Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Lackenhof am Ötscher
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Familienpension Sonnenhof - családi panzió Lackenhof sípályáitól 200 méterre
ÜZENETEK (364)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2013.12.06. 12:46
Ez a Krejcsbergen, az illető síterep leánykori neve?
Előzmény: (vmate 163769)
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2013.12.06. 10:57
Szia!
Krejcsbergen :) így van/volt.

Ha többnaposat veszel, akkor a 0.nap du 3tól lehetett síelni egyet.


Máté
Előzmény: (Hósas 163688)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.12.05. 12:33
Szerintem nincs ilyen lehetőség. Olyan van, hogy a kétnapos kártyától felfelé érvényes Hochkarra is.

Engem az érdekelne, hogy ennek a konkrét kérdésnek mik az előzményei?
Előzmény: (Hósas 163688)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2013.12.05. 12:22
Nem fesztivál, hogy legyen 0. nap.
Még soha nem hallottam olyanról, hogy több napos bérlet érvényes lenne még +fél nappal.
Előzmény: (Hósas 163688)
Hósas
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2013.12.05. 12:10
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a többnapos bérlettel a 0-ik napon du 3-tól lehet-e sielni.
Válaszotokat köszönöm.
diasy
5 élménybeszámolót írt
5
12 éve tag
2013.10.28. 22:37
Sziasztok!
Mi még márciusban jártunk Lackenhofban. Sport hotelben volt a szállásunk. Egy hosszú hétvégét töltöttünk itt, aminek minden percét élveztük. A sípályákon nem volt tömeg. Sok hó, és kiváló minőségű.Először természetesen a kék pályákon csúsztunk le, de már nem volt benne kihívás így próbálkoztunk a piroson. Míg végül rászántuk magunkat a feketére. Ez volt a lehető legjobb döntés. Mind a kettő szuper.
Jövő február vagy március újra Lackenhof!
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2013.09.25. 12:21
Szezonkártya akció!

2013. október 31-ig egyedülálló "First Minute" akció érvényes a szezonbérletekre, mely Lackenhofon kívül további 8 síterepre is érvényes: Hochkar, Heiligenblut - Grossglockner, Hinterstoder, Hochficht, Kasberg - Grünau, Kössen, Patscherkofel, Wurzeralm - Spital am Pyhrn.

A szezonjegy elővételben felnőttek részére 429 € helyett csak 349 €!

Sőt! Ha a mindkét szülő kiváltja a SunnyCard szezonkártyát, minden 15 éven aluli gyermekük ingyen síelhet! Ha csak a felnőtt vesz szezonbérletet, akkor a 10 éven aluli gyermek kap ingyenességet.

Részletek: https://sielok.hu/terepcsoport/skisport-sunnycard/
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2013.09.22. 19:01
Szia,
A 4seasons síiskola minden évben többször is szervez táborokat Lackenhofba. Addig pedig szeptember végétől indulnak kezdő tanfolyamok, a Bókay kerti műanyag sípályákon. Javaslom, hogy keresd meg őket, szívesen segítenek.
Előzmény: (mefike 160842)
mefike
9 élménybeszámolót írt
9
12 éve tag
2013.09.22. 14:55
Sziasztok,
Februárban jártunk Lachenhofban és nagyon megtetszett nekünk. főleg mert igencsak gyerekbarát a pályarendszer és mert közel van Budapesthez. Az idei szezonban a 4 éves fiunkat is beavatnánk és ehhez kérném a segítségeteket. Ottjártunkkor a SportHotelben mondták hogy vannak táborok ahova a szülők is gyerekek is mehetnek és oktatást is biztosítanak. A napokban írtam a szállodának de sajnos nem tudtak konkrétummal segíteni, egy ott oktató magyar oktatóval is beszéltem, Ő sem tudott segíteni. Köztetek nincs valaki akinek esetleg van valami konkrét infója? kit keressek fel ez ügyben?
köszönöm!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.03.17. 23:15
Mi március 14 és 15-én síeltünk Lackenhofban. A havazás jót tett a pályáknak. Jó volt a hó. (Ma jött a "fön"/melegedés ami val.szeg ront a pályák állapotán.)

Mi Göstlingben szálltunk meg, mert az kb. félúton van Hochkar és Lackenhof között + van egy nagyon jó fürdő is. Lackenhof és Hochkar idén már közös bérlettel síelhető.
Előzmény: (PAttila 157519)
PAttila
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2013.03.17. 09:38
Van valakinek friss információja hogy érdemes még ide kimenni a hétvégén? Esetleg szállás tipp!
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2013.03.04. 11:10
Csodálatos hóviszonyok vannak Lackenhofon. A hétvégét kinn töltöttük, jól döntöttünk!

Pénteken ködös idő volt, szombat-vasárnap pedig szinte zavartalan napsütés, tökéletes szélcsend és kevéssel nulla fok alatti hőmérséklet. A pályák gyönyörűen kifagytak az éjjel, de mégsem voltak jegesek, mert nagyon vastag hóréteg van tömörítve - a pályát jelző táblákból egyes helyeken csak a fekete karika látszik, tehát jó 1-2 méteres az alap.

Lackenhof nem nagy síterep, jól átlátható és igazi csemege a fekete pályákat kedvelőknek. Mindkét hegyen (Nagy-Ötscher és Kis-Ötscher) van egy-egy jó széles fekete pálya, amin soha nincs tömeg, nem kígyóznak rajta tanuló csoportok és hívogat a gyors síelésre, carvingozásra. Próbáltam tartani a tempót a nálam merészebben síelő családommal, néha majdnem sikerült is. Kedvencünk továbbra is a Kis-Ötscher fekete és piros pályája marad, megunhatatlan!

Egyébként a síterep persze kezdőknek is ajánlható, az alsó részen lévő 4-üléses lift gyerekvédővel ellátott (nem csúsznak ki belőle a kicsik és 2 felnőtt 3 gyerek is biztonságosan tud rajta felmenni) és az alatta lévő kék pálya tökéletes tanuló terep. A pályakezelés hibátlan volt.

A tavaszi napsütés előcsalogatta a sítúrázókat is. Úgy tűnik, itt már tömegsport a túrasízés, és a Nagy Ötscher csúcsa valamiféle zarándokhely lehet számukra.

Szóval még 2-3-4 hétig biztos lesz itt hó, és még lehet, hogy visszamegyünk! Képeket majd teszek fel délután (otthon hagytam a memóriakártyát)
Holes
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2013.02.23. 12:50
Néhány kép az Ötscheren töltött percekről. Kiváló hóminőség, porhó! A képek viszonylag frissek, febr. 17-iek és azóta is csak esett a hó. Csak ajánlani tudom mindenkinek!!:)
https://sielok.hu/fotoalbum/lackenhof-otscher-2013/galeria/
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.01.29. 13:09
Sziasztok,

megválaszolok néhány általam feltett kérdést, mert másnak is hasznos lehet:-)) A 2 eurós gyerekjegyhez (pontosabban a 13 eurós heti bérlethez) nem kértek tőlünk igazolványt, viszont balhéztak, mert nem egyszerre vettük meg a felnőtt 7napossal, hanem csak másnap (mert csak délután mentünk a Kindercenterhez, ahol viszont egyáltalán nem lehet megvenni a jegyet - viszont a liftkezelő nagyon kedves volt, és ingyen használhattuk a lifteket:-)) - így másnap reggel tudtuk csak a főpénztárnál megvenni). A 7napos bérlet nem fényképes, hogy lehet-e vele a 0. napon síelni, ezt nem tudom, mert nem próbáltuk. Amúgy egy szuper hetet töltöttünk el Lackenhofban. Igazi családi síterep, a Kindercenter nagyon tuti, 3 féle felvonóval (ilyet eddig még egy síterepen sem láttam), ideális kezdőknek, a 8-as pálya pedig egy tuti tanulópálya, tök egyenletes, enyhe lejtéssel, és a tömeget is elbírja. Viszont az is igaz, hogy a felvonójával nem sikerült úgy feljutnunk, hogy ne állt volna meg legalább 2x, és hogy a 8-as pályán kívül nem nagyon van használható, hosszú kék pálya, mert a 7-esen található letörést (hosszú és meredek) jobb helyeken pirossal jelölnék - ide nem vinném fel a kezdő lányomat...
A liftek 16:15-ig mennek, viszont egy perccel sem indítják előbb, mint 9 óra:-))
De összességében nagyon tetszett a hely, kezdő gyerekkel (és egy babakocsis bébivel:-)) ideális! Visszajövünk:-))

Linda
konyhaördöge
5 élménybeszámolót írt
5
11 éve tag
2013.01.25. 12:03
Érdekes hogy a Lackenhofi pálya nyítvatartási idejét sehol,senki nem emliti.Szóval a rend kedvéért leírom hogy minden nap 09.00-tól délután 16.00-ig üzemelnek a felvonók a téli szezonban.
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.01.14. 18:40
Sziasztok,

néhány kérdésben szeretném a segítségeteket kérni: a gyerekek Schneemannkarté-jához elfogadják a személyi igazolványt, vagy útlevelet kérnek? Több síterep fórumában olvastam, hogy a hetijegyekkel (ez gondolom a 8 napos bérletre is igaz, ha igaz...) már a 0. nap délutánján is lehet síelni. Itt is van ilyen lehetőség? A 8 napos bérlet már fényképes? És végül nyugtassatok meg, hogy általában üzemel az Ötscherbahn, mert mostanában sokszor láttam, hogy nem megy (pl. ma délután sem üzemelt, pedig az időjárás ezt látszólag nem indokolta).

Előre is köszi a segítséget!

Linda
konyhaördöge
5 élménybeszámolót írt
5
11 éve tag
2012.12.27. 19:12
2012.01.28-2012.02.02 Lackenhof.Ekkor voltam elöször sítáborban.Kifejezetten azzal a szándékkal indultam neki hogy megtanuljak snowboardozni.Minthogy 2 olyan ember kísért,akik már jól csinálják,ez sikerült is.Néhány óra alatt eltanultam az alapokat,amit használva a kék pályán szépen csuszkáltam.Aztán jöttek az esések,meg a kelések :)
Egy jó tanács:soha ne add fel!Azért két nap után már kék-lila-zöld volt minkét térdem,így reggelente kissé nehézkesen keltem,azért a reggeli után már újjult erővel vágtam neki a mindkét csúcsnak.Fantasztikus hogy a rengeteg ember ellenére sem kellett várni a felvonóknál(néha max.2-3 percet).A sporthotelben ahol megszáltunk,kedves kiszolgálásban volt részünk,és mindössze csak két percre volt gyalog a pályától!Kedvencem a 7-es pálya volt(hiába newbie vagyok),és azt hiszem 2013 is az lessz.Ugyanis 2013.01.26-01.31 újra uggyanott leszünk!Köszönet ennek a weboldalnak azért a rengeteg hasznos tudnivalóért,amivel könnyebbé,és még fontosabb talán,hogy még élvezhetőbbé teszi mindezt számunkra!
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2012.12.11. 12:58
OK, köszi!
Előzmény: (RM 145817)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.12.11. 12:50
Honlapjukon ez az aktuális info:

Ab Freitag, den 14. Dezember 2012 durchgehender Fahrbetrieb

Teilbetrieb mit dem 4er Sessellift "Eibenkogl (B)" und dem 4er Sessellift "Ötscherbahn (A)" sowie dem Fuchswald (D+E) und dem Kinderland!

Geöffnete Pisten: Eibenkoglpiste Nr. 8 und Familienabfahrt Nr. 7, Distelpiste SL Nr. 4, Fuchswald Schlepplift Nr. 6,

Azaz:
Dec. 14. péntektől lesz folyamatos üzem.

Liftek amik egyelőre mennek:
A két négyes ülős (A,B), Fuchswald liftek (D,E) és a gyerekpark.

Nyitott pályák: 8, 7, 4, 6 (Nevüket lásd fent a német szövegben.)
Előzmény: (Makosx 145804)
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2012.12.11. 11:22
Tudja valaki, hogy mikor indul a rendes szezon (nem csak hétvégi üzem)?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.