Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Berghof Mitterberg - Sí & wellness 4/5/6 éjre!
ÜZENETEK (1205)Időben csökkenő Időben csökkenő
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2009.02.16. 00:54
Mi az idei szezonnyitó alkalmával voltunk egy hosszú hétvégét, nagyjából bejártuk a négy hegyet, mindebből legjobban a hochwurzen-i esti sízés ill. szánkózás tetszett.
Esti nyitásra ott voltunk, pálya gyönyörűen kipreparálva, egy karcolás se rajta. Az egészet a felvonó tette még érdekessebbé, a kabinok ötös csoportokban mennek, közép- ill. végállomáson rövid megállókkal. A lényeg, hogy kb 4 és fél perc volt arra, hogy a liftből kiszállva felcsatoljunk, majd leérjünk a kb 3 km hosszú, 700 m szintkülönbségű pályán, ekkor pont elértük a kabinokat (nem kellett percekig várni a következő csoportra). Egy kör így azt hiszem 13 és fél perc lehetett. Azon a pályán, ami még délután feketének tűnt a sok bucka miatt, gyakorlatilag nyílegyenesen zúgtunk lefelé. Mégis biztonságosnak tünt, mivel a pálya tükörsima volt, igazi adrenalin löketet az alsó szakaszon lévő ugratók jelentettek. Én két gyerekkel voltam, de aránylag kényelmesen le lehetett azért időre érni. Így mentünk 7-8 kört, majd felvonó zárás előtt szánkót béreltünk és felmentünk, hogy most a 7 km-es szánkópályán jöjjünk le. Ez igazi jó buli, a kezdeti meredekebb részt követően kellemesen kanyarog a pálya, igaz néha szinte koromsötétben, jó éles kanyarokat vetve. Az este hüttepartival ért véget, éjfél bőven elmúlt, mire a szállásra értünk.
A 24 eurós esti jegy valóban soknak tűnt, de ha a megtett szintkülönbséget (több mint 5000 m), vagy távot (közel 30 km) nézem, szinte többet síeltünk, mint a meglehetősen zsúfolt, délutántól buckás nappali időszak alatt. Egyszer mindenképp megéri kipróbálni, de bennem az is felmerült, nem lenne hülyeség csak esti sízésre járni, főleg ha egy jó kis társaság is a rendelkezésre áll a csúszáshoz ill. az éjszakába nyúló afterpartyhoz.
Márklár
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.02.15. 23:16
szánkó!

Egy csúszásra a jegy 13 Euró asszem, az esti bérlet 24 volt emlékeim szerint. Kicsi lankasztó volt az ár, uh mi nem is mentünk végül, pedig tuti jó. ha valaki megy meséljen
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.13. 21:22
Köszi Viri, és Kócos a válaszokat!

A szánkópálya mennyibe kerül? Egy felnőtt, meg egy 4 éves gyerkőcnek?
Köszi
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.02.13. 20:45
Cc.7 km Haus-Schladming és onnan cc. 5 km a Rohrmooson keresztül Hochwürzeig.
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.02.13. 20:44
A szánkópályáról annyit, hogy az esti szánkó partik jó bulik szoktak lenni. Haus-tól kb. 6 km, de ha mennek a felvonók át lehet csúszni. Persze szánkóval nem lehetséges. Itt meg tudod nézni http://www.ramsau.com/pdf/4-Berge-Skischaukel.pdf
Itt meg sárgával a szánkópálya látható
https://sielok.hu/images/siterkepek/hochwurzen.jpg
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.13. 20:00
-- Sziasztok,

tudtok valamit a Hochwurzen-i szánkópályáról?
Hány km-re van Hauser Kaibling-tól?

köszi
Stefi
Future
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2009.02.13. 18:43
Köszi lumumbaa..próbálkozom gyógyulni)

amúgy ha én síelek, nem kell oda vicces bábú..kész vidámpark az is)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.02.13. 14:53
Na most ilyen képek után kinek ne lenne kedve megálátogatni a schladming-i pályákat...! Bármerre csúszol, vicces bábukba botlasz. Olyan ez, mint egy vidámpark???
Future, továbbra is jobbulást! :-)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.02.12. 20:30
Igérem, ez lesz az utolsó és abbahagyom. Ez a kép pedig azt mutatta, hogy óvatosan csússzunk, nehogy egy buckában landoljunk. Murisak voltak a bábuk a kiszanált sílécekkel.
Üdv mindenkinek és jó sízést. Nekünk azért bejött Schladming.
Masolat---P1000337.JPG
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.02.12. 20:13
Az emberke azt mutatta, hogy mit ne csináljunk a hóba, hiszen erre ott vannak a jó meleg hütték a vécékkel.
A következő kép: a bábu a szánon arról tájékoztatott, hogy hogy jár az, aki nem figyel eléggé és eszetlenül síel. Vagyis "tepsiben" hozzák le.
Masolat---P1000335.JPG
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.02.12. 18:09
Ez nem ugyan azaz ember!
Lehet,hogy egy cselekvésösztönző vagy elriasztó ember?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.02.12. 18:02
Hogy kell ide képet feltenni?
A pisilős bácsiról nekem is van fotóm (január 24-én készült). Ekkor még nem volt éhes, nem evett, és a hólapát helyett egy tábla volt letűzve.
planai.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.02.12. 17:53
A kezében egy dobozos sör lehet?
Ha meg akarod tudni, mi az igazság, leselkedni kell!
De leselkedni nem illik, hátha a dolgát végzi.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.02.12. 17:28
Az a tábla, az bizony egy hólapát!!!
Future
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2009.02.12. 15:31
fene a gusztusát...egyik kezében kaja..a másikban... hááát ami szép, az szép..végétére is mindkettő létszükséglet)
A hóval semmi baj nem volt..itthon talált meg egy hüle vírus, ami aztán úgy döntött, hogy "továbbszövődik"..khmm ..lehet, hogy mégsem lábon kellett volna vívni vele? Amint kigyógyulok mennék havazni)..valaki?
jó havat, jó egészséget mindenkinek
TG
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.02.12. 14:44
A bácsi a dolgát végzi. Kezében egy félig rágott szendviccsel... Ez egyétrelmű. Csak azt nem értem, hogy a táblát ki tette oda???
Future, jobbulást! Hideg volt a hó???
Future
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2009.02.11. 23:51
khmmm.. már csak egyet áruljatok el....mi a csudáért locsol az a szerencsétlen bácsi télnek évadján, és ott??? mert ugye kori pályát nem csinálhat ("csupán" azért, mert a meredek rész felé "locsol")
netán aktív "zöld" aki a fákat locsolja?? avagy a pálya oldalát egyengeti vízzel??
Na most itt ülök,talpig tüdőgyulladásban, irígykedve és értetlenül....könyörgöööööm.. valakiiii:-)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.02.11. 19:25
Nem szeretném tovább bonyolítani: Schladmingba utazunk, de Planaion síelünk, de minden más, egyéni megoldás jó.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.02.11. 18:47
Rendben, eddig értettem. De hogyan vonatkozik mindez Schladmingra? Vannak elképzeléseim. 1: Messziről úgy látszik, Schladming jó hely, miközben nem is az, csupán divatos. 2: A Planai messziről úgy látszik, mint ha egész Schladming lenne, pedig nem is az, csupán egy hegy a sok schladmingi közül 3: A bácsi messziről úgy látszik, mint ha pisilne, pedig csak locsol. Más ötlet nincs. De hogyan jönnek mindehhez a helyi elnevezések, illetve a helyiek véleménye? Jó kis feladványt faragtál itt nekünk :)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.02.11. 18:21
Nekem egy erdélyi ember magyarázta el a távolság és a jelen kapcsolatát. Az idézetet is Töle hallottam, egy kicsit átalakítottam/ Eredetileg úgy szólt: hogy ha egy hegycsúcson háttal állunk egymásnak, mást látunk./.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.