Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Ischgl
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Montanara - alpesi szobák és apartmanok Ischglben, nagy wellness részleggel
ÜZENETEK (130)Időben csökkenő Időben csökkenő
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2017.12.23. 00:54
Nem az lehet a "gond", hogy túl sok hó esik mostanság és mire nyitnak a pályák újabb kezeletlen hóréteg rakódik az éjszaka során ratrakolt pályákra?...ami viszonylag hamar kibuckásodik és úgy tűnik, hogy hozzá sem nyúltak a pályákhoz? Maradj egyszer kint zárásig, már akkor indul a ratrak-sereg!
szraymy
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2017.12.22. 10:10
Sziasztok. tobb helyrol is vallottam, hogy nem ratrakozak minden nap. mennyiben igaz ez?
Aparmannt esetleg tudtok ajanlani Ischglben, kozel a felvonokhoz?
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2017.01.25. 22:25
Eddig csak csupa jót írtam Ischg-ről, de most nagyon ki vagyok akadva. Negyedik napja vagyunk itt, de még nem találkoztunk egy ratrakkal sem. Az osztrák oldalon kezdenek a pályák katasztrófálisak lenni, de a svájci oldalra is ráférne a felújítás. Az 52 eu-s napi bérletárba szerintem bele kéne férjen, hogy naponta, ratrakolt pályák várják a síelőket!

A másik negatívum a síbusz járatok. Kappl-ban van a szállásunk, és ebbe az irányba sokkal ritkábban járnak a buszok, mint Galtűr felé. Sokszor közelharc van, hogy feljuss a buszra, különösen csúcsidőben.

Nem tudom mi történhetett, begyűrűzött ide is a válság?
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.12.08. 21:30
Ma Ischglben voltunk. Azért esett erre a területre a választás mert jelenleg ez az a síterep Európában ahol a legtöbb km sípálya nyitva van. Hó nincs(természetes) az biztos, de a hideg időnek meg a hóágyuknak köszönhetően csodálatos pályákat tudtak nekünk varázsolni. Ma munkaszüneti nap volt a GSA (Germany, Switzerland, Austria) országokban ez a sípályán egyáltalán nem látszott, ugyanis nagyon kevesen voltak. Az idő jó volt, anticiklon jellemzi az időjárást már jó pár napja. A hegyen ragyogó napsütés, inverzióval a völgyben -6C ugyanabban az időben 2000 méter felett pedig 6-10C volt. Egy felújított liftet fedeztem fel ma Ischglben neve Flimjoch B2, amely Idalpból indul és a Svájci/Osztrák határra megy. Ez a lift már létezett az előző szezonban idén az oszlopokat illetve az üléseket cserélték ki: nyolc üléses lift, fűthető üléses Doppelmayr liftet építettek amely 2298 illetve 2752m között közlekedik. A lift épület hegyállomésa is új. Annyira kevés volt a hó, hogy még 2800 méter felett is hóágyuztak. Már a völgyig lehet síelni, egy hete még csak a középső állomásig lehetett itt lecsúszni. Érdekes volt síelni, pálya mellett minden zöld vagy barna hó csak a pályán van. Olyan március végi időjárásnak megfelelő érzésem volt ma. Ischgl egy tökéletes hely a síelésre.
Reggel kivasalt pályák fogadtak
az  új lift hegyállomása
ez a rész még nem volt nyitva
jó időnk volt
a pálya mellett semmi hó
kb. 1500 méteren ennyi hó volt
P1350828.JPG
P1350839.JPG
P1350851.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.04.11. 21:04
Hétvégén voltunk itt ismét havazás után. A hóhatár kb. 1600 méteren lehetett ugyanis Ischglben a völgyben még zöldek voltak a fenyők, pár száz méterre feljebb már fehérek. Tömeg alig volt, szinte lézengtek az emberek, ilyenkor már kevesen mennek síelni. Húsvét után a legtöbb síterep bezár, csak a "nagyok" vannak nyitva. Reggel tökéletes pályák voltak, az első két körben mikor lecsúsztuk az "eleven"-en, senkivel nem találkoztunk, furcsa is volt. A völgybe vezető rész alja fekete pálya az utolsó 200 méter, ott már csak egy sávban van hó mellette minden zöld. A pályák 11-12-ig jól tartották magukat utána nagyon olvadt. 14C volt a völgyben de fent a hegyen sem fáztunk 2800 méteren. Szélcsend volt, nagyon jót síeltünk áprilisban jó hóviszonyok között. A hegytetőn is látszott, hogy múlt héten sok helyen a völgyben 26C volt, olvadt a hó rendesen a múlt hetekhez képest. Május 1-ig ez a síterep még tökéletes hely a síeléshez.
P1310713.JPG
P1310717.JPG
P1310742.JPG
P1310743.JPG
P1310745.JPG
P1310751.JPG
P1310754.JPG
P1310788.JPG
P1310819.JPG
P1310820.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.03.28. 21:22
Húsvét másodnapján ma nem a szokásoknak megfelelően locsolni indultam hanem Ischglbe síelni. Eddig még húsvét hétfőjén nem síeltem gondoltam kipróbálom. Napok óta a frontok váltják egymást az időjárásban, egyik nap esik az eső, másnap ragyogó napsütés van, következő nap ismét egy front esővel, ma pedig szép idő. A sípályán nem voltak sokan, ma volt a 4 napos hosszú hétvégének az utolsó napja. Ma koncertet is rendeztek Ischglben, 2320 méteren állították fel a színpadot Idalp mellett a pálya közepén. A pályák állapota tökéletes volt, reggel a völgyben 1C lehetett fent 2300 méteren pedig -3C. Ma kipróbáltuk végig az eleven nevű pályát, a nevét onnan kapta, hogy a hossza 11km és több mint 1400 méter szintkülönbséggel rendelkezik. A pályatérkép alapján ez az Alpok egyik leghosszabb pályája. Nem tudom ez mennyire igaz vagy ebből mennyi a marketing duma, de elmondhatom ez a pálya csodálatos. Eddig már többször voltunk ezen a pályán csak részletekben csúsztunk le (mivel ez a 13-as és 1-es pályákból jön össze). Reggel csúsztunk le, szinte még senki nem volt a pályákon. Csak csúsztunk, csúsztunk, olyan volt mintha soha nem érne véget. Ma az osztrák részen voltunk, délután egy kicsit felhős volt az idő és a tetőn nagyon fújt a szél. A tavasz is megjött mivel délután a völgyben 12C volt 1400 méteren. 2000 méter alatt a hó nagyon olvadt délután, de ilyen melegben nem is csoda. 2000 méter felett délután is jók voltak a pályák. Áprilisban is még itt jót lehet majd síelni.
A nap besüt a völgybe
1-2cm friss hó volt a pályán
P1310371.JPG
P1310379.JPG
P1310381.JPG
az osztrák-svájci határon
P1310385.JPG
P1310386.JPG
P1310388.JPG
P1310390.JPG
P1310392.JPG
P1310393.JPG
P1310394.JPG
P1310396.JPG
P1310406.JPG
P1310436.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.03.12. 21:26
Ilyen volt a mai nap Ischglben. A svájci részen voltunk ma többet, beszámoló ott. Jó időnk volt.
P1300888.JPG
P1300793.JPG
P1300809.JPG
P1300849.JPG
P1300890.JPG
P1300978.JPG
P1300989.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.02.23. 20:35
Hétvégén Ischglben voltunk. Olyan helyet kerestem ahol sok pálya van, jók a felvonók és eléggé magasan van mivel vasárnapra Ausztria nyugati részére 16C ígértek. Persze nem a hegyekben de a 16C februárra elég magas hőmérséklet. Pénteken és szombaton végig csapadékos volt az időjárás, vasárnapra jó időt jósoltak a meteorológusok. Időben indultunk, már 8 órakor Ischglben voltunk az új 5 szintes parkolónál. Fél napra 5 euróba kerül a parkolás ami szerintem korrekt ár ahhoz képest, hogy egy heggyel nyugatra Lech-Zürsben 13 eurót is elkérnek a parkolásért. Nem semmi ez a parkolóház, meg ahogy meg van oldva a föld alatti rendszer, a lifthez vezető út: kicsiben olyan mint a zürichi reptér, mentem le, fel lifttel majd ismét le fel amíg a földalatti folyósokon a pénztárhoz jutottam. A központból több párhuzamos lift vitt felfele. Az A2-es lifttel mentünk fel ez egy nagy kabinos lift ahol 20-30 ember elfér benne, van ülő hely és bent a liftben a sílécet fel lehet akasztani. A beígért szép idő elmaradt, mikor felértünk láttuk, hogy a pályák 90% le van zárva. Péntek, szombaton ami csapadék esett a völgyben, az itt hó formában jött le. Ez volt az első síelésünk ebben a szezonban amikor természetes havon síeltünk, kimentünk a pálya szélére leszúrtam a 125cm-es síbotot(nem erőlködtem nagyon) és csak a fogantyúja maradt kint. Ami azt jelenti a napokban legalább 100-110cm hó lehullott, igaz ez 2400 méteren. A lavinaveszély miatt sok felvonó nem volt nyitva, ezenkívül robbantottak állandóan, olyan volt mintha a nehéztüzérség az ágyúkat bevetette. Svájcba át sem lehetett menni mert azokon a részeken robbantottak. Napközben szemerkélt valami fent hó lejjebb eső. Szerencsére 14 órától az ígért szép idő is megérkezett, mintha egy varázsütésre kék ég és ragyogó napsütés lett. Ekkor láttam a hőmérőt 2400 méteren 12C-ot mutatott. Dél körül már kinyitották kb. a pályák negyedét. Nagyon jó hely Ischgl rengeteg felvonóval, nagyon sok párhuzamosan megy egymás mellett. Csodálatos a táj, profi az infrastruktúra. Eddig "Saalbach fan" voltam de el kell ismerjem ez a hely sokkal jobb (szerintem). Közép Svájcból 3 óra volt az utazás, időben annyi mint Bp-Semmering távolság. Azt tudom, hogy ha legközelebb megyek síelni akkor nem kell gondolkozzak melyik terepet válasszam. A nagyobbik lányom azt mondta ide jöjjünk még de ne csak télen hanem nyáron is.
Teszek fel pár képet.
P1300430.JPG
P1300423.JPG
P1300442.JPG
arra van Svájc a hegygerincen a határ (felvonó nélküli pályák)
P1300415.JPG
P1300447.JPG
P1300479.JPG
Párhuzamosan futó liftek minden fele
P1300480.JPG
már érkezik a jó idő
délelőtt még nem volt szép idő
nyugat felől jön a szép idő
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2015.10.19. 22:12
A léced is olyan éles, mint az eszed?...jó a következtetés :)...de ez már off itt :)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2015.10.18. 20:43
Akkor nincs más választásom, gyűjtöm majd a jó híreket, ötleteket és legkésőbb január 7-én közzéteszem :)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2015.10.13. 00:03
Ha tudsz decemberig várni, szívesen tájékoztatlak majd...egyébként a sípályák is érdekelnek majd vagy csak a wellness? :)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.04.13. 13:45
Járt erre valaki a közelmúltban? Mi a helyzet? Április végén elmennék.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.02.03. 10:17
Köszi a beszámolót. Csak annyit tennék hozzá, hogy tényleg nagyon sokba került ez a lift és tényleg csak egy pálya van, de a hegyoldal elvileg egy freeride terület, a pályán kívüli síelők kedvence.

Az más kérdés, hogy a lift decemberi átadásakor alig volt hó pályán kívül, és ez nem tudom mennyit változott az utóbbi időben.
Előzmény: (metron 168654)
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.03. 08:29
Az idén átadott új lift és a hozzá tartozó pálya is szuper! Mivel egyszerre csak korlátozott számú síelőt szállít, sosem túlterhelt a pálya. Amíg készítünk néhány képet a felsőállomáson a többség már elindult lefelé, így akár egyedül csúszhatunk az aljáig. Pont jó lejtésű piros pálya ami csak a legvégén laposodik el, de jó lendülettel érkezve átcsúszható ez is. Sajnos csak egy napon tudtuk használni, mert a többin a nagy szél miatt nem működött. Tény, hogy nagyon szeles fent. Ottjártunkkor is 51km/órás szél volt fent. Nem tudom megérte-e így a beruházás. Mindenesetre mi nagyon élveztük.
ardelean.istvanne
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.08.22. 22:33
Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy hol és mennyiért lehet megvásárolni a Silvretta kártyát?
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2013.08.11. 15:21
Hello mindenkinek.

Igazából nem tudom, hogy érdemes-e beírnom, de most augusztus első hetében voltunk Ischgl-ben. Indulás előtt néztem, hogy valaki írt-e már nyári beszámolót, de nem találtam ilyet, vélhetőleg amiatt mert nem tartozik szorosan a sieléshez a téma. Ettől függetlenül-mégha esetleg törli az admin az írást- írok egypár jó tanácsot, mert ezt télen is hasznavehetőek. Az odaúton Salzburg után dugó, tömeg. +35 fok és irgalmatlan tömeg. A Chiemsee tónál egy rövid pihenő, de alig fértünk be a parkolóba és minden szemetes és pisis volt.... csalódás a rendszerető németekben. Visszatérve Ausztriába végig 100 km-es sebességkorlátozás és útjavítás, és sáveltolás. Innsbruck után aztán gyengült a forgalom és lehetett tempósan haladni Landeckig. Iscgl - Versalh részében szálltunk meg, de első nap meglepődtem mennyire zsúfolt a kisváros. A három felvonó köré szorosan beépültek a 3 és 4 *-os hotelek, és köztük egy vékonyka út van. Kocsival be sem érdemes menni, hanem a Silvrettabahn alatti parkolóban kell megállni majd gyalogosan felfedezni a várost, ami azonban egyszerű magyar embernek igen drága. Próbáltam vásárolni Ischgl-es siruhát, sapkát vagy mellényt de nagyon borsos ára volt a nyári leértékelés ellenére is. A felvonókat nézve télen nem lehetne unatkozni, én még ennyi felvonót nem láttam egy sipályán. A nyári felvonókkal át lehet menni Svájcba, de a Ravaisch-ba érkező Twinliner felvonótól busszal lehet bemenni a Samnaun Dorfba ahol azonban a boltok a vámmentesség ellenére nem tűntek olcsónak.Talán csak csokit érdemes venni, meg egypár szeszes italt. A nyáron érvényes Silvretta kártyával egész nap csak felvonóztunk és túráztunk, a downhill kerékpárosok között. Nekik ez a paradicsom. A téli sípályákon mindenhol biciklipálya van kialakítva ahol lehet lefelé száguldozni. Meglepődtem amikor 40-50 év közötti osztrákok, svájciak biciklivel és protektorban suhantak lefelé ezerrel. Galtür.... érdemes megnézni Alpincenter-t ahol egy falon írják az alpokbeli téli lavinák áldozatait. Meglepő, hogy a túrázók és a hegymászók mellett mennyi sielő leli halálát a téli időszakban. Egyébként Galtür egy kis ékszerdoboz. Egy nagyon szép zöld völgyben található, szellős kis városka... aminek egy részét 1999. februárjában eltemette egy lavina. - ezt lehet megnézni egyebek mellett az Alpináriumban. Ha felvonózunk, érdemes odafigyelni arra, hogy 12 és 13 óra között "ebédszünet" van, vagyis leállnak. Vásárlás szempontjából Ischgl-ben van SPAR, Billa is. Átlagos osztrák árakkal. Galtür felé talán..Valzur vagy Piel városrészben megálltunk egy S MART nevű boltban ahol viszont minden olcsóbb ha 2. db vagy afelett vásárolsz. Na itt már elég baráti árak voltak. 4. db 2 literes Almdudler üditő 4 EU volt. Ezért érdemes egy kicsit autózni. Összefoglalva elmondható, hogy nyáron 3-4 ezer turista van itt de télen ez a 12.000-et is eléri, de ettől függetlenül nyáron is érdemes megnézni ezt a sívároskát, mert egész más arcát mutatja. Ja és mégvalami .. mint kiderül sok magyar dolgozik odakint akik havi 1300 eu körül keresnek... csak egy baj van vele, hogy ez csak idénymunka.. vagyis novembertől-májusig.. 6 hónap. A köztes időben nincs munka és a megtakarításból élnek itthon nyáron, hogy aztán november közepétől ismét
munkába álljanak Ischglben. .. Megértem őket, ezen a csodás helyen, anyagilag megbecsülve érdemes dolgozni, és igazuk is van ha azt mondják, hogy idehaza havi 90-100.000 ft-ért egyszerűen nem érdemes még bemenni sem a munkahelyre.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2013.07.10. 10:11
Már javában folyik a Piz Val Grondára vezető új lift építése. Jelenleg úgy láttam,hogy csak egy rövidebb pályaszakaszal fog bővülni általa a régió, de gondolom a későbbiekben lesz több is. A most aktuális térképen már meglévő liftként és pályaként jelölik ezeket.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2013.01.29. 09:52
Ischgl a megunhatatlan.Idén is tudtak újdonsággal szolgálni két hüttét újítottak fel és varázsoltak tükör palotává, most rájuk sem lehet ismerni. Az Alp Trida Sattelnél lévő hüttéhez hatalmas panoráma teraszt is építettek ami alatt már csak a szakadék van. Nagy kedvencünk ez a hely három éve ide járunk és még idén is találtunk olyan pályát amin még sosem síeltünk és ilyenkor döbbenünk rá hogy azok a legjobbak.Svájc felől jártunk fel, innét sokkal hamarabb fel lehet jutni mint Ischglből. Samnaun a vámmentes paradicsom de nem feltétlenül a magyaroknak van kitalálva, sokkal inkább a dúsgazdag orosz milliomosoknak, legalábbis az üzletek nagy többsége hozzájuk szabja az árakat. Tankolni viszont nagyon megéri itt,a jelenlegi euró árfolyamon literenként 70 Ft-tal tankoltunk olcsóbban diselt mint itthon. Na de ide mégsem ezért érdemes jönni hanem a többszáz km változatos pályáért. Nagyon népszerű hely mindig sokan vannak de eloszlik a tömeg. Hiába a gondos előkészítés a kritikus részeken délután már mindig buckákat kell kerülgetni. Ennek ellenére szerintem aki egyszer itt járt biztosan visszavágyik még ide.
DSC-0244.JPG
DSC-0243.JPG
DSC-0236.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.