeztem, hogy elég röhejes és példa nélküli a kétezer forintos belépő egy nagymamának aki meg szeretné nézni a sielő unokáját a pálya széléről.(Viszont aki befizeti a két rugót az graszálhat a pálya közepén is?)De ha esetleg valaki találkozott hasonlóval írja ide nyugodtan.Egyébként más vonalon most mondták ki egy jogértelmezési vita kapcsán hogy a magánerdők tulajdonosainak nincs joguk pénzt kérni az erdejükön áthaladó lovas és gyalogos turistáktól!
És ha már itt tartunk akkor azon is el lehetne gondolkozni, hogy reális-e az ötszáz forint különbség a jegy árában, amikor 360méter síelhető a teljes pályarenszerből?
Ha meg a hütte árakat hasonlítgatjuk, akkor kiszámolhatnánk azt is hogy a tea ára hogyan aránylik a besíelhető pályahoszhoz!(Ez csak vicc volt,még mielőtt valamelyik Szentistván-fun a torkomnak ugrik!)
elanzso
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2009.12.21. 22:33
Stájerország Schladming 2009 12 havi árak:
gőzgombóc - 5,5 - 7 eur
tea v. kávé 2-3 eur
sör 3-3,5 eur
forralt bor 3-5 eur
frankfurti virsli zsemlével tormával mustárral - 3,5-5 eur
frankfurti virsli sült krumplival 5-6 eur
bécsi szelet sült krumplival 7,5-12 eur

itthon behalunk a 400 Ft-os teától odakint meg zsebből fizetjük az 500-750 HUF-os teát. hát ja...mert az ott van ez meg itt igaz?

mindegy is, mert egyszerű a képlet - aki akar bemegy és vesz kaját aki nem az meg hoz magával. a síelés sajnos drága dolog, nagyon is az.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2009.12.21. 21:36
Hello mindenkinek!

Ma voltam egyet csúszni és nagyon jólesett. Kicsi is rövid is, de a miénk:) Egynek tökéletes volt. A fun parkot nagyon jól összedobták a személyzet nagyon kedves és segítő kész.

Az árakról annyit, hogy ezért a 400méterért soknak találom az 5.000 Forintot, na de másra is el lehetne költeni. Legalább jól éreztük magunkat.

EGy sör 6.00 Forint, juhturós sztrapacska 1.200.

Én sok helyen jártam már ausztriában, de 10 eurós gőzgombóccal nem találkoztam még a legdrágább helyeken sem.

Így tovább MSZI!!!
carving
18 élménybeszámolót írt
18
17 éve tag
2009.12.21. 21:17
T.Krampusz!
Most jan.2-án megyek Warth-ba.4. éve járok oda.De én nem találkoztam 10EUR-os gőzgombóccal.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.12.21. 20:42
Szeretik az osztrák pályákhoz hasonlítani Mátraszentistvánt bár ez elég nevetséges. 1100 a virsliért mert a felszerelés is drága? Milyen érv ez? Kritizálják a helyet? Fel kell függeszteni a fórumot! Nem?

Mellesleg Szlovákiában 1100-ért (kb. 4 euró ugye) kapsz a pályán egy sört, egy kávét ÉS A VIRSLIT. Kisebb helyeken esetleg némi aprót vissza.

Jártam a családdal a Síparkban, nem vágyom vissza.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.12.21. 20:24
Lehet, hogy csak átalakítás alatt van a honlapuk? A hírek a 2009.jan.27-i Síoktatók Világ Találkozójával kezdődnek.
Az viszont igaznak tűnik. hogy a vita partalanná válik, mert a szajkók, úgy sem veszik észre magukat.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.12.21. 20:22
Akkor kivételes hely lehetett mert én sehol nem talákoztam ilyen kiugróan magas árral de ezek szerint ilyen is létezik...
Előzmény: (Krampusz 77153)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.12.21. 20:16
Sajnos nem, Warth-ban láttam ilyen árat.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.12.21. 20:05
"Ja Ausztriában hanyatt vágtam magam a 10EUR-os gőzgombócon, ami fagyasztott volt"

Ez azért nagyon erős csúsztatás. 3-5 Euró között van a gombóc.
Előzmény: (Krampusz 77146)
csomix
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.12.21. 19:50
Vigyetek termoszba teát, meg szendvicset és akkor nem kell ott megvenni. Bármelyik sípályára mész drága minden ilyen, itt miért legyen olcsó? Megint előjön az ami minden évben, sose tudunk annak örülni ami van, hanem mindenben keressük a hibát, és van aki ezt forumokon szóvá is teszi. Szerintem nagyon egyszerű a dolog, ha valami nem tetszik mert drága akkor azt nem kell megvenni, ha viszont megveszed utólag már kár érte panaszkodni.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.21. 19:44
Nem értem a vitát?!

A síelő közönség határozza meg az árakat és nem a Sípark!
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.12.21. 19:44
Zsoci!

Nem tudom végig olvastad-e a hozzászólásokat. Remélem megértenéd, miért került felfüggesztésre a fórum, ha olvastad volna.
Dióhéjban ezek voltak a negatív kritikák: (némely hozzászólás hangneme.... hogy is mondjam......)
A beléptető kapu tudom szokatlan egy sípályán, de remélem szerinted sem ide valók a gyalogosok, babakocsik, szánkók. Ráadásul a pálya azon részen, ahol főleg kezdők mennek. Ha már a szánkó a pályán van az már baleseti forrás, még ha csak húzzák is. Pillanatok alatt el lehet engedni a madzagot, és a szánkó máris kamikaze életre kel. Folytassam a gondolatmenetet? Ugye nem kell.

Arról meg nem tehetünk milyen árakkal dolgozik a hütte. Végig gondolta egyáltalán a hozzászóló milyen távolságra van egy nagyker, ahonnan be lehet szerezni az alapanyagokat? Hát nem tudom melyik van közelebb: Gyöngyös vagy Pásztó? Hol lehet nagyobb választékban, jobb árakon vásárolni?
Ja Ausztriában hanyatt vágtam magam a 10EUR-os gőzgombócon, ami fagyasztott volt.

Az, hogy melyik pályát készítik el először az jól felfogott gazdasági érdek, ezt el kell fogadni!! Nem lehet pénzt, időt, hóágyú kapacitást pazarolni a legmeredekebb pályára, annak ellenére, hogy a főnöknek is ez a kedvence. Az enyém is az 1-es pálya a kedvenc.

Hogy sorba kell állni a felvonónál a nyitó napon, ezen csodálkozik valaki? Ezért ócsárolni kell a pályát?
Szerintem nem.
Gondolkodni kell: a nyitó napon ami, nagyon közel van karácsonyhoz, a síelésre kiéhezettek mennek a pályára! Ráadásul a közeli dátum azt feltételezi, hogy sokan szabadságon vannak az év hátralevő részében! Az, aki nem tudja elfogadni, hogy a Mátra nem egyenlő az Alpokkal arról nem tehetünk.

A kritikát meg lehet fogalmazni oly módon is, hogy az ne legyen sértő!
Kutas Dávid
106 élménybeszámolót írt
106
14 éve tag
2009.12.21. 19:41
Azert a 400Ft-os tea valljuk be igenis drága akármihez is hasonlítjuk. A legjobb sífelszereléeskhez is hozzá lehet jutni olcsón ha figyel az ember, és kétszer meggondolja mit cselekszik. Igen, az 1100Ft-os virsli is drága a magyar fizetésekhez, és viszonyokhoz képest.

Nem tudom te talán a Hiltonba ihattad az ásványvizet, mivel az osztrák árak egyáltalán nincsenek elszállva. Összehasonlításképp a Mölltal gleccsere a diák napijegy (ami nem mellesleg 19 éves korig érvényes) 19,50 Euro. Egy kóla sem drágább 2 Eurónál.

És akkor most hasonlítsuk össze Mátraszentistvánnal vagy bármelyik másik magyar sítereppel.

A síbérlet árakról magad is meggyőződhetsz:

http://www.gletscher.co.at/de/preise/tageskarten/

Egyébként én is azt mondom, hajrá magyar síterepek, mindent bele, ha okosan csinálják a nagy hátrányból talán kis hátrány lesz, de a 400Ft-os tea a mégnagyobb hátrány felé vezet...
üdv. dávid
Előzmény: (eperke 77138)
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.12.21. 19:07
Nem mondjátok, hogy azért nem jön be a Síparkos fórum, mert esetleg néhányan meg mertek jegyezni pár negatívumot? Az sz@r dolog ha valaki ennyire nem bírja a kritikát. Obertauern-t meg elég vicces Mátraszentistvánhoz hasonlítani.(Ja, belépőt ott sem szednek a sétálgatóktól!)Egyébként a 400Ft-os tea(amiért időnként fél órát állsz sorba) nincs túl messze az osztrák áraktól.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2009.12.21. 18:00
Hát igen.
Volt szerencsém még végigolvasni a fikázos írásokat.
Mindent reklamált a forumozó, bár azt nemigazán értem miért sokkalta a 400 ft-ot egy teáért, meg az 1100 ft-ot egy pár visrliért.
Kiváncsi lennék hogy a reklamáló mennyit költ a sí felszerelésére????
Tudomásul kell venni a sí egy költséges sport.
Ittam én már Obertauernbe 0,25-ös ásványvizet 2 euroért:)
Hajrá sípark.
Amúgy Kócos tényleg érdekes hogy pont a kérdéses írások után halt be a fórum:D
Zsóci: sajna mi még Romániátol is balkánabbra vagyunk lassan:(
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.