Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Mantara Vendégház - 6 hálószobás üdülőház a Mátraszentistván Sípark közvetlen közelében
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.01.03. 21:27
Hát azért megfontolandó 30-40000Ft egy napra 3 perc csúszásért tizenöt perc sorbanállás mellett,főleg úgy hogy a meredekebb pályák nem is működnek.Ha így dúskálnék a javakban akkor most kint nevetnék mondjuk Flachau-ban vagy Saalbach-Hinterglemm-ben.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.01.03. 21:08
Zsoci! Ezt régen komporatív előnynek illetve hátránynak hívtuk. Ha nem végletes csökkenteni lehet negatív hatását/ Ez Eplény,Mátraszentistván, Kékes,Visegrád, Szilvásvárad stb/ Kicsi, de a mienk.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.01.03. 20:53
Margeliosi!
Az irigységet szezonálisan értettem, nem erre a két hétre.Ilyenkor a határközeli terepeken nyilván ugyanaz van mint Mszentistvánon hiszen a Dunántúlról nyilván nem a Mátrába megy senki egynapos sízésre. De aztután mégiscsak van 3-4 hónap amikor ki tudtok ugrani akár egy napra is a sógorokhoz,jó körülmények közé! De én innen hová ugráljak? A Mátra 200km úttalan utakon min. 3-3.5óra és hétvégén mindig tömeg.Vagy Románia-Aranyos szintén hasonló távolság balkáni viszonyokkal(nem csak az utakon hanem a sípályákon is)
Igenis tessék engem sajnálni!!!
Ui:Azért ez tömeg sem gyenge a képen.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.01.03. 20:47
Sokan elfelejtkeznek arról, hogy természetes hó hijján, a pályák fele-negyede használható.
Ugyanez vonatkozik Szlovákiára is.
Ahol meg van hó, ott túl kék az ég és meleg a tea...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.01.03. 20:14
A sor az mindenhol sor csak az a nem mindegy,hogy az adott felvonónak mekkora a kapacitása.Kár itt bárkinek is rángatni a száját a várakozás miatt, ebben az időszakban az óriás és nagyon távoli kevésbé felkapott rendszereket kivéve mindenhol szívás.Igazából azt nem értem miét csodálkoznak ezen sokan.
margeliosi
197 élménybeszámolót írt
197
16 éve tag
2009.01.03. 19:18
zsoci! Csak,hogy ne kelljen irigykedned.Én az ország nyugati végében lakok (tényleg csak pár kilométer a határtól) ,de nekünk sem mindig "fenékig tejfel" a síélet :).Ebben a szezonban,elautóztunk a160Km-re lévő Klipitztörlre.Gyönyörű idő,110cm-es hó.Beöltözés után a hidegzuhany.10 percenként jövő szélvihar miatt egy liftet sem indítottaak el.Pár nap múlva a 85Km-re lévő Mönichkirhen.Csak a mönichkircheni oldal megy hóhiány miatt. Újabb pár nap múlva Stuhleck.Minden felvonónál több mint 20 perc sorbaállás. Nem panaszkodás ,de hidd el,nagyon jó,hogy Mátraszentistvánon is van az a síparadicsom.
DSC08506.jpg
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.01.03. 19:09
Hülyeségre ne hivatkozatok,egy pár helyen már megfordultam Ausztriában (ünnepek alatt is),de húsz percet soha nem vártam,max 3-4-et.Lehet hogy Stuhlek kivétel,de oda ugyanúgy nem mennék ünnepek alatt mint a Mátrába.
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.01.03. 18:38
Nem tudom honnan szeditek, hogy 0-5 perc a várakozási idő volt kiírva. Ma reggel 3/4 9-kor a pénztáraknál 15-20 perc várakozási idő várható táblát láttam. Egyébként 9-10 között nem volt tömeg, lehetett pörögni. Mai nap kissé balszerencsés volt az üzemeltetőknek, mert délelőtt a nagy csákányos nem ment, javították. A másik bajuk a 3-as pályán történt. A lánctalp az egyik raktrakon kissé furán állt. Mondhatni közlekedésre alkalmatlan állapotban.

A hétvége mindenhol hétvége, nemcsak Magyar síterepen, hanem az Oszták pályákon is lehet tömeg.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2009.01.03. 18:37
Robin, akármilyen nagy a pályarendszer a felvonoknál mindenhol tömeg van ünnepek alatt.
Laron, Acer14:amugymeg nemtom miért kell fikázni Mo egyik legjobb siterepét, sajna mi nem hegyvidékes ország vagyunk, elkell fogadni hogy ilyenkor mindenki elmegy sielni aki teheti és mivel kevés a pálya tömeg van. Azt hogy tömeg lesz szerintem csak a hülye meg a vak nemtudta elöre.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2009.01.03. 17:27
Acer14 és Iaron ! Ajánlom figyelmetekbe ipip mai képét (semmering-sthuleck) és hasonlitsatok,nem semmi. Én egyébként 1-én voltam sz.istvánon amikor a jónép még józanodott. Délelőtt sorbanállás 0- 1/2 perc délután 2-3 perc volt ! Millióan említették hogy az ünnepek tájékán ez van mindenhol kivéve talán a 100 km körüli pályarendszerek.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.01.03. 16:42
Sajnos ez van. innen az ország délkeleti sarkából mindennap megnéztem a webcamerákat sóvárogva néztem hogy milyen remek síidő van ,de látva a tömeget inkább itthon maradtam.(Pedig már nagyon csúsznék egyet!)Közben irigykedem azokra akik a nyugati szélen laknak.Sajnos tőlünk az első normálisan használható síterep minimum 600km.
laron
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.01.03. 14:49
na látod erről beszéltem én is! nagyon szívesen csökkentettem volna a sort én is, ha nem vertek volna át a bejáratnál az 5 perces várakozási idővel... miért nem lehet kiírni, hogy 20 perc? egyébként még az is lehet, hogy úgy is bementünk volna egykettőt csúszni, mert tényleg jó volt, de legalább nem csaptak volna be és nem lennénk (ezen) felháborodva! miért kell hazudni a pénzért??? na mind1...
Acer14
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2009.01.03. 14:44
Számomra az a megoldás marad, mint ahogy eddig tettem. Öt órakor beülök az autóba 3 baráttal, 1/2 9-re kinn vagyunk Stuhlecken vagy Prabichl-be, ott egy óriási síelés. Mindez 13000ft fejenként. Ez a borzalmas élmény a Mátrában 8000ft volt. Szerinted? Nézzék hülyének akit akarnak. Szerintem!
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2009.01.03. 13:39
ficam, ez bizony, menj külföldre, annyival is rövidebb lesz a sor legközelebb :)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2009.01.03. 13:38
jójó, lehet lehordani, nekem se tetszett a sor ami mellesleg hihetetlen mértékben megrövidítette a pályát, nem is tudtam normálisan csúszni, szerintem a megoldás a jegykiadás limitálása lenne, de nyilván ez a bevétel, miért ne. nem is tudom hogy lehetne megoldani a dolgot, mert aki messziről utazik nyilván nem örülne ha elfogyna a jegy, de szerinem megoldható lenne, és ha már limitálás nem több ezer jegynél kéne a határt meghúzni, így tulajdonképpen senki nem tud jót síelni, úgy meg legalább a társaság egyik fele tud. a pályák minősége olyan, amilyen, szerintem elég jó volt! bár lehet h csak műanyag után, de nem volt vészesen jeges, csak a rövid pálya vége meg a híd alatt levő egyenes szakasz, mikor először mentem le ott seggre is ültem, mert úgy messziről viszont nem látszott. a másik két pálya becsatlakozásánál már jó lett volna, csak sajnos addigra meg kb már fékezni kellett hogy ne rohanj bele a sorba, azt még jó lenne megoldani, h a sor máshova álljon, mert a pálya legjob minőségű része maradt így ki :( szval probléma van bőven, bár igyekezet is, és ez értékelendő, én részemről hálás vagyok hogy legalább csúszhattam kicsit, úgy hogy csak 1 délutánom volt rá, máshogy nem lett volna megvalósítható. és még1. hugomat vittem, ő most tanult, pályán most volt először, és minden felvonónál roppant segítőkészek voltak, megfogták a derekát, mentek vele pár métert, hogy biztosan álljon a deszkán, sőt mikor először lementem a nagycsákányoshoz tőlem is megkérdezték h kell e segítség, szval ez óóóóriási pozitívum tavalyhoz képest! ugyanis ezt akkor nem tapasztaltam, mikor egy másik tanulni vágyóval voltam. ennyi a "rövid" véleményem. nem terveztem kifejteni, csak mivel mindenki ezt tette...:)
ficam
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.03. 13:34
Szabadrablás, hülyének nézés : ez Magyarország...
Acer14
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2009.01.03. 12:32
Tökéletesen igazat adok mindenkinek, aki lebeszéli "sporttársait" Mátraszentistvánról! Én eddig külföldön síeltem, néhány napja viszont egy ismerősömet elvittem hogy megtanítsam síelni és megszerettessem vele ezt a csodálatos sportot. Hazáig kellett győzködnöm, hogy a síelés nem ez és nem ilyen. Sajnálom hogy a legnagyobb magyar pálya még foltokban sem hasonlít az elfogadhatóra. Bár a levegő tiszta, de ha valaki elfelejtené hogy melyik országban van, majd emlékezteti rá a bejárat előtt álldogáló kesztyű árus,"római állampolgár". Én el sem tudom képzelni hogy limitálnák a látogatók létszámát, életemben először inkább lecsatoltam, és felgyalogoltam, mert olyan hosszú volt a sor mint egy szibériai tehervonat. Nagyon rossz élmény volt, a lécem talpán keletkezett rongálódás látványa. Nem értem, ha nincs elég hó minek megnyitni, becsapni, kárt okozni ennyi embernek. Remélem ezt a sok lehangoló véleményt olvassa az üzemeltető, bár nem gondolom hogy a bevételen kívül érdekli más szempont. Elnézést amennyiben megsértettem valakit.
laron
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.01.03. 11:56
én is csak erősíteni tudom ficam leírását. 10 körül értünk oda, az volt kiírva, várakozási idő: 0-5 perc. igazából a 0-t nem is értem... ??? azt jelenti, ha kivártam a sorom akkor már csak 0 perc? na mind1. először voltunk itt így naívan azt hittük hogy hihetünk a közönség tájékoztatásában. viszont nem így történt, azthiszem jogosan érezzük, hogy becsaptak. tényleg nem mentünk volna be 5500 forintért, ha nem csapnak be... (nem kell sok logika hozzá, hogy azt gondoljam, ezzel a szervezők is tisztában lehettek). egyszóval szomorú, hogy nem fért bele ennyi tisztesség. pedig nagyon kellemes kis sielőhelynek is el tudnám képzelni és visszamentünk volna máskor... így nem hiszem, és másnak sem ajánlom. nem értem, a korrektség miért nem kifizetődő nálunk?
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2009.01.03. 11:42
A jövő héten szeretnék 3 napot síelni fent, szabadbérlettel, ha már vége a szünetnek és talán a többi pálya is megnyit. etzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
1. nem lehetne megoldani a jegy és bérletvásárlást online, vagy elővételben egyes nagyvárosokban(vagy esetleg létezik már ilyen)? nehogy aki messzirről utazik ott szembesüljön azzal, hogy megtelt a pálya és nem adnak ki több jegyet(a fórumon olvastam hogy volt ilyen).
2. ezzel kapcs. ha van szabadjegyem, akkor is megeshet hogy nem tudok sielni mert túl sokan vannak?mekkora ennek az esélye hétköznap?
3. ha jól értelmezem a szabadjegyet akár 3 egymást követő nap is felhasználhatom, ugye?
4. pestről jönnék volánnal és mennék utána egerbe megszállni, így sok cuccom lenne. van valami csomagmegörző, vagy esetleg öltöző a sielés idejére? nem szeretnék nagytáskával síelni.
most ennyi jutott eszembe, bocs ha egyértelmű dolgokat kérdeztem de most mennék elöszőr és nem vágom hogy mi arra dörgés. A válaszokat előre is köszönöm!
u.i.: én még várok egy hetet, addigra talán beágyuzzák a többi pályát, és az emberek meg visszamennek tanulni meg dolgozni.
ficam
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.03. 11:35
Ja, még valami: A "pálya" egyes szakaszai jegesek, kövesek. Jól gondolja meg mindenki, aki ide tervez. Ez egy vicc, nem egy "sípálya". Az étterem (nagyképűen: "hütte") jó.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.