Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Lackenhof am Ötscher
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Sporthotel am Ötscher - Lackenhof legnagyobb szállodája - pályaszállás
ÜZENETEK (364)Időben csökkenő Időben csökkenő
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2017.12.07. 16:05
Szombaton a nyitás másnapján megyünk páran letesztelni Ötschert, állítólag tökéletes viszonyok lesznek, kiváncsian várom, mindenképpen jön majd egy beszámoló :)
tsrt
121 élménybeszámolót írt
121
13 éve tag
2017.02.01. 14:06
Sziasztok!
Január 28-30. között három napot töltöttünk a régióban. Szombat, hétfő Ötscher, vasárnap Hochkar. Lackenhofban laktunk ( kirchenwirt-lackenhof.com ), korrekt hely, megfelelő ár/érték aránnyal. Három nap, csodálatos napsütés, kiváló körülmények. Szombaton mire odaértünk, már csak a legfelső, húzós lifteknél lehetett parkolni, viszont innen csak 2 méterre van a pálya. Hévége lévén és a telített parkolókat látva tömegre számítottam, de 1 percnél soha sem kellett többet várakozni egyik liftnél sem. A pályák állapota is megfelelő volt egy-két rövid kivételtől (pl.:3-5 közös felső szakasza) eltekintve. A 8-as valóban kellemes kis pálya, de mindig itt vannak a legtöbben, rengeteg tanulót kell kerülgetni. A 7-es szintén jó, bár a vége unalmas. Leginkább a 2-es pálya tetszett, nagyon jókat lehetett "csapatni", kevesen is használták. A 3-4-es kombó is jó, de a 3-as felső része szombaton -mikorra mi odakerültünk- már nem volt túl jó állapotban. A 4-es önmagában is élvezhető, bár rövid és bűne, hogy csak húzós lift szolgálja ki. A kék 6-os egy egyszerű rövid, sajnos szintén csak húzólifttel használható. Hétfőn szabadon válogathattam a parkolók között, a pályákon a 8-ason kívül csak elvétve voltak sporttársak. A 8-ason sok iskolás csoport kígyózott a tetejétől az aljáig, ezért csak a reggeli bemelegítéskor használtuk, illetve a nap végén mikor visszacsúsztunk a parkolóhoz. Közte besíeltük az egész rendszert (kivéve 9-es) beleértve a két feketét is. Most a 3-5 felső része is hibátlan állapotban volt. A két fekete közül az 5-öst éreztem meredekebbnek, viszont ez nagyon széles és egyenletes lejtésű. Nekem az 1-es jobban tetszett, ennek a közepén van egy erősebb rész (kb. a lift alatt), utána viszont szinte kékké szelídül. Szóval a körülményekkel nagy szerencsénk volt, így azt mondhatom -már csak a relatív közelsége miatt is- két-három napra jó választás.
IMG-20170128-135807-HDR.jpg
IMG-20170130-102153-HDR.jpg
IMG-20170130-113537-HDR.jpg
IMG-20170130-113540-HDR.jpg
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.01.26. 19:20
Lackenhof síterepen minden működik köszönhetően az elmúlt hetek havazásainak. Január végén csodás idő volt, végig napsütés, mínuszokkal és jó pályaminőséggel- még a hétvégi „roham” alatt is. A kék 8 pálya a tanulók kedvence, fenyőerdő szegélyezi, több helyen besüt a nap- ideális családi csúszáshoz (4 ülésessel lehet megközelíteni). A kék 6, már sportosabb, ahol kisebb versenypályát állítottak fel . A Kis- Ötscheren a fekete 5 pálya mint egy piramis úgy emelkedik a magasba- ez egy meredek versenypálya. Alternatív lecsúszás a kék 7- es pályán lehetséges, ami különösen szép helyeken vezet. Erősebb letörése a tető alatti szakaszon található, itt jó széles a pálya- teljesen kezdőknek azért nem biztos, hogy élmény. A Nagy- Ötscher fekete 1- es pálya kissé kanyargós, ide a 2 üléses visz fel, ez is csak a jól síelőknek ajánlott. Itt is van alternatíva, a piros 2- es pálya, középen vályúszerű, kissé kopott pályával, amit egy hegyoldali úton- szintén piros 2- vel jelölt kikerülhetünk. A 2- es pálya alsó fele nekem nagyon tetszett, mert a letörések váltakoztak a lankásabb szakaszokkal. Van még a piros 3- 4, aminek a teteje gyakorlatilag megegyezik a Kis- Ötscher pálya felső, meredek szakaszával. A lackenhofi síterep elején kisebb parkolókat alakítottak ki, amik hamar megtelnek - hátrább a 2 üléses felvonó előtt és mögött már nagyobbakat is találunk. Az itteni többnapos kombi jeggyel Hochkaron is lehet síelni, ezt ki is próbáltuk, ami nagyon jó kiegészítése az itteni programnak. (kb. 30 km Lackenhoftól) A 10 év alatti felnőttel síelő gyerekek bérlete napi 3 euróra emelkedett, de ez még így is nagyon baráti. Mi a BS-Ötscher Hotelban szálltunk meg, ami nem pályaszállás- autóval kb. 3 perc a sípálya. Síbusz csak februártól van. A szoba egyszerű, de rendben van, az ágyak kényelmesek, a fürdőszoba kissé retró, az ételek finomak, kedves a személyzet- mi jól éreztük magunkat. Úszómedencét nem próbáltuk, de a csócsót igen! A hotel környékén sífutó pályákat alakítottak ki, többször láttuk a ratrakot amint a nyomvonalat készítette (vagy felújította?)
Előzmény: (mogy 192053)
1- es pálya
7- es pálya
2- es pálya
2-es pálya
2-es pálya
7- es pálya
Kleiner Ötscher 1560m
1- es pálya teteje
Lackenhof 810m
7- es pálya
5- ös pálya
6- os pálya
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2017.01.05. 14:02
Járt itt valaki mostanában? Milyenek a körülmények? A nagy Ötscher lift megnyitása várható mostanában?
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2016.03.21. 19:28
Már 2x majdnem eljutottam Lackenhofra ! :) Na de majd a következő szezonban !
Előzmény: (Mona 188829)
Mona
107 élménybeszámolót írt
107
19 éve tag
2016.03.20. 22:59
Régóta vágyott terepeim egyikére látogattunk el a hosszú hétvégén. Hochkaron már többször jártam, ez a terep sajnos ez eddig kimaradt. Esős délutánon érkeztünk 12-én szombaton, így az aznapi sízés elmaradt. Többen már pénteken érkeztek így majdnem 4 teljes napot lehetett csúszni. Az időjárás sajnos nem fogadott a kegyeibe, igazi téli arcát mutatta végig.
Szállásunk egy kisméretű apartmanban volt a 4 ülős lift aljánál. Másnap havazásra ébredtünk,a hegytető masszív ködben volt,csak nehezen tudtuk megállapítani hol is vagyunk tulajdonképpen. A kék 7-es családi pályán evickéltünk lefelé, aztán a piros 3-ason.Ez egy kiváló pálya,a fekete 5-el egyetemben ha látni is lehet!A piros 4-en és a kék 6-on versenyek voltak vasárnap.Ámulva néztük az ifjú nemzedéket milyen nagyszerűen síznek már 8-10 éves korukra!!
A ködbe kevesen merészkedtek fel és túljutva a rossz látási viszonyokon igazán jókat csúsztunk.Igazán hozzá lehetett szokni a ködhöz is :) A hó nehéz és vizes volt,és kitartóan esett egész nap.Délutánra ködszitálás és eső is volt,eláztunk rendesen.Hiányzik már nagyon a terepre egy buborékos,gyorsabb lift,jelentősen megkönnyítené a rossz időjárás esetén való utazást!Beleülni az odafagyott jégbe,hóba,nem túl kellemes!
Hétfőre napsütést ígértek,de nem nagyon akart megérkezni!
Kifagyott pályákon ,jobb látási körülmények között fel tudtunk menni a nagy Ötscherre is.Sajnos a Hütte a hegytetőn zárva volt! Délután 3-ra kisütött a nap és végre megláthattuk hol is csúszunk valójában!! Csodálatosak voltak a fák,ahogy fehérbe öltözve ragyogtak a napon!!
Egy óra jutott napsütésben fürdőzni.A fekete 1-es pályát nem igen kezelték le előző nap.A piros 3-as lett a kedvenc ,a piros 4-en folytatva és a csákányossal felfelé kellemesebb és gyorsabb volt az út.
A délutáni napsütésben kimentem még sífutni a közelben lévő 1,5 km hosszú sífutópályára.Igen jeges volt és nem ma kezelték,de körbe lehetett menni.Sajnos a pályák többsége zárva volt a völgyben lévő hóhiány miatt.Szép napsütésben gyönyörködtem az Ötscherben :)
Este szerettünk volna étteremben étkezni,de egyetlen vendéglátó helységet találtunk csak a Pizzériát,ahol külsős vendéget is fogadnak! Ez nagyon megdöbbentő volt számomra!
Tele van a falu hotelekkel,panziókkal,gasthofokkal és sehol nem fogadtak vacsorára.Betévedtünk a Kirchenwirt fogadóba vacsorázási szándékkal,de a magyar vendégek és személyzet ellenére sem volt pozitív a hozzáállás!
A síterepen magyar honfitársaink még egy fényképet sem tudtak készíteni rólunk,mert ők most sietnek!
Kihevertük ezt a krízist is és másnap igazi téli időre ébredtünk,ami túlszárnyalta az előző napokat is!
Intenzív havazás kezdődött Kedden,ami nem is nagyon akart elállni!Én utolsó napra sífutást hagytam,de mivel nem kezelték le a pályát ilyen havazásban erdei séta maradt programnak,ami igazán csodálatos volt!!Délután 1-ig kb.20-25 cm hó hullott!!! Ez kellett volna a tél folyamán többször is!A pályákon kevesen voltak és igazi freeride várta a sízőket.Nekem ez a program kimaradt,de majd jövőre!
Mire hazaindultunk a havazás elállt és csodás tájtól búcsúztunk!
Összességében egy remek kis terep,szebb környezetben,mint Hochkar!! A lifteket lecserélném és nyitnék egy éttermet még legalább!! :)
DSCN7684.JPG
934150-1027510400628953-1168859370683362712-n.jpg
11095048-1027510363962290-2505602719888903744-n.jpg
11218202-1027511203962206-524219990209410697-n.jpg
12814780-1027511150628878-5597297717123641045-n.jpg
12821338-1027510223962304-8515692885931178854-n.jpg
DSCN7660.JPG
DSCN7654.JPG
DSCN7647.JPG
DSCN7651.JPG
10580265-1028007967245863-8887647569212236322-n.jpg
10366041-1027396137307046-5340068574471504694-n.jpg
Ax3l
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2016.02.04. 08:15
Sziasztok! Tudtok esetleg ajanlani olyan szallast ahol 1ejszaka is lehetne foglalni ?? Magyar vagy osztrak csalad a kornyeken esetleg??koszi elore is
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2015.03.18. 16:51
Március 16-án "menekültünk" le ide Hochkarról az erős szél miatt. (A két terep közös bérlettel síelhető.) Az összes pálya ment, nagyon kevesen voltak (hétfő), reggel a hó is tökéletes volt a pályákon. Délutánra elkezdett firnesedni és néhol tapadt a léc. Szuperül éreztük magunkat. Ez a Hochkar (magas, hóbiztos de változékony idős) és Lackenhof (alacsonyabb, fák között mennek a pályák, rossz idő esetén optimális) páros 400km belül nagyon jó szerintem.
antfer
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2015.02.19. 17:21
sziasztok! valaki van most itt ? Vagy nem rég volt kint..Jó volna valami infó hétvégére! Elöre is köszönöm.
agi11
1 élménybeszámolót írt
1
9 éve tag
2015.02.07. 11:06
Iskolai sítáborral voltunk itt 2015.02.01-06. között, az élmény még friss. Budapestről kb. 4,5 óra alatt ki lehet érni, szinte végig autópálya van, az utolsó néhány kilométert leszámítva. 63 fős csoporttal voltunk, gyerekek-felnőttek vegyesen. A szállásunk a Sporthotel-ben volt, a személyzet magyar. A reggeli, vacsora bőséges és jól főznek. Délután működik a szauna, gőzfürdő, ide jól esett beülni. 3-4 ágyas szobákban voltunk, eléggé retró berendezésűek, ezen lehetne kicsit javítani, de nem vészes és tiszta minden. A wifi fizetős, ami elég fura, és nem is működött mindig tökéletesen. Ami nagyon tetszett, hogy külön síléc és sícipő tároló volt, mindkettő fűtött, kényelmesen le lehetett pakolni a felszerelést. Összességében elégedettek voltunk, jól éreztük magunkat.
Sípálya: a szállástól kb. 200 méterre volt a pálya, pár perces sétával lehet kijutni. 5 napot síeltünk, az időjárás vegyes volt, napsütést és hóesést is kaptunk. Hóban nem volt hiány, mindegyik pálya jól síelhető volt. A kis és a nagy Ötscher is nyitva volt. Kezdőknek a kék 8-as pálya tökéletes, de második napon már a 7-esen is lejöttek, pedig annak a felső részén egy elég nagy letörés van. A kék 6-os is jó, ott csákányos felvonó működik. A piros 3-as pálya teteje gyakorlatilag fekete (a térkép nem jelöli pontosan), ez nagyon jeges volt, csak igazán jól síelőknek élvezetes. A nagy Ötscher tetejéről indul a 2-es, hosszú, de jó pálya.
Az Ötscher Treff hütte tágas, mindig sikerült helyet találni. A kiszolgálás gyors, korrekt, a wifi ingyenes.
Norbert Nagy
2 élménybeszámolót írt
2
9 éve tag
2015.01.16. 18:32
Szerintem jó hely!Jó minőségü hóréteg.Én sítáborba februér 11 töl 15-ig!Én amit látam azt a havas hegycsúcsot, az elképesztő!Ajánlani tudom!:)
Mona
107 élménybeszámolót írt
107
19 éve tag
2015.01.12. 20:13
Koty sporttárs járt!Nézd meg a képeit!Már nem olyanok a viszonyok az esőtől biztosan..Kérdezd őt!
kiskakas8
63 élménybeszámolót írt
63
12 éve tag
2015.01.12. 16:43
Mennénk ide egy hét múlva, de sehol egy bejegyzés. Járt errefelé mostanában valaki? milyenek a hóviszonyok, mennyire jeges a fekete?
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2014.06.18. 11:34
Holnap kezdődik a nyári szezon Lackenhofon:
https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk/nyari-szezon-lackenhof/

A liftek 2014. június 19. és szeptember 14. között minden nap 9:00 és 16:00 között járnak, kivéve hétfőnként. Rossz idő esetén a felvonó nem üzemel!

Ajánljuk figyelmetekbe a Wilde Wunder kártyát:
https://sielok.hu/nyarikartya/wilde-wunder-card/

valamint az Alsó Ausztria nyári kártyát:
https://sielok.hu/nyarikartya/niederosterreich-card/

melyekkel sokféle kedvezményt lehet élvezni, ha erre a környékre indultok túrázni.
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2014.02.26. 23:25
2014. február 14-23. között voltam Lackenhofban a SkiCULT oktatói táborában.

Utazás: 4-5 óra Budapesttől, autópálya, majd egy kis főutas-szerpentines szakasz - nehéz elrontani, az Ötscher Ski Arena Gaming városkától már ki van plakátolva.

Lackenhof: élelmiszerüzlet nincs, az Intersportban tudtunk borsos áron egy-egy üveg sört, üdítőt venni. Legközelebbi üzlet Gaming központjában a SPAR (20 perc autóval, optimális útviszonyok mellett!) - itt már Lackenhofba menet érdemes megállni. A Sporthotel aljában van egy klub is, populáris zenékkel, normális árakkal, biliárddal.

Szállás: Pension zur Post. A szobák rendben voltak; a félpanziós ellátás adagja és minősége általában megfelelő volt. Az italbár választéka és árai átlagosak. A hatalmas, fűtőtt sí/bakancstároló kifejezetten tetszett; a sípálya 5 perc sétára. A Wi-Fi szolgáltatás kritikán aluli vagy éppen egyáltalán nem volt, annak ellenére hogy fizetős. A szállást összességében ajánlom, magyarul is beszélnek.

Síterep: nagyon kevés hó és meleg időjárás fogadott minket. Csak a Kis-Ötscher pályái voltak nyitva, ezek közül a kék "Familienabfahrt" kezdőknek és családoknak tökéletes, a fekete/piros pedig a haladó síelőknek élvezetes. Délutánra mindegyik pálya buckásodott-kásásodott, az Eibenkogl alatti pályák sokszor már délelőtt is élvezhetetlenek voltak. Ez egy ilyen szezon, sajnos.

Felvonók: sima négyülésesek, illetve két rövidebb csákányos, ráérős tempóval. Pörögni igazán nem lehet, inkább egy családi/hétvégi síterepről van szó.

Hütték: kedvencünk az Ötschertreff volt, hatalmas étterem nagy asztalokkal, közvetlenül a pálya aljában. Az XXL burger és a pizzák frissek és nagyon finomak, ezeket nyugodt szívvel ajánlom, árban is kedvezőek (4-8 EUR); van ingyenes és jól használható Wi-Fi is (a kódot kérd az alkalmazottaktól).

Összességében egy kellemes családi/tanuló pályarendszerről van szó, komolyabb síelőknek szintentartó hosszúhétvégékre ajánlanám inkább.
watchup
10 élménybeszámolót írt
10
12 éve tag
2014.02.03. 10:31
2014.01.28-31-ig voltunk Lackenhofban síelni. A 4 síelős napban sok arcát megláttuk a hegynek. A kis Ötscher felőli oldal volt nyitva. Első nap erős havazás, rossz látási viszonyok, jeges pályák, napközben is dübörgő hóágyúk, második nap gyönyörű verőfényes napsütés, csodás panoráma, kiváló hóviszonyok, harmadik nap szeles, borongós idő, de jó pályák és a negyedik napra +4 fok a csúcson, és az alsó szakaszokon küzdelmes latyakos pályák. A mostani előrejelzések szerinti esti mínuszok mellett biztos vagyok benne, hogy jó pályák várják reggelente a síelni vágyókat, a pálya kezelők elég jó munkát végeznek dicséret érte! A pályák szerintem 3-4 napra elegendő változatosságot nyújtanak, különösen, ha sok természetes hó is esne. Kedvencünk az alsó kék 8. pálya volt, ami picit lehetne hosszabb, illetve a nagy tömeg sokszor széttúrta rajta a havat. A kék 7-esen is sokat mentünk, aminek a felső szakaszában van egy erős letörés, az alján meg egy hosszú lankás rész, ahol lendület híján kicsit lépegetni is kell. Szállásunkat a Mistraltravel-en keresztül foglaltuk a Zur Post panzióba. Szép tágas, kényelmes szobát kaptunk, a félpanziós ellátás megfelelő volt. A bakancsmelegítős sítárolót nagyon szerettük. A wifi nem ingyenes. A vendégek ~6% kedvezményt kapnak a min. 3 napos síbérletből.
oldman74
9 élménybeszámolót írt
9
14 éve tag
2014.01.01. 16:44
BUÉK mindenkinek. Járt valaki az elmult napokban itt? Mi a helyzet a pályákkal? Jól jönne egy kis info!
Előre is köszi
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.12.10. 15:46
Én ezt nem tudtam, hasznos info.
Előzmény: (Hósas 163988)
Hósas
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2013.12.10. 15:40
Sziasztok!

Schladminban és a Ski amade összes terepein úgy működik, hogy a 0. napon du 3-tól lehet használni a többnapos bérletet. Csak ezért mertem megkérdezni.
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2013.12.06. 17:40
Nem.
Kreischberg

Csak lusta voltam beírni rendesen.
M.
Előzmény: (kócos 163772)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.