Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Heiligenblut
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Landhotel Post **** - 50 szobás szálloda magyar személyzettel Heiligenblut központjában a felvonóval szemben
ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.19. 23:08
Ezt kifogtuk !! Ma már -13 C szakadó hóesés köddel a Scharecken!
Szóval fantasztikusan jó időnk volt, véget nem érő napsütéssel, kék éggel és csodálatos panorámával! Nem mindennapi élmény a Großglockner (Ausztria legmagasabb hegye, majd 3800 m) és még vagy 40 db 3000es árnyékában sízni!
Sok helyen síeltem már, de azt hiszem Heiligenblut személyében egy új kedvenc született.
De nézzük csak miért is:
- szép hosszú pályák
- nagy szintkülönbség: 1300-2902 m !!!
- nulla várakozási idő, nagy ritkán 1 perc !
- nincs túlzsufoltság a pályákon
- nagyszerű off piste lehetőségek,főleg friss hó esetén
- kabinosokkal és ülőfelvonóval a pályák java részét, mondhatni krémjét elérheti az ember
- maga a falu egy kis ékszerdoboz, háttérben a Großglockner tekintélyt parancsoló csúcsával.

Még ebben a nagy melegben is jót lehetett síelni, kb 13 h-ig egész jól tartották magukat a pályák, utána erősen buckásodni kezdtek, főleg a naposabb részeken. A Fallbichl, Viehbühel hegyoldalakon még délután is óriásit lehetett menni, itt terepen is jóval több hó volt, mint a síterep többi részén.
S porhó is volt, igaz nem állig érő, de volt! Persze csak a magasabb részeken, s ott is inkább az árnyékosabb hegyoldalakon, "enyhén" szélfújt (windgepackt, windpacked).
Egyetlen mínusz az éjszakai élet, a Dorfplatzon (helyi főtér, avagy HB City) lévő aprés ski bar is este 7 fele zár... DE !!! A folyó partján a Snowland mellett létezik egy diszkó! A hely elmegyeget, italárak is korrektek (mint ahogy bárhol HB-on), de a zene... az nem az enyém,persze ez ízlés kérdése.
Még a felvonókra visszatérve. A négyüléses felett üzemel egy csákányos (Hochfleiß), ami meglehetősen meredek, szűk, srégen lejt, így a csákány eléggé húz, egyszóval egy igen dolgozós lift. Helyette nyugodtan építhetnének egy duplaülésest,sokkal egyszerűbb lenne az ember dolga :) Alapjáratban nem vagyok egy "csákányosellenes" sem kező síző ,de ez azért egy dolgozós lift (1178 m hosszú és 430 szintk. !).
De a kilátás innen (is) pazar, s a pályája is korrekt!

Néhány kép:

https://sielok.hu/fotoalbum/heiligenblut-2007-marcius/galeria/

egyelőre ennyi:)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.13. 21:17
Holnap indulunk ide, a hosszú hétvége jegyében. Remélem találunk a pályán kívül némi porhavat :) Végülis még vasárnap -12 volt a Scharecken (2600 m)...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.29. 11:57
Mi egy nappal később voltunk, s ugyanilyen szép időnk volt:)
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2006.10.29. 00:12
Megpróbálok én is pár képet felrakni, ebben mindig kicsit bizonytalan vagyok
2006alpok-216.jpg
2006alpok-219.jpg
2006alpok-215.jpg
2006alpok-217.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.11. 11:24
hétvége egy részét töltöttük itt, ill. a környéken. Őszintén szólva a tengerparti 30 fok és 24 fokos tenger után nem gondoltam,hogy másnap, pontosabban két nap múlva fázni fogok...
Heiligenblutban vasárnap hajnal úgy 0 fok körül lehetett (a padon megfagytak a vízcseppek). Fenn a gleccseren már kellemesebb idő volt, különösen a gleccseren, ahol nagyon erősen tűzött a nap, már-már nyárias időt varázsolva (pöttyet le is égtem). Az árak szerintem korrektek, 0,5 l sör 2.80 euró, búzasör 3,10 , feles 2-2,50 , frankfurti 2,40 körül. Vagyis valamivel az osztrák árak alatt, a gleccsernél persze már minden drágább. A Glocknerstrassén 24 eurót kell autónként fizetni, motorosoknak ha jól emlékszem 17 eurót kóstál a belépés. A hely ilyenkor is megér egy pár napot, már csak a gleccser miatt is. Viszont eszméletlen, hogy mennyit húzodott eddig vissza a Pasterze. Amikor építették a 60-as években a gleccservasútat, akkor még az aljáig "feljött" a gleccser. Most a gleccservasút (5 euró a jegy rá) aljától egy jó 150 m-es mélységben kúszik a jégfolyam..
pár képet csatolok
jav.: pontosabban majd feltöltök
citrom
20 élménybeszámolót írt
20
18 éve tag
2006.01.16. 15:38
Üdv. nem tudja valaki hogy van-e heiligenblutban snowpark???
Oszi99
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.02.14. 22:25
Január utolsó napjától voltunk itt 1 hétig.
Nem egyértelműen tudom pozitívan értékelni. Ehhez nagy mértékben hozzájárult a szállásunk.
Pontosabban a helye. Ui. a város 1300 méteren fekszik, a szállásunk pedig a várostól mintegy 200-300 méterre feküdt horizontális értelemben. Ami a baj volt az az, hogy függölegesen is, minthogy 1700 méteren laktunk. A felvezető szerpentin (2.6km) első 3-400 métere után csak azért nem fordultam vissza új szállást keresni, mert lehetelen volt a 2 méter széles úton, melletted a 30-50 méteres mélységgel. Ami nem tűnik soknak, de lezúgni kisbusz+7 főnek épp elég.
Nem csak én voltam be*ri, a másik család is a felérkezés pillanatában arckifejezésileg a - vagy gillotine, vagy kerékbetörés itéletének bizonytalanságát tükrözte.
Maga a lakhely remek volt. 18 fő külön 1-2-3-4 ágyas szobák. 250m2 összterület. Hatalmas konyha sparhelttel(is), mosogatógéppel (is), stb.
A lejárást a 4 személyes kiskabinos felvonóhoz a HÁZ kisbuszával és kb. 65 éves sofőrjével tettük meg nap mint nap. (Lehet, hogy már jogsija nincs, de itt már rendőr nem jár - nyugtattuk magunkat)
A síterepek elég jók. Bár ezen a héten kissé ki voltak a pályák jegesedve, mivel a nagy szél lehordta a friss jan.26-i 40 centis havat is.
Ergo nagy szél volt. Bár szerintem ebben a magasságban mindig jócskán mozog. A 13-15 fokos hideg közel sem volt olyan zavaró, mint a szél. Főleg a kettő együtt.
Az 1600 méteres csákányos felvonó sem a legkívánítosabb dolog.
Kezdő pálya elszigetelten a falu másik végében volt 1 db 200m-es pályával.

Tavaly Sillianban voltunk. Kellemesebb, gyerek(és én)barát hely volt, Széles déli pályákkal, napsütéssel.

Összegezve: véleményem szerint közepes síhely, a mi esetünkben jó szálláshely katasztrófális helyen.
Viszont a napsütéses napokon gyönyörű kilátás a GG-ra (3798m), valamint a környező hegyek által 3 oldalról körülölelt falura. Nyáron is gyönyörű lehet a panoráma.
Kami
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.16. 23:18
Szia Kriszta !
Remélem jol éresztétek magatok Heiligenblutban !
Minden jot !

Üdv Kami a Heiligenbluti pék !
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2004.12.21. 09:11
Szia Drkrisz!

A hó miatt ne aggódj, sielni tudsz a pályán mivel az osztrákok ügyelnek a pályák karbantartására, ha nincs elég hó akkor beindítják a hóágyukat. A pálya alsó szakaszán december elején is műhó volt, azon is nagyon profin lehet síelni.

Mikor mi mentünk az út Budapestről Flattachig szinte végig autópályán utaztunk, a 635 km-t 7 óra alatt tettük meg. Graz mellett kifogtunk egy balesetet, a dugó nem volt hosszabb mint 30 perc. Flattachtól pedig Heiligenblut csak 48 km. Mi a Bp-Hegyeshalom-Eisenstadt-Graz-Villach útvonalat választottuk. Szerintem próbáljátok ki a Mölltal gleccsert és az Angokel pályát is. Igaz kell egy kicsit kocsikázni de megéri.

Üdv,
Tibi.
drkrisz
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2004.12.20. 15:14
Annyira tündérbogarak vagytok, hogy ily részletességgel áradoztok, hogy már meg is nyugodtam, és borzasztóan várom!
Már csak egy dolog aggaszt és az a közlekedés! Remélem, hogy szilveszter körnéykén nem lepik el az autópályákat a vendégmunkások, hiszen a karácsony mellett otthon kell dajdajozni is!

Mindenesetre megígérem, hogy ha hazajöttünk, sok-sok képet fogok felrakni nektek, hogy gyönyörködjetek!

Apropó: Miért nem esik a hó Ausztriában december eleje óta? És ha már tudjuk az okát, akkor térjünk rá arra, hogy MIKOR FOG ESNI???????
Nem vagyok egy ideges, tépelődő nőci, de ez azért sok...

Csók mindenkinek, és köszi az infókat!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2004.12.20. 09:46
2004 December 4-11 között voltam a Mölltal gleccseren. Olyan bérletem volt amely érvenyes volt egész Karintiára és OstTirol tartomanyokra. Ezért 2x átmentem Heiligenblutba síelni. Nagyon tetszett a pályarendszer. A parkolás szempontjából inkább az 1600 méteren fekvő helyet ajánlom, ha nincsenek sokan. Igaz én hétközben voltam ott és alig lézengtek kb. 100-an az egész pályán. Van egy mélygarázs valahol a faluban de én azt nem találtam meg. Onnan valószínü elég sokat kell gyalogolni a felvonóig, 1600 méterről pedig kb. 150-200 m-t. Nagyon szép időt fogtunk ki, a Grossglocknek csodálatos volt. Én igazából csak két pályán síeltem amely 9 km hosszu es 1300 m a szintkülönbség (ez a 4,5,10-es pálya). Létezik egy alagutvasut is de azt nem próbáltam. Nagyon tetszett a pályának az a része amely erdőben vezetett. Itt nem lehetett annyira száguldozni, a csúcstól induló részen (Schareck 2600m) pedig nagyon jól lehetett száguldozni. A pályák hóágyuzottak voltak azt mondták december elejétől húsvétig biztos síelhető. Nekem nagzon tetszett a hely. Főleg azért mert nem voltak annyian mint a mölltali gleccseren. Próbálok képeket feltenni a helyről.
IMG-1234-kissebb.JPG
IMG-1225.JPG
IMG-1196.JPG
IMG-1216.JPG
IMG-1237.JPG
IMG-1254.JPG
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2004.12.19. 20:06
szia drkrisz!
Mi tavaly jan.-ban voltunk Heiligenblutban es nagyon szuper volt!!! Akkor nagyon jok voltak a viszonyok. A parkolas nem annyira nehezkes csak idoben erkezzetek es akkor az ut menten par meterre a kabinostol le tudtok parkolni! Jo sielest kivanok nektek!!!!!!!!!!!
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.12.18. 20:56
Kedves drkrisz, irigyellek! Nagyon szép és jó helyre mész. Péterrel vitatkoznék, hogy tkp. a Grossglocknerre, oda ui. csak hegymászók merészkednek fel. Először a parkolásról. Mi végigmegyünk a falun a lift alsó megállójáig, ott kicuccolunk, majd egy önfeláldozó (általában a kocsi tulaja) visszaviszi az autót a parkolóházba (gratis, de ne menjetek nagyon be, s visszafelé bátran induljatok el az egyiránnyal szemben). Másik megoldás Péter által is javasolt felső megállás (hamar megtelik, elég kevés a hely). Jegyváltásnál fogjatok egy térképet, aztán irány felfelé. Ha továbbmentek a tojással, a 2600 m magas Schareken köttök ki, élvezhetitek a már említett csodálatos panorámát és jókat síelhettek. Minden pályát próbáljatok ki, menjetek "hátra", a hegy mögé is. Ott van egy kezeletlen, hóviszonyoktól függően szűzhavas vagy buckás fekete pálya, majd le a völgybe, aztán át a csákányossal. Az már egy szolíd kék pálya. Azután a középső állomástól mehettek jobbra, át a hegy gyomrában, az is nagyon klassz. Ha silver bérletet váltotok és mobilok vagytok, ne hagyjátok ki a liezeni (remélem jól írtam) és a mölltali pályákat sem. Üdvözlet és nagyon jó síelést kívánok. Myrtill
Sziebler Péter
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2004.12.18. 01:20
Hali!
A település csodálatos.
Olyan mint egy kis ékszerdoboz.
Sok poszterkép is készült róla.
A temlomba okvetlenül menjetek be. Nagyon szép.
Magyar gramafonos ismertető halgatható, némi érme bedobásával.

A liftek egész magasra, közel 3000 m-re visznek.
Lényegében fel a Großgloknerre.
Jókat lehet síelni, bár nincs tul sok lift.
A pályák jók, és hosszúak. A panoráma csodálatos.
Kevés hely tesz rajta túl.
Az alsó liftállomásnál nehézkes a parkolás.
A "Großglokner" úton érdemes felmenni a középső liftig, (tovább télen nem is lehet)ott találni parkolót.
Vagy marad az ingyenes síbusz.
Jól fogjátok érezni magatokat!
Üdv:
Péter
drkrisz
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2004.12.17. 13:47
Sziasztok!
Szilveszterkor megyünk ki, azonban még nem jártunk itt! Légyszi....Ha esetleg volt már közületek valaki, akkor legyen olyen kedves pár szót szólni magáról a településről, illetőleg a pályákról! Nagyon megköszönném,lévén, hogy a mostani para izgulássá szelidülhetne!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.