Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sípark Mátraszentistván
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.11.26. 18:45
Örömmel jelentem, hogy a webkameránk üzemel!!!
webcam.jpg
Sípark Mátraszentistván
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.11.26. 15:34
Így van!

SZOMBATON NYITUNK!
Ratrakolt, hógyúzott pályákkal, két-három lifttel, Hüttével várjuk a tél szerelmeseit a mátraszentistváni Síparkban!!!

További információ, részletek a nyitásról,
a Sípark megújult honlapján: http://www.sipark.hu
webcam.jpg
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.26. 13:39
A honlapon azt írják.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.11.26. 10:56
Lehet, hogy kinyitnak a hétvégén?
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2008.11.25. 14:52
IGEN!
A Szlovákia rovatban három topic-ban megy erről a vita,úgyhogy jó lenne ha ez megmaradna Mátraszentistvánnak!
búúton
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2008.11.25. 12:38
OFFF
Persze hogy nem ide tartozott, de akkora gond most hogy pár hsz másról szólt?, egyébként egy felvetődött témára írtam. Még annyit ehhez, hogy igen, vannak magyarázatok, volt pl egy olyasmi is h kitelepítések...
OFF vége

Síelni tényleg nem tudok majd, csak deszka lesz nálam, remélem minél előbb! talán a jövő heti enyhülés sem lesz olyan komoly..
Buakaw
73 élménybeszámolót írt
73
15 éve tag
2008.11.25. 08:26
basszus:)) pedig már ki-x-eltem magam 11.-ről hogy ne dolgozzak mert azt hittem akkor lesz a szezonkezdés:) na mindegy. inkább előbb nyisson mint később. majd elintézem valahogy, hogy nyitáskor is mehessek, csak jelezzétek időben plz. hajrá Szentistván!
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2008.11.25. 07:55
Hajrá Mátraszentistván.
Sípark Mátraszentistván
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.11.25. 05:17
Na, hogy egy kis témábavágó is legyen: Leesett az első hó Mátraszentistvánon!

A tegnap kezdődött havazás közel 20 cm finom porhóval borította be a tájat. Ezáltal lehetségessé vált a korábbi szezonkezdet, de ahhoz még sok hideg és hóágyúzás kell!

Ja! Megújult a honlapunk! Sok-sok hír, új fotók és a már Hó-show-n is látott arculat! Szóval további információk, hójelentés és az első havazásról készült képek a Sípark honlapján: http://www.sipark.hu
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.24. 20:37
búúton,
nagyon érdekel amit mondasz, szívesen hallgtnálak az ilyen élményediről! (Persze ne itt a fórumon diskuráljunk.) Más forrásból is hallottam ilyen sztorikat, pl. a Székelyföldről mesélt hasonlót egy szintén szociológus (!)kollegám. Valószínűleg ő sem értette félre a helyzetet. Hiszek neked és utólag is elnézést kérek, amiért lentebb nem hittem egy sporttársnak.

Azért nem hittem, mert velem soha semmi ilyesmi nem történt, pedig sokat utazok Szlovákiában, Erdélyben és a Vajdaságban is. Soha semmi ilyesmi. A minap is Nagyváradon jártam, és pont az ellenkezőjét tapasztaltam, tudniillik, hogy a román eladók is kézzel lábbal, magyar szavakkal próbáltak velem kommunikálni.

Lehetnek magyarázatok az általad említett viselkedésre, egy ilyen magyarázat pl., hogy a Magyarországról látogatók olyan rossz benyomást alakítottak ki magukról (fennhéjzás stb.), hogy arra reagálnak így. Nem hiszem, hogy az ideológia megy a nacionalista komcsi elnyomás (önmagában) kialakíthatná ezt a magatartást. Persze én 79-es vagyok, nincs annyi élményem arról a korról.

Bocs az offolásért.
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2008.11.24. 18:42
Ennek mi köze van Mátraszentistvánhoz?!
Kéne egy jó moderátor...
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.11.24. 15:19
Hogy Te miket tudsz!
Ilyen emlékek terhe alatt, hogy tudsz sielni- Mistvánon.
búúton
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2008.11.24. 14:36
Üdv Mil, pusztán hogy világlátott magabiztosságod tovább szilárduljon megosztok veled egy apró jelenséget amit minden Szlovákiát járó honfitárs megtapasztalhatott még tizenX évvel ezelőtt is, miszerint bemehettél te magyarlakta területen bármelyik obuv-ba és akármilyen bájosan előadhattad magad magyarul a magyar eladóhölgyeknek, azok bizony egy büdös szót sem értettek abból amit mondasz!, persze miután elfordultál ők folytatták tovább a társalgást egymás között magyarul!
Szomorú hogy ilyen még most is előfordul de sajnos egyáltalán nem meglepő! a megetetett ideológia nehezen ürül..
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.11.22. 20:25
jóóó, akkor sztem kezdj el sípályát üzemeltetni, végülis ha így értesz hozzá...
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.22. 20:03
Már rég elkellett volna indítani a hóágyúkat.
kalikim
26 élménybeszámolót írt
26
18 éve tag
2008.11.18. 15:29
Úgy történt, hogy amikor beléptünk az étterembe (egyébként arról az étteremről beszélek, amely abban a dekoratív faházban van az úton túl) akkor hallottuk, hogy a pultnál álló pincérnő és a pult mögött álló lány magyarul beszélgettek. Mi odamentünk egy üres asztalhoz és leültünk, kezünkbe vettük az étlapot és elkeztük kiválasztani a vacsorát. Akkor jött oda az a bizonyos pincérnő. Még nem volt minden tiszta ezért kérdeztünk valamit valamelyik ételről magyarul, mert úgy gondoltuk, hogy azzal biztosan nem lesz problémája, (egyébként angolul, oroszul és németül is megértettük volna egymást) ha már lúd, legyen kövér. Erre szlovákul mondott valamit, aztán visszakérdezett...english. Nekünk ennél nem kellett több, feláltunk és éhesen távoztunk. :( Ennyi a sztori. Aki nem hiszi járjon utána. :)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.18. 14:55
csak érdekeltek volna a részletek. mind1. nem erőltetem.
kalikim
26 élménybeszámolót írt
26
18 éve tag
2008.11.18. 09:02
Mi értelme lenne annak, hogy össze-vissza, baromságokat írkáljak a fórumba? Így történt ahogy írtam. De hiszed vagy sem, rád bízom. :)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.11.17. 21:29
Repkednek a mínuszok.....és havazik keleten!

http://www.idokep.hu/?oldal=hoterkep
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2008.11.17. 21:05
Neharagudjatok ,hogy én is OFF-olok egy kicsit de ezt el szeretném mondani. Szeptember végén voltam Erdélyben osztálykiránduláson. Az egyik nap felmentük Párig hegység Parang nevezetű síterepére. http://www.romania-ski.info/parang.html (OFF-Piste paradicsom) Egy régi 2-es ülőssel fellifteztünk és a fenti állomáson egy ember nagyon örült nekünk is kiváloan elbeszélgetett velünk MAGYARUL.Azt hittük ,hogy magyar. Később kiderült ,hogy ő 100% Román ,de a gyerekkori játszópajtása Magyar volt. Hihetettlen volt de "jobban" tudta a magyar történelmet mint mi. Nagyon jó fej volt. Ezzel csak azt akartam mondani ,hogy nem mindegyik szlovák és nem mindegyik román "utál" minket. Pl.:Nekem is van szlovák rokonom.
Egyébként ez a mostani Szlovák-Magyar politikai szappanopera sajnos (szerintem) éreztetni fogja hatását.
Najó nem OFF-olok többet.
Hétvégn elvileg havazni ,fog. A héten meg --ok lesznek. Mikor indulnak a hóágyúk???
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.