Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Risoul - Vars
síterep infó oldal
ÜZENETEK (362)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2013.01.16. 17:18
Sziasztok! Szerencsésen megjártuk a sítúrát, klassz volt! :-)

Hosszabb beszámolóra most nincs nagyon időm (meg inkább kedvem sem).

Vasárnaptól-csütörtökig nagyon szép időnk volt, szinte végig sütött a nap, sőt... első két nap már túl meleg is volt. A pályák alsó részén eléggé kásás volt már a hó. Pénteken reggelre lett nagy köd, ami egész délelőtt változó volt...

Varsban laktunk a Le Hameau des Rennes apartman telepen laktunk. Ez a szállás volt számunkra eddig a legjobb, melyben francia alpokban laktunk. Szép volt, újszerű, tágas, egész jól felszerelt...

Röviden árakról (bár, sokra nem emlékszem):
bagett 1,20 €
joghurt min. 1 € / doboz
wc papír: 4 tekercs 3,19 € (érdemes vinni)
sör:
- hüttében 5,50 - 6 €
- étteremben (ahol voltunk 1 vacsorán): 8 €
bor: átlalában 4-7 € körül, na meg drágább...
mosogató tabletta: pontosan már nem emlékszem, de drága volt (aszem 7 € korul).

Az étteremben a raclette kb 19-21 € / fő, fondue kb 18-19 €/fő

Hirtelen ennyi jutott eszembe!
Ha valakit érdekelnem még több infó, vagy képek... szóljon bátran! :-)
Zováthi Domokos
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.01.14. 13:41
Sziasztok,

január 25. – február 3.-ig, Risoul és Varsban rendezendő sítáborra még van 10-15 hely. 269 Eurótól, 180 km sípálya, 3csillagos szállás, rengeteg program, bővebb információ:

http://skijam.hu/?page_id=53
csicsa
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2013.01.11. 12:21
Szia abendstern!
Mi most készülünk a varsi Ecrin des Neigesbe. Mi volt a tapasztalatod a ház-pálya megközelíthetőséggel kapcsolatban? Néhány éve már pórul jártunk varsban e kapcsán,ezért jó lenne,ha megosztanád a véleményed :)
Előre is köszi!
Előzmény: (petib 133374)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.04. 13:59
Jó havat!
Előzmény: (Gabriel 149183)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2013.01.04. 09:34
Lorka, lesz beszámoló :-)
Előzmény: (lorka 149157)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.04. 00:20
Mi január 18-án indulunk. Várom a beszámolót...
Előzmény: (Gabriel 149063)
Gabriel
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2013.01.03. 15:13
Holnap indulunk Varsba, remélem jó időnk lesz :-) Megy mostanában más is oda?
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2012.11.12. 19:09
Hello!

Igaza van Tobinak. Risoul, pályák, felvonók és síelés szempontjából jobb.
Éjszakai élet szempontjából meg Les 2 Alpes.
Előzmény: (Carterutz 142331)
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
13 éve tag
2012.11.01. 20:44
Szia Tobi!

Köszönöm szépen e részletes beszámolót, igazán hasznos volt. :)Viszont!

Miután Risoul mellet szóba jött La plagne síterep is, amit én nagyon jónak tartok (bár még nem jártam ott), végül is a csapat úgy döntött, hogy visszamegyünk Les 2 Alpesba. Ám legyen, de jövőre biztosan valami új helyre szeretnék menni!

Üdv, Domi
Előzmény: (Tobi 141427)
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2012.10.18. 21:25
Szia Carterutz!

Nem fogsz csalódni Risoulban Les 2 Alpes után. :) Én fordított sorrendben csináltam, és biza nekem pályák szempontjából bejött Risoul, nem rosszabb, mint L2A. Persze ez csak akkor igaz, ha szigorúan a pályáknál maradunk, nyilván Risoul nem tud versenyezni szűzhósízésben, nincs gleccsere, vasútja, stb... Szigorúan véve a pályák vonalvezetése szerintem jobb.

Részletesebben:
Risoulban a térkép jobb oldalán található L' Homme De Pierre nevű csúcson kevesen síelnek, még dél körül is sokszor lehetett látni a ratraknyomot. Jó széles pályák, de egyben technikásak is, lehet carvingolni rajtuk nagy sebességgel.

A tőle balra eső Peyrefolle csúcsról jobb felé lejövő pályák is hasonlóan, jó vonalvezetéssel, kellemes meredekséggel.

A Vars-i rész izgalmasabb. Már az átjárót nehéz megtalálni, legalábbis nekünk nehezen ment, nem egyértelmű a térkép, de remélem, azért nektek is menni fog. :)

Kezdjük a legmagasabbal: A Pic de Chabriesre felvivő hosszú tökösön nagyon lehet fázni, hosszú, lassú és nagyon szeles hely. A csúcs alatt van egy gyorsulási pálya, direkt erre kiképezve és egy radar van az alján. Engem 105 km/h-val fogott meg. A KL nevű fekete pálya teteje az lényegében, ahonnan ha jót akartok magatoknak, nem a csúcsról csúsztok le. :)) A Col de Crevoux-tól oldalazva a hegyoldalon pont oda lehet csúszni, bár lezárt terület.

Van ezenkívül Varban egy kiváló snowpark, síelőként is remekül ugráltunk rajta. A térkép bal oldalán lévő Peyner csúcsról jó erdei jellegű pályák vezetnek le, de inkább délután menjetek, mert délelőtt felettébb jegesek.

A végére hagytam a kedvencünket, az Olimpyque inf nevű pályát. Iszonyatosan jó vonalvezetés, lejtés, technikás. A teteje széles, carvingos, majd lesz szűkebb, kanyargósabb erdei és a végén megint szélesebb nagy kifutással. Padlógázzal végig lehet tolni gyakorlatilag egy jó carvingléccel, iszonyat jó lesiklópálya. A La Mayt-csúcs közepétől indul, max sebességgel 2 perc alatt csináltuk meg a kb. 500 méteres szintkülönbséget. :)

Itt van róla egy videó:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Szóval, Risoulnak nincs annyi pályája, akkora magasságkülönbsége, modern felvonói, gleccserei, de kárpótol mindenéért a kiváló vonalvezetésű pályái! Nekem a francia síterepek közül ahol voltam, egyik kedvencem. Les 2 Alpesen nem találsz ilyen jó pirosakat, nincs erdei jellegű pálya, valamint itt nincs tömeg sem. Teszek fel képeket is.
Előzmény: (Carterutz 141311)
L
Gyorsulási (KL) pálya - Vars
Snowpark - Vars
Olipique - Vars
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2012.10.16. 21:27
Megjött az első havazás!
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
13 éve tag
2012.10.16. 19:08
Köszi szépen a válaszokat!

Hát picit félek tőle, mert tavaly Les 2 alpesban voltunk. Nem szeretném, hogy a csapat csalódjon. Igaz ott több a síelhető km, de csalóka, mert a völgyben tele van rövid zöld pályákkal.
Viszont a csúcson nagyon jók a pályák, bár ha rossz idő van akkor nagy a szél és köd van, kellemetlen volt.
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2012.10.15. 12:45
Hello,

tányéros vagy csákányos? Csakanyos
Esetleg melyikből van több? Csakanyosbol :)
Mindegyik hegyre el lehet jutni ülős lifttel? Nem
Mennyire vannak szélesebb pályák? Elfersz rajtuk
A bérlet érvényes risoulban is meg varsban is ? Tudtommal igen

Van itt egy jopofa terkep, kattints ra es nagyitsd ki.
Ahol van egy emberke a lift alatt az ulos, ahol nincs semmi csak a fekete vonal az meg nem.

Ha ennyire a liftekre hegyezed ki 'minosegi' lift szerintem 4 van:
pre du bois, peyrefolle, chabbieres, escondus.

Mivel valszeg abban a volgyben toltod a sieles 80%-at, ahol a szallasod lesz en mindenkepp Varsot javaslom. Szerintem jobbak a palyak es naposabb, igaz kicsit dragabb is.

A terkepen a palyak szine megegyezik a valosaggal, ezen a teren nagy meglepetes nem erhet.

Zs.
Előzmény: (Carterutz 141204)
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
13 éve tag
2012.10.15. 00:26
Sziasztok!

Olvasom a leírásokban, hogy sok a húzós felvonó. Ide szeretnénk menni, de picit félek ezektől. Milyen felvonók? tányéros vagy csákányos? Esetleg melyikből van több? Mindegyik hegyre el lehet jutni ülős lifttel? Mennyire vannak szélesebb pályák? A bérlet érvényes risoulban is meg varsban is ? Előre is köszönöm a válaszokat :)

Üdv
Frenk
34 élménybeszámolót írt
34
16 éve tag
2012.10.04. 07:43
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy VARS Residences Bouquetin & Les Residences** apartmanokkal kapcsolatosan vannak e tapasztalatok/érdemleges információk.
Eddig csak Risoul-ban volt szállásunk, de 2013 január 05-12-ig a fenti Vars-i szállást céloztuk meg.
abendstern
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2012.02.06. 14:36
Sziasztok!

Vars - Res. Ecrin des Neiges*** szállásról esetleg tud mondani valaki valamit? 5-en mennénk 3 légteres 6 fős apartmanba. Állítólag szép, meg tágas, de én már nem hiszek a csodákban...köszi!
petib
96 élménybeszámolót írt
96
14 éve tag
2012.02.05. 21:46
Sziasztok!
14 év után újra erre a síterepre szerveztük a szokásos sítúránkat. Ezúttal nem Risoulban, hanem Varsban, a Residence L'Eyssiná-ban laktunk. Ez 3-4 perces sétára van a pályától, és kb. 5 percnyire az élelmiszerbolttól.
Reggel a Sibieres nevű felvonóval lehet kezdeni a napot, érdemes egyet-kettőt csúszni a Sibieres és Zakopane nevű pályákon, aztán - ha nincs lezárva - az Escondus felvonó melletti Stade de Slalom Ubac-on.
Az első három nap felhős, havas volt, kedden egész nap szakadt a hó, szerdától viszont ragyogó napsütés, de igen hideg idő következett. A hóviszonyok ennek következtében tökéletesek voltak, a nagy havazás után két nappal a legtöbb pályát sikerült leratrakolni, de a szűzhavas hegyoldalak kedvelői is kiélhették magukat.
Egyik kedvencünk a Peynier szektor volt, ahol volt olyan délelőtt, amikor szinte üresek voltak a pályák. Nagy élmény egy lendülettel leszáguldani a csúcsról az alsó jojósig a két piros Peynier pályán.
Szintén kellemes volt az Olimpiai páya felső szakasza, az alsót viszont délutánra általában lesíelték.
A terep legmagasabb pontja a 2750 m magas Pic de Chabrieres, ahonnan egyrészt gyönyörű a kilátás, másrészt egy jó piros pálya vezet le a Clos Chardon felvonóig: ezzel is megéri egyszer-kétszer felmenni, igaz, ez egy lassú felvonó. (Egyébként ez a terep egyetlen hátránya: bár az elmúlt években sok fejlesztés történt, még így is elég sok a lassú felvonó, ami az olyan hidegben, amit mi fogtunk ki, elég kellemetlen lehet - a Mayt nevű felvonó például valósággal megfagyasztotta az embereket.)
A risoul-i részen nagyon jók a szélső - L'Homme de Pierre-ről levezető- pályák, a Peyrefolle-ról lejövő Cocq viszont rendszeresen kijegesedett. De ezeken kívül is sok jó kék és piros pályát lehet találni, aki pedig buckasízni szeret, az a kezeletlen fekete pályákon megteheti.
Mindent összevetve ár/érték arányban ez egy nagyon jó terep, mindenkinek tudom ajánlani.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2012.01.05. 10:07
Majd jövőre, már befoglaltuk Valloire-t a hasonló jó vélemények miatt.
Előzmény: (busman001 129580)
busman001
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2012.01.05. 08:47
Rioul!! Iszonyat jó volt 2eve bár sokat dobott rajta a tonnányi hó ami akkor esett:) de jó rendszer, jó szállás meg bulik:)
Előzmény: (- Marky - 122494)
petib
96 élménybeszámolót írt
96
14 éve tag
2011.12.30. 12:00
A Vars-i Residence Eyssina-ról van valakinek tapasztalata?
Előzmény: (szaszuka 128799)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.