Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

La Plagne - Les Arcs - Paradiski

ÜZENETEK (175)Időben csökkenő Időben csökkenő
topito
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.02.07. 10:37
Hello Mindenkinek!

Sikeresen megérkeztünk! Rengeteg havazás és rengeteg síelés után!Egy probléma azomban felmerült! Erre pedig Ajánlom ,hogy mindenki figyeljen.Csütörtök reggelre lecsavarozták az sitároló ajtónkat és kiemeltek 2 pár lécet.
Szépen visszarakták de a zsanérokat már nem tették a helyükre.Léc oda kedv elveszve! Nagyon rendes utaskisérőnk azonnal intézkedett és megkerestük a rendörséget,ahol 12-15 ig ebéd szünet volt .Este visszamentünk addigra a rendörök már helyszineltek.A kisérőnk segítségével kitöltöttük a formanyomtatványt és továbbit majd a biztosítóval fogom intézni.Megfogadtuk!Sosem fogjuk sítárolóba tenni a léceket!!!!Egyébként minden 100% volt
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.01.18. 11:07
Pontosan erre gondoltam. :)
Előzmény: (supershape 80469)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2010.01.17. 13:20
cmd!
Szerintem se menjetek kocsival. Egyrészt nem autós túrára mentek, (arra elég lesz Fr. oda-vissza)hanem síelni. Másodszor az a szerpentin le aztán meg fel, még a hegyi utakhoz szokott emberek gyomrát is igen megviseli.
cmd
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.01.13. 11:07
Szia, Azért gondoltunk az autóra, mert így felvonó indulástól nyomhatnánk a Les Arcs-ot, vissza már természetesen a Vanoise Expresz-el! Ki nem hagynám! Van egy srác aki jön velünk de nem síel csak relaxál Ő lehetne a sofőr! Miért felejtős szerinted?
Előzmény: (Xero 79772)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.01.13. 09:42
A feketéket is el lehet kerülni ha annyira kezdő valaki.Az autó szerintem felejtős! :)
Előzmény: (cmd 79767)
cmd
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.01.13. 09:19
Szia, Köszönöm ez mindenre kiterjedő volt! A les Arc egy picit necces lesz mert van velünk egy nem túl jó síelő emberke. Lehet h autóval átmegyünk nyitásra inkább!

Nagyon jók a képek is!

Üdv:cmd
Előzmény: (Xero 79680)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.01.12. 17:40
Mi nem messze voltunk innen tavaly (Village). Ahogy akkor is írtam, kicsit messze van ugyan, de korai indulással 2 nap alatt az egész Arcs-i rész besíelhető. Én csak egy napra mentem át egyedül, de a nyitott piros és feketéket, illetve egy-két kéket végig tudtam futni.
A legegyszerűbb útvonal innen a Vanoise-hoz (haladóknak):
-Lecsúszol Soleil mellett a dou du praz-on a Melezes-hez.
-Melezessel felmész
-A colosses pályán lecsúszol Bellecote-ba
-Felszállsz az Arpette felvonóra
-Lecsúszol a Vanoise-hoz ezeken: le carroley, mont-blanc, mure, mont-blanc

Azért írtam, hogy haladóknak, mert a colosses, a mure fekete és ez utóbbi hajlamos a jegesedésre. Tavaly én is itt dobtam el csúnyán magamat! :D

Visszafelé:
-lecsúszol a montchavin pályán felszállsz a montchavin felvonóra
-átszállsz a pierre blanches felvonóra
-ismét átszálls a salla-ra
-visszacsúszol Bellecote-ba a l'arpette-n
-felszállsz a colosses-re
-hazacsúszol az écartée pályán

Ez tűnt nekem a leggyorsabb útvonalnak. Visszafelé figyelni kell a felvonó zárásokra, mert hiába van a colosses sokáig nyitva a Pierre Blacnhes-t és a Salla-t hamarabb zárták!

Ha valaki bevállalósabb választhatja oda úton az Arpette helyett a Roche De Mio-t így le tud csúszni a les inversens, les crozats és a route des bauches pályákon a Vanoise-hoz. Ez kicsit hoszabb és nyűgösebb útvonal!

Ha bármi más kérdés van, szívesen válaszolok!

Felraktam pár képet tavalyról, hátha valakit érdekel! :)
https://sielok.hu/fotoalbum/147390/kep/1/
Előzmény: (cmd 79668)
cmd
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.01.12. 16:32
Sziasztok,

Mint említettem mi jan 23-tól kint leszünk (Soleil), remélem minden rendben lesz. Azt a részt nem ismerem mert ezt a részt még nem síeltem be (Belle Pagne-ban volt a szállás) A települssel szemben van egy kis ellenérzésem, mert a Les Arcs átjáró egy kicsit meszinek tűnik. Van valakinek tapasztalata h mennyi idő alatt lehet átérni?

Üdv: cmd
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.07. 16:07
Mi tavaly márciusban voltunk La Plagne-ban(Plagne Bellecote) ,nagyon szuper volt.Paradiski bérletünk volt,így többször átnéztünk Les Arcs-ra is.A pályák rendezettek,kellemes lesz meglátjátok:)
Előzmény: (cmd 78875)
cmd
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.01.07. 14:43
Összegezve senki nem volt még idén! :) Mi jan 23-án megyünk lesz utánna beszámoló! Vki lesz kint akkor?
topito
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.01.05. 16:20
Hello Mindnekinek!
Tényleg volt már valaki kint mostanában? Mi a helyet?
Köszi:Mike
cmd
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.01.05. 10:53
Sziasztok,

Volt már vki ebben a szezonban itt? Mi jan 23-tól vagyunk kint. Már voltam itt, de érdekel minden új információ

Üdv: Cmd
fentfoto
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.10.02. 16:14
Kerestetik 2 vagy 4fő a szállásunkhoz. ÍRJATOK HA ÉRDEKEL. Viszonylag sürgős lenne tudni. Paradiski – Jan 22-tol 8nap/7éjszaka/6nap síelés – 4fő esetén 80 000Ft/fő/hét (benne van az utazás, szállás, síbérlet) 250km sípálya ( 30Euroert 425Km, de ez nem kötelező)
peferenc
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2009.09.15. 08:33
Ha valakit a részletes tájékoztató érdekel kérheti a peferenc@t-online.hu címről
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.09.14. 12:30
Mire vagy kíváncsi? :)
topito
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2009.09.10. 21:23
Várom az élményeket,beszámolokat a Paradiski sícentrumról:
Üdv.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.02.11. 11:35
Nah mi is megjártuk.
Nagyon kellemes kis hely. Szállásunk Villages-ban volt, könnyedén lecsúsztunk Centerbe. A pályák nagy része jó minőségű és kezelt volt. Nagy szívfájdalmam volt a Center fölött található lesikló pálya. Gönyörű széles, de lezárt. Mint megtudtuk egy ESF-estől csak versenyzőknek használható. Belógni sem sikerült.
Ami még kicsit zavart, az a fekete pályák voltak. Többségben vagy zárva voltak, vagy annyira kezeletlenek voltak hogy 2 méteres buckákkal harcoltam esetleg az előző napon leharcolt életlen lecemmel esélyem sem volt a jeges pályán.

A szállásunk francia viszonylatban "tágas" volt és kellemes. Az árak normálisak, utolsó élményem háromvölgy volt, ahoz képest olcsóság van.

Egy jótanács: nagyon napos időben nem érdemes Champagny felé menni a nagy kör piroson. Az eleje még csak-csak elfogadható utána viszont egy kis erdei pálya lesz ami napos részen latyak, árnyékban jeges. A vége felé idegből elkezdtük levágni a pályát amit részemről jól meg is szívtam itt csináltam ki a lecemet egy társammal egyetemben. Annyira latyakos volt a kis buckás pálya, hogy egy nagyobb fékezésnél letoltam a havat és elkezdtem köveken és füvön menni. Senkinek sem ajánlom. Nekem eltünt az élem, cimborám pedig akkora sziklát fogott, hogy vihette is a racetigerét szervizbe mert a talpon szabályosan átütött a kövecske.

Ami még szívás az az átjutás illetve visszajutás Arc-ba/-ból. Én mindösszesen egyszer mentem át, mert többnyire a kezdő barátoknak segítettem így 1 napom volt amit egyedül sieltem. Forszírozott tempóban reggel 9-es indulással is épp hogy csak be tudtam sielni arc-on a legtöbb piros pályát. Jah igen. Ami zavaró volt az a sok lezárás. Szinte mindig zárva voltak a magasabban lévő feketék, illetve az Arc-i oldaon a 4 párhuzamos feketét be se vállaltam él nélkül.

Pozitív élmény:
A latyakos nap után egy kisebb jegeske feketén nagyon eldobtam magamat úton a Vanoise felé. Így én visszafordultam és megpihentem Belle Plagne-ban. Ücsörögtem, odajött egy ESF-es oktató hölgy kérdezte mi a gond előadtam, egyből adott valamilyen csoda izomlazítót a pultosok jeget. 10 perc alatt helyrejöttem, utána hazacsúszott velem mert arra volt dolga és gondom egy szál sem volt, plusz szűzhavaztunk egy jót. Nagyon pozitívan csalódtam, élmény volt.

Hirtelen ezek amik az eszembe jutottak. Ha valakinek bármilyen kérdése lenne nyugodtan írjon.

PS: árak:
boltban a szokásos nem veszélyes minden, a cigi árak nagyon változóak 3.8-5 eu akár ugyan abbol a márkából is, akár 1-2 falu távolságban is.
sör: 3.5-10eu
forraltbor: 3-6eu
tea: 2-5eu
pizza: 8-20eu
cola: 2-5eu(5eu 1literes pohárra értendő)
t-gabor84
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2008.12.18. 19:04
Koszinom a sok infot, ugy latom akkor mi eleg dragan megyunk ugyan oda. Mi 270 eurot fizetunk a szallasert es a siberletert. Bella Plagnen lesz a szallasunk. Az utazas koltsege meg 26000Ft lesz. Ugyhogy ez egy kicsivel dragabb, igaz a tarsasag nagy reszet tobb eve ismerem, igy a hangulattal nem lesz gond. Csak lehetett volna kb 10000 ft tal olcsobb.

Mindenkinek jo sielest jo szorakozast. Kar hogy itthon mar a telhez a ho nem tarsul.
bkrisz
44 élménybeszámolót írt
44
19 éve tag
2008.12.18. 11:06
Én idén márciusban voltam La Plagne-ban! Véleményem szerint, aki először jár itt a La Plagne bérlettel sem fog unatkozni! Mi még az utolsó nap is találtunk olyan lifteket, pályákat, amit addig nem is láttunk. Kb. olyan 70-80 %-t sikerült besíelnünk! A gleccserre, akkor éri meg felmenni, amikor napos idő van! Gyönyörű a kilátás és állítólag még a Mt. Blanc is látható! Kár, hogy semmi tábla nem jelzi, hogy merre van, így a sok 3 ezres csúcs közül nekem nem sikerült kiszúrnom! Arra is számolni kell, hogy napsütéses időben nem ritka az 1 órás várakozás mire feljutsz a gleccserre. Nagyon lassú 4 személyes poma lift visz fel rá! A pályán kívül is biztonságosan lehet síelni. A lavinaveszélyes helyeken minden reggel lerobbantják a havat! Persze azért nem árt az óvatosság! Ja és 1 hét alatt kb. 2 méter hó esett! Ha valakinek van még kérdése írjon, szívesen válaszolok!

Üdv. mindenkinek
csmiki
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.12.16. 14:07
T-Gabor kérdésére válaszolva, mi sajnos épp lecsúsztunk az ivanpz által írt ajánlatról, így nekünk 85000 Ft-ban lesz La Plagne bérlettel. (ebből 20900 a busz:Mercedes Turismo/Euroguide)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.