Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Lackenhof am Ötscher
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Familienpension Sonnenhof - családi panzió Lackenhof sípályáitól 200 méterre
ÜZENETEK (364)Időben csökkenő Időben csökkenő
pepecske
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.09.04. 14:33
Lackenhofon esik a hó :-)

szeptember 4 !!!
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2007.02.14. 10:24
Kösz!
Elképzelhető, egyébként a Mandl síiskolában voltam. Hüttéről jut eszembe ! Nagyon jó kis betérők vannak, nekem az egyik kedvencem a Fuchswaldhütte volt
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2007.02.13. 20:41
Szia Stani!
Részletes beszámolóddal megelőztél. Mi 5.-én mentünk,délután az Eibenkogelen bemelegítésként "hóbuckáztam".Háziurunk másnapra havazástigért. Szerencsére megjött és elég volt egész héten.Nagy pályaválaszték hiányában a kis-öcsit és az alsó pályát tiportuk nagy megelégedésre. Reggel karcogott, délre kásásodott, estefelé komoly hóbuckák keletkeztek.Társaságom hölgytagja annyira megszerette a buckákat, hogy alig tudtam hazacsábítani.
Hétvégén száguldoztunk kedvünkre, mert az egész héten pályát ellepő gyereksereg pénteken eltünt.Viszonylag kevesen voltunk. Érdekes, hogy az új alsó hütte előtt félmeztelenül is napoztak, a hőmérő 20 fok körül mutatott a napon. A hó ennek ellenére bírta a gyűrődést, de tegnap délben már bokáig jártuk lent az ólmos latyakos havat. Megfelelő időben voltunk ott, azóta sem esett hó azon a tájon. Lehet, hogy láttuk egymást! Szépek a fotoid!Néhány napra még szeretnénk elmenni.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2007.02.12. 21:42
A határközeli síterepkhez mérten egész jó hó van itt! A semmeringi korcsolyapályákkal és a mönichkircheni hófoltos legelőkkel nem lehet egy napon említeni (jelenleg).
Bár így is csak a pályarendszer fele van nyitva, a GR. Ötscher kompletten zárva van.
Ami nyitva van:
- Kinderland három felvonója
- Kälberhalt csákányos
- Eibenkogl négyüléses
- Ötscherbahn négyüléses
- Fuchswald jobb oldali csákányosa (szombaton zárás előtt a bal oldalit is "lekezelték")

Pályák:
- Kinderland
- Kälberhalt
- Traumschlag
- Eibenkogl
- Fuchswald

A Distel pálya (4-es) elméletileg zárva van, de ennek ellenére nagyon jól sízhető, lécgyilkolás nélkül.
A Kleine Ötscher (5-ös) szintén zárva, ennek ellenére sokan mentek rajta, főleg kedden amikor friss hó esett, de a hó alatt azért el-el lehet kapni egy-két követ stb,szóval nem ajánlott.
A Fuchswald az első napokban (hétfő, kedd. febr 5,6) egész jó volt, utána viszont a középső szakaszon napról napra több földdarab ill. aprókavicsok jelentek meg. Igaz ki lehetett őket kerülni, de ha valaki nagyobb sebességgel érkezett erre a szakaszra annak lehet pár szántással gazdagabb lett
a léctalpa.
A többi nyitvatartó pályán viszont bőven van (volt) hó. Az más kérdés, hogy a sok síző/boardos és a többnyire enyhe hőmérsékletek (völgyben +7 C körül egyes napokon) hatására kellően buckásodtak, firnesedtek, kásásodtak. Ez főleg az Eibenkogl-ra volt jellemző, a Traumschlag (7-es) egész jól tartotta magát.
Alapjában véve nem egy óriási síterep, de nagyon kellemes, barátságos, családias és áttekinthető. Minden elérhető közelségben van.
Az éjszakai élet főleg a Mirakel Mühlében zajlódik. Kb egy átlagos hely átlagos zenével. Belépő nincs és az italárak is korrektek (vodkanarancsot 3,30-3,50 ért vesztegetik, de alaposan van benne vodka:)
Jó hó esetén fantasztikusat lehetne itt off pistézni, de ehhez legalább 60 cm hó hiányzik, és ekkor még lehet keveset mondtam.
Pár kép:

Traumschlag
http://farm1.static.flickr.com/131/388260040_5dca5eebc5_b.jpg

Traumschlag felső szakasza
http://farm1.static.flickr.com/146/388256646_02adbbab1c_b.jpg

Panoráma: Dürrenstein, balra a haáttérben a Hochschwab masszívuma
http://farm1.static.flickr.com/129/388256393_3870ec8838_b.jpg

Ötscher, háttérben kivehető a Gr. Ötscher fekete pályája (nem működött)
http://farm1.static.flickr.com/133/388258323_126fbb40dd_b.jpg

A Fehér áldás, ezúttal a hóágyúkból a Fuchswald pályán (6)
http://farm1.static.flickr.com/131/388256032_67dd36d077_b.jpg

Eibenkogl az új négyülésessel
http://farm1.static.flickr.com/128/388254887_44c3501f72_b.jpg

Visszatekintés az Ötscherbahn négyüléseséről:
http://farm1.static.flickr.com/172/388254422_c1d7af4ca7_b.jpg
pepecske
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.05. 07:58
Kedves Andrea,

köszi az infót, mi 10-15-én leszünk ott, s már kicsit agyonaggódtam az elmúlt heteket.
Ha visszajössz 10-e előtt, szívesen veszünk beszámolót a pálya állapotáról :-)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2007.02.03. 07:41
Átmásolt üzenet:

Feladó: Ymibá
Dátum: 2007.02.02.17:45
Tárgy: Re: Lackenhof

Lackenhofban dec.23.-án indított a szezon, előtte esett kb 25-3o cm hó. Azóta sok olvadás volt,de a
napokban (ma is! ) esett némi hó. Jelenleg 25/3O cm. a hóvastagság a pályákon és kb 5 cm.porhó. Ez ideális! Csak az új 4-es és a felső lift jár, meg egy gyereklift. A Nagy-Ötscherre menő lift még nem jár! Talán a hét végén indítják, ha lesz még hó, s akkor a nagy fekete és piros pálya is bekapcsolódik.
A Kis-Ötscher "gyorsvasútnak" is nevezett fekete pályája és az onnan jövő kék, összetevői: (fekete+piros+zöld = kék!) minden igényt kielégít. Mi 5.-én megyünk ismét egy hétre! Remélem a hó nem fogy,hanem esik még hozzá. Üdv!
editke
25 élménybeszámolót írt
25
18 éve tag
2006.12.31. 09:33
Tegnap voltunk Lackenhofon,,csak 2 kék pálya üzemelt,ennek ellenére egy szavunk sem lehetett a minőségre,sorban állás 2-3 perc max.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.03.26. 19:21
Az idei idényben kétszer néztem meg és kétszer áztam át/ez egyéni pech/. Úgy hogy jót síeltünk, de csak korlátozott időben és helyen, mert tegnap teljesen átáztunk. A hó egyébként tényleg vastag, de délután már nagyon nehéz volt a sok víztől. A forraltbor és a gulyás viszont finom.
Gondolom egyszercsak sikerül egy szép tiszta időben körbe nézni a hegytetőn.Egyébként meglepően sokan fordultak meg szombaton.A falu és az alsó parkolóhelyek időnként teljesen megteltek és ahogy néztem a felső parkolókban is sok kocsi állt.
IMG-0701.JPG
IMG-0700.JPG
IMG-0704.JPG
IMG-0705.JPG
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.02.17. 14:59
Mariazell megér egy estét, de érdemes elnézni Lunz Am Seebe, itt pl este is lehet sízni.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2005.02.17. 14:34
Sziasztok,
Többször voltunk már Lackenhofban, de most apartmant bérlünk egy olyan házban, ahol nincs szauna, vagy uszoda. Tudtok ajánlani "after-ski" kikapcsolódási lehetőséget a környéken? Kösz.
indi
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.02.01. 20:38
Megnéztem az iroda honlapját és amig néztem elfogyott a szállás lehetőség, már csak márciusra van ajánlatuk.
Viszont úgy látom, hogy a helyi prospektusban pl.: nem szerepel ár, van appartmann, míg az iroda ajánlatában app. nincs.Ezért inkább nem foglalnék állást a kérdésben.Szerintem a legegyszerübb email-ben vagy telefonon megkérdezni a lehetőségeket.Indi
indisí
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.01. 18:35
Mi nem a Sportban laktunk, csak a helyiek mondták, hogy egy magyar utazási iroda vette meg.Egy-két dolgot átépítenek, lehet hogy nincs nyitva ,de a prospektusokban benne van, én is onnan vettem az adatokat.Pénteken jöttünk haza, az elöttem szóló is ott volt, miután a fiam.
Gergely
7 élménybeszámolót írt
7
21 éve tag
2005.02.01. 11:15
A Szórólapok és az internet szerint nyitva vannak, nézd meg a gabbianotravel.hu-n
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2005.02.01. 08:46
Szia Indisí !
Mikor voltál Lachkenhofban, mert úgy tudom, hogy az idén nem nyitott ki a sporthotel !
indisí
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.01.31. 03:22
Én már évek óta szinte csak ide járok síelni, annyira megragadott ez a kis falu.
Aránylag közel van, nem kell sokat utazni és a megközelitése is aránylag egyszerű.
papa:mond el , hogy mire vagy kiváncsi.
Roly: a faluban van a Sport Hotel melyben 8 appartman található és hogy könnyebb legyen a dolgod idén magyar tulajdonba került, tel.:94-315959, e-mail:gabbiano@axelero.hu ezen először én is csodálkoztam ,de gondolom fantáziát látnak a dologban , szerintem igazuk van.
jzoltán:nem tudom mennyire picik a gyerekek, de az egészen kicsiknek csináltak egy ugynevezett Sunny Kids Park-ot, ahol az egészen pici gyerekek felügyelet mellet elsajátithatják a síelés fortélyait.
Stan:valóban igazad van, hogy a baloldali rész kezdők számára nem ajánlott, de nagy hóban és ha a pálya nincs kijegesedve, azért nagyon jó tud lenni.A kezdőknek azért meg kell gondolniuk ,mert fent már nincs menekvés vagy fekete vagy piros pálya.
Ha van további kérdésetek nagyon szívesen válaszolok.Üdv.:Indi
Gergely
7 élménybeszámolót írt
7
21 éve tag
2005.01.29. 15:18
Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza vasárnaptól-péntekig tudtunk síelni iszonyat jó volt.
Volt nap hogy legalább 60 centi hó esett le, éljen a szűzhavazás :-)) Hidegnek hideg volt, meg a szél is fújt, de a szűzhó mindenért kárpótolt, ami végig puha maradt egész héten.
Az új négyszemélyes ülős lift nem rosssz, mert nem a csákánnyal kell küzdeni, de sajnos a kis-Ötscher egyik hangulatos erdei pályáját szüntették meg miatta, és olyan magasra sem megy fel, mint a második csákányos. És hogy még egy kicsit kötözködjek, igazán rakhattak volna rá buborékot, mert fázni lehetett rajta, dehát öltözzön fel az emberfia.
Annak aki most megy nagyon jó hava lesz, főleg mert hétfőtől ismét havazást mondanak ( azaz a csúcs majdnem két métere talán még nőni fog )
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.01.19. 22:43
most már a Klein Ötscherre vezető duplacsákányosokat egy négyszékes váltotta fel.
baloldali hegy nem ajánlott kezdőknek.
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.01.19. 22:12
Én voltam már, két éve. A Pölinger panzióban száltunk meg, nem volt rossz. A pályákról csak részlegesen tudok beszámolni, mert a baloldali hegyre nem mentünk föl. Van egy háromüléses lift az alsó részen, az ahhoz kapcsolódó pálya szép lankás. Ott lehet egy kicsit gyakorolni. Nekünk még a csákányos felvonó felső állomásától jobbra induló pálya tetszett, az szép hosszú és kis meredekségű. A továbbiakat azért nem ismertük meg, mert a többi napon átmentünk a Hochkarra ami 20 perc kocsival és azért egy klaszissal jobb.

Üdv.:

Kulacs
roly
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.01.18. 15:36
Én szállást szeretnék találni itt, de ami a honlapon szerepel és van e-mail címe azok nem válaszolnak. Telefonon pedig nem tudok beszélni mert olyan jól nem megy a németh hogy beválaljam.
Appartmann érdekelne de nem horror áron. {4 főre 50-60 E körül}
Különben ez egy elég nyugis terep, gyerekeseknek ideális. Jók a pályák és most már 3 db ülős lift van.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2005.01.18. 15:32
Én sieltem egy hétvégét ott, nagyon jó hely egy hosszúhétvégére, gyerekekkel meg különösen. Április elsején voltam ott 3 vagy 4 éve, nagy kaland volt, olyan meleg volt, hogy napozni tudtunk ebédszünetben poló nélkül.

Nagyon tudom ajánlani gyerekes családoknak.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.