Menü ≡

Risoul - Vars síterep leírás cikk galéria videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 359, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  miley
Dátum: 2005.05.02. 14:50
(Üzenetazonosító: 10318)
miley Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2005.04.22.

Meg különbenis sok jó ember kis helyen is elfér!!!
Huh, biztos vagy benne, hogy én vagyok a legmegfelelőbb (ezt nehéz volt leírni:) síoktató számodra? Én nem:) Azért összehozunk valamit. Nem tudom, hogy mennyire lennék ilyen szempontból türelmes.
Olyan sokan ígérték már, hogy megtanítanak snowboardozni, de eddig csak tesóm vállalta be, pedig ő nem is ígérte. Jófej volt!
Én azt hiszem nem néznék körül strandolas.hu-n. Maradok a jól bevált kis fesztiváloknál. Wow, és megyünk majd a tánccsoporttal Szicíliába, Krakkóba, meg októberben majd Finnországba. Dejó!
Feladó:  trubadur
Dátum: 2005.05.01. 18:38
(Üzenetazonosító: 10317)
trubadur Hozzászólások: 32
Regisztrált: 2005.02.24.

Nem értem miért problémáztok a francia apartm. méretén, amikor a képek is jol mutatják, hogy még több tucat táncoslábú sielo (és deszkás..) is befért volna az amugy sem kisszamu partira....
Miley, legkozelebb megtanitalak boardozni, ha megosztod velem situdasod , mint abszolut kezdovel.. ;)
Ugy latom Tropi mar a strandolas.hu-n forumol valahol... amit meg is értek
Risoul-3m.JPG RisoulVars-SiEzerrel.jpg
Dátum: 2005.04.29. 15:17
(Üzenetazonosító: 10315)

Rájöttem:) Majd egyszer mutatok. Le kell kicsinyíteni a képeim.
apartman.jpg busz.jpg
h i r d e t é s

Dátum: 2005.04.29. 15:14
(Üzenetazonosító: 10314)

De szépen beindult a fórum:)
Csatlakozom Trubadurhoz: jó társasággal imádok buszozni. Vegyük pl. a "folkbandát". Mi megy? Népzene, éneklés, tánc a hátsóajtónál és pisilőpihenő megállás alatt, snapszer-lórumbajnokság, és persze tuti kis alapfilmek:) Hamar elmegy az idő.
Szerintem a kisgyerekek pedig sokkal jobban bírják az utat nálunk. Császkálhatnak, ismerkedhetnek a csapattal, 40 emberből mindig van valaki, aki játszik velük, elférnek az üléseken, stbstb. Úgy irigylem őket! Unokatesóm 6 évesen jött velünk először síelni, ráadásul pont Franciao-ba. Élvezte piszkosul!
Fr. apartmanok? Hát igen, elég pirinyók. Azért sikeült megoldani az együttbulizás hatalmas problémáját. Mutatok képeket:)
Oksi Trubadur, elviszlek:) Sajnos nincs sok esély rá, de a remény hal meg utoljára! Oh! :)
Én idén kezdtem Risoulben snowboardozni. Olyan büszke voltam magamra, kezdtem ráérezni nap végére, de utána már nem volt szivem több időt rászánni, inkább síeltem ezerrel, mert nem voltam biztos benne, hogy kitart a hó a hét végéig:(

Azaz csak mutatnék képeket. Majdcsak rájövök, hogy kell...
folyoso.jpg erkely.jpg
Dátum: 2005.04.29. 11:20
(Üzenetazonosító: 10312)

Igy van, mindig az adott szempontok dontik el, hogy mi lenne optimalis vagy mi nem.. aztan biztos benne van meg a szemelyes elmeny is, en pl 2 eve Kaprun utan majdnem eldobtam a deszkat orokre, aztan 1 honap mulva Superdev-ben ami nem is egy nagyon 'hajde' hely maradando elmenyem volt, lenyegeben ott kaptam el a fonalat, akarom mondani az ivet ;) aztan ott van meg az idojaras is mint tenyezo, iden Froban alig volt ho az elmult evekhez kepest, meg Szlovakia is 'tonkreverte' cm-ben.. az a lényeg hogy mindig a 'napos' oldalt lasd a dolognak es akkor az a jo ahol vagy..
egyebkent meg ahogy Stani is mondta a valtozatossag gyonyorkodtet..
Feladó:  Ricsi
Dátum: 2005.04.29. 10:03
(Üzenetazonosító: 10308)
Ricsi Hozzászólások: 62
Regisztrált: 2004.11.12.

Sok családos ember jár síelni ,és szerintem nehezen vállalnak be egy kb.15 órás autóutat télen gyerekekkel.
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2005.04.28. 22:21
(Üzenetazonosító: 10304)
Stani Hozzászólások: 5333
Regisztrált: 2003.11.03.
99 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

végülis itt is ott is van drága és olcsó hely egyaránt. meg attól is függ, hogy hova és melyik időszakban mész, ezt értem mind az árra, mind a tömegre. maradandó élmények? pl? én egyet tudok elképzelni, hogy utána 6 napig nem érzed a hátsod, amire meg kezdet kiheverni,újra utazhatsz vissza:)
Dátum: 2005.04.28. 19:06
(Üzenetazonosító: 10302)

ja es meg annyit miley, hogy ha ötösöd lesz a lotton igerd meg hogy elviszel tancolni+csuszni , a paleszt en viszem :)
Peti
DSCF0096.JPG DSCF0110.JPG
Dátum: 2005.04.28. 19:04
(Üzenetazonosító: 10301)

HaliHO mindenkinek,
Miley ne add be ilyen konnyen a derekadat Stani allitasaira ;) , a 60km palyarandszer as amolyan beugro szint Froban.. a probleman ausztrival nekem egyebkent az "embersuruseggel" van a palyakon, arra figyelsz hogy nehogy elcsapj valakit vagy forditva... egyebkent nekunk pl az apartmanokkal mindig szerencsenk volt meg mindig kettovel kevesebben voltunk mint az ap. letszam tehat pl 6osban negyen... egyebkent meg az egy napos buszturan maradando elmenyekben lehet resze az embernek.. :)) szoval azt, hogy csuszol egy 3-4 km-s palyan es 2-3 emberrel talalkozol azt nem tapasztaltam meg sehol (de bizti van mashol is ilyen hely..) Ausztr. meg hangulata van amit Fra. nem tapasztaltam meg..
Dátum: 2005.04.28. 16:58
(Üzenetazonosító: 10300)

Teljesen igazad van! De... Nem tudom, hogy így van-e még, a személyes tapasztalat régebbről van, de az igazán színvonalas osztrák helyek (pl. Kaprun, Dachstein) megfizethetetlenek, viszonr Fro. még így is olcsó, hogy sokba kerül az utazás. És sajnos nekem nem mindegy hogy mennybe kerül. Lottózok, de nem jön össze:)
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2005.04.28. 16:37
(Üzenetazonosító: 10299)
Stani Hozzászólások: 5333
Regisztrált: 2003.11.03.
99 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"..átlagmagyar szerintem lemaradt Ausztriánál.."

de tudod miért "ragadt le" ?
mert minek autózzon 1000 km-eket, vagy éppen egy egész napot (ráadásul mindez télen; havazás, köd, dúgok, útviszonyok stb), ha a magyar határtól 2-3 h-nyi autóútra ugyanolyan,sőt különb terepeket talál, mint pl: Devoluy, La Norma, Les Orres, Puy St. Vincent, Val Cenis, Valfréjus.
Több ezek közül 60 km-es pályarendszerrel büszkélkedhet..
Nem beszélve arról,hogy a germán helyek liftrendszere jóval fejlettebb, ti. a francia síterepek elég szép része állami kezelésben van, s talán így nem jut annyi fejlesztésre, mint ha magántőke irányítana egy-egy helyet.
Aztán ott vannak a szűkös francia appartmanok..
szóval amennyi szól FO. mellett annyi ellene, de azért jövöre Les Deux Alpes belesz próbálva,már csak a "változatosság gyönyörködtet" miatt is.
Les-Menuires.jpg
Dátum: 2005.04.27. 21:57
(Üzenetazonosító: 10294)

Most gondolkoztam azon, hogy hogyan vágjak vissza az 1-2 liter kisüstiért, de rájöttem hogy nem nagyon lenne jogom hozzá, mert asszem a hét alatt ha 2 nem is, de 1 simán megvolt. És ez csak a tömény... Kétségbeejtő:) Ez a csapat valahogy mindig ilyen hatással van rám:)
Igen, tavaly márciustól velük táncolok, de ismerem őket már évek óta.
Azért nem volt olyan rossz a látásom. Angolt én is láttam sokat. Kétszer elmentünk diszkóba (ez is a megivott alkoholmennyiség hatása volt), ott is csupa angol emberkét ismertünk meg.
Az átlagmagyar szerintem lemaradt Ausztriánál, ott szinte csak velük találkozni. Nem hiszik el, hogy érdemes ennyit utazni egy síelésért.

Nem ír Tropi:( Pedig kiváncsi voltam rá, hogy ki ő. Lehet, hogy rá kivételesen emlékszem. Vagy ismerem évek óta??!! :)

Jóéjt!
Dátum: 2005.04.27. 08:56
(Üzenetazonosító: 10293)

Hét igen, 1-2 liter kisüsti utan nem is csodalom, hogy nem sok embert ismertel meg ;) habár ilyenkor szokott megjonni az ember ismerkedési kedve igazán :)
Angolok voltak rengetegen, beszéltem egy figuraval es azt mondta hogy ilyenkor rendszeresen jonnek egyetemekrol ,allitolag tobb mint ezren voltak (?)
Superdevoluyben februarban meg rengeteg magyar volt, apropo táncolsz Te is a csapatban vagy csak mint törzsszurkolo voltál kint?
peti
Dátum: 2005.04.26. 17:22
(Üzenetazonosító: 10292)

Óóóó ne haragudj, hogy nem hívtalak:) Majd jövőre megtáncoltatlak. Én....téged... :)
Igazából egész héten nem nagyon láttam rajtunk kívül magyarokat. Meg néha a mi csapatunkkal sem voltam tisztában. Volt pl. olyan arc is, amin hazainduláskot döbbentem le, hogy hoppá! Ő is hozzánk tartozik? A kemény magot ismertem, de mindenki hozta az ismerősét, meg az ismerősének az ismerősét, és így kicsit túl sokan lettünk.
Dátum: 2005.04.26. 09:35
(Üzenetazonosító: 10290)

Iden valahogy elkerulte a nagy havazas Franciao-t, voltunk egy hetet Superdev-ben is feb elejen es ott sem volt tul sok ho, mondjuk ott legalabb hideg volt, de kemenyen volt -20 alatt is, voltak kisebb fagyasi serulesek is arcboron..
Sajna nem csatlakoztam a bulihoz, mert nem hivtal egyszer sem tancolni ;-) , 1* mentunk hazafele kora delutan es akkor lattam + filmeztem is egy kicsit ha jol emlexem...
Dátum: 2005.04.25. 14:35
(Üzenetazonosító: 10285)

Jajj, ezt még meg akartam kérdezni: mi tartott vissza? (a táncolástól) :)
Amúgy csatlakoztál valamelyik bulinkhoz? Vagy csak távoli szemlélő voltál:)
Dátum: 2005.04.25. 14:32
(Üzenetazonosító: 10284)

A hó az idén tényleg szívás volt! Mi most voltunk először, és pont ilyen élményekkel kellett hazajönnünk! Mindenki áradozott a helyről, hogy milyen tuti, meg hogy mennyire hóbiztos. Úgy beleéltük magunkat, hogy minden tökéletes lesz, és bizony nagyot koppantunk.
Asztalontáncolás? A fenti kocsmánál azt hiszem senki nem merte/nem akarta bevállalni, de az apartmanokban adtunk neki rendesen:) Nem is értem, hogy kaphatta vissza mindenki a kaucióját. Volt egy-két apartman, ahol már az első nap lemondtak róla:)
Dátum: 2005.04.25. 09:38
(Üzenetazonosító: 10280)

Szia Melinda,
egy buszos turan voltunk godolloi szervezesben, de tulcsordult a letszam igy kocsival gurultunk ki harman... most voltunk itt masodszor, tavaly aprilisban voltunk es vegig tudtunk csuszni..
ja , klassz volt a hangulat ;) azt banom hogy nem mentem tancolni.. es asztaltanc volt?
Peti
Dátum: 2005.04.22. 18:09
(Üzenetazonosító: 10272)

Sziasztok!
Én is a "volkbandához" tartozom jeeeee!:) Te melyik elvetemült vagy a sok közül Tropi? Nem semmi egy hét volt mi? Több pálinkát ittam, mint az előző fél évben együtt véve! :)
Nálunk gyűlnek a pécsiek képei. Ha meglesz az összes, akkor rányomjuk egy DVDre, és eljuttatjuk Baffiának jó? Gyűjtögessetek ti is szorgalmasan!
Üdv. neked is Trubadur! Te is nagy csapattal voltál Risoulben? Örülünk, hogy maradandó élményt nyújthattunk neked:)
Legyen szép napotok!
Melinda
Feladó:  tropi
Dátum: 2005.04.18. 10:32
(Üzenetazonosító: 10252)
tropi Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2005.04.04.

HI!

A pecsi reszleg volt Superdev-ben. Én, ill. mi, a pesti fakultáció nem. Mi tényleg inkább az olaszkhoz szoktunk járni. A kedvencünknél (Tonale, Prescena gleccser) ma is kíváló havat írnak (150-200cm)

A honlap a Mecseké, Ők is kezelik, így mi is csak néha vizitáljuk.

Tső,
Tropi

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 359, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »