Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mönichkirchen - Mariensee
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Schwarzer Adler*** - családias hotel Mönichkirchen közelében
ÜZENETEK (901)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.27. 10:22
15 napos időjárás előrejelzést(hőjelentéssel együtt) Ausztriára a következő oldalon találsz: http://www.snowrental.net/skiing/weather/snow-reports/austria/austria-snow-report.html Itt kiválasztod a megfelelő sícentrumot majd az új oldalon az "All 15 Days" linkre kattintva napi bontásban látható mikor lesz havazás. Engem most Saalbach érdekel, ott december 4-től jósol havazást, dec 7,8,9-re pedig szinte minden napra havazást igérnek. Addig a nappali maximum hőmérséklet is fagypont allatt lesz. Tehát ha bízunk a meteorológusokban akkor akár jövő héttől havazhat.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.11.27. 10:08
Huha, ez szoros lesz:) Valljuk be, St Corona azért nem a leghóbiztosabb hely Alsó-Ausztriában... hosszútávú: wwwa.accuweather.com/
A jövő hétre egyébként már téliesebb időt mond, legalábbis a mostani számítások szerint, de ez még változhat.
Sok sikert!
gemini
18 élménybeszámolót írt
18
20 éve tag
2006.11.27. 09:56
Sziasztok!

Nagyon parázok, hogy nem lesz hó dec-9 ig. Lefoglaltam szállást St. Coronán és ki akarom próbálni Mönichkirchent is, de hó nélkül elég nehéz lesz :-)! Hol lehetne megnézni milyen esélyeim vannak egy kiadós hóesésre?(Hosszútávú időjárás előrejelzés) Milyen esélyek vannak arra hogy legalább Semmering kinyit?
Nyugtassatok meg mégis esik az égből sok-sok fehér pihe!!!!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2006.11.24. 21:14
Ajánlom, ha St. Coronára mentek legközelebb ne az együléses lift alsó állonásához, hanem a csákányos lift alsó állomásához menjetek. Eddig mindig találtunk ott kényelmesen parkoló helyet. Nembeszélve róla, hogy nem kell 20 percig az együléses felvonon fagyoskodnotok.
Árpád
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2006.11.20. 15:44
St Corona nem rossz hely kb 20-25 perc autóút Mönichkirchentől, de a pályával vigyázni kell, ami pl.kéknek van jelőlve az bizony inkább halványpiros. Ja és a parkolok tekitetében nem áll olyan jól mint Mönichkirchen, mi csak jó pár száz m-re tudtunk leparkolni bejárattól.
Ettől függetlenül azért jó móka volt :-)
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.11.09. 16:02
köszi
st corona szimpatikusnak tűnik
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.11.09. 15:31
St Corona, Feistritzsattel pl közel van, gyakorlatilag ugyanazon hegység. De Hirschenkogel is egy alternatíva lehet.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.11.09. 15:05
hi
4 napra megyünk mönichkircenbe de kicsit aggódunk, hogy ennyi időre talán unalmas lesz a pálya
nem tud valaki a közelben még valami helyet ahová érdemes átruccanni egy napot?
esetleg útban hazafelé kis kitérővel elérhető frankó pályát?
köszi a segítséget
b!
gemini
18 élménybeszámolót írt
18
20 éve tag
2006.10.30. 10:20
Sziasztok!
Mi idén mindenképpen megnézzük magunknak ezt a helyet.Hazaérkezés után írok a tapasztalatokról. Már eshetne valami fehér az égből.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.10.28. 14:04
Ráadásul jövőre a legutolsó csákányost is nyugdíjba küldik, így az összes felvonó (leszámítva a gyakorlólifteket) komfortos négyüléses lesz Mönichkirchenen!

ps.: továbbra is egybeírva ;)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.10.28. 08:41
Ez nagyon jol nez ki! Jo kis csaladi, komfortos siparadicsomot csinaltak Mönich Kirchenbol. :-)
margelio
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2006.10.27. 10:24
Sziasztok!

Kb.40 nappal ezelőtt voltam ott megnézni az építkezést és az ott készült képekből teszek fel párat ízelítőül.
Üdv.Margelio
1.also-allomas-kiszolgalo-epulete.JPG
2.epul-az-also-alomas.JPG
3.uj-also-lifthez-vezeto--enyhe-lejtesu-palya.JPG
5.uj-viztarozo.JPG
6.masodik-negyuleses-lift-felso-allomasa.JPG
4.felso-beerkezo-allomas.JPG
7.masodik-negyuleses-lift-also-indulo-allomasakiszolgalo-epulete.JPG
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.10.08. 17:24
Az idei szezontól két négyüléses épül itt, ami igazán felértékeli a síterepet, már sokszor mondtam, hogy többet érdemelne, s végre megkapta :)
mellesleg szállásokat itt találsz: http://www.schischaukel.net/hu/sommer/gastronomie.php
Konkrétat én nem tudok ajánlani, mert félnap/napra szoktunk idemenni, de talán más majd tud.
roly
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2006.10.08. 11:30
Tud valaki ajánlani pályaszállást ezen a terepen, ami 3 gyermekkel is megfizethető?
Köszi Zoli
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2005.11.13. 18:38
Sziasztok !

Gyerekemet ott tanítgattuk sielni, de a mönich kirchen nél lévő csákányos nagyon húzzák nem egy családos miatt állt már. Mert leestek róla.
reorg
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.10.29. 19:22
Köszi az infót!!!

Reorg
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.10.29. 18:56
íme (eredetileg ez lett volna):
Az egyre nagyobb konkurencia miatt Mönichkirchent sem kerülheti el a nagyfokú modernizálások szele. A wechseli - magyarok körében is kedvelt - síterep a 2005/2006-os szezonra egy új négyüléses felvonót épít. Ez a lift a mostani egyszékest fogja felváltani a mönichkircheni oldalon. Várhatóan így jelentősen lecsökken a menetidő, és természetesen az új lift kapacitása is lényegesen nagyobb lesz a mostaninál. De a fejlesztések ezzel nem állnak meg; Mönichkirchen ugyanis meglehetősen nagy fába vágta a fejszéjét. 2006-ban sor kerül a mariansee-i oldalon a két csákányos (Wechsellifte) lecserélésére. Ezeket a húzólifteket szintén egy négyüléses fogja felváltani, melynek egy középállomása is lesz. S végül a 2007-es évben a két részt összekötő csákányost szerelik le, és helyette ismételten egy négyülésest helyeznek üzembe. Így 2007-re a gyakorlólifteket leszámítva az egész síparadicsom csak üléses felvonókból fog állni.
várhatóan 1 évet tólodni fog az egész projekt, tehát idén sajna nem lesz új 4üléses
reorg
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.10.29. 18:35
Sziasztok!

Nemrég olvastam itt SIELOK weboldalon,hogy Mönich Kirchenben elmaradnak a tervezett fejlesztések.Sajna hiába kerestem,nem találtam infókat arról,hogy mik lettek volna ezek.Tudna valaki ebben segíteni? Mik lettek volna a fejlesztések.Érdekelne,mert nekem ez a hely elég közel van és idén télen meg a következő teleken is fogok itt "járni"síelni.
Az infókat előre is köszönöm.
Reorg
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.13. 21:37
Kezdő gyereknek van egy kis kék pálya az együléses felvonó tetejénél. Itt el tud sielgetni az 5éves gyermek. Mellette vannak hütték is, ha elfáradtok vagy melegedni akartok.
A jobb sielők is találnak itt helyeket.
Egy ami hátrányt jelent a felmenetel, mert egyszékes felvonó visz fel, a pálykhoz és a pici esetleg félhet egyedül a felvonóban, főleg ha kezdő. (de fel is lehet gyalogolni kb fél óra alatt és szánkósókat szoktam látni mindig felfelé.) Sok magyar van. A jegypénztárban is beszélnek magyarul. A parkoló is elég közel van.
Bövebben a http://www.moenichkirchen.at
Jah!! eszembe jutott, ahogy Stani-t olvastam, autóval is fel lehet menni, bár én még nem probáltam soha
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.02.13. 21:32
huh, hirtelen nem tudtam melyik terepről van szó, de aztán rájöttem, hogy egybe írva már ismerős:)) szóval Mönichkirchenről van szó.
nos 5 éves gyerekkel jó, főleg a pályaszállások miatt.
de:
a mk-i együléses régi és lassú. ha hideg metsző szél van hóeséssel odafagysz, amúgy ajánlom, hogy vigyél egy izgalmas regényt, rejtvényt magaddal, vagy egy jó java game is megteszi a mobilon:))
ha felérsz van egy kezdő kis pálya két doppelmayr tányérossal, szintén nyúlfarknyiak. felette van egy csákányos, ez kicsit meredekebb, nemtom egy ötéves gyerekkel mennyire lehet abszolválni, de mivel már Unterbergen a gipfelliftnél is láttam ilyen lábközé akciót, így menni fog:) Marienseei oldal érdekesebb, illetve MK-nél a csúcs közeli részek.
egyszékes aljánál van egy síiskola, óvoda kis gyakorlólifttel.
kisgyerekkel lehet jobbválasztás lenne Türnitz, Annaberg stb.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.