Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Risoul - Vars
síterep infó oldal
ÜZENETEK (362)Időben csökkenő Időben csökkenő
dituka
11 élménybeszámolót írt
11
19 éve tag
2008.02.23. 18:14
Sziasztok!

4 éve voltam utoljára Franciaországban (St. Sorlin) és meg kell mondjam, eddigi sípályafutásom egyik legjobb és legnagyobb élménye volt! Nagy baráti társaság (4 fiú, 5 lány) kitünő hóviszonyok, szuper időjárás. Most ismét a csigákat majszolók felé vesszük az irányt. Tehát irány RISOUL!!!! Március elsején indulunk egy hétre. Remélem tud valaki hasznos infókkal szolgálni! Segítségeteket előre is köszi....
pbpbpbpb
18 élménybeszámolót írt
18
16 éve tag
2008.02.12. 16:12
szubjektív, de nekem nem tetszett. hogy miért? mert olyan évben voltunk januárban, amikor kevés volt a hó és a kedves pálya fenntartók még azokat a pályákat sem nyitották ki, amelyeken lehetett volna síelni, hogy megőrizzék azokat februárra. ez nem túl szimpatikus, tekintve, hogy így kb 5 pályán lehet össze-vissza síelni. de az olympic pálya elég jó, combos.
laca85
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.01.18. 11:28
Sziasztok!

2007 februárjában voltunk itt. Nekem nagyon tetszett. Készítettünk egy kis videót a túráról, itt meg lehet nézni:
1. rész:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

2. rész:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Üdv, Laca
forguet
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2007.11.05. 22:59
Fincsi síterep. Tavaly voltunk január végén.
Kicsit kevés volt akkor a hó, úgyhogy lerongyolódott a lécem.
netexp
61 élménybeszámolót írt
61
17 éve tag
2007.03.07. 14:43
Holgyeim es uraim,kialakult marc 24-31-ig egy tuti situra Risoulba. Varunk meg jelentkezoket, mig a 18 szemelyes kisbusz meg nem telik. Buszostul, szallasostul, berletestul kb 56.000-be kerul, ami nagyon olcsonak szamit. Van egy gimis csapat es nehany felnott.
Ide irj: randras@net-express.hu
Peterski
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.02.01. 18:27
Üdv Repa!

Gondolom Felvonulási térrről te is. Bízom benne, hogy király lesz:)) Csak ez a francia időjósszolgálat ijesztő dolgokat ír. Amit ír, nem fér össze a 110/50-es hóvastagsággal...merem remélni..
repa
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.02.01. 15:00
Én is holnap megyek!!! :))
Peterski
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.02.01. 14:11
Üdvözlet minden Kedves Forumozónak!

Holnap indulok Risoulba, de az ottani időjárási helyzetről nagyon ellentmondásosak az internetről elérhető információk. A https://www.risoul.com szerint 110/50 a hóvastagság, és -7 fok van a hegyen, -3 a völgyben...mindez persze reggel, mert nem frissítik. Ezek után a meteo-france, vagyis a francia meteorológiai szolgálat a völgybe, ami 1850 méteren van, napközbeni hőmérsékletnek PLUSZ 7 fokot jelöl. Ha ez tényleg így van, a hó nem lehet 110/50, ugyanannyi mióta január 26-án volt az a nagy hóesés egész Nyugat-Európában. Szóval nagyon mgköszönném, ha valakinek lenne akár ismerőstől, akár frissen hazaérkezve személyes tapasztalata arról, hogy mi vár ott ránk. És mindenkinek nagyon jó síelést!

Üdvözlettel: Peterski
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2007.01.29. 00:00
A nagy pályákon van hóágyújuk bőven, szal ha hideg van azokat tuti megcsinálják. Viszont, ha plusszok lesznek akkor csak a megmradt havat rendezgetik. Azt viszont akár az erdőből is kitolják. Már ahová a ratrak befér. :)
Kaját mi itthon ról vittünk, mert kint lényegesen drágább, bár útközben -egész Risoul előtt a hegyek lábánál- volt egy kis supermarket ahol az árak még tűrhetőek voltak.
Remélem lesz még havatok bőven!
Mokka
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.01.26. 08:24
Köszi szépen a segítséget.Tényleg sok volt.Mi egy 6-8 fős társasággal mennénk busszal.Remélem lesz hó még március 10-17ig.Szerinted van annyi hóágyújuk hogy ha meleg van akkor is megcsinálknak sok pályát?Kb mennyi hóágyúzott pálya van?Kaját otthonról vigyünk ,vagy ott is lehet venni mindent ?Milyen árak vannak?Köszi előre is.Üdv
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2007.01.25. 13:29
Ja és még annyit, hogy amikor mi márc 28-án hazaidnultunk, aznap megint jött egy hidegfront tisztességes havazással. Szal búcsúzóul még láthattuk az egész környéket olyan igaz januári havas hangulatban.
Ahogy ismerőseimtől hallottam, az előtte levő évben még áprilisban is bőven sieltek itt.
De persze az idei tél az "kicsit" rendhagyó, szal elég kiszámíthatatlan. De ahogy a neten a francia pályákat figyeltem, nem reménytelen egy márciusi síelés itt.
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2007.01.25. 13:26
Mokka!
Én 2005-ben voltam itt március közepén.
Sajna az idő nagyon meleg volt, sokszor az egész felső részeken is egy pólóban sieltünk és csak a pályák kb fele volt nyitva.
Ez a dolog negatív része, de ez évről évre változhat. Viszont a dolgozóké minden tiszteletem, mert még ennek az időnek az ellenére is fantasztikusan helyrehozták napról-napra a pályákat. Risoul-Vars átjáró az egész héten nyitva volt bár sokszor tényleg nagyon latyakos. Sajna ha nincs elég hó akkor kicsit macera át ill. visszajutni. Az átjáró a Risouli oldalról lejt át Varsba, tehát az odaút a könnyebb. Visszafelé le kell csúszni a Risouli csúcs mögé és onnét visz fel felvonó a Risouli csúcsra. Hű remélem nem voltam túl bonyolult. Ez a lecsúszás a csúcs mögé viszont márc 28 felé már olyan volt hogy kb 100 méter gyalog tettünk meg... Na de nem akarok elijeszteni senkit, hiszen külön-külön mind a két oldalon volt elég pálya még így is bőven, szal élveztük rendesen.
Boardosoknak is ajánlom, hiszen minden valamirevaló pályát el lehet érni ülőszékes felvonókkal.
A nappali sielések után pedig jöttek az éjszakai bulik. Mi a Risouli oldalon szálltunk meg, és az itteni bárokba jártunk bulizni. Mivel rengeteg a fiatal a központban minden este volt bőven élményünk. Ha megtelt a szórakozóhely az előtte levő havas teraszokon folyt tovább a party...
Azt hiszem ennyi elég is hozzá kedvcsinálónak.
Ha mentek akkor jó sielést és nagy bulikat kívánok!!!
netexp
61 élménybeszámolót írt
61
17 éve tag
2007.01.24. 15:17
Hello Emberek,
sielest tervezunk marcius 17-24-ig (szombat-szombat) Franciaorszagba. Ket auto indul ugy tunik, egyelore ures helyekkel. A celpont Puy St Vincent vagy Risoul-Vars terepek kozul az egyik. Az elson 78 km, a masodikon 180 km palya var minket. Berlet+szallas 33.000 ill 39.900 aron, egy heten belul dontunk, melyikre megyunk. Ha erdekel, irj, kuldom a reszleteket.
Mindketto fantasztikus hely, kiprobalva.
Udv:
Andras
e-mailben kerem az erdeklodest, mert azt surubben olvasom. Koszi.
Szőllősi_György
19 élménybeszámolót írt
19
17 éve tag
2007.01.22. 14:19
Hát, ha van hó,akkor igen, érdemes. :)
Nagy pályarendszer, s ha nyitva van a Vars-Risoul közti átjáró, akkor még nagyobb. :)
Az átjárónál tudsz lesíelni a Vars-i terepre. Ez a rész elég necces tud lenni, értem ez alatt azt, hogy márc. közepén, elég rendesen süti a nap, kásás, latyakos, olvadós.. sőt, a Vars-ba vivő pályákhoz-felvonókhoz egy keskeny erdei úton tudsz eljutni, ami nem hóágyúzott, karban sem tartják szerintem, így előfordulhat, hogy nincs rajta hó, vagy csak foltokban. Ezért lehet, hogy lezárják az átjárót. Ettől függetlenül ha nem is tudsz átsíelni, azért mind a Risouli, mind a Varsi terep elég pályával rendelkezik még így is.
Ülőszékessel minden csúcsra? Nem emlékszem már rá, köbö 5 éve voltunk ott, boardozni meg nem boardozok.
üdv.
Mokka
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.01.19. 08:04
Valaki megtudja mondani hogy érdemes e március közepén ide menni?lesz még ott hó?Egyébként az összes pálya ami a térképen van besíelhető,vagy csak ami ki van emelve sárgával?Irtak olyat hogy a Vars és Risoul közötti átjárás az nem valéami frankó-----Mit értenek ez alatt,azt hogy nincs fel,vonó,vagy hogy lankás a pálya ott,vagy mit?Jó lenne ha valaki tudna segíteni.Előre is köszi a válaszokat.Ja és boardal is élvezetesek a pályák vaghyg tényleg sok a húzós lift?Fel lehet menni az összes csúcsra ülőssel?Üdv
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2006.12.05. 17:35
Sziasztok,
Erdekelnenek barmilyen szemelyes tapasztalatok a sitereprol a palyakrol, a szallasrol. Mi januarban megyunk.. Azt tudjuk, hogy 180 km, mennyi a zold, kek, piros,de megis. Erzes, hangulat, sielhetoseg. Jo, rossz, kedvenc, jeges, buckas, szeles, latyakos, lassu palyak stb. Azt tudom, hogy ez idojaras fuggo is, de jo,lenne tudni hogy kb. milyen palyarendszerre szamitsunk. A nagyobbak kozul Pra Loup - ot, Les Sybelles et, es Briancon -t (1 nap) ismerem.
tomekpapa
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.11.16. 17:43
Hi! Elég jó a hely felszereltsége boardozáshoz, van valakinek személyes tapasztalata?
miley
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2005.05.07. 22:03
Képzelem menyire aggódtál...:)
Nyáron nincs semmi. Szokásos kis táncpróbák, néha (2-3alkalom/nyár:) elmegyek futni, és ennyi. Idén szeretnék több időt szentelni a görkorira. Mondjuk ezt nem lesz nehéz megoldani, mert megvan a korim már évek óta, és eddig össz-vissz kábé 5ször volt a lábamon. És most rádöbbentem, hogy nem jó ez így, és meg akarok tanulni rendesen görkorizni is. Szép terv, csak lehet hogy lusta leszek megvalósítani:)
Meg igazából nyáron nem hiányzik. Mindig van mit csinálni. Én azért vagyok télisport mániás, mert egész télen csak ezek igazán jó dolgok. És talán a szilveszter, de az nem mindig:)
trubadur
32 élménybeszámolót írt
32
19 éve tag
2005.05.05. 13:41
Jaja, az uccso nap volt talán a legjobb, tegnap néztem meg a videot amit felvettem, nem sok kb 25perc nagyreszt az utolso napi csuszasok + egy rezesbanda az erkelyen.. :-)
Kicsi a vilag.., megnyugodtam, hogy Tropi nem tunt el.. ;)
Nem is emlekeztem, hogy volt 1-2 rendes zuhi... ha az mind ho lett volna, bele sem merek gondolni... es valami nyari sport? gyepsi (?)
miley
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2005.05.04. 20:49
Ilyen zenéket hallgatsz? Tök jó! :) Szép a Tánc a hóban! Nagyon!
Hm. Nem hiszem, hogy bárki is keresne innen:) Az ismerőseim pedig tudják, hogy fesztiválmániás vagyok!
Igen-igen. Az a napsütés fantasztikus volt! Sokszor idegesítettek a kavicsok, a kikopott részek, a latyak, elment az egész síeléstől a kedvem. Aztán leparkoltam a kocsmánál, vettem egy pohár sört, kifeküdtem egy nyugágyba, és mmmm hirtelen megint minden szép és jó lett:)
Egyedül az utolsó nap volt olyan, hogy nem bírt hosszabb időre lekötni a sütkérezés. Végre jó (jobb, mint addig) volt a hó, le sem lehetett lőni:)
Képzeld! Kiderült, hogy ki Tropi! Tényleg ismerem már évek óta:) Ma hívott fel.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.