Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Lachtal
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Monarchia Park - Last minute apartmanok!
ÜZENETEK (815)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ike
24 élménybeszámolót írt
24
15 éve tag
2017.01.16. 15:16
Az elmúlt hétvégét Lachtalban töltöttem:Az "E" jelű Zinkenlift és a "H" jelű Dietrichalmlift nem működött, hóhiány miatt. Hó ugyan esett, de el is vitte a közel 100 km-es szél.(Nem véletlen, hogy ide telepítették Európa legmagasabban fekvő szélerőmű parkját.)A terep körbesíelhetősége szempontjából a Zinkenlift nagyon hiányzott, hiszen nélküle nem lehet feljutni a 6-os, 6/a-s panoráma pályákra (na jó,túraléccel tegnap is többen felmentek),tekintettel azonban a mínusz 10°C-ra, lehet,hogy nem használtuk volna sokszor a csákányost... Aki akart, megállás nélkül síelhetett, a működő liftkapacitással is, jót sportoltunk!
A meglévő hóra nagyon vigyáznak, gondosan ratrakolnak, de kéne a nagy hóesés...
Előzmény: (_jozsef 192756)
_jozsef
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2017.01.16. 14:18
Köszönöm az infókat!

Mi is pénteken megyünk. Remélem szép idő fogad majd minket.
Jó csúszást előre is :D
Előzmény: (Observer 192781)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2017.01.16. 13:53
Szia,

Ugyan idei személyes tapasztalatom csak péntektől lesz, de hátha tudok neked segíteni.

A Lachtal síbérlet csak felárral használható Kreischbergen. Ha azonban több napot is csúszol és szeretnéd felfedezni a környékbeli más síterepeket is, akkor vegyél régiós kártyát:
https://sielok.hu/terepcsoport/murtaler/

Lachtal azért nem egy "téli Ibiza", de némi esti/éjszakai élet a 6 ülős lifttől pár lépésre a Café Hanesben szokott lenni. Ha fürdeni szeretnétek síelés helyett, akkor ide nézzetek le https://sielok.hu/wellness/furdo/aqualux/ , vagy próbáljátok ki a lachtali szánkópályát, nagyon jó móka!
Előzmény: (_jozsef 192756)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
_jozsef
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2017.01.16. 11:11
Sziasztok!

Valaki járt mostanában Lachtalban? Hóviszonyok? Mennyi pálya síelhető? Hova lehet érdemes elmenni rossz idő esetén?
A bérlet milyen más síterepre jó még? Közelbe lévő szórakozóhelyek? :D Ez fontos! :D
Éttermek amelyeket érdemes kipróbálni?
Ha valaki ezekre tudna részletes választ adni azt megköszönném.
Előre is köszönöm a segítséget.
CsLaci81
3 élménybeszámolót írt
3
8 éve tag
2017.01.04. 18:50
Szia.
Mi második alkalommal Karácsonyoztunk az Alpengasthof Tanzstatt ban. A szállás első osztályú,a kaja szuper,a személyzet rendkívül kedves,a játszó sarok minden gyerek álma kor meghatározása nélkül,egyik este mese vetítés is volt.
A pálya szinte az ajtóból indul és oda is lehet vissza csúszni.Mindenki megtalálta a számára megfelelő pályát.A gyerekek nagy kedvence volt a titkos erdei pálya.Napközben a Caffé Hannes hüte és a KleinLachtal hütte volt a nagy kedvenc.

Lachtal ! Legközelebb is jövünk!
havasjeges
17 élménybeszámolót írt
17
9 éve tag
2016.12.19. 20:50
Szia,
Mi voltunk az alengasthof tranzstattban!
Nekem és a gyerekeknek is tetszett! Van játszóház! A kaja szuper! Ár érték arányban verhetetlen Lachtalon. Tényleg pályaszállás! Kilépsz és ott a pálya!
Meedea
60 élménybeszámolót írt
60
12 éve tag
2016.12.19. 11:14
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, 1 éves kisgyerekkel mennénk síelni februárban..még nem foglaltuk szállást, de a Sissi park és az Alpengasthof Tanzstatt szállásokat néztük eddig. Mi a véleményetek a hotelekről és a pályáról? Jó választás? Felváltva síelnénk, ezért választanánk ezen hotelek közül. Van mit csinálni a hotel körül? Van lehetőség sétálni, kicsit szánkóztatni a babucit? Illetve maga a környezet mennyire barátságos, szép? Csak azért kérdezem, mert egy hozzászólásban azt olvastam, hogy bunkerfalu és nem szép.

A másik két síterep ami még számításba jött eddig, az Mönichkirchen és Obertauern. A három síterep közül melyik lenne jobb?
Vagy ha ajánlanátok valami 0 méteres jó középkategóriás pályaszállást, örömmel venném.

Köszönöm, ha válaszoltok :)
Üdv, Meedea
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2016.04.03. 18:20
A Kreischbergről jöttünk át egyik nap mert ide is jó a síbérlet.Aki a szezon végén magányra vágyik annak tetszeni fog Lachtal,nincs sorban állás a liftnél.Egy két síelő lézeng csak.2x voltam már itt, de ilyen felhős napsütéses időnk még nem volt mint most,egy kis hóeséssel, 2222méteren kiválóan lehetett síelni a porhóban azok a pályák nem hóágyúzottak,piros pályák szélesek de egy -egy szakasz kegyetlenül keskeny,de a ködben életveszélyes mert nincsen kerítés se pózna ami jelölné a pálya szélét csak a szakadék(tapasztaltam 2 éve a ködben)szerencsének köszönhető, hogy épségben leértem akkor.
A hely egyébként egy zsákfalu katonai óvóhelynek kiválóan alkalmas lenne.Hideg, rideg,barátságtalan hely bunker szerű apartmanokkal és egy Sissi Park és Monarhia Park nevű szállodával ami közvetlenül a pálya mellett van. A pályák hosszúak ,de keskenyek. 2 db buborékos lift van,a többi csákányos. A hüttékben nem szól a zene.
Egy különlegesség azért van amilyet még sípályák közelében nem láttam,2000 m-éren a hegygerincen szélkerekek vannak és napkollektorok, meg egy templom.
IMG-5901.jpg
IMG-5910.jpg
IMG-5912.jpg
hysteria13
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.03.01. 09:01
2016.02.20-27 - 6 napos snowboardozás február végén.
Változékony időjárás. Első nap (02.21.) iszonyatos szél fújt, az ülős felvonók nem mentek, brute-force kellett a csákányossal megtanulni felmenni a hegyre (igen, jó párszor kiestem). Relatíve kevés pálya volt nyitva.
Utána viszont nagyon szép időnk volt. Röpködtek a plusszok. Olvadó hó. A völgyi pályákon néha már vízisíelés volt. Este persze a ratrakok nagyon szép munkát végeztek, bár pár fenti pálya (11-13) továbbra sem volt nyitva.
Utána volt masszív ködös időnk is, de ez hála Istennek nem akadályozta az ülős felvonókat.
Szállás: Monarchia park - hibátlan, de iszonyatosan drága.
Félpanzió - reggeli hibátlan, vacsora majdnem hibátlan, lehetne kicsit több rizs és csirke.
Az utolsó három nap voltak a legjobbak a pályák. Napsütés volt, de fagypont körüli hőmérséklet, tehát nem lettek gyorsan széthányva a pályák, cserébe sokszor masszív jegesedés volt.
Összességében nagyon jó sírégió, bőven el lehet tölteni egy hetet, ami meglepett, mivel nagyon kevésnek tűnik a pályák km száma.
Még egy dolog, csatlakoznék az előttem szólókhoz: abszolút nem kezdőknek való. Nagyon kevés pálya jó tanulásra (tudom, mert én is sokat felejtettem, és kellett újratanulnom). Ahogy írták, a 7-es pálya eleje kék csak, utána masszívan piros, és van 1-2 pirosnak jelölt, ami inkább fekete, de minimum sötétvörös.
Haladó szinten viszont nagyon jókat lehet csúszni. A B felvonó melletti 8-as lett az egyik kedvenc, de az A felvonó melletti 2-es 3-as kombó sem volt rossz, maximum az alja a rengeteg bucka miatt. Az 1-est is nagyon gyorsan szétszedik, sok helyen meredek, nem volt a legjobb választás.
A természet és a táj elképesztően szép. A hütték jók, rengeteg a magyar... de tényleg... rengeteg. :D
Összegezve, aki megteheti, egyszer-kétszer mindenképp jöjjön el ide. :)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2016.02.12. 23:19
5 napot voltunk itt, változékony időjárásban. Erős szél esetén szinte az egész pályarendszer élvezhetetlen, a hegyről lefújja a havat a szél, csak a pályákon volt megfelelő hóréteg. A 3a, 5 és 7-es kék pályák bizonyos részei "marketing okokból kékek", hogy úgy tűnjön vissza lehet jutni könnyű pályán a völgybe. Valójában ezek alja piros, ezért kezdőknek nem ajánlott. A kezdő pálya nagyon kicsi, ezért rendkívül zsúfolt egész nap, a varázsszőnyegen folyamatosan egymásba érnek az emberek.
Közepes sítudástól viszont kellemeseket lehet csúszni a jó lejtésű piros pályákon, jó időben a sorban állás minimális köszönhetően a 2db 6-os ülőliftnek. Viszont ha a nagy szél miatt leállnak az ülősök, akkor kevés a csákányosok kapacitása.
Languszta
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.02.01. 17:43
Hallo. 2016.február 21-27ig lenne a Monarchia pályaszállás, apartmanba 4 főre szállás. Ára kb 120 euro 6éjszaka 7nap, per fő.-plusz síbérlet persze.
Jelentkezni e-mailben vagy telefonon :209547400
gash
35 élménybeszámolót írt
35
15 éve tag
2015.12.17. 15:12
ide ne
dec.06.2015.
kellerandrás
27 élménybeszámolót írt
27
17 éve tag
2015.12.16. 16:22
Sziasztok!
Megy mindkét űlőlift? Vasárnaptól itt leszünk de nem néz ki jól a helyzet.
Dentcraft
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2015.02.10. 20:55
jan 31-feb 7-ig voltunk. Szállás a Monarchia Parkban, ami hibátlan volt. A pályák valóban nem kezdőknek valók ahogy írták is, főleg nem teljesen kezdőknek. Kék pályából alig van, annak is kb fele átcsúszó pálya. 2 nap volt napsütéses idő, és 2 szeles-havas-ködös.Végig mínuszok, csikorgó hó. Összességében jó volt. Jók a pályák, nem volt tömeg, gyönyörű a táj. Kedvencek az 1. 2. 7. 8. és 12. lettek. A 12-re sajnos későn találtunk rá, mert jól eldugták. A 7-es alja inkább piros, nem értem miért kéknek írják. Az ülős felvonók nagyon jók, fűtöttek, látszik, h nem régiek. Simán el lehet tölteni 1 hetet a kevés pálya km ellenére.
20150203-130707.jpg
20150203-124130.jpg
20150203-124150.jpg
image-d0aadd28990c47af9aad24ba59ff9c30b86e3d9cf8d5e7a5b66945d9d39646db-V.jpg
20150206-125853.jpg
20150205-141748.jpg
20150205-090504.jpg
20150206-144425.jpg
Dentcraft
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2015.02.05. 08:55
Hahó! Nincs itt senki? Jó kis hely ez! Van hó bőven, jók a pályák. kedd szerda full napsütés volt és mínuszok. Amúgy minden nap hóesés. Most is esik.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2015.01.20. 09:28
Tegnap voltunk Lachtalon,gyönyörű időben kiváló pályákon tudtunk síelni!!!Szuper nap volt!!
Farsi21
27 élménybeszámolót írt
27
13 éve tag
2015.01.07. 12:41
Mi is ide megyünk! Elutaltam már az egész összeget! Ti?
Előzmény: (pumi 174501)
Farsi21
27 élménybeszámolót írt
27
13 éve tag
2015.01.07. 12:38
Sziasztok!
Jövő héten Pénteken megyünk! Milyenek a pályák? Esélyes hogy az egész pálya rendszer nyitva lesz addigra? Gastehause Arton milyen? Közel van a központhoz? Jó büfék, éttermek?
Köszönöm!
havasjeges
17 élménybeszámolót írt
17
9 éve tag
2014.12.18. 23:29
Van most valaki kint Lachtal-on? Milyenek a pályák?
Isti21
10 élménybeszámolót írt
10
10 éve tag
2014.12.10. 12:23
Ez nagyon jó szállás, tavaly voltunk ott.
jó helyen van, szobák full extrásak, ételek nagyon finomak személyzet profi volt
Előzmény: (Chopoker 175381)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.