Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc élezés

ÜZENETEK (1047)Időben csökkenő Időben csökkenő
level
25 élménybeszámolót írt
25
18 éve tag
2006.02.08. 20:41
nekem a klasszikus csehszlovák élezőm van, 90-os
és a reszelőnek nevezett keményacél lehúzó élekre mrőlegesen van egy vezetősin , ez a reszelőn állitható pozicioju , igy nagyon tartós
és mindg fris felület élez
nem hiszem hogy az 1 fokos különbségek egy normál amatör sielő részére érezhetők lennének
tapasztalatom serint elsődlegesen a talpra merőleges élet kell lehúzni, az sorjásodik
****
gyakran felmerül bennem miért nem keményebb, pl nitrált felületű, v cementált éleket gyártanak
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.07. 19:37
Én is használtam ilyet, kb 2-3 élezésre elég a benne lévő 3 lapka. Mivel "pótreszelőlapkát" nem kaptam hozzá, vékony finom reszelőből flexkoronggal vágtam kis kockákat bele. Nagyon macerás volt, a második újratöltés után meg is untam, és a nyáron vettem állítható szögű szerkentyűt, abba egész reszelőt lehet rakni, csak a nyelét kell levágni. Ez jól működik, mivel a reszelőt minden irányba mozdítva/forgatva lehet rögzíteni, a reszelő teljes felülete kihasználható, és kisebb rádiuszú léchez rövidebbre lehet állítani a lapot. A cucc 7000 ft körül volt, tartalék reszelő 500-2000 ft, gyémántlap 10000 ft körül, legközelebb ezt próbálom ki, bár nem tudom, meddig bírja. Mindenesetre a reszelőket eszi a művelet. Én 86-87 fokra szoktam élezni 2-4 napi csúszásonként, vagy ha követ találtam. Este a parkolóban a csomagtartóhoz támasztva lehet a legjobban :-)))
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.02.07. 14:10
A képen látható szerszámmal 90 fokos szögben lehet élezni.Három reszelője van. Egy a talp felől és kettő az oldalsó élezést szolgálja. Finoman, a lerögzitett lécen a kétszer háromszor végig húzva észrevehető hatást vált ki. Az élezés megkezdése előtt, ellenőrizni kell a reszelők rögzítettségét. Csak finoman.
GI
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2006.02.07. 13:52
Sílécnél az él számít a legtöbbet. Ha valaki ment már jeges pályán, frissen élezett léccel, tudja a különbséget, nem csúszik meg a léc kanyarokban oldalra, stabilan megy az élén. Vigyázni kell, mert a jó él egy pillanat alatt kivégzi a kesztyűt is, elég meghúzni a függőlegesen kézben szállított léceken és már vége is. Jeges, kemény havas pályán az él elég gyorsan romlik. Kézzel érdemes élezni, mert így lehet a legminimálisabb anyagot levenni a kantniról. Fontos az élszög is. 89 általános, 88 race, 87 fok versenyre való.
Peteed
8 élménybeszámolót írt
8
20 éve tag
2005.01.25. 01:52
Sziasztok! Van valakinek tapasztalati kis kézi élezőről? Azért lenne fontos, mert az ára kb annyi mint 2 éleztetésé. Mennyire lehet könnyen, jól használni, egyenes lesz-e az él v ferde...

A képen láthatjátok milyenre gondoltam.
toko-pocket.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.15. 21:07
A wax milyenségétől függ, hogy mennyi idő alatt kopik le a talpról, a síléc élére annak anyaga, és teljesen eltérő hőtágulása miatt tapasztalataim szerint rá sem tapad tartósan (az első élen csúszásnál maradéktalanul lejön), szerintem semmiképpen nem okoz olyan zavaró hatást, ami a pályán való botladozáshoz vezetne.
Természetesen egyszerű lehúzni a felesleget az élekről, elég egy darab vonalzó hozzá, amelynek valamelyik sarkát bereszeljük négyzet keresztmetszetű reszelővel (lásd. mellékelt ábra), ezzel másodpercek alatt leránthatjuk a waxot az él mindkét lapjáról.

Természetesen az, hogy melyik szervíz hogyan waxol, eltérő lehet, Ausztriában azért más a színvonal.
ellehuzo.jpg
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2004.12.15. 21:01
Miért van az, hogy Magyarországon ha kérek egy élezést+waxolást, akkor: elöször megélezik a lécet, majd jól bewaxolját a talpát és ügye ennek következtében az élét is, és úgy gondolják, végeztek. Ennek az a következtében, ha ezt az ember nem veszi észre, akkor fél napig botladozik a pályán, amíg lekopik a wax az élröl...Austriában egy erre alkalmas kis akármivel 10 mp alat lehúzzák az élröl a waxot, míg én, magyar itthon kapargathatom le a viaszt.

Nektek nincs efféle tapasztalatotok?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.