Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kezdő vagyok, első lépések....???

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.10.10. 12:21
Érdekes...
Ha még nem síeltél, hogy vagy kezdő síelő?
Előzmény: (Csabi61 121628)
Csabi61
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2011.10.10. 12:12
Télen végre szeretnék megtanulni síelni. Tudnátok ajánlani egy jó helyet akár belföldön, akár külföldön? Eddig csak a tv-ben szoktam nézni téli helyeket. Szerencsére a digitv-nél rengeteg csatornán mutatnak szép. havas tájakat. (1000 hely, amelyet látni kell)
itsme1
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.09.18. 12:14
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem a sok pályát bejárt síelőkhöz. Keresek egy olyan helyet a "gyenge haladó" családomnak, ahol nagyon hosszú és széles kék pályát találok. Lehetőleg Olaszországban, (esetleg Ausztriában).
Ha valaki tud ilyet és még pályaszállást is tudna ajánlani nagyon megköszönném.
Gábor
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.04.06. 10:41
Szia! Szemelyes tapasztalatok alapjan en ha kezdo lennek nem a Mohltal-t es Tux-ot valasztanam. Szerintem total kezdonek talan Kaprun a legjobb, ott nagyon kellemes kek palyak vannak. Stubaira is el lehet menni, de +250km es total kezdokent ugysem tudod kielvezni, hogy tobb kek palya van.
brigantin
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.04.05. 19:41
Köszönöm a jótanácsokat,sokat segített.
Opty
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2005.03.31. 10:27
Brig.
Látom több topicban is próbálkozol. Azt javaslom én is, OLVASS!!! a Weblapon.


Gleccsersí
az év nagy részében sízhető sípályák 1000 km-en belül


Ramsau - Dachstein
Ausztria / Steiermark
Budapesttől 550 km
Tszfm.: 2264 - 2700 m
Liftek száma: 5
Sípálya: 4 km
Síelhető: egész évben
Webcím: ramsau.com
Mölltal - Flattach
Ausztria / Karintia
Budapesttől 570 km
Tszfm.: 2200 - 3122 m
Liftek száma: 9
Sípálya: 50 km
Síelhető: az év nagy részében
>> Bővebb info

Kaprun - Kitzsteinhorn
Ausztria / Salzburg tartomány
Tszfm.: 911 - 3029 m
Budapesttől 620 km
Liftek száma: 17
Sípálya: 40 km
Síelhető: egész évben
>> Bővebb info
Hintertux - Zillertal
Ausztria / Tirol
Tszfm: 1500 - 3250 m
Budapesttől 700 km
Liftek száma: 21
Sípálya: 89 km
Síelhető: egész évben
>> Bővebb info

Ötztal - Sölden
Ausztria / Tirol
Tszfm.: 1350 - 3255 m
Budapesttől 812 km
Liftek száma: 34
Sípálya: 141 km
Síelhető: egész évben
>> Bővebb info
Pitztal - Riffl See
Ausztria / Tirol
Tszfm.: 1740 - 3440 m
Budapesttől 820 km
Liftek száma: 7
Sípálya: 22 km
Síelhető: június közepéig
Webcím: pitztaler-gletscher.at

Kaunertal
Ausztria / Tirol
Tszfm.: 2150 - 3200 m
Budapesttől 820 km
Liftek száma: 8
Sípálya: 36 km
Síelhető: június végéig
>> Bővebb info
Stubai gleccser
Ausztria / Tirol
Tszfm.: 1750 - 3200 m
Budapesttől 741 km
Liftek száma: 21
Sípálya: 110 km
Síelhető: egész évben
>> Bővebb info
Schnalstal
Olaszország / Val Senales
Tszfm.: 2000 - 3200 m
Budapesttől 880 km
Liftek száma: 12
Sípálya: kb. 40 km
Síelhető: egész évben
Webcím: schnalstal.com
Tonale, Presena
Olaszország
Tszfm.: 1500-3250 m
Budapesttől 700 km
Liftek száma: 21
Pályák hossza: 89 km
Síelhető: júniusig
Webcím: adamelloski.com
Stelvio Gleccser
Olaszország / Bormio sírégió
Tszfm.: 2760 - 3450 m
Budapesttől 1000 km
Liftek száma: 10
Sípálya: 20 km
Síelhető: egész nyáron!
>> Bővebb info Zugspitze
Németország
Tszfm.: 2000-2964 m
Budapesttől 800 km
Liftek száma: 13
Pályák hossza: 22 km
Síelhető: május közepéig
>> Bővebb info

Kapcsolódó oldal:
Glecsersípályák Svájcban
A világ síterepei

Hírek, információk a síoktatásról
Új képzési rendszer a hazai síoktatóképzésben
2004. szeptemberétől új képzési rendszer lépett életbe a hazai síoktatóképzésben. Az új rendszerben három síoktatói fokozat van, ezeket csillagokkal (hópelyhekkel) jelölik. >> Tovább
Síoktatók hirdetései
A 2004/2005-ös szezonra elindítunk egy új rovatot, ahol síoktatók számára képes bemutatkozási lehetőséget, a síelni tanulók számára pedig a síoktató kiválasztásának lehetőségét szeretnénk megadni. Ehhez várjuk a bemutatkozni vágyó síoktatók jelentkezését e-mailben.
>> Tovább a készülőben lévő rovat nyitólapjához

Ki lehet síoktató?
Síoktatói tevékenységet elvileg csak olyan személy végezhet, akinek van állami síoktatói végzettsége. Ez a végzettség a hivatalos, 33 8962 01 OKJ azonosítójú sportoktatói képzéshez tartozik. Ennek megfelelően ez egy államilag elismert szakma. >> Tovább az Ozsváth Miklóssal (SMSZ) készített interjúhoz

Hogyan válasszunk síoktatót?
A sísport rengeteg üzleti lehetőséget rejt. Gyorsan fejlődő sportág, igaz, de nem árt, ha tudod: sok külföldi síískola verseng a saját tematikája favorizálásáért, hiszen egy új, többet és gyorsabb tanulást ígérő tematika rengeteg embert vonz maga köré. További nehézséget jelent az oktató kiválasztása. Ha a kiszemelt illető jól síel, ez még egyáltalán nem garancia, hogy át is tudja adni a tudását. >>Tovább

A síoktatás gazdaságossági megfontolásai
Mivel sok anyagi természetű kérdést kapok az oktatásról, célszerűnek látom a "piszkos anyagiak" szempontjait összeszedegetni és áttekinteni az oktatásra költött pénz takarékoskodási lehetőségeit: mikor, milyen személyt érdemes szerződtetni, s a vele való együttműködésnek milyen takarékossági lehetőségei jöhetnek szóba?
>> Tovább

A síoktató felelőssége
Fejér Gyuri cikke azt a kérdéskört járja körbe, milyen mértékben felelős a síoktató a várva várt tanulási eredmény elmaradásáért, vagy egy esetleges jelentős hátrányt okozó balesetért, illetve az oktatásra befizetett tanulók ilyen esetben milyen kártérítést követelhetnek. >> Tovább

Tévhitek, félrevezető szlogenek a síoktatásban
Nem lehetséges néhány nap, vagy néhány hét alatt olyan szinten megtanulni síelni, ahogyan az ember szeretné. Sokkal könnyebb azonban megtanulni síelni, ha szakember mondja és mutatja, hogy mit kell tenni.
>> Tovább

2003. január 18-25. között a svájci Crans Montanaban rendezték az INTERSKI kongresszust, melyen Magyarország is részt vett küldöttséggel és demo csapattal. >>Tovább a beszámolóhoz







Kapcsolódó oldalak
Síoktatók hirdetései
Hazai síiskolák címei
Olasz síiskola Vida Gáborral - videokazettán


Most már Rajtad áll a sor, de ha úgy gondolod akkor én választok, megszervezem magamnak és te állod!
brigantin
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.03.30. 18:29
Feltett szándékom,hogy nem várok decemberig Köszönöm a jótanácsot.Közben nézelődtem, az biztos,hogy Ausztriában pályát lehet találni,a magyar oktató a leg megfelelőbb lenne,de kétségeim vannak,hogy az megoldható?Vagy tévedek?
Eje
101 élménybeszámolót írt
101
19 éve tag
2005.03.30. 17:09
Brigantin!
Ha tényleg komoly a szándékod, akkor itt a fórumon belül találhatsz infókat. Én nem szeretném magamat ismételni, a web lap témáit nézd át, vagy a fórumon a hasonló témaköröket, síelés nyáron, vagy a Schnalstal gleccser stb. Nem akarlak befolyásolni a döntésedben, de Én mindenképpen olyan helyet keresnék ahol szinte egész évben lehet síelni, van oktatás és az sem lenne baj ha Magyar lenne az oktató és Európában van tehát 10-16 óra alatt elérhető (autóval, vagy fapados repülővel Ausztria, Francia vagy Észak-Olasz).
brigantin
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.03.30. 14:15
Szervusztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Időm és pénzem is úgy alakult,hogy most tudnám elkezdeni,ill folytatni "sítanulmányaimat".Kezdő vagyok, de nem szeretnék jövő decemberig várni.Tudom azt,hogy vannak 365 napos pályák.Azt azonban nem tudom,hogy oktatás is folyik-e ezeken a terepeken tavasszal,nyáron, ősszel.Mielőtt 30 utazási irodát felhívnék szeretnék saját konkrét élményeiteken alapuló információkhoz jutni.
Előre is köszönöm a jó tanácsokat, a segítséget.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.03.21. 14:05
Hát te tudod, de szerintem egyszer legalább érdemes kipróbálni... :) én beleszerettem. Mit szeretnél tudni? http://www.snowboard.hu/felszereles.html
http://www.snowboard.hu/oktatas.html
rico
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.03.20. 17:54
Sziasztok!
Lehet nekem is ki kéne probálni a boardot?
Mit lehet róla tudni?
Kezdeti lépések?
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.03.17. 18:00
Én is nagyon élveztem már az első napot. Kék pályán. :))) De 2. nap az oktató piroson csúsztatott le minket, ott már kevésbé, harmadik nap meglepetésemre nekiálltunk egy feketének. Na ott már feszített a combom rendesen... aznap este aludni alíg bírtam a sok hóekézés miatt. Hát nem tudom, ez normális e vagy nem, de egy oktatón sok múlhat. Akkor ott végülis jó volt, de egy életre elment a kedvem a síeléstől. Azóta boardon állok, ami az első pillanattól fogva ment, és itt legalább megvan az a biztonságérzetem, hogy akár mekkora sebességből egy méteren belül meg tudok állni.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2005.03.17. 09:29
Ha van időd, olvasgasd honlapunkat, sok hasznos infót találsz arról, hogy mit kell tanulnia egy kezdőnek.
Üdv.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.01.12. 16:46
Szia! Mindenképpen ajánlom az oktatóval (szakképzett) való tanulást. Így töredékére lehet csökkenteni a kudarcok és sérülések lehetőségét. Ezen felül még sielni is megtanultok! Sajnos magatoktól ez nem, -vagy nagy kínkeservvel- fog csak sikerülni.
És hidd el, nem olyan nehéz az "eleje" sem.Néhány óra után fáradtan ugyan,de már élvezni fogjátok.Onnantól meg csak egyre jobb lesz! Ha gondoljátok,szívesen állok a rendelkezésetekre. Üdv
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.08. 18:19
szia,

honlapon beül olvashatsz róla:
https://sielok.hu/kezdes.htm
kormanyemese
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.06. 15:30
Sziasztok!
Kikapcsolódás az elsődleges cél. Ezen belül nagyon szeretném(nénk) az első lépéseket megtanulni.Mit tegyek(ünk), hogy csak egy picike sikerélményem legyen?? Az elméletet elsajátítottam, folyamatosan készülünk....(álloképesség: séta, futás, úszás).Egyébként GYED-en vagyok nagyon vágyom már egy kis kimozdulásra és nagyon örültem amikor a férjem ezzel a síúttal lepett meg. Ha tetszeni fog jövőre visszük a picimaót is.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.