Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Sporthotel Royer - 4 csillagos hotel Schladmingban, a Planai sílift közelében
ÜZENETEK (1205)Időben csökkenő Időben csökkenő
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2006.07.05. 13:52
Itt is van egy párhuzamos Schladming fórum + még néhány tippel:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=3943
zaza100
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2006.06.03. 11:17
RIDEHOUSE NYÁRI-GLECCSER SNOWBOARD TÁBOR - Schladming, Dachstein
2006 június 16- június 25.
részletek: https://sielok.hu/ridehouse.htm#tabor
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.03.20. 18:15
Hétvégi rövid programról.Pénteken Schladming-on kezdtünk.Nekünk nem jött be,igaz egy napból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.Planai-t és Rohrmoos-t próbáltuk,de nekünk nem igazán tetszett.Mondjuk az idő sem volt valami csudás,a pályák állaga sem.Ráadásul a vonalvezetésük sem szinpatikus.Lehet hogy csak nem volt szerencsénk.Szombaton(biztos ami biztos!)irány Obertauern.Reggel -7C°, ragyogó napsütés, a pályán 5cm friss porhó.Szenzációsat síeltünk,igaz dél felé elég buckás lett de az időjárás kárpótolt.Vasárnap jött a hab(ezt még reggel nem gondoltuk!)Kipróbáltuk Flachauwinkl/Zauchensee-t.Ha ez volt a zárósíelésünk akkor soha rosszabb befejezést.Egyöntetűen arra szavaztunk(hárman voltunk)hogy talán jobb volt mint Obertauern.Itt vannak frankó hosszú pályák,és talán jobban meg is tartották a reggeli állapotukat.Öszeségében soha rosszabb hétvégét senkinek!
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.12.16. 11:33
Na most néztem a neten, hogy a Hochwurzen-i hegyen átadtak egy új hatüléses liftet a 37-es pálya mellett. RohmoorsII névre hallgat. Elvileg itt is lehetne nyomulni kezdőknek és oda kocsival is vidáman oda lehet jutni. A felső állomásánál van az általunk csak rönk Hüttének hívott csoda épület, az megér egy misét.
Sajnos mikor mi szoktunk menni (a két ünnep között) ez a pálya vagy nem működött, vagy csak műhóval ment, úgyhogy én még nem voltam rajt.
Itt a rönkhütte oldalában lehet bérelni szánkót (5€/nap) a kabinos felvonóval fel lehet nyomulni a szánkó pálya tetejére és nyomni egy 7km-es szánkó pályát. Azért Síbakancsban nem valami raj a dolog, a második kanyar után már majd leszakad a láb. És ott kanyar van bőven....
Ezt egyébként este is lehet használni, csak arra nem jó a bérlet és igen drága a dolog. Mindegy, nappal lehet csúszni, mi le szoktunk jönni 3-4 szer, olyan mintha elszánkóznánk Visegrádra az azért nem rossz. Persze nem olyan "huzzad má' öcsém" tipusú szánkózásra gondoljatok, hanem 20-40 km/h- száguldásokat a szakadék felé. Meg burulás, vészleugrás stb...
Sajnos van egy-két gyökér aki a szánkópályán sielget, úgyhogy vigyázni kell, mer ha valakit eltrafálunk szánkóval annak az fájni szokott....

Kulacs
12290006.JPG
12290010.JPG
12290013.JPG
12290022.JPG
tauernalm02.jpg
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.12.16. 11:22
Hát igen a tanulás.
Ez a síterep azért erre nem ideális. A terepviszonyok miatt nem az. A hegy felső részein vannak inkább lankás terepek, a lenti részek meredekebbek. Ugye nem csak arról van szó, hogy tud-e a kezdő lankás pályát találni és ott gyakorolni, hanem arról, hogy hogy a bánatba jut oda illetve kifáradva, tiszta havasan vizesen, fázva hogyan jut onna le.
A Planain van egy remek rész a kezdőknek, gyerekeknek a nyuszis játszó tér. Asszem még varázsszőnyeg is van. Azt úgy érheted el, hogy a kabin felső állomásán kiszálva a felvonó kijáratától egyenesen elindultok. Az abszolút kezdő menjen gyalog. Kb 800 méterre van ez a terep a 8-as pálya gyűjtő néven találod meg. Ha ide elértek, itt lehet gyakorolgatni. A gyerekenke tök jő játszótér van, csupa olyan cucc amit én még máshol nem láttam. A gáz talán csak az, hogy a pálya mellett egy húzó lift van és hát ez a kezdőket egy kicsit megszórja.
Mindegy itt Hütte is van, nem is olyan zsúfolt. A Síelés után a felvonó felső állomásától a kabin felső állomására le lehet csúszni, egy nem túl keskeny erdei úton. Ez lehet a kező "vizsga előadása". Aztán a kabinnal szépen le kell menni a parkolóba. Nagyon fontos, hogy nem sítalpon, mert délután az egy gyenge sielőnek horror.
Ha felnőtt, ill nem kiskölök a kezdő versenyző, akkor én a Höfi Expressz-t javallanám. A főúton Magyarország felé kell menni. Haus után figyelni kell a zöld táblát ami a Höfi expresszt mutatja. Egy kedves kanyargós úton fel lehet nyomulni a lift aljába. Mi még mindig le tudtunk parkolni, igaz 10 elött oda is értünk. A Höfi express lényegében két lift. A felsőhöz tartozó pálya az igazán jó a kezdőknek, szép hosszú megfelelően széles, kicsit kanyargós pálya. Egy igen jól eltalált négyülléses lift kapcsolódik hozzá, még a bejárata is lejt egy kicsit, szóval a kezdőknek tényleg jó. Ezen a pályán le kell jönni vagy 5ször és utána jól csúszika Vodka feigen, a hüttében.
Azt sajnos nem tudom, hogy van-e lejt menet a felvonóval, tehát, hogy a kocsihoz le lehet-e jutni felvonóval, de az alsó pálya is sielhető egy kezdőnek, bár jegesebb szokott lenni. Közben meg lehet csodálni a szarvasokat, meg őzeket. A rázósabb részeket ki lehet kerülni erdei utakon.

Kulacs
Krjani
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.12.13. 20:57
Sziasztok Síelők!

A Hauser-Kaibling pályáiról kérdeznék. Van-e úgymond megdöntött focipálya szerú tanulópálya mint pl. Kreischbergben a felső 400m-es pálya.

Üdvözlettel,,

Krjani
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.12.06. 20:07
No akkor "gabus" ezt megjegyzem, és előjegyzésben tartom, aztán megbeszélhetünk egy találkozást.

Köszi "domonkos" az infót a vasárnapi buliról, most már nagyobb lesz a törpénk, így mi is ott lehetünk már.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.12.05. 14:32
Szia Domonkos!

Olvastam az üzenetedet. Szerintem is a legpraktikusabb Angertal, márcsak azért is, mert itt található egy bemelegítő kék pálya első napra. Ha már jól csúszik a léc, akkor jöhetnek a többi pályák. Hofgasteinnál még az a rossz, hogy a kabinos felvonónál reggel nagyon sokat kell sorbanállni. S ha teljesen fel akarsz menni a tetjére, akkor át kell szállni. De megéri egyszer felmenni a tetejére, mindent kárpótol a látvány. Igaz olyan hatalmas szél volt fenn januárban, hogy úgy éreztem magam, mint a "Deltában".Ha nincs messze tőletek Dorfgastein, akkor azt ajánlanám. Nekem Dorfgastein pályái tetszettek a legjobban.
Amúgy Gastein, mármint a város, gyönyörű.(Vízesés, Casinók stb...)
Nem találom a Zauchensee-ről a fotókat. Nem küldenéd el nekem az e-mail címemre:
schuht@fibermail.hu
Köszike előre is!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.12.04. 21:57
Bocsesz, de ebben tudatlan vagyok. Hol van ez?
"begrüssungsabendet"!
De ha nagyon latapossátok, majd mi is a derekatokat!!!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.12.02. 16:41
Dragonnak igaza van, a Hauser Kaibling-i pályák nekem is tetszettek, de tkp-en egyikkel sem volt probléma.
Mi jan. 21-től megyünk. eredetileg 28-tól mentünk volna, de az egyik család nyávogására nagy nehezen módosítottuk, aztán egy hete kiderült, még sem jönnek. A guta kerülgetett, mert persze, hogy elfogyott a szállás 28-ra! (Ugyanis barátaim mindig ilyen könnyen teljesíthető feltételeket szabnak:pályaszállás legyen, kis uszival, szaunával, játszószobával, no és olcsó! He-he.)
egyébként a Bliem apartmanházban leszünk, amit az Intersí is árusít, de ott már a kontingensük szeptemberben elfogyott.
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2005.11.10. 20:32
sztem Hauser Kaibling a legjobb terep, kevesebben vannak és két jó hosszú ülős felvonó van ott.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.11.09. 22:01
He-he! Ez jó! Mi is a Bliemben leszünk, amit én közvetlenül foglaltam, nem utazási irodán keresztül. Ha itt lesztek, az nagyon kellemes szállás, kis uszival, szaunával, gyerekszobával, és tágas apartmanokkal.
Ha kezdők vagytok, az nem különösebben gond itt, mivel jól kezelt pályák vannak. Talán egyedül a Schladming un. "Olimpiai stadionba" érkező pályánál kell vigyázni, hogy a vége felé jobbra menjetek, mert az alsó kb. 400 méter egy kicsit meredek - de széles - fekete pálya.
A Rhormoosi részen van egy jópofa ülős, ami egy alagúton megy át .
Közlekedésileg is egész jó már, mert átadták a semmering előtt lévő alagutat, így nem kell felcsvarodni a hegyre.
Mikor mentek?
szandi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.11.09. 08:39
Tavaly márciusban voltam egy hetet. Nagyon élveztem, szinte mindennap tettünk egy "kirándulást" is egyik hegyről a másikra.
Engem Planai és Reiteralm fogott meg leginkább. Gyerekkel talán Hauser Kaibling. Nagyon jó bakancsos bulik voltak a hüttékben. És kellemes a szánkópálya is. Rohrmooson hol tudsz szállást esetleg érdekelne? Szaszi
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.11.08. 23:00
Mi is Schladming-Rhormoosba megyünk január végén. Mit szeretnél tudni? Én már síeltem Schladmingban.
Kellemes síhinta van. A Hauser Kaibling aljában ragyogó bébipályák vannak. A Planai alsó végállomása gyermekkel nem jó. Maga Schladming egy kellemes kisváros.
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.11.08. 22:31
Erősen dominál itt a topiknyitisz..:))))))))) Ilyen téma is van már :////
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2005.03.09. 18:44
Köszi. És termálvizes esti fürdőzésre van lehetőség a környéken?

kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.03.06. 11:06
Planneralmon még nem voltam, de mi Tauplitzből szoktunk átjárni. A Planai a környék legjobb terepe, mindenképpen érdemes átjárni. Ha a kezdőkre is gondoltok, akkor előszőr a fent leírt Höfiexpressz-el kezdtek, a felső pályán. Szerintem csak oda vegyetek bérletet (SkiAmade).
Kulacs
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2005.03.04. 15:33
Sziasztok! Március 15-én megyünk erre egy pár napra. Illetve a szállásunk egy kicsit távolabb lesz, inkább Planner Alm környékén. Szerintetek érdemes átjárni a Schladmingi régióba? A síjegyek egyébként a környék összes pájájára vonatkoznak, vagy csak egy-egy helyre?
Van köztünk kezdő is és tapasztalt deszkás is.
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.02.02. 14:19
A rohmoors-i pályát a kabinos felső állomásától végig kivilágítják. Itt van a szánkó pálya is melyet szintén kivilágítanak. Na azért fényárra ne kalkulálj. A szánkópályán 100 méterenként egy 100-as égő a kivilágítás. Külön jegyet kell venni ami nem éppen olcsó. Azthiszem minden este műxik.

Kulacs
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.01.26. 19:40
Esti sízéssel kapcsolatban tudtok segíteni: a VK szlalom pályát végig kivilágítják? Melyik napokon üzemel? A többnapos bérlet érvényes este is, vagy külön jegyet kell venni?
Kösz a válaszokat előre is.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.